Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Sześciolatki w I klasie  (Przeczytany 18001 razy)

Offline zuzanna

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« dnia: Marca 29, 2011, 09:46:03 »
Jeśli ktoś ma chęć włączyć się w inicjatywę zbierania podpisów pod projektem wycofania z reformy obniżenia wieku szkolnego, zachęcam. Jeśli zależy nam na losie naszych dzieci to warto. Informacje na podanej stronie:
http://www.rzecznikrodzicow.pl/oswiatowa.php

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 29, 2011, 17:17:10 »
w wiekszosci krajow edukacja w szkolach jest od 6 roku zycia
sa tego - ale takze plusy poparlbym projekt reformy ale niech bedzie tak ze rodzic jezeli chce poslac swoja pocieche predzej do szkoly niech ma do tego prawo

Offline charlotta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 07, 2011, 07:59:28 »
Ja jestem ciekawa, czy ta "większośc" krajów też daje dzieciom np 2 miesiace wakacji, które sa utrapieniem dla rodziców, szczególnie gdy dzieci sa małe.
Bo ciężko jest zorganizować opiekę takiemu niespełna 7 latkowi ( zakładając, że pójdzie do szkoły jako 6- latek).
Co robić, jak nie ma chętnych do zaopiekowania się? Co robić, jak zwyczajnie rodzica nie stać, by wysłać dziecko na kolonię?
Państwo dużo zabiera, a w zamian nic nie daje, rodzą się tylko problemy, z którymi rodzice muszą się uporać sami.

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 07, 2011, 08:08:12 »
Cytat: "charlotta"
Ja jestem ciekawa, czy ta "większośc" krajów też daje dzieciom np 2 miesiace wakacji, które sa utrapieniem dla rodziców, szczególnie gdy dzieci sa małe.
Bo ciężko jest zorganizować opiekę takiemu niespełna 7 latkowi ( zakładając, że pójdzie do szkoły jako 6- latek).
Co robić, jak nie ma chętnych do zaopiekowania się? Co robić, jak zwyczajnie rodzica nie stać, by wysłać dziecko na kolonię?
Państwo dużo zabiera, a w zamian nic nie daje, rodzą się tylko problemy, z którymi rodzice muszą się uporać sami.


Juz wcześniej o tym pisałem i jeszcze raz napisze system oświaty na etapie żłobka, przedszkola czy też nauczania początkowego w żaden sposób nie jest przystosowany do dzisiejszej rzeczywistośći

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 07, 2011, 09:00:40 »
Cytat: "polo"
Cytat: "charlotta"
Ja jestem ciekawa, czy ta "większośc" krajów też daje dzieciom np 2 miesiace wakacji, które sa utrapieniem dla rodziców, szczególnie gdy dzieci sa małe.
Bo ciężko jest zorganizować opiekę takiemu niespełna 7 latkowi ( zakładając, że pójdzie do szkoły jako 6- latek).
Co robić, jak nie ma chętnych do zaopiekowania się? Co robić, jak zwyczajnie rodzica nie stać, by wysłać dziecko na kolonię?
Państwo dużo zabiera, a w zamian nic nie daje, rodzą się tylko problemy, z którymi rodzice muszą się uporać sami.


Juz wcześniej o tym pisałem i jeszcze raz napisze system oświaty na etapie żłobka, przedszkola czy też nauczania początkowego w żaden sposób nie jest przystosowany do dzisiejszej rzeczywistośći


Mozna do tego dolaczyc gimnazja, licea/technika, oraz uczelnie wyzsze.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 07, 2011, 09:13:58 »
Inwencja tej pani minister w wymyślaniu reform jest przerażająca. I nie idą za tym żadne efekty w postaci lepszego kształcenia. To nic, że polskie szkoły, ani tym bardziej przedszkola nie są przygotowane na przyjęcie coraz młodszych dzieci, statystyki ministerstwa na pewno się poprawią. Kolejna reforma i bałagan. http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/483822,pieciolatki_wypchna_z_przedszkoli_mlodsze_dzieci.html
http://www.rp.pl/artykul/384791_Elbanowska__Zeszyty_zamiast_zabawek.html
millena

