Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zarobki burmistrza  (Przeczytany 38716 razy)

mak_art

  • Gość
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 12, 2011, 08:14:15 »
Do poczytania świezy artykuł:
http://forsal.pl/artykuly/472398,zarobki_hanny_gronkiewicz_waltz_prezydent_warszawy_dostanie_podwyzke.html
I jeszcze może nie o zarobkach ale o dochodach.
Prezydent Warszawy ma jeszcze czas na "dorabianie:. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i Wrocławskim - dochód roczny 233000, jak nie podzielić to nie daje 12tys miesięcznie. A jak pracuje w innych miejscach to oznacza, że nie poświęca "całego etetu" na prezydenturę.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 12, 2011, 08:23:05 »
m74, podniecam się :P
Proszę poprawić link ;)

Beobachter

  • Gość
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 12, 2011, 08:25:35 »
Zatem znów pytanie: takie są LEGALNE stawki dla głównych stanowisk samorządowych. Co w tym złego? Zazdrość to grzech główny. Ja burmistrzom, ani prezydentom wynagrodzenia nie zazdroszczę. Za bezustanna harówkę - po 12-14, bywa i więcej godzin, nawet w soboty i niedziele? O czym my dyskutujemy.

@rbk
Nie zgadzam się, Panie Kolego. Jeśli ktoś jest moderatorem - nie powinien optować za jakimś poglądem na forum, które moderuje. Moderator jest sędzią, a ten powinien być bezstronny. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Stronniczy sędzia? Zaprzeczenie idei sędziowania i sprawiedliwości.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 12, 2011, 08:33:17 »
Legalne - ok, ale czy moralne? ;)

Jakiś pół roku temu już Kuba Panu tłumaczył, jestem moderatorem, ale nie tego działu, tu nie mam władzy. Jedynie co, to mogę zgłosić naruszenie zasad poprzez "!", o którym Panu także wspomniałem.

Kończę temat, bo to nie ma sensu, swoje już napisałem, pozdrawiam ;)

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 12, 2011, 10:26:56 »
Cytat: "mak_art"
I jeszcze może nie o zarobkach ale o dochodach.
Prezydent Warszawy ma jeszcze czas na "dorabianie:. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i Wrocławskim

Może idąc za takim przykładem, jak Władkowi za mało zamiast wyciągać rękę do gminnej kasy mógłby również udzielać się na wyższych uczelniach np. z filologii Ukraińskiej
( bo coś mi świta że jego rzecznik p. Kłys wychwalał kiedyś jego wiedzę  w tej dziedzinie.) :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 12, 2011, 10:34:27 »
Cytat: "m74"
Cytat: "Piotrek"
Police > Burmistrz Diakun zarabia więcej niż prezydent Warszawy
http://www.gs24.pl/apps/p...NOSCI/716254138
Pasuje, Beobachter?

Panie rbk, że to u góry to ma być niby news? To zwykły odgrzewany kotlet z 29 maja 2008, którym Pan się podnieca.

Tu masz aktualne informacje:
http://www.24kurier.pl/W-Gazecie/Pecznieja-portfele

Ja tam bym nie chciał pracować tak jak burmistrz za takie pieniądze, zwłaszcza że to kwoty brutto - sumie na czysto sporo brakuje do pięciocyfrowej. Wolę swoją znacznie niższą pensję i wolne weekendy oraz popołudnia (w zdecydowanej większości).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 12, 2011, 12:17:57 »
Cytat: "Wykidajło"
Tu masz aktualne informacje:
http://www.24kurier.pl/W-...znieja-portfele

Mnie się nie zgadzają te kwoty podane w artykule.
Wg informacji z artykułu Burmistrz zarabiał w poprzedniej kadencji 12.362 zł brutto.
Natomiast wg oświadczenia majątkowego za 11 miesięcy 2010 roku łączne wynagrodzenie wyniosło 152.255,48 zł, co daje daje średniomiesięcznie 13.841,41 zł brutto.
Skąd ta różnica?

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 12, 2011, 12:39:15 »
Cytat: "MrW"
Natomiast wg oświadczenia majątkowego za 11 miesięcy 2010 roku łączne wynagrodzenie wyniosło 152.255,48 zł, co daje daje średniomiesięcznie 13.841,41 zł brutto.

