Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Gmina Police] Wyniki wyborów do RM  (Przeczytany 88232 razy)

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 23, 2010, 08:22:23 »
wybory wyborami a kto teraz ten syf posprząta??

markietek

  • Gość
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 23, 2010, 08:40:49 »
Cytat: "czolgu0"
najbardziej zastanawiająca jest ilość głosów nieważnych...czy ktoś nad tym myślał?:)



Sądzę, że Ci którzy powinni się nad tym zastanowić - nie wyciągną wniosków ....
Sam oddałem głos "nieważny" - świadomie i z premedytacją - na liście kandydatów na burmistrza i do sejmiku wojewódzkiego. Dlaczego? Bo nie widziałem tam nikogo, na kogo chciałbym oddać glos.
Wiem, że wiele osób, właśnie w ten sposób, okazywało swoiste votum nieufności wobec kandydatów.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 23, 2010, 08:48:20 »
Cytat: "xP"
wybory wyborami a kto teraz ten syf posprząta??
ja akurat dzisiaj i jutro pójdę usuwać plakaty,

co do oddawania głosów nieważnych, na pewno każdy uważa, że jakaś partia jest bardziej normalna od innych - proponuję wybierać ostatniego z listy - podbudujecie człowieka kilkoma głosami

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #78 dnia: Listopada 23, 2010, 11:13:45 »
Cytat: "xP"
wybory wyborami a kto teraz ten syf posprząta??


Dziś od rana idzie grupa i sprząta gryfoskie plakaty i tablice.
Według przepisów jest na to 30 dni po terminie wyborów. Ale żeby było ładnie postanowilismy zrobić porządki już dziś.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 23, 2010, 11:24:51 »
Cytat: "jasia"
A ja ciągle się dziwię, po co iść na wybory i oddać głos nieważny... ciekawe, czy to premedytacja, czy niezrozumienie  ( moim zdaniem) jasnych reguł..?


Uważam,żę to jasne przesłanie do "polityków",mamy was dość,chcemy kogoś innego,lub tez nie interesują nas wybory.
Reguły były takie proste,jedna osoba na jednej kartce,żę trudno się było pomylić raczej.
A czy ktoś się orientuje ile było tych nieważnych głosów?
Na razie nie ma podpisu......

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #80 dnia: Listopada 23, 2010, 11:30:04 »
Cytat: "Ciekawy"
Cytat: "jasia"
A ja ciągle się dziwię, po co iść na wybory i oddać głos nieważny... ciekawe, czy to premedytacja, czy niezrozumienie  ( moim zdaniem) jasnych reguł..?


Uważam,żę to jasne przesłanie do "polityków",mamy was dość,chcemy kogoś innego,lub tez nie interesują nas wybory.
Reguły były takie proste,jedna osoba na jednej kartce,żę trudno się było pomylić raczej.
A czy ktoś się orientuje ile było tych nieważnych głosów?

www.pkw.gov.pl
W każdym głosowaniu inaczej, w obwodach też różnie. Można uznać, że 5-8 proc.

Ps. Denver, skąd Ci druga tura wyszła? Chyba z nieobecnych - ale oni nie mają racji i nie mają prawa narzekać.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #81 dnia: Listopada 23, 2010, 12:52:32 »
Cytat: "Borisz"
Idee samorządu - bardzo niska frekwencja, zresztą jak w całym kraju, zresztą jak w każdych wyborach. Tylko pozostaje pytanie - dlaczego?


wlasnie z tego powodu co tu sie dzieje, bo zeby wiedziec kto sie dostal do rady miasta trzeba przeprowadzic obliczenia ktorych wiekszosc obywateli calkowicie nie rozumie. Zamiast pojsc rano sprawdzic na obwodowa komisje kto wygral trzeba liczyc liczyc i jeszcze raz liczyc.

markietek

  • Gość
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #82 dnia: Listopada 23, 2010, 13:21:03 »
Cytat: "EVPolice"

- proponuję wybierać ostatniego z listy - podbudujecie człowieka kilkoma głosami



Muszę Cię zmartwić Ev .... najlepsze miejsca (zgodnie z zasadami socjotechnik) są miejsca pierwsze i ostatnie .... Pierwsze - wiadomo, a ostatnie? sam odpowiedziałeś :)

pozdrawiam

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #83 dnia: Listopada 23, 2010, 14:09:29 »
Cytat: "jojo"

Wg tych jeszcze nieoficjalnych wyników myślę, że bardzo realna staje się koalicja gminno-powiatowa GryfXXI - PO.


To political fiction, w imię jakich to racji, Gryf miałby ustępować pola PO w gminie, a PO w powiecie Gryfowi? To będą do końca kadencji dwa przeciwległe bieguny.
Cytat: "merchants"

Bardzo trafne spostrzeżenia, może w końcu "mądrość i rozsadek" wkroczy w szeregi PO, bo dostali pstryczka w nos od wyborców.

