Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Demonstracja pod Gminą  (Przeczytany 22895 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 08, 2011, 21:16:40 »
Cytat: "policzanin"
(CENY WZRASTAJĄ W CAŁEJ EUROPIE


To bardzo ciekawe, bo ja w Niemczech, poza drobną podwyżką paliwa, wzrostu cen przez ostatnie dwa lata nie zauważyłem. Niektóre rzeczy nawet potaniały. A to, co się dzieje teraz w Polsce, to jest masakra jakaś. Doskonałym przykładem może być nasza ostatnia dyskusja na temat cen cukru. Ktoś robi niezły biznes na tych spekulacjach, państwo przez wyższy VAT też z tego korzysta ile się da, a naiwni ludzie łykają te polityczne brednie.

jezat

  • Gość
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 09, 2011, 13:40:00 »
Cytat: "policzanin"
(CENY WZRASTAJĄ W CAŁEJ EUROPIE


Cytat: "speedbax"
To bardzo ciekawe, bo ja w Niemczech, poza drobną podwyżką paliwa, wzrostu cen przez ostatnie dwa lata nie zauważyłem. Niektóre rzeczy nawet potaniały. A to, co się dzieje teraz w Polsce, to jest masakra jakaś. Doskonałym przykładem może być nasza ostatnia dyskusja na temat cen cukru. Ktoś robi niezły biznes na tych spekulacjach, państwo przez wyższy VAT też z tego korzysta ile się da, a naiwni ludzie łykają te polityczne brednie.

No popatrz!,gdzie nie spojrzysz tam masakra cenowa.Telewizory w cenach masakrycznych jak by powiedział słynący z bredni jarkacz.Samochody ...to samo.Materiały budowlane...nie do kupienia.Chleb na kartki?I jak tu żyć?Chyba będziemy musieli przyjąć zakamuflowaną opcję niemiecką,żeby chociaż na znicze smoleńskie zostało.
PS.im dłużej robisz zakupy w Niemczech tym mniejsze pojęcie masz o kosztach utrzymania w Polsce.Masakra cenowa,czyli jak ładnie to nazywasz spekulacja cenowa,to tylko pisowska brednia dla ciemnego luda.I w tym miejscu pełna zgoda.Ach,zapomniałbym o jeszcze jednym,angole podnieśli VAT o 2,5%.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 09, 2011, 15:46:55 »
Cytat: "jezat"
PS.im dłużej robisz zakupy w Niemczech tym mniejsze pojęcie masz o kosztach utrzymania w Polsce.Masakra cenowa,czyli jak ładnie to nazywasz spekulacja cenowa,to tylko pisowska brednia dla ciemnego luda


Jezacie, bywam w Polsce średnio co 3 miesiące i robię zakupy, również w "Biedronce" :wink: . Oczywiście przesadą jest twierdzić, że wszystko podrożało dwukrotnie czy jeszcze więcej. Faktem jest jednak fakt, że niektóre ceny żywności, mięsa np. w ciągu ostatnich dwóch lat zrównały się z cenami w Niemczech, czasem nawet porównując aktualne ceny w promocji zauważyłem, że tutaj jest taniej.

jezat

  • Gość
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 09, 2011, 19:33:55 »
Cytat: "jezat"
PS.im dłużej robisz zakupy w Niemczech tym mniejsze pojęcie masz o kosztach utrzymania w Polsce.Masakra cenowa,czyli jak ładnie to nazywasz spekulacja cenowa,to tylko pisowska brednia dla ciemnego luda


Cytat: "speedbax"
Jezacie, bywam w Polsce średnio co 3 miesiące i robię zakupy, również w "Biedronce" :wink: . Oczywiście przesadą jest twierdzić, że wszystko podrożało dwukrotnie czy jeszcze więcej. Faktem jest jednak fakt, że niektóre ceny żywności, mięsa np. w ciągu ostatnich dwóch lat zrównały się z cenami w Niemczech, czasem nawet porównując aktualne ceny w promocji zauważyłem, że tutaj jest taniej.

