Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Znęcanie się nad zwierzętami.  (Przeczytany 38688 razy)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 10, 2011, 18:26:37 »
Ja dziś opierpapier 70 letnią babcię.Z daleka widzę jak jamniczkę,którą trzymała na smyczy(w czerwonym kubraczku) bije po pupie dość dużym patykiem.Mało tego ,sunia była tak przelękniona,że leżała na ziemi brzuchem do góry.I po co taki człowiek bierze sobie psa do domu.Spytałam jej czy miałaby coś przeciwko temu,że ja wezmę tego badyla i jej zdzielę przez łeb,ona mi że przecież pies śladów żadnych nie ma,nawet pręgi.Czy naprawdę można być tak bezdusznym.Zapytałam dlaczego ją bije i to patykiem,chce dać klapa to jest od tego ręka,a ona:bo do mnie nie chciała wrócić.Boże no nie rozum jej odebrali czy co.Mówię,że się nie dziwię,że nie chciał pies do niej wrócić jeżeli po przyjściu baty dostaje,spytałam czy jak ją ktoś woła i dostaje bęcki(ładnie piszę,bo na forum wyrażać się nie można :)) to czy idzie do niego po raz drugi.No oczywiście powiedziała,że nie jest głupia.No to ja jej na to,że jej pies też nie.Ludzie wystarczy smaczek w kieszeni i za każde przyjście do ciebie pies ma zostać nagrodzony i będzie z chęcią przychodził.Po drugie jak jesteś starą babcią i nie umiesz złapać swojego psa,to nie spuszczaj go ze smyczy,szczególnie,że babcia miała smycz rozciąganą.Jak się jej zapytałam czy jej rodzice ją bili,to stwierdziła,że lali jak diabli,więc zapytałam,czy wyszło jej to na dobre,na co nie odpowiedziała???!!!
Będę ją mieć na oku,powiedziałam jej,że jeszcze raz zobaczę taką sytuację,to odbiorę jej zwierzę za znęcanie się,lub dostanie parę stówek grzywny to się opamięta.Ludzie co się dzieje na tym świecie.Po co bierzecie psa,jeżeli nie potraficie go wychować.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline sylwia637

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 10, 2011, 22:04:50 »
tatankas
trzeba było wziac tego kija i ja zdzielic po grzbiecie. jak by doswiadczyła ten bol to by wiecej nie uderzyła. co za ludzie, jak nie maja sie na czym wyżyc to najlepiej na zwierzeciu bo sie nie odezwie ani słowem. zero szacunku dla bezbronnych istotek:(((

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 10, 2011, 22:27:09 »
Babcia nie mogła ręką, bo gdyby się schyliła już by się nie podniosła. Więc sobie kijek stara cwaniara wzięła, a to spryciara.

http://uwaga.onet.pl/43869,news,,ludzkie_bestie,reportaz.html

Gdyby ktoś skrzywdził mojego kota to bym chyba zabiła!

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 20, 2011, 11:27:31 »
Witam,  zwracam się do zainteresowanych z pytaniem, jak i gdzie mogę zgłosić nieprawidłowe traktowanie psa za granicą. Sytuacja ta ma miejsce w miejscowości Kruibeke (niedaleko Antwerpii w Belgii), na ogrodzonym terenie pomieszkuje dog żółty, wygląda na starszego, jest bardzo osowiały, pewnie dlatego, że mieszka w budzie zimą. Podejrzewam, że nie jest odpowiednio karmiony, a może nawet wcale. Jest bardzo chudy i mało ruchliwy. Za każdym razem jak tam jestem, łasi się i długo stoi za płotem jak odjeżdżam, aż mi się serce kraje jak go widzę. Nie chcę czekać na moment w którym on mnie nie przywita, bo nie będzie miał siły wstać :(

Jak mogę załatwić te sprawę? Mam numer telefonu do firmy wynajmującej plac (tak mi się wydaje, że to ta firma, bo za płotem stoi oznakowany samochód, a na płocie wisi ich reklama z nr telefonu).Problem w tym, że nie rozmawiam w żadnym z języków urzędowych tego kraju. Może ktoś z Was byłby w stanie pomóc, bo szkoda zwierzaka...

