Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zarobki burmistrza  (Przeczytany 37454 razy)

Beobachter

  • Gość
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 11, 2011, 21:28:08 »
Nie zwykłem pisać "owijając w bawełnę", więc piszę, co uważam za stosowne.
Twoje wypowiedzi "Piotrku" są tyleż skandaliczne, co bezpodstawne i zaczynam mieć pokusę, aby Cię zakwalifikować do kategorii postplatformerskich trolli. Dowodów nie przytaczasz, czepiasz się nie wiadomo czego i kogo, rozrabiasz, korzystając z indolencji moderatorów. Indolencji - napisałem i zdania nie zmieniam. Bo gdybym ja kontrolował forum już dawno wyekspediowałbym Cię w niebyt.
No nic, patrzmy końca, do którego w jakimś momencie się przyczynię. Nie może być tak, że w polickiej przestrzeni internetowej pojawia się enklawa pozwalająca lżyć ludzi niewinnych (burmistrz, urzędnicy), z tego jedynie powodu, że ktoś ma fobie i obsesje. Moderatorzy nie reagują, są mało bystrzy lub młodzi. RBK chętnie dowali bana kiedy ktoś nie zrozumie regulaminu lub powie "brzydkie" słowo (żądny krwi sam zachęca w postscriptum), nie pojmuje jednak nieprawidłowości złożonych. Może to dzieciak, może "mało kumaty". Nie wiem. Ja rozmawiam z partnerami. A tym przekazuję, że takie posty, jak "Piotrka" należy kontrować albo eliminować. Nie mam racji? Bene! Finis coronat opus.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 11, 2011, 21:50:18 »
A ja uważam, że urzędników powinno być więcej. Kolejki nie są takie długie dlatego, że urzędnikom się nie chce, tylko dlatego, że przepisy są często chore. Ale to nie urzędników sprawa ustalać owe przepisy.

Owszem są urzędnicy, którzy są wredni, ale tacy ludzie są w KAŻDYM zawodzie. Zawsze jest pracownik i "pracownik".

Byłem ostatnio w urzędzie. Musiałem załatwić sprawę, którą robiłem pierwszy raz w życiu. Dostałem do wypełnienia coś co widziałem pierwszy raz w życiu i Pani urzędniczka bardzo miła mi pomogła i wszystko wyjaśniła.

Co do pensji burmistrza, jak jemu utną o 2,5,10 tysięcy to Ty tych pieniędzy i tak nie dostaniesz. Budżet to nie jest taka prosta sprawa i czasem lepiej dać podwyżkę niż martwić się, na co wydać pieniądze (a bo musi być przetarg, ekspertyza, projekty i cholera wie co jeszcze). Jesteśmy jedną z najbogatszych gmin w zachodniopomorskiem więc niech sobie ma.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 11, 2011, 22:20:54 »
Cytat: "secha"
Police > Burmistrz Diakun zarabia więcej niż prezydent Warszawy
http://www.gs24.pl/apps/p...NOSCI/716254138
Pasuje, Beobachter?


Tego już szanowny Pan Beobachter nie skomentował, bo jak?
Zawsze jest tak, że pisze ładne bajeczki, mydli oczka, a jak ktoś podaje konkret to hop..
Nie było tematu, znaczy.. zaraz, zaraz.. pewnie będzie, bo wytknąłem "błąd", jak mogłem?
Ja.. dzieciak, mało kumaty - litości, obsesję trzeba leczyć Panie, a nie "dokarmiać".

To normalne, przyzwyczaiłem się :)

Co do tematu Burmistrza i jego zarobków, ostatnia kadencja,
to trzeba się nachapać, tak to skomentuję.

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 11, 2011, 22:31:17 »
Cytat: "Piotrek"
Przykładem bezużytecznego wydziału w gminie czy powiecie jest wydział promocji. Po co gminie promocja? Zamiast dawać pieniądze na ten wydział wybudowałaby coś co by samo w sobie promowałoby gminę. Może nie idealnym przykładem jest posąg Jezusa w Świębodzinie. Zauważcie że wcześniej te miasto w ogóle nie było znane w Polsce. A teraz na świecie nawet o nim mówią.
A takie utrzymanie wydziału promocji to pewnie z 1 000 000 zł rocznie. A to wynagrodzenie trzeba urzędnikom dać, lokal zapłacić, prąd (niby ten sam budynek, ale trzeba liczyć koszta każdego wydziału z osobna) i najważniejsze-materiały promujące typu ołówki, breloczki, ulotki. Na co to komu?
Jedyny plus to strona internetowa. Ale do tego to wystarczy jeden informatyk, którego można podpiąć pod administracje urzędu.