Polacy są bardzo podatni na kiełbasę wyborczą.Z jednej strony ponad 60% ankietowanych jest zadowolonych z aktualnego poziomu życia ale za chwilę wystarczy otworzyć pustą lodówkę w mediach i już krzyczą o masakrze cenowej.Nie zauważają np ,że ściana w tle jest wypełniona sporo kosztujacymi płytami kompaktowymi i kasetami.Tak wygląda niechlujny spot lewicy.O głupocie PiSu i prezesa "robiącego"za klienta w delikatesach nie warto nawet wspominać.W sklepach jak na razie masakry cenowej nie widać a i cukier powoli tanieje.Oczywiście będziemy się różnić poziomem życia z Niemcami,Francuzami czy Anglikami,bo mieliśmy dość długą przerwę w uprawianiu kapitalizmu.Trzeba tylko umieć rozróżnić różnice.Tej wiedzy niestety polityczni rewolucjoniści unikają i media też wolą utrzymywać ciemny lud w nieświadomości,czego ważnym dowodem była np.sprawa OFE.To przecież wprowadzenie OFE pozbawiło przyszłych emerytów godziwej emerytury.Wystarczyło tylko zrobić sobie prostą symulację,żeby stwierdzić jakiego oszustwa dokonano.Tego w mediach nie ma.Mamy za to "ekspertów"opłacanych przez fundusze emerytalne ze swoimi plażami na Karaibach.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 09, 2011, 22:57:53 »
Co do wysokich cen. Panowie wytłumaczcie mi, młodemu człowiekowi, jak to się dzieje, że mimo wysokich cen, parkingi pod centrami handlowymi są tak zapchane, że na "swoje" miejsce trzeba czekać, a w sklepach tłok większy niż rano w 107?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 09, 2011, 23:01:49 »
Cytat: "kubapolice"
Co do wysokich cen. Panowie wytłumaczcie mi, młodemu człowiekowi, jak to się dzieje, że mimo wysokich cen, parkingi pod centrami handlowymi są tak zapchane, że na "swoje" miejsce trzeba czekać, a w sklepach tłok większy niż rano w 107?

Kiedyś kupowało się na kartki,teraz kupuje się na" bony pracownicze"  ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 10, 2011, 12:05:23 »
Cytat: "kubapolice"
Co do wysokich cen. Panowie wytłumaczcie mi, młodemu człowiekowi, jak to się dzieje, że mimo wysokich cen, parkingi pod centrami handlowymi są tak zapchane, że na "swoje" miejsce trzeba czekać, a w sklepach tłok większy niż rano w 107?


Bo można albo siedzieć w domu i płakać, jeść suchy chleb, albo zagryźć zęby i starać się korzystać z życia mimo mniejszych oszczędności.
Szary obywatel nic nie zmieni, więc już woli trochę pomarudzić, ale żyć normalnie. No chyba, że wolisz takie akcje jak w Libii żeby Ci zachodnie mocarstwa demokrację zaczęły wprowadzać :D

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 10, 2011, 20:30:19 »
Prawdziwy Polak, jak nie pomarudzi to chory jest ;D Tak na poważnie, ten tłok zawsze był, jest i będzie. To już tradycja weekendowa..
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 10, 2011, 22:11:35 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Prawdziwy Polak, jak nie pomarudzi to chory jest
Ale mnie marudzenie nie w głowie. Nie o to chodzi. A chodzi o to, że skoro niby wszystko takie drogie itd., to czemu nie ma miejsc na parkingach, tłok w sklepach, przecież ludzie powinni siedzieć w domach i oszczędzać  :faja:
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 10, 2011, 22:30:14 »
Cytat: "kubapolice"
czemu nie ma miejsc na parkingach, tłok w sklepach, przecież ludzie powinni siedzieć w domach i oszczędzać


Też mnie to niedawno zastanawiało przy okazji otwierania kolejnego centrum handlowego ;]. Szczecin do wręcz polskie zagłębie centrów handlowych, nie wiem czy przypadkiem miasto nie aspiruje do Księgi Guinessa w tym temacie  :devil:
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 11, 2011, 10:59:14 »
Cytat: "speedbax"
Jezacie, bywam w Polsce średnio co 3 miesiące i robię zakupy, również w "Biedronce" :wink: . Oczywiście przesadą jest twierdzić, że wszystko podrożało dwukrotnie czy jeszcze więcej. Faktem jest jednak fakt, że niektóre ceny żywności, mięsa np. w ciągu ostatnich dwóch lat zrównały się z cenami w Niemczech, czasem nawet porównując aktualne ceny w promocji zauważyłem, że tutaj jest taniej.

Mięso w Niemczech kosztuje tyle co w Polsce? To chyba tam w jakiejś Biedronce kupujesz ;) Jeżdżę dosyć często na zakupy do Pasewalku lub Eggesin - jest wyraźnie droższe (o 50-100 proc., a czasem więcej). W marketach, nie w delikatesach.
Mówisz, że w ciągu ostatnich dwóch lat mieliście w Niemczech niewielką podwyżkę cen benzyny? To kiedy mieliście tę większą? Bo ja pamiętam, że zimą 2008/2009 w Austrii kupowałem benzynę po niecałe 90 centów za litr, a w Niemczech w okolicach 1,1 euro za litr, ale to na stacjach przy autostradzie.
Proponuję, żebyś nie naginał faktów do teorii. Nie przeczę, że w Niemczech wiele rzeczy kupuje się taniej, czasem nawet sporo taniej (np. przywożę sobie skrzynkami piwo, które mnie kosztuje 23 centy za butelkę) - ale akurat podstawowe artykuły spożywcze do nich nie należą. Oczywiście pomijając sytuacje sztuczne typu obecna cena cukru w Polsce czy porównanie cen w niemieckiej promocji z polskimi normalnymi.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 11, 2011, 11:22:09 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "TrzebieżCITY"
Prawdziwy Polak, jak nie pomarudzi to chory jest
Ale mnie marudzenie nie w głowie. Nie o to chodzi. A chodzi o to, że skoro niby wszystko takie drogie itd., to czemu nie ma miejsc na parkingach, tłok w sklepach, przecież ludzie powinni siedzieć w domach i oszczędzać  :faja:


Może to ci, którzy zawyżają średnią krajową? ;P Wszak nie wiesz ile ludzie przy kasie zarabiają.

