Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Znęcanie się nad zwierzętami.  (Przeczytany 37392 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 20, 2011, 13:54:07 »
jola, korzystaj z opcji edycji posta - jest ona dostępna przez godzinę od chwili napisania wiadomości.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Malgorzata2052

  • Gość
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 04, 2011, 08:55:30 »
Witam

Mam problem w dokładnym zlokalizowaniu mężczyzny, który mieszka w okolicach ul. Palmowej a może i na samej Palmowej. Rzecz w tym iż posiada on trzy duże psy, które rozmnażają się w niekontrolowany sposób a szczeniaki są najprawdopodobniej topione, duże psy nie są zagłodzone ani chore najważniejsza sprawa to porozmawiać z nim aby suki zostały wysterylizowane by nie dopuścić więcej do w/w sytuacji. Chciałabym poprosić o pomoc jeżeli ktoś wie gdzie mieszka ten że mężczyzna proszę o odpowiedź.

Offline sylwia637

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 04, 2011, 11:11:38 »
sprawa przejęta przez toz police. Juz rozmawialiśmy z właścicielem.

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 09, 2011, 10:55:25 »
Jak można coś takiego zrobić??? Brakuje słów!

http://interwencja.interia.pl/news?inf=1594254

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 09, 2011, 19:40:37 »
Cytat: "Malami"
Jak można coś takiego zrobić??? Brakuje słów!

http://interwencja.interia.pl/news?inf=1594254

Normalnie hańbą jest nazywać takich ludzi- CZŁOWIEKIEM! To co się wyprawia ostatnio na tym świecie ze zwierzętami jest nie do opisania!!! Serce pęka, jak się słyszy o takim bestialstwie T_T  Tak mi szkoda tych stworzeń... są takie ufne wobec człowieka, oddane... A człowiek... Brak słów :<
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 09, 2011, 19:47:06 »
Cytat: "grubcia1982"
Normalnie hańbą jest nazywać takich ludzi- CZŁOWIEKIEM! To co się wyprawia ostatnio na tym świecie ze zwierzętami jest nie do opisania!!! Serce pęka, jak się słyszy o takim bestialstwie  Tak mi szkoda tych stworzeń... są takie ufne wobec człowieka, oddane... A człowiek... Brak słów


Podejrzewam, że zawsze tak było, tylko niewiele się o tym mówiło.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 09, 2011, 19:47:11 »
Wczoraj oglądałam jakąś powtórkę interwencji i właśnie był ten reportaż, pół nocy nie przespałam- płakałam jak bóbr.
Dziś weszłam na ich stronę, aby pokazać go mężowi i oczom nie wierzę...
To co się teraz dzieje to jakaś masakra!
Najgorsze wyzwiska to za mało aby nazwać tych " ludzi".

http://interwencja.interia.pl/news?inf=1594756

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 09, 2011, 19:49:29 »
Co z tego że się o tym mówi, media nagłaśniają jak nic z tym się nie robi... I tacy czują się bezkarni, bo nie ma kto tak naprawdę dobrać im się do ....

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 09, 2011, 20:06:18 »
Co sie dzieje na świecie :( Szkoda Bernadyna :( 2 lata kary stanowczo za mało :( :spiderman:

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 09, 2011, 20:08:12 »
Cytat: "Kuba"
Podejrzewam, że zawsze tak było, tylko niewiele się o tym mówiło.

A mnie się wydaje, że jednak ludzie mają coraz mniej zasad, ideałów... A to się przekłada na posób w jaki ludzie się traktują wzajemnie, ale również zwierzęta. Wiadomo, że zawsze byli ludzie bez uczuć, ale teraz jest ich znacznie więcej. Ludzie obecnie mają strasznie obniżone normy postępowania i coś, co jeszcze nie tak dawno było nie do pomyślenia- nie wypadało, obecnie jest normą. Z drugiej strony rozwinęły się media i system informacji- stąd takie nasilenie wiadomości.
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline piotrch

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 09, 2011, 22:02:46 »
A mnie się wydaje, że jednak ludzie mają coraz mniej zasad, ideałów...

Dokładnie zgadzam się! Prosty przykład za moich czasów (rocznik 83) jak ktoś w podstawówce palił papierosy to chował się z tym po krzakach, a dzisiaj.... kto by się przejmował, że sąsiad może zobaczyć, albo znajomy rodziców...
Tak też jest ze zwierzętami , taką mamy część społeczeństwa dla których znęcanie się to zabawa, a co tam , co mi zrobią....

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 09, 2011, 22:59:44 »
piotrch... zgadzam sie z Tobą w 100% Ja jestem rok starsza od Ciebie, a juz widzę różnicę w pokoleniach... Cóż dopiero widzą nasi dziadkowie i rodzice. Za moich czasów w liceum na widok dyrektorki człwiek cały sztywniał. Krył się z papierochami... A teraz? Nie ma autorytetów, ideałów, zasad... Wraz z rozwojem techniki i nauki, ludzie coraz mniej potrafią ze sobą współpracować.
Budują piękne domy, ale nie potrafią prowadzić w nich szczęśliwego życia rodzinnego, itd.
Ale to temat rzeka... A mamy tu dział o zwierzętach. Więc zaraz nam się oberwie ;D
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 09, 2011, 23:12:12 »
No bo jak prowadzić w nim szczęśliwe życie jak przed tym pięknym domem na pół metrowym łańcuchu przywiązany do budy dusi się pies?
Takie rzeczy będą, dopóki będą ludzie myślący że to tylko zwierzak.
Rodzice, nauczyciele powinni uwrażliwiać na tego typu rzeczy, może i to robią lecz chyba nie właściwie.
Powinni zrobić lekcje " wychowanie do życia ze zwierzętami" i na nich pokazywać zdjęcia skatowanych zwierząt.

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 09, 2011, 23:30:36 »
Cytat: "Malami"
Takie rzeczy będą, dopóki będą ludzie myślący że to tylko zwierzak.

Malami... samo gadanie nic nie da. UWażam, że kary powinny być większe za znęcanie się nad zwierzętami. Poza tym powinni wprowadzić jakiś paragraf na trzymanie psa na łańcuchu i surowo karać. Karą na przykład mogłoby być- gdyby napomnienia nie dawały rezultatów- przywiązanie właściciela do budy na 2 lub 3 dni. Skoro nie potrafi sobie wyobrazić, jak czuje sie zwierzę w takiej sytuacji, to niech to poczuje na własnej skórze. Ale oczywiście to nie przejdzie! No bo jak to tak, człowieka traktować?!
Ale zwierzę, to można tak?!
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline piotrch

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 10, 2011, 07:54:34 »
Drugą sprawą jest to, że ludzie kupują psa bo jest na niego moda, na przykład labradory - psy myśliwski, które często są trzymane w bloku, bo lubią się przytulać a jaki mają instynkt???
Pozdrawiam....