Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010  (Przeczytany 38346 razy)

sekator

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #15 dnia: Września 28, 2010, 23:10:27 »
Cytat: "traffic"
a zmiany w zarządzie lokalnym pokazały, że ludzie, którzy tam zasiadają są w większości nastawieni na załapanie się na ciepłe posadki w gminie, zresztą niedługo poznamy listy i okaże się czy PiS oddaje pole bez walki...


Może nie będzie tak źle, trzeba wierzyć w mądrość polityczną nowego zarządu i w to, że indywidualne interesy jego członków nie zwyciężą nad dobrem organizacji i jej przyszłością w Policach.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #16 dnia: Września 29, 2010, 08:44:36 »
Ta mądrość polityczna opiera się na karuzeli stołków, czyli na promocji p. Drzazgi w zamian za poparcie przez PiS dla p. Diakuna. No to ja się pytam: po co obstawać za polickim PiSem (bezideowym i bez żadnej twarzy), lepiej już być za Gryfem.
millena

traffic

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #17 dnia: Września 29, 2010, 09:39:40 »
Cytat: "millena"
Ta mądrość polityczna opiera się na karuzeli stołków, czyli na promocji p. Drzazgi w zamian za poparcie przez PiS dla p. Diakuna. No to ja się pytam: po co obstawać za polickim PiSem (bezideowym i bez żadnej twarzy), lepiej już być za Gryfem.


przecież twarzą PiSu jest "pracuś-milczek" v-ce Mirowski  :rotfl: , ale poczekajmy do list wyborczych, może jednak PiS będzie miał kim odpowiedzieć Gryfowi bo jak nie to ranek 22 listopada będzie początkiem końca koalicji, ciekawe jak tam z listami wyborczymi w Paradzie Oszustów  ;D ? a p. Zadra już miał swoje 5 minut, których nie wykorzystał i chyba żadne poparcie mu nie pomoże, wg mnie skazany jest już na polityczny margines, za rok spokojna emeryturka i koniec kariery, coś tam może jeszcze pomruczy i tyle będzie jego...

suszek

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #18 dnia: Września 29, 2010, 10:27:22 »
Moja układanka jest następująca Gryf pewne 8 mandatów, PO-5 lub 6, pozostałe mandaty wyborcy przydzielą SLD, Policom XXI i PiS-owi.

sekator

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #19 dnia: Września 29, 2010, 15:33:59 »
Walka przedwyborcza się zaostrza:

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100929/REGION/375971013

U nas jednak jest trochę jakby spokojniej.....

[ Dodano: 2010-09-29, 15:35 ]
Cytat: "suszek"
Moja układanka jest następująca Gryf pewne 8 mandatów,


Jak Gryf dobrze pogra to będzie samodzielnie rządził. A chyba ma na to nieodpartą ochotę :faja:

suszek

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #20 dnia: Września 29, 2010, 15:51:29 »
Układane listy przez Pana Króla świadczą o tym, że chcą rządzić samodzielnie. Ja myślę,że będą musieli podeprzeć się PiSem,PolicamiXXI lub SLD. I wychodzi mi, że będzie to SLD, chociaż mogę się mylić.

sekator

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #21 dnia: Września 29, 2010, 16:07:15 »
Cytuj (zaznaczone)
PiSem,PolicamiXXI lub SLD. I wychodzi mi, że będzie to SLD, chociaż mogę się mylić.


Tak jak już napisałem wcześniej, przy pewnym układzie może to być nawet PO. Ale poczekajmy na listy wyborcze ugrupowań i samą kampanię bo te czynniki zadecydują o skuteczności w walce o miejsca w Radzie.

suszek

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #22 dnia: Września 29, 2010, 21:44:16 »
Słuchając wczorajszej sesji wydaje mi się, że mamy trzech tenorów w Polickiej PO,panowie Kowalewski,Kardziejonek i Pachis się dogadali.Tak,że żadnego układu Gryfa z PO nie może być.Będzie na pewno bezwzględne parcie na to by Pan Krystian został burmistrzem.Dlatego Gryf już teraz musi rozglądać się za innymi koalicjantami.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #23 dnia: Września 29, 2010, 22:03:10 »
Przed chwilą właśnie oglądałem relację Pana Wojtka z sesji, kolejne misterne podjazdy i manipulacje faktami, próba obrzucenia błotem przeciwnika zza węgła. Najbardziej rozbawiło mnie przedstawienie kosztorysu obliczonego przez jedynego i słusznego "rzeczoznawcę budowlanego" Durmana, który wg. swojego cennika z sufitu, nie dysponując odpowiednią dokumentacją, wyliczył 5 baniek lewych wydatków. Tak nawiasem mówiąc, gdyby to on był wykonawcą wspomnianych robót, to pewnie wszystko byłoby okej.

dnfan1

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #24 dnia: Września 30, 2010, 11:24:02 »
taka mała ciekawostka wyborcza:

"Oni idą do wyborów z zarzutami

Podejrzenia o korupcję czy oszustwa nie są problemem na drodze do samorządowej kariery. Z takim bagażem wielu polityków wystartuje w najbliższych wyborach. Oto oni.