Anyway Polacy nie mają jaj by wyjść na ulicę i żądać dymisji rządu z powodu wysokich cen żywności/paliwa. Wystarczy, że którykolwiek darmozjad z Wiejskiej palnie, że to nie od nich zależy, że oni "chcom, ale ne mogom" i już Polak stwierdzi "aha, no tak, biedni panowie starają się, no trudno jakoś dam radę".
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 11, 2011, 11:36:11 »
Cytat: "Wykidajło"
Mówisz, że w ciągu ostatnich dwóch lat mieliście w Niemczech niewielką podwyżkę cen benzyny? To kiedy mieliście tę większą? Bo ja pamiętam, że zimą 2008/2009 w Austrii kupowałem benzynę po niecałe 90 centów za litr, a w Niemczech w okolicach 1,1 euro za litr, ale to na stacjach przy autostradzie.


Masz racje, od 2008 roku cena paliwa wzrosla o srednio 20-30 Eurocentow na litrze, z tego w ostatnich dwoch tygodniach o 5 Eurocentow, srednio wydaje w miesiacu 40-50 Euro wiecej na paliwo. Jednak w ostatnim czasie nastapila inflacyjna korekta wynagrodzen, wiec roznice w realnych dochodach nie sa tak bolesne-to glownie mialem na mysli.

Cytat: "Wykidajło"
Proponuję, żebyś nie naginał faktów do teorii.


Daleki jestem od tego, powiem wiecej, dzis juz nie robie wielkich zakupow spozywki w Polsce, kupuje tutaj w "Kauflandzie". Wierz mi, ze cenowo wychodzi podobnie, czesto, jak pisalem - taniej. Faktem jest, ze tereny przygraniczne z Polska sa drozsze, porownywalem np. ceny z "Reala" w Böblingen z tymi w Schwedt w "Oder Center", roznica na niektorych produktach dochodzila do 20-30 Centow. Kaufland jest jeszcze tanszy i oferuje podobna jakosc, rowniez jesli chodzi o zakup miesa.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 11, 2011, 14:05:59 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Mówisz, że w ciągu ostatnich dwóch lat mieliście w Niemczech niewielką podwyżkę cen benzyny? To kiedy mieliście tę większą? Bo ja pamiętam, że zimą 2008/2009 w Austrii kupowałem benzynę po niecałe 90 centów za litr, a w Niemczech w okolicach 1,1 euro za litr, ale to na stacjach przy autostradzie.


Masz racje, od 2008 roku cena paliwa wzrosla o srednio 20-30 Eurocentow na litrze,

Wedle moich obserwacji jest to raczej 40-50 eurocentów :)

Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Proponuję, żebyś nie naginał faktów do teorii.


Daleki jestem od tego, powiem wiecej, dzis juz nie robie wielkich zakupow spozywki w Polsce, kupuje tutaj w "Kauflandzie". Wierz mi, ze cenowo wychodzi podobnie, czesto, jak pisalem - taniej. Faktem jest, ze tereny przygraniczne z Polska sa drozsze, porownywalem np. ceny z "Reala" w Böblingen z tymi w Schwedt w "Oder Center", roznica na niektorych produktach dochodzila do 20-30 Centow. Kaufland jest jeszcze tanszy i oferuje podobna jakosc, rowniez jesli chodzi o zakup miesa.

Kupujesz w nim świeżego kurczaka po 1,5 euro za kilogram? Filety z kurzych cycków (to bodaj z koszyka Kaczyńskiego) albo schab po 4 euro za kilo? Żółty ser poniżej 5 euro za kilogram (poniżej 4 to też nie jest sztuka kupić)? Bo u nas te ceny to żadna wielka okazja.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Demonstracja pod Gminą
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 11, 2011, 16:08:16 »
Cytat: "Wykidajło"
Wedle moich obserwacji jest to raczej 40-50 eurocentów  


Zalezy od regionu. Jak wspomnialem, ja tankuje srednio o 25 centow drozej niz w roku 2008. Zamiast sie madrowac lepiej poczytaj sobie:

http://www.autobild.de/artikel/spritpreise-im-mai-2008-711872.html

Cytat: "Wykidajło"
Kupujesz w nim świeżego kurczaka po 1,5 euro za kilogram? Filety z kurzych cycków (to bodaj z koszyka Kaczyńskiego) albo schab po 4 euro za kilo? Żółty ser poniżej 5 euro za kilogram (poniżej 4 to też nie jest sztuka kupić)? Bo u nas te ceny to żadna wielka okazja.


Tutaj sie zgodze tylko do ceny zoltego sera, fakt, jest drogi.

P.S Lepiej wrocmy do tematu demonstacji, bo "lekko" zmienilismy temat tej dyskusji. :)