I tutaj się Piotrek mylisz bo w oczach burmistrza wydział promocji jest bardzo ważny. Przykładem może być fakt, że będzie zreorganizowany tylko po to aby pani inspektor od zamawiania kubków mogła awansować na naczelnika. To sie nazywa marnowanie pieniędzy podatników na tworzenie bezsensownych stanowisk :crazy: . Jak do tej pory wydział ten dawał sobie radę bez naczelnika więc po co takie działania.
Mylisz się również, że niepotrzebne są gadżety zamawiane przez wydział promocji. One się świetnie nadają na prezenty dla dzieci dla rodziny, znajomych itp a nawet w domu. :devil:  :devil:

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 11, 2011, 22:40:06 »
To może przypomnę co napisałem wcześniej
Cytat: "Piotrek"
Do samych urzędników, jako ludzi nic nie mam. Sądzę po prostu, że ich stanowisko pracy jest bez sensu.

Beobachter, troche wiecej retoryki. Zachowujesz się jak typowy polityk-dużo krzyczy-obwinia moderatorów- a to przecież chodzi o dyskusje. Jest to forum dyskusyjne. A to że ma wielu czytelników to już inna para kaloszy. Mamy wolność słowa i każdy może wyrazić swoje zdanie.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
prawo mówi, że wycięcie drzewa obwarowane jest stosowną opłatą a dokonać wycięcia można tylko na podstawie decyzji administracyjnej.

I właśnie to jest chore. Polskie prawo jest przyczyną wszystkich nieszczęść Polaków. Jak to urzędnik ma decydować czy mogę wyciąć drzewo w mojej nieruchomości? Jestem właścicielem tego terenu i wszystkiego co na nim się znajduje, więc mogę robić na nim co mi się podoba.

Cytat: "splinter"
Wyobraź sobie przyjeżdza delegacja z Niemiec-byli mieszkańcy tych ziem.I Dział Promocji właśnie jest od tego by ugościć tych ludzi pokazać nasze miasto i podarować parę fantów.
W postaci właśnie takich breloczków,książek...

Masz rację. Ale sądzę że do tego nie potrzeba całego wydziału. W takim przypadku wystarczy że promocją zajmie się ktoś z szeroko pojętej administracji. Zleci jakieś firmie zrobienie materiałów promocyjnych i na tym koniec. Takie materiały powinny na długo wystarczyć. A oprowadzić po Policach to może urzędnik praktycznie z każdego innego wydziału. Chociaż najodpowiedniejszym byłby ktoś kto zna się na historii (np. pan J. Matura) i taka osoba też by sobie zarobiła. Bo jak wiadomo historycy do najbogatszych nie należą (oprócz prezydenta i premiera  :lol2: ).

Reasumując, urzędy w Polsce powinny składać się tylko z niezbędnych urzędników, którzy będą flexible-załatwią promocję, sprawdzą czy drzewo właściwe drzewo jest wycinane (ale tylko te w miejscach publicznych), a na co dzień prowadzi ksiegowość i dopilnuje przetargu.

A jak jest teraz każdy wie, kto ma znajomego w jakimkolwiek urzędzie.

PS. Podkreśle jeszcze raz, że głównym przyczyną tego wszystkiego jest POLSKIE PRAWO

PS2. Nie myślałem że bede kiedykolwiek atakowany tak przez innych użytkowników jak kiedyś szkutnik :faja:

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 11, 2011, 22:43:13 »
Piotrek ja Ciebie popieram w 100 %.

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 11, 2011, 23:10:22 »
Grzegorz Ufniarz napisal obszerne wyjasnienie w temacie i odpowiednio je uzasadnil paroma
przykladami, ale okazuje sie, ze do kilku dyskutantow to nie dotarlo, lub bylo nie wystarczajace.
Ja chcialbym zadac dodatkowe pytanie: Czy i jaki jest wspolczynnik nasycenia urzednikami ?
Czy istnieje w tym zakresie jakas norma ?
Ilosc mieszkancow ? Wielkosc gminy ? Infrastruktura ? Etc.
Wiemy, ze prezesi roznych firm pobieraja pobory, absolutnie nieporownywalne do zarobkow
prezydenta panstwa, moze wiec kryterium oceny powinna byc skutecznosc wykonywanych
obowiazkow ? Jezeli tak, to kto to kryterium powinien ustanowic i kontrolowac ?
Pozdrawiam - Bill

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 11, 2011, 23:16:10 »
Niestety ogólnie wiadomo iż każde kolejne wybory to kolejny skok na kasę i niestety z roku na rok wciąż rośnie nam grupa urzędników i niestety  duża ich grupa  przedstawia żenująco niski  poziom  przykład – proszę bardzo chociażby J.A.K.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 11, 2011, 23:21:36 »
Cytat: "samo zło"
z roku na rok wciąż rośnie nam grupa urzędników i niestety duża ich grupa przedstawia żenująco niski poziom przykład – proszę bardzo chociażby J.A.K.