Blisko trzy lata ciągnie się sprawa przeciwko Henrykowi Stokłosie, byłemu senatorowi i właścicielowi zakładów mięsnych Farmutil w związku z podejrzeniem uzyskania przez niego wielomilionowych umorzeń podatkowych dzięki skorumpowanym urzędnikom resortu finansów.

Mimo to Stokłosa ma zamiar wrócić do polityki, choć na razie tylko lokalnej. – Ma 20-letnie doświadczenie w pracy samorządowej i wieloletnie senatorskie. I co ważne, ma świetną opinię tutaj lokalnie.

To on przecież uratował kilka PGR-ów od upadku, paczki biednym ludziom wysyła. Nic dziwnego więc, że wiele komitetów wyborczych zgłasza się do pana Stokłosy z propozycją kandydowania z ich listy – mówi Marek Barabasz, rzecznik prasowy Farmutilu.

Zarzuty nie są też problemem dla Wiesława Nasiłowskiego, wójta Pniewa. Oskarżany jest o pomoc w oszustwie i wyłudzeniu ziemi od niepełnosprawnego mężczyzny. Mimo to PSL reklamuje go jako dobrego gospodarza.

Zarzuty ciążą też nad kandydatami na prezydentów: Sopotu Jackiem Karnowskim i Poznania Ryszardem Grobelnym. Obaj z tego powodu zostali wycofani z list Platformy Obywatelskiej i startują jako kandydaci niezależni.

Podobnie jest z kandydatem na prezydenta Opola. Od 6 lat toczy się proces przeciwko obecnemu prezydentowi Ryszardowi Zembaczyńskiemu, dotychczas wspieranemu przez PO. Proces dotyczy czasów, gdy kierował on oddziałem jednego z banków w Opolu. Miał przekroczyć uprawnienia przy udzieleniu 1,5 mln zł kredytu.

Wszyscy oni mogą kandydować, nawet jeżeli zostaną skazani, bo prawo zakazuje tego tylko kandydatom do parlamentu. Samorządy są dla wszystkich."

źródło: dziennik.pl

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #25 dnia: Września 30, 2010, 12:59:01 »
Cytat: "suszek"
Dlatego Gryf już teraz musi rozglądać się za innymi koalicjantami.


Tylko skąd wezmą tyle stanowisk żeby wszystkich zaspokoić??  :rotfl:  Chyba że PiSowi zabiorą jak dalej będzie firmowany przez Drzazgę i jego moherową ekipę która teraz rządzi na całego :lol2:

suszek

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #26 dnia: Września 30, 2010, 13:53:38 »
Nie wiem jak wielkie parcie jest na stanowiska w PiS,ale Liderzy SLD i Polic XXI to pracę i stanowiska jakieś tam mają,ważniejsze będzie powiedzmy wspólne spojrzenie na ważne sprawy i problemy.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #27 dnia: Września 30, 2010, 15:15:33 »
Suszek! Nie wiem co Ty o tym sądzisz, ale ja uważam, że dla Ciebie w Policach XXI miejsce na listach by się znalazło. Zresztą oferta dotyczy również innych udziałowców tego forum, którzy myślą racjonalnie o sprawach gminy i powiatu. Z nami mają szansę coś zdziałać.
Masz rację Suszku. Nas nie stanowiska interesują, lecz rozwiązania służące poprawie jakości życia na wielu płaszczyznach. Pozdrawiam

suszek

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #28 dnia: Września 30, 2010, 15:59:29 »
Panie Wojtku deklarację Polic XXI mam ściągniętą i pewnie u Pana jeszcze w tym tygodniu się pojawię.
                  Pozdrawiam.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #29 dnia: Września 30, 2010, 19:55:38 »
Cytat: "Mariusz1989"
Wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie na to, żeby ugrupowania podawały swoje jedynki i jakiekolwiek nazwiska.

Zapewne lada moment je poznamy a w związku z tym chciałbym zaspokoić swoją ciekawość i uzyskać jakąś informację czy planowane będą debaty publiczne.Może "kablówka" się odważy i zrealizuje takie przedsięwzięcie w wymiarze lokalnym.Mam nadzieję,że kandydaci staną twarzą w twarz i odpowiedzą na kilka pytań dotyczących zarówno przeszłości jak i przyszłości funkcjonowania w przestrzeni publicznej
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-