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 21, 2011, 00:58:39 »
Kanioma zapytam się,czy ktoś coś może pomóc,czy mogłabyś się dowiedzieć,czy i za ile w razie czego można psiaka wykupić?Mam znajome z organizacji na pomoc dogom,może coś by się wymyśliło.I czy byłoby możliwe sprowadzenie psiaka do Szczecina ?
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 25, 2011, 14:09:10 »
tatankas, własnie problem polega na tym, że tam nikogo nie ma z kim można by porozmawiać nt psiaka. Jest tylko numer telefonu na płocie, jak już wcześniej pisałam. W przyszłym tygodniu znowu mam kurs w tamte rejony więc zorientuję się jak sytuacja wygląda, może zostawię jakąś kartkę, albo najzwyczajniej w świecie ukradnę biedaka :D

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
MARSZ (NIE)MILCZENIA-stop przemocy wobec zwierząt
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 27, 2011, 23:18:15 »
Słuchajcie w kwietniu w Szczecinie będzie marsz (nie)milczenia :) Myślę, że frekwencja będzie spora,nie zawiedziecie, co? ;)



Termin:
3 kwietnia · 13:00 - 16:00



http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=182247775152138
   
Trasa : Jasne Błonia, al. J. Pawła II, pl. Grunwaldzki, pl. Lotników, pl. Żołnierza, al. Niepodległości, Brama Portowa, pl. Zwycięstwa, al. Wojska Polskiego.

Marsz ma na celu uświadomienie społeczeństwa, aby reagowało na akty przemocy wobec zwierząt, pokazanie, że takie sytuacje są wynaturzeniem i prowadzą do patologii, zakorzenienie przekonania, że zwierzęta czują i cierpią oraz, że zasługują na opiekę i szacunek człowieka, a tak...że nagłośnienie sprawy zakatowania psa przez trzech zwyrodnialców w województwie małopolskim.

Celem Marszu jest wyrażenie społecznego sprzeciwu wobec bezzasadnego krzywdzenia, zabijania czy zaniedbywania zwierząt. Ideą przewodnią Marszu (NIE)milczenia jest problem przemocy stosowanej wobec zwierząt najbliższych człowiekowi i towarzyszących mu na co dzień. Jednocześnie zgadzam się, że nie należy zapominać o zwierzętach hodowanych na futra, przetrzymywanych w cyrku czy takich na których przeprowadza się eksperymenty. Tyczy się to także zwierząt hodowlanych, które niejednokrotnie cierpią niepotrzebne krzywdy z rąk pracowników ubojni.

Zapraszam wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierząt na marsz w tym wegetarian i wegan, ale pragnę zaznaczyć jasno, że marsz nie jest akcją propagującą wegetarianizm czy weganizm.

