Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Car Audio  (Przeczytany 13069 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Car Audio
« dnia: Grudnia 28, 2010, 15:56:33 »
Witam Was. Jak wszyscy wiemy, jednym z elementów przyjemności podróżowania samochodem jest słuchanie dobrej muzyki, chciałbym poznać Waszą opinię i Wasze doświadczenia z różnymi markami producentów sprzętu nagłaśniającego. Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam
Bartek

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 29, 2010, 01:02:23 »
Ja zbyt wybredny w aucie nie jestem jeśli chodzi o audio. Mam radio Sony spięte z dwoma Magnatami 165mm na przodzie. Są podmienione zamiast oryginalnych bo jak kupiłem auto to jeden z głośników był uszkodzony i ogólnie słabo grały. Tył mam "głuchy" bo z tyłu rzadko ktoś jeździ, więc nie robiłem tam audio. W bagażniku wożę wzmacniacz Magnata (stary, używka, kupiony jeszcze do poprzedniego auta, tak samą zresztą jak...) i głośnik Pioneera w skrzyni "samoróbce". Pioneer jest dwu cewkowy, ale na razie "zapięty" jest na jednej, mimo, że wzmacniacz spokojnie obsłuży drugą ;-) I tymczasowo taki zestaw starcza, bo jak mocniej odkręcę to mi plastiki chodzą, jak się z nimi uporam to trochę mocy jeszcze dorzucę ;-)
I love the night.
1101110100101111

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 29, 2010, 11:16:57 »
Ja mam fabryczne auto + fabryczne głośniki z przodu + jakieś Blaupunkty z tyłu byle tylko coś tam grało. Audiofilem nie jestem, na moje potrzeby gra dobrze, a koncert Queen Live at Wembley odpalony na konkretnej głośności daje radę. :twisted:
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 29, 2010, 11:25:27 »
Ja jeżdżę na fabrycznym radiu (+kasetowy odtwarzacz) Renault z fabrycznym zestawem głośników przód i tył. Do słuchania radia zdecydowanie takie coś wystarcza - kaset praktycznie nie używam, choć kilka ich wożę w schowku ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 29, 2010, 16:08:43 »
Tutaj przyznam Wam rację, w większości aut, szczególnie tych nowszych, fabryczne nagłośnienie jest dobrane w odpowiedni sposób, jednak są modele, gdzie ta sztuka nie za bardzo się udała. Za przykład kiepskiego dobrania sprzętu uważam np. Renault Megan II (2007), gdzie miałem okazję osobiście to stwierdzić, w Oplu Astrze (2008) natomiast z wyposażeniem DVD Navi 90, gdzie standardowo zastosowano wzmacniacz i lepsze głośniki, słuchanie muzyki to czysta przyjemność.

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 29, 2010, 17:18:13 »
Dobry temat dostałam ostatnio radio i niestety miałam mam z nim kilka problemów a nigdzie nie mogę uzyskać informacji a więc poszukuje instrukcji obsługi do radia ALPINE iDA - X300 może akurat ktoś z Polic posiada takie radio??
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 29, 2010, 17:40:23 »
Fabrycznie zamontowany system audio, firmy BOSE, od głośników, po subwoofer (wzmacniacz), daje radę.
Jak chcę głośniej z dobrym bassem posłuchać to podgłośnię (sub jest w bagażniku), ogólnie nie lansuję się w aucie, więc na moje potrzeby w sam raz :P Bose z tego co wiem to dobra firma, więc warto takie audio sobie zamontować jak ma "ciut" większe wymagania :)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 29, 2010, 19:48:24 »
Firma Bose to światowa czołówka w technice nagłośnieniowej, drogi sprzęt, ale warty swej ceny. Montowany w Audi i Mercedesie, wszelkiego rodzaju ingerencje zewnętrzne w te systemy są profanacją. Nagłośnienie jest dokładnie obliczane pod kubaturę wnętrza auta. Dodatkowo kabina pasażerska samochodu jest akustycznie odpowiednio izolowana, a pojemności rezonansowe dla głośników drzwiowych i dodatkowego głośnika basowego są idealnie wyliczone. Po prostu bajka... :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 29, 2010, 21:01:02 »
Nie mam audi, ani mercedesa, ale faktycznie wyciszenia są porobione (w aucie jest cicho), a dźwięk jest jak dla mnie, a nie jestem melomanem :P idealny. można się zrelaksować ;-)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 29, 2010, 21:54:17 »
Być może inne marki także montują Bose. Wiem, że również Mazda - za dopłatą - oferowała ten sprzęt. Co by nie mówić, jest to najwyższa półka.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 29, 2010, 21:58:19 »
Cytat: "speedbax"
Być może inne marki także montują Bose. Wiem, że również Mazda - za dopłatą - oferowała ten sprzęt. Co by nie mówić, jest to najwyższa półka.


Posiadam mało znane auto w Polsce, ale dodam, że tam nawet uboga wersja ma w standardzie BOSE :P

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 29, 2010, 22:02:06 »
Cytat: "rbk"
Posiadam mało znane auto w Polsce, ale dodam, że tam nawet uboga wersja ma w standardzie BOSE :P


To napisz jakie auto, szczerze mówiąc jestem ciekaw, mogę się domyślać, że może to być jakiś "amy".

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 29, 2010, 23:42:46 »
Cytat: "Nataleczka"
Dobry temat dostałam ostatnio radio i niestety miałam mam z nim kilka problemów a nigdzie nie mogę uzyskać informacji a więc poszukuje instrukcji obsługi do radia ALPINE iDA - X300 może akurat ktoś z Polic posiada takie radio??


Nataleczka, może tutaj coś znajdziesz:

http://www.audiophile.pl/p/1691_alpine_ida-x300

Na dole strony masz opis różnych problemów, odpowiedzi na pytania i linki do ściągnięcia instrukcji obsługi do Twojego modelu Alpiny. Nie miałem czasu żeby dokładniej szperać, poszukaj, może znajdziesz coś pomocnego. Pozdrawiam.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Car Audio
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 01, 2011, 09:35:58 »
U mnie czasy dużych mocy skończyły się wraz z przyjściem dziecka na świat. W bagażniku musi się wózek zmieścić... W tej chwili gra jakiś JVC (drugi w moim życiu i jednocześnie ostatni) plus głośniki Clariona w wygłuszonych przednich drzwiach plus tweetery Sony plus jakieś noł nejmy z tyłu (drzwi też wygłuszone). Od biedy ujdzie.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Car Audio
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 01, 2011, 11:33:43 »
Cytat: "parian"
W tej chwili gra jakiś JVC (drugi w moim życiu i jednocześnie ostatni)


Zgadza się, marka JVC jest nieporozumieniem, nie tylko w sprzęcie samochodowym, ja również nie kupię już sprzętu tego producenta.