O przepraszam On nie jest mianowanym urzędnikiem ;-) To jest tzw "wolny strzelec"
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 12, 2011, 02:19:55 »
Czy ktoś wie jak się mają diety polickich radnych gminnych i powiatowych do średniej krajowej?
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 12, 2011, 03:11:44 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Po pierwsze - uważam za błędne utożsamianie polityków z urzędnikami. Polityk to ten, który kreuje, planuje i poddaje swoje pomysły ocenie wyborców, ci popierając lub nie daja politykowi mozliwość realizacji swoich koncepcji. Urzędnicy, to pracownicy urzedów administracji publicznej, którzy załatwiają wszelkie sprawy dla ludności w oparciu o przepisy prawa.


Nie "załatwiają", tylko egzekwują. To są prześladowcy, a nie pomocnicy.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Biorąc jako przykład naszą Gminę, o politykach piastujących urzednicze stanowiska można powiedzieć wyliczając burmistrza i jego zastepców. Ewentualnie jeszcze naczelników wydziałów ale tu juz ostrożniej, bo trudno np skarbnika nazwać politykiem. Pozostali urzędnicy nie sa politykami. Są pracownikami realizującymi swoje zadania zgodnie z podaną wyżej zasadą. Jedyne co ich politycznie okresla, to ich szef(burmistrz), który politykiem jest.

Nie Gmina, tylko gmina.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Po drugie - Po co urzednicy? Bo państwo funkcjonuje w oparciu o niezliczoną ilość przepisów, których przestrzeganiem i realizacją zajmują się urzednicy. Nie chcę tu wchodzić w ocenę niektórych przepisów, bo można w tej materii utknąć na dobre(np tak, jak utknęła słynna komisja Przyjazne Państwo). Podam tylko kilka przykładów.

Wilczkowi się udało jedną ustawą przekreślić wiele lat komuny. Teraz się nie da, czy może to wszystko "ściema"?

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
1 - prawo mówi, że wycięcie drzewa obwarowane jest stosowną opłatą a dokonać wycięcia można tylko na podstawie decyzji administracyjnej. I po to jest urzednik aby dopilnował, by drzewo wycieto zgodnie z przepisami. Gdyby tego przepisu nie było, wycinano by drzewa jak popadnie.

Nie "jak popadnie", tylko TEŻ zgodnie z prawem.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
2 - prawo mówi, że można wykupić mieszkanie komunalne po spełnieniu różnych warunków. Urzednik przeprowadza procedurę zgodnie z odpowiednimi przepisami.

Jeden z warunków to być z rodziny.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
3 - ustawa o finansach publicznych reguluje gospodarke finasową m. in. gmin, chodzi o sposób konstruowania budżetu, sposób wydatkowania pieniędzy, rozliczanie wydatków itp Urzednik(księgowy/wa) realizuje przepisy i pilnuje ich przestrzegania.

Jeśli gmina popada w ogromne zadłużenie to wtedy czyja to jest wina? Urzędnika, czy polityka? Ustawa, czy jej realizacja?

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
4 - Wszelkie wydatkowanie środkó publicznych(od odpowiednich kwot) jest realizowane według procedur zamówień publicznych. Urzednik te procedury realizuje i odpowiada za ich prawidłowe przeprowadzanie.

Nie bądźmy śmieszni. Jakby chodziło o prawidłowe przeprowadzanie procedur, to by się do tego wynajmowało prywatne firmy.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Urzędnicy to nie "banda nierobów", "pierdzacych w stołki". To ludzie, którzy wykonuja konkretną pracę, według konkretnych zakresów obowiązków i... zarabiają przeciętnie.

Wykonują okropnie ciężką, solidną, konkretną nikomu do niczego nie potrzebną robotę.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Oczywiście kazdy w swoim zyciu spotkał się z sytuacjami, w których urzednik utrudniał ,a nie ułatwiał załatwienie spraw. Świadczy to jednak nie o tym, że ten urzednik jest zbędny, a jedynie o tym, że na miejscu tego urzednika jest nieodpowiednia osoba.

