Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Benzyna już PO 5 złotych  (Przeczytany 84995 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3868
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpnia 02, 2011, 20:09:18 »
Diesel był na Orlenie po 5,18, dzisiaj po 5,09...

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpnia 02, 2011, 21:00:13 »
Ja przed chwilą na polickim Orlenie zatankowałem Pb95 po 5.19 zł (5.29 zł-10 gr rabatu). Miesiąc temu tankowałem po 4.99 (też z rabatem)...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpnia 02, 2011, 22:26:11 »
Przyczyny są trzy. Jedna ma na imię "Rząd" natomiast druga "Sztuczne windowanie cen" oraz "bańka spekulacyjna"

bob

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpnia 02, 2011, 22:54:40 »
Cytat: "sekator"
Cena przekroczyła 5,30 i mknie dalej. Frank dochodzi do 3,70. Cuda panie, cuda......

Sekator, Ty tak na serio myślisz, że tylko w Polsce frank ściga Euro a benzyna drożeje z dnia na dzień? Poważnie pytam, choć trudno by mi było w to uwierzyć...

Dokładnie pół roku temu za 1 Euro trzeba było jeszcze zapłacić 1,2983 Franków - dziś raptem 1,0864. (Źródło) Sam sobie policz, ile procent zyskała w tak krótkim czasie szwajcarska waluta względem Euro, które jest przecież nieco od złotówki silniejsze (i to naprawdę zupełnie niezależnie od tego, kto aktualnie w Polsce rządzi...)

Ceny benzyny są w Niemczech prawie codziennie tematem wiadomości, bo koncerny paliwowe bezlitośnie łupią podróżnych po kieszeni: na początku tygodnia, bo po powrocie z weekendowych wypadów, a na końcu tygodnia - bo trzeba na ten wypad dojechać. Zwłaszcza teraz - latem - kiedy najwięcej urlopów.
 
I jakoś mimo wszystko nikt nie kwestionuje, że przeżywają nasi zachodni sąsiedzi boom gospodarczy...

Pozdrawiam i idę spać, życząc wszystkim spokojnej nocy!

bob

wierko

  • Gość
a tak...
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpnia 03, 2011, 11:22:07 »
Cytat: "Kuba"
Ja przed chwilą na polickim Orlenie zatankowałem Pb95 po 5.19 zł (5.29 zł-10 gr rabatu). Miesiąc temu tankowałem po 4.99 (też z rabatem)...

dzisiaj słyszałem w radio, że jak tak dalej pójdzie to przebijemy sufit i dojdziemy do 6 złotych... a wtedy to chyba idiota będzie głosował na podbijaczy cen

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Re: a tak...
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpnia 03, 2011, 11:40:10 »
Cytat: "wierko"
a wtedy to chyba idiota będzie głosował na podbijaczy cen


Szkoda tylko, że na kogo byś nie głosował to cena i tak się nie zmieni. Dopóki ceny będą uzgadniane i nie będzie prawdziwej konkurencji to ceny paliwa będą stale rosnąć. Przez ostatnie 10 lat mieliśmy rządzących od lewej do prawej i benzyna cały czas rosła i będzie rosnąć. Jedynym rozwiązaniem są alternatywne napędy, które również są skutecznie blokowane przez koncerny paliwowe. Już 10 lat temu można było zacząć seryjną produkcję aut wodorowych, ale naciski i kasa były skuteczniejsze.

pac

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpnia 03, 2011, 17:17:28 »
"Mamy najdroższe paliwo na świecie. Połowa ceny to podatki"

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/535404,mamy_najdrozsze_paliwo_na_swiecie_polowa_ceny_to_podatki.html

nawet nie chcę mi się tego komentować

bob

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpnia 03, 2011, 19:21:27 »
Cytat: "Gazeta Prawna"
Mamy najdroższe paliwo na świecie. Połowa ceny to podatki

W jakimś alternatywnym świecie żyją redaktorzy GP, bo w porównaniu z tym rzeczywistym - brak w nim kilku znacznych krajów... Na przykład w Niemczech podatki (0,907 Euro) stanowią w sumie 58,18% ceny litra benzyny (1,559 Euro). Dane z 29.07.2011 stąd:
http://www.aral.de/aral/sectiongenericarticle.do?categoryId=4000530&contentId=7024064

W Wielkiej Brytanii podatki są jeszcze wyższe - 60% ceny bezołowiówki to różne podatki, co można sprawdzić choćby tu:
http://www.whatgas.com/car-finance/fuel-duty.html

A na koniec - wysokość podatków w litrze paliwa w całej Unii Europejskiej; zestawienie nie jest wprawdzie pierwszej świeżości (2010) ale skoro nawet w UE jesteśmy dużo poniżej średniej i dopiero w dwóch trzecich stawki (18 na 27 krajów) to do mistrzostwa świata nam naprawdę daleko...
http://www.wiwi.europa-uni.de/de/lehrstuhl/fine/mikro/bilder_und_pdf-dateien/SS10/VLEnergie/Praesentationen/MineraloelsteuerI.pdf
(19 strona dokumentu; nieduży, więc nie powinno być kłopotów).

