Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?  (Przeczytany 17024 razy)

Offline mariusz1602

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« dnia: Listopada 07, 2010, 20:24:16 »
Witam. Jak w temacie poszukuję miejsca gdzieś w Policach żeby oddać tarcze hamulcowe do przetoczenia. Czy ktoś z forumowiczów orientuję się gdzie w Policach lub okolicach można skorzystać z takiej usługi?

Dziękuję za odpowiedź.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2010, 21:57:54 »
Toczenie tarcz hamulcowych przez większość producentów nie jest już dziś dopuszczane, warto o tym pomyśleć, te praktyki stosowało się 10-15 lat temu. Osobiście odradzam i radzę kupno nowego kompletu tarcz + klocków.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 08, 2010, 09:12:45 »
Ja też uważam że lepiej kupić nowe.
Gdy okazało się ,że w moim japońcu trzeba to zrobić,kolego mechanik stanowczo odradził.
Poszperałem  w sieci,efekt?- 90zł za komplet tarcz na przód.
Ewentualne toczeni,pewnie porównywalnie,no chyba że masz znajomego slusarza,tokarze gdzieś w Remechu ,który zrobi za litra ale czy warto?!
Na razie nie ma podpisu......

Offline mariusz1602

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 08, 2010, 12:30:41 »
Dziękuję za odpowiedzi. Ja mam taką sytuację, że mam tarcze i kocki były zakładane przez poprzedniego właściciela auta ok rok temu, w tej chwili tarcze mają minimalne zużycie i mój mechanik mówił, że szkoda kupować nowe jak te są w takim dobrym stanie. Ale zaczęło szarpać pedałem hamulca przy każdym hamowaniu (a ABS-u nie mam), no i wszystko wskazuję na pokrzywione tarcze...

W takim razie muszę zbierać na tarcze...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 08, 2010, 18:15:30 »
Cytat: "mariusz1602"
Ale zaczęło szarpać pedałem hamulca przy każdym hamowaniu (a ABS-u nie mam), no i wszystko wskazuję na pokrzywione tarcze...


Pewnie ktoś ukąpał rozgrzane tarcze w zimnej kałuży, w takim przypadku nie masz wyjścia, tarcze możesz oddać na złom. Hamulce to bezpieczeństwo, na tym się nie oszczędzi.

Offline lupka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 11, 2010, 19:10:39 »
Koleś przetaczał ostatnio do swojego auta w szczecinie na ul. Krakowskiej przed rondem po prawej. Ale osobiście też polecam wymianę na nowe. Przetaczanie jest doraźnym środkiem i ta krzywizna wyjdzie wcześniej lub później. A jak kupisz na necie to wymienisz sobie sam.

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 13, 2010, 15:08:15 »
I zanim kupisz lub przetoczysz tarcze sprawdz piaste :)
:)

Offline potrek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 15, 2010, 10:52:47 »
Tylko i wyłacznie wymiana  , zarówno tarcz jak i klocków . Tarcze pokrzywiły się tylko dlatego że po 1: były kiepskiej jakości , a klocki jeszcze gorszej :)
Twarde klocki hamulcowe , mocno rozgrzewały tarcze , te po szybkim ostudzeniu odkształciły się .
Przy wymianie zdecyduj się na jakiś lepszy komplet , ja tez taki kiedys " przyoszczedziłem " no i zaliczyłem nieplanowaną przedwczesną wymianę ;)

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 17, 2010, 14:08:40 »
To mamy na forum jasnowidza :D
:)

Piotr

  • Gość
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 19, 2010, 14:09:05 »
era toczenia tarcz już dawno się skończyła kup sobie nowe po prostu to nie PRL

Offline mariusz1602

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 19, 2010, 18:20:03 »
ostatecznie przetoczyłem tarcze za 50zł do tego nowe klocki Steinhof-a i już nie ma drgań :) Ale następnym razem to już wymiana tarcz na nowe.

ablysy

  • Gość
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 20, 2010, 13:37:32 »
niektorzy producenci tarcz dopuszczaja toczenie w zakresie uznawanym przez nich za bespieczny
Firma ATE produkuje urzadzenia do toczenia bez podrzeby demontarzu tarcz z auta. Ja sam toczyłem kiedys swoje tarcze u dziadka na Jodłowej, i uwarzam ze nie zawsze tarcze musza byc nowe .

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 20, 2010, 13:53:58 »
Cytat: "ablysy"
niektorzy producenci tarcz dopuszczaja toczenie w zakresie uznawanym przez nich za bespieczny


Rozmiar podawany na tarczach jest rozmiarem minimalnej bezpiecznej grubości tarczy, to z przetaczaniem nie ma nic wspólnego. Po serii wypadków, jakie miały miejsce w Niemczech przed kilkoma laty, stanowczo odradza się tego typu praktyk. Tarcze, które powodują wibracje, są najczęściej przeciążone termicznie, materiał w skrajnych przypadkach jest wewnętrznie tak naprężony, że po przetoczeniu i dalszej eksploatacji może dojść do jej pękniecia (!) i blokady koła. Co potem może się stać - nie muszę pisać. Jeżeli kogoś nie stać na nowe tarcze i klocki, to powinien przesiąść się do autobusu. Tak uchroni siebie i innych przed możliwymi konsekwencjami swojej "oszczędności".

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 24, 2010, 23:10:36 »
Rozmiar podawany na tarczach jest rozmiarem minimalnej bezpiecznej grubości tarczy, to z przetaczaniem nie ma nic wspólnego.[/quote]

A co za roznica czy materiał zbierze tokarka czy klocek??
:)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
przetaczanie tarcz hamulcowych - gdzie?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 25, 2010, 01:07:25 »
Cytat: "Bieniu"
A co za roznica czy materiał zbierze tokarka czy klocek??


Wyjaśniłem to wyżej, jeżeli tego nie zrozumiałeś, to bardzo mi przykro, prościej wytłumaczyć się nie da.