Ola5

  • Gość
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 22, 2011, 22:02:40 »
Słyszeliście o inicjatywie pani z polickiego przedszkola, która chcąc wyrobić założony plan a nawet go przegonić, wysłała prawie całą swoją grupę rok wcześniej do szkoły? Dzieci będą chodzić do jednej klasy. Ułatwi im to start ale mam mieszane uczucia. Koleżanka opowiadała, że przez wcześniejsze lata nauczycielka ta była niezadowolona z postępów jej córki a tu nagle w ostatnim roku dziecko stało się cudownie dojrzałe. Nie wiem co mam sądzić o tej sprawie. Nie chcę wierzyć w to, że pani ta zrobiła to dla własnego celu. Przecież proponując to rodzicom wzięła w jakiś sposób odpowiedzialność za te dzieci.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 22, 2011, 22:21:11 »
a które to przedszkole? tak co by wiedzie gdzie dzieci nie słać
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 22, 2011, 22:37:38 »
Ja również uważam, że to paranoja i chętnie się pod tym podpiszę. Odbierają dzieciom dzieciństwo.  Jeszcze gdyby nauka w liceum kończyła się rok wcześniej... a tak to nie ma sensu.
serca nie mają. Najlepiej by chcieli szybko wszystkich wyszkolić i do pracy za marne parę groszy, tylko po to, żeby miał kto utrzymywać ten chory rząd.
Naprawdę szkoda dzieci

kinia

  • Gość
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 22, 2011, 22:45:56 »
Mojej znajomej dziecko też znalazło się w tej pierwszej klasie,razem ze wszystkimi dziećmi z grupy przedszkolnej i uważam to za świetny pomysł.

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 22, 2011, 22:49:21 »
Świetny pomysł... nie mają miejsc w przedszkolu to upychają w szkołach.  nie chce mi się wierzyć, że nagle przygotują wszystko aby całość działała sprawnie i bez zarzutu.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 22, 2011, 23:09:27 »
Cytat: "kinia"
Mojej znajomej dziecko też znalazło się w tej pierwszej klasie,razem ze wszystkimi dziećmi z grupy przedszkolnej i uważam to za świetny pomysł.

a kiedy to było?
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Ola5

  • Gość
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 22, 2011, 23:44:35 »
Przedszkole koło hotelu Dobosz. Nie wiem jakie to. Kiedy to było? Dzieciaki od września idą do szkoły.

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Szesciolatki w I-ejklasie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 23, 2011, 00:48:51 »
Poszedlem do szkoly po skonczeniu 6 lat. Do gimnazjum zdalem, gdy ukonczylem 6-ta klase,
Zaoszczedzilem w ten sposob 2 lata zycia i nigdy tego nie zalowalem. A raczej zaoszczedzili mi
ten czas madrzy rodzice.
Odnosze wrazenie, ze czesc rodzicow jest przeciwna tej reformie ze wzgledu na wlasna wygode.
Ciekawe by bylo dowiedziec sie, jaki jest stosunek samych zainteresowanych ?
Co mysla oponenci tej reformy o tym, by zaczac dzieci uczyc np. obcych jezykow, lub plywania
jak najwczesniej ? Czy tez uzyja argumentu o stracie dziecinnych lat ?
Nie mniej uwazam, ze decyzja powinna nalezec do rodzicow. Po gruntownym przemysleniu !
Pozdrawiam - Bill

Ola5

  • Gość
Sześciolatki w I klasie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 23, 2011, 06:14:10 »
I dlatego mam mieszane uczucia... Wszystko zależy od dojrzałości i umiejętności dziecka. Fajnie, że idą całą grupą. Zdenerwowała mnie tylko atmosfera jaka się wokół tego utworzyła. Nauczycielki na pytanie swoich znajomych czy puściliby swoje dziecko rok wcześniej d o szkoły, kręcą przecząco głową. Niesmaczne to takie.