A czy Przewodniczącym Rady Miejskiej nie mógł by zostać poczciwy Adam Sobczyk ?


A to już w ogóle karkołomna teza. Jakoś nie widzę tego, że Platforma miałaby desygnować na taką funkcję osobę, która nie należy do partii, a Sobczyk do partii należeć nie może bo jest policjantem. Poza tym, nie będzie musiała nikogo desygnować, bo to też jest political fiction.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #84 dnia: Listopada 23, 2010, 14:48:33 »
babadraba, tutaj trzeba zastosować prostą matematykę. Do rządzenia gminą potrzeba 11 głosów. Sam Gryf ma ich tylko 9, więc musi być koalicja. Żeby ją zawrzeć z kimś trzeba coś komuś dać, obiecać. Parę stanowisk w radzie gminy, radach i zarządach gminnych spółek. Nic za darmo. O ryzyku koalicji z PiS pisałem wcześniej. Koalicja z PO na poziomie gminy i powiatu pozwala na obsadzenie wielu stanowisk w myśl zasady my wam damy tu wy nam dacie tam. Koalicja z PiS czy SLD jest zawsze dla Gryfa na granicy ryzyka. Choroba lub delegacja dwóch koalicjantów spowoduje niewydolność w głosowaniach. Przy koalicji z PO jest spokój i można się udawać w delegacje bez obawy o przewrót w radzie pod nieobecność wierchuszki.

sekator

  • Gość
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #85 dnia: Listopada 23, 2010, 14:53:46 »
Cytat: "merchants"
poczciwy Adam Sobczyk


Ciekawe kto w imieniu tego ,,poczciwego" namalował białą farbą napisy na chodnikach prowadzących do lokali wyborczych - ,, nr 6 lista 4" i pozaznaczał na plakatach z kandydatami na wszystkich w okręgu przystankach autobusowych czerwoną obwódką tegoż właśnie kandydata ? Swoją drogą czy ktoś wie kiedy owe napisy na chodnikach się pojawiły, bo odnoszę wrażenie że w piątek wieczorem ich jeszcze nie było ?

sekator

  • Gość
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 23, 2010, 14:56:03 »
Cytat: "jojo"
Przy koalicji z PO jest spokój i można się udawać w delegacje bez obawy o przewrót w radzie pod nieobecność wierchuszki.


Fakt, spokój podczas koalicji PO-Gryf był niesamowity. Jak Gryf  chce ,,powtórki z rozrywki"niech zaryzykuje ponownie. :faja:

markietek

  • Gość
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 23, 2010, 15:13:08 »
Cytat: "sekator"
Cytat: "merchants"
poczciwy Adam Sobczyk

 Swoją drogą czy ktoś wie kiedy owe napisy na chodnikach się pojawiły, bo odnoszę wrażenie że w piątek wieczorem ich jeszcze nie było ?



Potwierdzam, nie było. Miał czas na malowanie po północy, ale czy się zmieścił w czasie - to nie wiem

Offline czolgu0

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 23, 2010, 16:57:21 »
jestem w szoku nie widzialem tych napisów a gdzie one na których chodnikach?:) ale sposob juz kiedys bylo na chodnikach GRYF jak mnie pamiec nie myli:D

RazDwaTrzy1980

  • Gość
[Gmina Police] Wyniki wyborów do RM
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 23, 2010, 17:47:43 »
Ja osobiście bardzo się cieszę, że Burmistrz Diakun  będzie dalej sprawował władzę.
Szkoda tylko, że układy polityczne są tak ciężkim tematem. Gryf próbował (niejednokrotnie) wyciągnąć rękę do Platformy Obywatelskiej, ale bez skutku. Nie podobała się mi polityka prowadzona przez PO w stosunku do władzy Polic. Takie "wyciąganie brudów" było nie na miejscu. Poza tym - PO przedstawiał wszystko na swoją korzyść, a nie jak to było naprawdę. Mam nadzieję, że mieszkańcy wyciągnęli swoje wnioski, a nie wnioski wskazane przez PO. My jako mieszkańcy, nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ciężko być osobą publiczną i sprawować taką ciężką funkcję. Na dodatek z każdej strony "najazdy". Miejmy nadzieję, że nowa Rada Miejska nie będzie "odstawiać takiej szopki" jak poprzednia. Nie potrzebujemy żadnych bajkopisarzy. Może nowa Rada będzie bardziej zgodna i poglądy polityczne nie będą aż tak bardzo poróżniać ludzi... Chciałabym, aby w naszym mieście, kraju żyło się spokojniej...