Pozdrawiam!

jezat

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpnia 04, 2011, 18:48:39 »
Cytat: "sekator"

Cena przekroczyła 5,30 i mknie dalej. Frank dochodzi do 3,70. Cuda panie, cuda......

Przed chwilą znany z współodpowiedzialności za katastrofę smoleńską Sasin wylewał krokodyle łzy z powodu drożejącej benzyny.Strasznie mi go żal ,że nie wie iż czuwa nad nim wszechmocny premier Kaczyński.Dla niego nie powinno mieć znaczenia ,że premier jest czarno biały,plakatowy.To do niego powinien kierować pretensje,tak jak większość wyznawców tego normalnego inaczej pana.On jest tak wszechmocny,że jak tupnie nogą z niezawiązanym sznurowadłem u buta to nawet franek się przestraszy.To ostatnie podobno nawet ma miejsce, bo szybowanie tej obcej polskiemu społeczeństwu waluty ustało, co tylko potwierdza wszechmocność tego papierowego,plakatowego premiera.

sekator

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpnia 04, 2011, 21:27:46 »
Cytat: "jezat"
bo szybowanie tej obcej polskiemu społeczeństwu waluty ustało


http://waluty.onet.pl/

Wejdź Tuskowy propagandzisto na, ,,ciągłe" i zapoznaj się z aktualnymi danymi. Polecam także dzisiejsze wyniki GPW. Jak zwykle kłamiesz, a na dodatek robisz to wyjątkowo nieumiejętnie.
Zaklinanie rzeczywistości już niewiele pomoże. Nawet Czuma przyznał,że nagonka na PiS to polityczna hucpa.

http://niezalezna.pl/14194-raport-czumy-pis-bez-winy


Swoją drogą pozdrowienia dla ministra Grada, od inwestorów indywidualnych, którzy uwierzyli w JSW i szybki zarobek na giełdzie. Wyrazy współczucia dla wszystkich, którzy dali sobie ,,zapakować" tego gniota, ratując swoimi pieniędzmi nadszarpnięty rządami cudotwórców budżet państwa.

jezat

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpnia 05, 2011, 20:16:27 »
Cytat: "jezat"
bo szybowanie tej obcej polskiemu społeczeństwu waluty ustało




Cytat: "sekator"
Wejdź Tuskowy propagandzisto na, ,,ciągłe" i zapoznaj się z aktualnymi danymi. Polecam także dzisiejsze wyniki GPW. Jak zwykle kłamiesz, a na dodatek robisz to wyjątkowo nieumiejętnie.

To znaczy ,że twój wszechmocny ,normalny inaczej przywódca nic nie może.A myśleliście ,że jest taki mocny.Nawet w gębie jest cienki bolek,bo mu się ostatnio J.Miler  myli z L.Milerem .
Cytat: "sekator"
Zaklinanie rzeczywistości już niewiele pomoże. Nawet Czuma przyznał,że nagonka na PiS to polityczna hucpa.

A kto to jest Czuma?Czy to może ten czubek co był ministrem sprawiedliwości?Taki też może zgłupieć jak twój idol tracący bezmyślnie dużą kasę na cukier.
Cytat: "sekator"
Swoją drogą pozdrowienia dla ministra Grada, od inwestorów indywidualnych, którzy uwierzyli w JSW i szybki zarobek na giełdzie. Wyrazy współczucia dla wszystkich, którzy dali sobie ,,zapakować" tego gniota, ratując swoimi pieniędzmi nadszarpnięty rządami cudotwórców budżet państwa.

Uważasz ,że budżet państwa należy trwonić tak jak wy to robiliście w latach 2005-2007?Gratuluję!
PS.mądry inwestor nie kupował akcji JSW czy tony cukru tylko wasze "ulubione" franki.

sekator

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpnia 05, 2011, 23:30:45 »
Nawet bym z tobą podyskutował. Ale twoje brednie osiągnęły juz takie wyżyny, że chyba pójdę w ślady większości użytkowników forum i cię zignoruję. Przyjemnej terapii życzę, choć w jej skuteczność już nie wierzę.

Offline hocek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpnia 11, 2011, 11:48:03 »
Czytałem że Unia ma się za około rok brać za LPG
pozdrawiam hocek

sekator

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #148 dnia: Listopada 16, 2011, 18:00:47 »
Cytat: "Wykidajło"
Cena paliwa w POlsce: 4,75-5,00

A nienienienie. Tyle to w kondominium, w którym żyje lud Kaczyńskiego. W Polsce 4,30-4,70


Wykidajło, to ile teraz w twoim kondominium kosztuje litr paliwa ?  :rotfl:

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #149 dnia: Listopada 16, 2011, 18:33:17 »
Co Wy za bzdury piszecie ,tyle to kosztowała przed wyborami,a teraz macie prezent od Tuska za to ze go wybraliście
piecia