Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Benzyna już PO 5 złotych  (Przeczytany 84994 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #120 dnia: Kwietnia 01, 2011, 20:45:50 »
A w środę w zeszłym tygodniu tankowałem Pb95 na Shellu po 5.05 ;]. Dzisiaj na tej samej stacji to samo paliwo jest po 5.17.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

sekator

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #121 dnia: Kwietnia 01, 2011, 22:57:55 »
Cytat: "Kuba"
w środę w zeszłym tygodniu tankowałem Pb95 na Shellu po 5.05 ;]. Dzisiaj na tej samej stacji to samo paliwo jest po 5.17


Cholerna inflacja....

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #122 dnia: Kwietnia 11, 2011, 09:00:32 »
Orientuje się ktoś po ile jest dzisiaj paliwo Pb95 na Orlenie/Lotosie?
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

sekator

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #123 dnia: Kwietnia 11, 2011, 10:03:15 »
Rano średnia cena Pb95 wynosiła w granicach 5,19 - 5,24. Co ciekawe, od Piły aż do Warszawy ceny są niższe, ok 5,09-5,17.....Czyli u nas jest jeszcze drożej niż w innych częściach Polski...

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #124 dnia: Kwietnia 11, 2011, 12:22:55 »
Dzisiaj na Lotosie w Policach zatankowałem Pb95 po 5.15 - więc nie jest źle w skali średniej, choć i tak przynajmniej o złotówkę na litrze za dużo... Speedbax, po ile jest w Twoich okolicach Pb95? Bo ciekaw jestem, czy niedługo przypadkiem nie będzie się bardziej opłacało jeździć na tankowanie do Niemiec.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #125 dnia: Kwietnia 11, 2011, 12:32:16 »
Kuba, moje okolice sa 830 km od Szczecina, cena zwyklej Pb95 zostala wywindowana do poziomu Pb98, a to dlatego, zeby "zachecic" konserwatywnych Niemcow do tankowania nowej E10. Cena za litr oscyluje dzisiaj w granicach 1,58-1,61. Ja tankuje Pb98 lub wyzej, wiec mi to nie robi roznicy. Jak to wyglada na terenach przygranicznych, nie wiem. Popatrz moze na tej stronie:
http://www.clever-tanken.de/
Podaj kod pocztowy i bedziesz wiedzial.
Kod pocztowy znajdziesz tu:
http://www.postdirekt.de/plzserver/

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #126 dnia: Kwietnia 11, 2011, 12:37:38 »
Dzięki - hehe w Niemczech z tą E10 zrobiła się ciekawa historia :D. Z tego co widzę, to jeszcze Polsce trochę brakuje do cen z Niemiec, ale nie zdziwię się jak niedługo nadrobimy straty  :devil:
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #127 dnia: Kwietnia 11, 2011, 12:46:03 »
Najlepsze jest to, ze 75% ceny za litr paliwa stanowia podatek i akcyza. Jak to jest w Polsce, nie wiem. Cos ostatnio slyszalem, ze panstwo niemieckie ma zainterweniowac w przypadku dalszych wzrostow cen, czy Angela mowi prawde? Zobaczymy. :)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #128 dnia: Kwietnia 11, 2011, 12:50:16 »
Cytat: "speedbax"
Najlepsze jest to, ze 75% ceny za litr paliwa stanowia podatek i akcyza. Jak to jest w Polsce, nie wiem. Cos ostatnio slyszalem, ze panstwo niemieckie ma zainterweniowac w przypadku dalszych wzrostow cen, czy Angela mowi prawde? Zobaczymy.


U nas pewnie podobnie jest z tymi podatkami, z tym że nasz rząd utrzymuje, że poziom cen w Polsce wzrósł o 2-3%, czyli tyle co nic ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #129 dnia: Kwietnia 11, 2011, 19:51:42 »
Obniżka akcyzy nie wchodzi w grę, bo tylko powiększy marże stacji benzynowych (bo kto i w jaki sposób zmusi ich do obniżek?) i Skarb Państwa na tym straci. Jeśli kto nie wierzy niech przestudiuje zachowanie banków na zmiany stóp procentowych w kwestii kredytów - podwyżka stóp powoduje natychmiastowe skoki oprocentowania kredytów, obniżka niekoniecznie.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3868
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #130 dnia: Kwietnia 11, 2011, 20:37:50 »
Ceny pójdą do góry, oscyluję jakieś 5,50zł-5,60zł

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #131 dnia: Kwietnia 11, 2011, 20:47:28 »
Cytat: "rbk"
Ceny pójdą do góry


Niestety racja, okres przedświąteczny, to trzeba kroić tych, którzy jadą odwiedzić rodzinę.   :/

sekator

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #132 dnia: Kwietnia 12, 2011, 00:57:30 »
Niezła jazda na dieslu się szykuje :

,,Unia Europejska nie odpuści kierowcom i szykuje znaczną podwyżkę akcyzy na olej napędowy...Według Komisji Europejskiej minimalna akcyza na olej napędowy ma być wyższa o 17 procent od akcyzy na benzynę. Co to oznacza dla kierowców? Ano to, że w polskich warunkach po podwyżce akcyza za litr oleju napędowego wynosiłaby ok.1,82 zł. A to spowodowałoby, iż cena litra oleju napędowego wahająca się obecnie między 4,97 a 5,03 zł, wzrosłaby do mniej więcej 5,60 zł! Byłby on – przy dzisiejszych cenach – droższy nawet od benzyny 98-oktanowej"

http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Szok-Diesel-zdrozeje-o-60-gr-na-litrze,wid,13306644,wiadomosc.html

jezat

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #133 dnia: Kwietnia 12, 2011, 12:27:23 »
Cytat: "sekator"
Niezła jazda na dieslu się szykuje :

,,Unia Europejska nie odpuści kierowcom i szykuje znaczną podwyżkę akcyzy na olej napędowy...Według Komisji Europejskiej minimalna akcyza na olej napędowy ma być wyższa o 17 procent od akcyzy na benzynę. Co to oznacza dla kierowców? Ano to, że w polskich warunkach po podwyżce akcyza za litr oleju napędowego wynosiłaby ok.1,82 zł. A to spowodowałoby, iż cena litra oleju napędowego wahająca się obecnie między 4,97 a 5,03 zł, wzrosłaby do mniej więcej 5,60 zł! Byłby on – przy dzisiejszych cenach – droższy nawet od benzyny 98-oktanowej"

http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Szok-Diesel-zdrozeje-o-60-gr-na-litrze,wid,13306644,wiadomosc.html

Najwyższy czas przesiąść się na rower.Wysiłek fizyczny doskonale dotlenia szare komórki i umożliwi łatwiejsze dzwiganie instrukcji, przywiezionych z Krakowskiego Przedmieścia.Tam pewnie są zawarte rewelacyjne recepty na obniżenie cen a może nawet na likwidację cen w ogóle.Potwierdza to inauguracja ruchu im.L.K w obiekcie ,który był dumą Józefa Stalina i dopóki żył nosił jego imię.Organizować taki"wielki"ruch w obiekcie,który był dumą tego pana ............no,no.To dopiero wyczyn!Zakamuflowana opcja niemiecka Hofman i jego pomagierzy wznieśli się na wyżyny intelektu.Brawo!Ciekawe czy dowiemy się o tych rewelacyjnych metodach na likwidację cen,na początek chociaż na rowery?

sekator

  • Gość
Benzyna już PO 5 złotych
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpnia 02, 2011, 19:56:31 »
Cytat: "Wykidajło"
A benzyna już ("już" w normalnym znaczeniu, czyli teraz - nie za pisowskie pół roku) nie po 5 złotych: 4,99 w Lotosie, 4,96 w 1-2-3...


Cena przekroczyła 5,30 i mknie dalej. Frank dochodzi do 3,70. Cuda panie, cuda......