Marsz ma głownie na celu uświadomienie społeczeństwa, aby reagowało na akty przemocy wobec zwierząt i aby zdało sobie sprawę z faktu, że zwyrodnialcy znęcający się nad zwierzętami nie poprzestaną na nich, niewielka jest granica między agresją wobec zwierząt a agresją wobec ludzi, większość przypadków znęcania się nad zwierzętami ma w późniejszym czasie odzwierciedlenie w krzywdzeniu innych ludzi. Ludzie którzy męczą zwierzęta dla przyjemności zasługują na potępienie, poza tym ta przyjemność kiedyś się nudzi i szukają większego dreszczyka emocji. Kolejnym aspektem jest pokazanie społeczeństwu, że zwierzęta czują i cierpią, że zasługują na naszą opiekę, miłość i szacunek. Wśród zwierząt tylko człowiek zabija dla przyjemności.
Może wielu osobom wydawać się, że taki marsz w niczym nie pomoże i nie będzie żadnych efektów. To nie jest prawdą, samo nagłośnienie sprawy, poparcie jej i uczestnictwo zsolidaryzuje osoby kochające zwierzęta a także pokaże, że są ludzie którym zależy na losie zwierząt i że nie jest to kwestia tabu, czy taka o której się nie mówi, nie myśli, czy nie przejmuje. Człowiek uważa się za istotę myślącą, wyższą, posiadającą szeroko rozumiane sumienie, niech to okaże, poprzez pomoc zwierzakom, które same nie mogą się obronić, nie mogą powiedzieć nie krzywdź mnie, to mnie boli. Zwierze nie może się poskarżyć, dlatego to my musimy o nie dbać. Zwierze to nie przedmiot, który można wyrzucić jak się znudzi.
Czynnikiem zapalnym do zorganizowania przeze mnie tego wydarzenia jest sytuacja jaka wydarzyła się w Małopolsce, nie jestem w stanie pojąć czym kierowali się ci zwyrodnialcy i nie chce nawet, ale wiem jedno coś takiego nie powinno mieć racji bytu i tylko inni ludzie mogą zmienić los krzywdzonych zwierząt i zmniejszyć ilość takich aktów.

Głównym Organizatorem i Pomysłodawcą marszu jest Wioleta Pawlik – Nowacka. Koordynatorem akcji w Szczecinie jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Szczecin.

kontakt : internet.toz@o2.pl - Magdalena Drews
info : marszniemilczenia.pl
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline sylwia637

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 28, 2011, 08:14:30 »
Oczywiście ze tam bedziemy. W takiej akcji na pewno nie zabraknie toz-u polickiego.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 28, 2011, 21:39:11 »
Ja tam zabieram całą rodzinkę i psiaka,robimy sobie dłuuuuuugi spacerek w słusznej sprawie-zapraszam wszystkich,którzy potrafią powiedzieć NIE przemocy wobec zwierząt :)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 20, 2011, 20:58:26 »
Zapraszamy na marsz wszystkich właścicieli z psiakami(tymi adoptowanymi ze schronisk,tozu i innych)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!


Offline sylwia637

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 04, 2011, 07:52:21 »
Świetna akcja. Oby jak najwięcej takich akcji. :)

Musimy pomagac tym co głosu nie maja, a pewnie (gdyby mogli) wiele by nam powiedzieli. Marsz był w słusznej sprawie i ciesze sie ze ostatnio coraz wiecej nagłasniane sa sprawy okrucieństwa wobec zwierzat. oby tylko sady jeszcze odpowiednio skazywali zwyrodnialców.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 06, 2011, 11:00:59 »
Tatankas, szczerze życzę, aby ten zwyrodnialec dostał karę na jaką zasłużył. Najwyższy czas aby karać ludzi za takie czyny.

Zafrina

  • Gość
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 06, 2011, 13:36:26 »
Dokładnie Jasia. Czy sędziowie nie są ludźmi, czy jest jakiś inny powód dla którego puszczają zwyrodnialców wolno?? Dopóki nie będzie kar, dopóty będą zbrodnie na bezbronnych zwierzakach.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Znęcanie się nad zwierzętami.
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 06, 2011, 14:41:18 »
Cytat: "jasia"
Tatankas, szczerze życzę, aby ten zwyrodnialec dostał karę na jaką zasłużył. Najwyższy czas aby karać ludzi za takie czyny.


Najpierw wg mnie trzeba by się zająć tym, aby ludzie za zabójstwo człowieka lub gwałt dostawali odpowiednie wyroki (jak choćby ciężkie roboty) a dopiero potem należy się brać za kwestie związane ze zwierzętami. Bo za chwilę dojdziemy do absurdu, że za znęcanie się nad zwierzętami dostanie się bardziej dotkliwy wyrok niż za morderstwo, czy gwałt.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy