Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble  (Przeczytany 16996 razy)

Martek

  • Gość
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« dnia: Listopada 17, 2010, 13:54:35 »
Witam serdecznie od roku czasu walczę z moim upartym Brytyjczykiem o nie drapanie wypoczynku, powoli doprowadza mnie to do szału... może ktoś z formułowiczów wie jak skutecznie oduczyć go nisazczenia mebli a zachęcić do drapaka???? wspomnę tylko że wszelkie olejki aromatyzujące oraz przekąski w ramach nagrody nie działają??? Proszę o rady:)  :<

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 17, 2010, 14:22:25 »
Mam kotkę i mamy też już obdrapany na maksa wypoczynek ale to nasza wina bo od 2 m-cy jeszcze nie kupiliśmy drapaka.
Koleżanka mówiła mi, że drapak dla swojego kotka pokropiła odrobinką kropli walerianowych.
Kot dostał szału na drapanie i tak oto zaprzyjaźnił się zw swoim ogromnym, piętrowym drapakiem.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline caarola

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 17, 2010, 14:23:32 »
Ja swojemu bydlęciu regularnie obcinam pazury, co prawda przez godzine jest smiertelnie obrazony i rzuca mi spojrzenia pelne gromow, ale naroznik jest caly :>
Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

Offline palana

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 17, 2010, 19:04:27 »
Krople walerianowe to świetny pomysł! Moja mama nie mogła zmusić kota do drapaka. Kot się go po prostu bał. A po skropieniu go odrobiną kropli walerianowych nie odstępował drapaka przez długi czas. Ja swojego kociaka mam zamiar w ten sam sposób przekonać do drapaka tylko najpierw musze kupić drapak:)
Doświadczenie to dobra szkoła, ale czesne jest bardzo wysokie - Heirich Heine

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 17, 2010, 19:10:29 »
Drapak musi być przymocowany na stałe,najlepiej do szafki.

Martek

  • Gość
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 18, 2010, 09:30:34 »
Dziękuję za wasze rady ale na mojego Tygrysa nie działają kropelki walerianowe, ani najpiękniejsze drapaki, pazurki obcinam mu regularnie raz  w tygodniu, a jego piękny piętrowy drapaczek stoi bezużyteczny:( zawieszałam mu różne zabawki, podrzucałam smakołyki na drapak i wielka figa:( ma tygrys charakterek;)

Czytałam też o kocimiętce to preparat do spryskiwania przedmiotów które kocur niszczy, ponoć człowiek nie czuje tego zapachu, a kocurki wyczuwają go i działa on na nie odstraszająco? czy ktoś z was stosował ten preparat???

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 18, 2010, 14:27:02 »
Kocia miętka raczej pobudza do zabawy i przywabia kota, o innych preparatach poczytaj na tym forum:http://forum.miau.pl/

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 18, 2010, 14:33:18 »
Zaznaczam,że drapak musi być zamocowany na stałe(szafka,dzwi)-mam też piętrowy i nic,a DESKA opleciona sznurkiem przymocowana do szafki jest używana przez jego pazury prawie codziennie. I bez koci mietki!

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 18, 2010, 20:27:23 »
Kot nie znosi zapachu cytryny. To jakby coś, a przepada za wszelkimi wonno pachnącymi ziołami, w tym walerianą. Mój teść raczy się ziółkami zdrowotnie i pija różne mikstury. Gdy przyjeżdża do nas na dłużej z wizytą, to kotka nie odstępuje jego walizki, wpadając niemal w trans.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Martek

  • Gość
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 19, 2010, 12:43:38 »
Cytat: Martek
Dziękuję za wasze rady ale na mojego Tygrysa nie działają kropelki walerianowe, ani najpiękniejsze drapaki, pazurki obcinam mu regularnie raz  w tygodniu, a jego piękny piętrowy drapaczek stoi bezużyteczny:( zawieszałam mu różne zabawki, podrzucałam smakołyki na drapak i wielka figa:( ma tygrys charakterek;)

Czytałam też o kocimiętce to preparat do spryskiwania przedmiotów które kocur niszczy, ponoć człowiek nie czuje tego zapachu, a kocurki wyczówają go i działa on na nie odstraszająco? czy ktoś z was stosował ten preparat?

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 23, 2011, 01:16:49 »
Trochę odgrzebuje temat, ale może komuś jeszcze się przyda. Niedawno w TV widziałam, jak ludzie radzili obkleić taśmą dwustronną miejsca gdzie kotek lubi drapać, podobno działa ;) może warto spróbować.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Drapiący wszystko kot
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 26, 2011, 18:15:16 »
Wie ktoś może co zrobić, żeby kot w domu nie drapał ścian i mebli tylko zajął się przeznaczonym do tego specjalnie kupionym drapakiem?

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 26, 2011, 21:46:24 »
spróbuj może skropić kilkoma kroplami waleriany, chociaż ciężko jest oduczyć kota od swoich przyzwyczajeń.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 27, 2011, 08:11:42 »
Ja próbowałem kropić walerianę na drapak,a fotele przecierać szmatką z octem.
Fakt,kot przez kilka minut był na drapaku a fotele jak drapał tak drapie.
Ciężka sprawa.
.Myślę,że ważne jest to,aby drapak był w domu od razu,a nie jak u mnie po tygodniu,czy dłużej. Wtedy jak tylko zadrapie fotel,czy kanapę to szybko na ręce i  na drapak.
Próbuj.
Na razie nie ma podpisu......

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Kot nie interesuje się drapakiem i niszczy meble
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 27, 2011, 09:40:16 »
Muchołapka, to bardzo dobry sposób aby oduczyć kotka wszystkiego :D
Trzeba uważać bo kotki złośliwe są i pamiętliwe.