Na przykładzie Romana Kluski i Optimusa, Olewnika i kilku(set/tysięcy/milionów) innych ofiar prześladowań można wnioskować, że całe tzw. państwo polskie jest nieodpowiednie.
Proszę wszystkich o opuszczenie zajmowanych stanowisk. Już więcej wspaniałomyślnej troski o nasz byt nie chcemy. Damy sami sobie radę.

Koszty polityków i urzędników zawsze będą za duże, jeśli ci będą mieli jakiekolwiek uprawnienia.

Zarobki burmistrza nie są wysokie w sensie kwoty, tylko jego praca jest zbyt kosztowna dla ludzi. Decyzje takie jak temu dam, a temu zabiorę zrównują Burmistrza z Janosikiem, który jest zwykłym zbójem.

Choćby Burmistrz zarabiał 20 tys. to jest to tylko 50gr. miesięcznie od każdego mieszkańca gminy.
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 12, 2011, 03:59:15 »
Cytat: "Beobachter"
No nic, patrzmy końca, do którego w jakimś momencie się przyczynię. Nie może być tak, że w polickiej przestrzeni internetowej pojawia się enklawa pozwalająca lżyć ludzi niewinnych (burmistrz, urzędnicy), z tego jedynie powodu, że ktoś ma fobie i obsesje. Moderatorzy nie reagują, są mało bystrzy lub młodzi. RBK chętnie dowali bana kiedy ktoś nie zrozumie regulaminu lub powie "brzydkie" słowo (żądny krwi sam zachęca w postscriptum), nie pojmuje jednak nieprawidłowości złożonych. Może to dzieciak, może "mało kumaty". Nie wiem. Ja rozmawiam z partnerami. A tym przekazuję, że takie posty, jak "Piotrka" należy kontrować albo eliminować. Nie mam racji? Bene! Finis coronat opus.



Reasumując wypowiedzi tych za i przeciw, oraz fakt że tylko "rzecznik prasowy" gminy Police ma patent na prawdę, statut mędrca i osoby powszechnie cenionej, proponuje radnym zgłosić postulat. Odebrać część nienależnych gratyfikacji burmistrzowi i przeznaczyć na biurko dla "szefa wydziału kultury i zabytków" no i prywatnego kierowecę - oczywiście :money: Wszak od czegoś trzeba zacząć.  
Warto przecież poszukiwać i promować nowych kandydatów na stanowisko burmistrza.

Beobachter

  • Gość
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 12, 2011, 05:06:16 »
Jest mi niezwykle milo, ze w wyniku kolejnej frondy antyburmistrzowskiej, na tym forum wreszcie wyłoniła się swoista V kolumna, usiłująca "ustawić" forum i jego właścicieli w charakterze opozycji zwalczającej "Gryfa" i Burmistrza.

Z deklaracji wielokrotnie podnoszonych przez np. "kubę", czy "denvera" mam prawo wnioskować, że dla Administracji forum z założenia jest apolityczne. Tymczasem zacietrzewienie "RBK" (moderator, czyli przedstawiciel władz) świadczy o czymś innym.

Byłoby miło, gdyby do tej mojej wypowiedzi ustosunkowały się osoby rzeczywiście reprezentujące forum. Bo jeśli ma to być zorganizowana enklawa, świadomie atakująca legalne władze samorządowe - potencjalni dyskutanci mają prawo to wiedzieć.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 12, 2011, 07:00:00 »
Cytat: "Beobachter"
Z deklaracji wielokrotnie podnoszonych przez np. "kubę", czy "denvera" mam prawo wnioskować, że dla Administracji forum z założenia jest apolityczne. Tymczasem zacietrzewienie "RBK" (moderator, czyli przedstawiciel władz) świadczy o czymś innym.


Znaczy, że co Panie Beobachter? Nie mogę mieć swojego zdania? Chyba po to jest forum, prawda(?) - by je wyrazić. Ja rozumiem, że jest Panu nie na rękę, bo podali link do czegoś, czego Pan w stanie nie jest wytłumaczyć (od dwóch dni, nawet po moim "zacietrzewionym" poście), ale bez przesady. Mam stać na baczność jak Pan siada? Mam klaskać jak Pan na mnie spojrzy? Panie, weź się Pan uspokój i daj wypowiedzieć, mam do tego prawo i denerwuje mnie to, że ktoś bierze tyle kasy, bo za co?

Offline m74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Zarobki burmistrza
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 12, 2011, 07:09:01 »
Police > Burmistrz Diakun zarabia więcej niż prezydent Warszawy
http://www.gs24.pl/apps/p...NOSCI/716254138
Pasuje, Beobachter?
Panie rbk, że to u góry to ma być niby news? To zwykły odgrzewany kotlet z 29 maja 2008, którym Pan się podnieca.