Dla porównania burmistrz Nowego Warpna  według tego samego oświadczenia uzyskał  80.470,84zł  w dodatku  W. Kiraga załatwił  potworne pieniądze dla  N.warpan  z podatków od Urzędu Morskiego .
Nasz burmistrz „olał” te pieniądze co tam marne ok. 7miln. Ważniejsze były obchody 750 lecia

bies

  • Gość
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 12, 2011, 12:43:51 »
wydaje mi sie ........  ze jesli ktos decyduje sie na sprawowanie urzedu burmistrza , starosty badz jakiekolwiek inne samorzadowe stanowisko (czyt. polityczne w tym kraju) to musi sobie zdawac sprawe ze jego praca nie moze konczyc sie o godzinie 16 i nie powinno to byc miejsce z ktorego ciagnie sie jak najwiekszy dochod .... to w duzej wiekszosci powinna byc funkcja zaszczytna sama w sobie

a jesli diakunowi te x tysiecy to jednak za malo za ta niezwykle ciezka prace polecam zeby wrocil na swoje  stanowisko aparatowego ...na zaklady przyjdzie na 6 wyjdzie o 14 itd itp

zdecydowanie uwazam ...podejrzewam ze jak wiekszosc naszego spoleczenstwa ze zarobki ludzi wladzy sa przesadnie wysokie .... i kompletnie nie interesuje mnie czy ten ktos nazywa sie krzystek diakun czy inna cholera

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 12, 2011, 13:10:25 »
Cytat: "bies"
a jesli diakunowi te x tysiecy to jednak za malo
A kiedy burmistrz coś takiego powiedział? Po za tym pretensje o zbyt wysokie wynagrodzenie powinny być skierowane do rady miasta, a nie burmistrza, bo to ona o tym decyduje poprzez głosowanie.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 12, 2011, 13:11:48 »
Ja mam wrażenie,że mylimy pojęcia; praca/służba.Służbę od pracy odróżnia wiele-nie tylko stopień ponoszonego ryzyka, ale i pewna pogarda dla zysku.Takie zatem stanowiska to służba społeczeństwu.Tu się nie służy dla zysku (tak powinno być) i innych profitów o czym często zapominają Nasi "władcy mórz i oceanów" ale dla honoru,dla społeczeństwa.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

bies

  • Gość
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 12, 2011, 13:15:58 »
a przepraszam a moze ktos poszuka i zechce napisac kto zaproponowal rozpatrzenie podwyzszenia zarobkow burmistrza i moze zechce tez nam powiedziec jak wygladalo glosowanie poszczegolnych radnych oraz czy diakun wypowiedzial sie ze zarabia juz wystarczajaco duzo i ze uchwalanie podwzyki nie jest potrzebne?
jesli nic takiego nie zaszlo znaczy ze oczekiwal .... znaczy sie ze uwazal ze poprzednie jego uposazenie bylo za niskie

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 12, 2011, 13:59:32 »
Cytat: "bies"
czy diakun wypowiedzial sie ze zarabia juz wystarczajaco duzo i ze uchwalanie podwzyki nie jest potrzebne?
jesli nic takiego nie zaszlo znaczy ze oczekiwal ....
Znasz kogoś, kto zarabia wystarczająco dużo? Mam na myśli to, że będąc na miejscu takiej, czy innej osoby byłbyś wstanie stwierdzić, że więcej pieniędzy ci nie potrzeba i czy odmówiłbyś przyjęcia podwyżki?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 12, 2011, 15:11:24 »
Cytat: "kubapolice"
Znasz kogoś, kto zarabia wystarczająco dużo?

Nie. Za to znam mnóstwo takich, którzy uważają, że to inni zarabiają za dużo.
Nigdy nie spotkałeś np. kafelkarza kasującąego 50 zł za ułożenie metra kwadratowego płytek i oburzającego się na dentystkę, której musiał zapłacić stówę za kwadrans roboty? ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 13, 2011, 16:58:02 »
Z nową kadencją wszyscy dają sobie podwyżki. Na jej początku ustalane są maksymalne kwoty. Krzystek też dostał 872 zł. więcej. Nie jest tak , że nie mam nic przeciwko. Mam i na tym koniec.
Radni też comiesięczne diety plus wynagrodzenie z innych miejsc pracy. Pobierają emerytury.
Bywają wynagrodzenia w formie ryczałtu, bez względu na to czy radny jest na sali czy nie.
(wg. zasady, czy się stoi, czy...każdemu radnemu forsa się należy)
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -