Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010  (Przeczytany 39570 razy)

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #45 dnia: Października 13, 2010, 21:17:59 »
możemy razem ;) Przegrany stawia! Ja piję Finlandię bądź Bols a ty ??
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

yak

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #46 dnia: Października 14, 2010, 02:22:58 »
Wszystko poza denaturatem i wynalazkami. Może być Bols. Pozdrowienia.

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #47 dnia: Października 14, 2010, 12:38:33 »
Cytat: "yak"
Po co te dyskusje? Wygra Władysław Diakun. I to w pierwszej turze


Na fujarze. :rotfl: Nawet jak wygra ( w co nie wierzę) to po wyroku sądu i tak będzie musiał zrezygnować następnego dnia. :jupi:

yak

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #48 dnia: Października 14, 2010, 12:41:34 »
Mylisz się w obu kwestiach. Po pierwsze wygra, po drugie - moim zdaniem wygra i proces. Po trzecie - gdyby tego ostatniego nawet i nie wygrał (czasami cuda się zdarzają) - są jeszcze odwołania. Tak więc - próżne nadzieje.

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #49 dnia: Października 14, 2010, 12:53:01 »
Cytat: "yak"
Tak więc - próżne nadzieje


Że się odwoła to jestem pewien. ,,Władzy raz zdobytej, Diakun nigdy nie odda", znasz to?
Czas na zmiany, dość stagnacji.

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #50 dnia: Października 14, 2010, 13:12:08 »
Cytat: "yak"
Wszystko poza denaturatem i wynalazkami. Może być Bols. Pozdrowienia.


No to mamy zakład :)
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

yak

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #51 dnia: Października 14, 2010, 13:21:10 »
Jakiej tam stagnacji. Spokojnie. Co niby w gminie złego się dzieje? Tylko nie pisz mi o "ściąganiu inwestorów", bo inwestorzy pojawiają się jak jest pogoda do inwestowania. Jak jej nie ma - np. wszystko idzie w górę z racji jawnych podwyżek VAT i ukrytych podwyżek w innych przestrzeniach - to i nie ma inwestorów.
Podchodząc zupełnie obiektywnie do Twoich tez powiem tak. Październik roku 2010 to już zbyt późny termin na tworzenie autorskiej koncepcji zarządzania Policami i gminą. Taką koncepcję trzeba wypracowywać w ciągu czterech i więcej lat. Tymczasem potencjalni konkurenci doświadczonego burmistrza jakim jest W. Diakun otrzymali nominacje w przedziale od trzech miesięcy przed wyborami (K. Kowalewski) do miesiąca (E. Chmielewska). To zbyt mało czasu, aby stworzyć przekonującą wizję zarządzania. Taką, do której można mieć większe zaufanie niż do dobrze znanej formuły W. Diakuna.
Rachunek jest prosty, zwykły rozsądek nakazuje nie ryzykować.

[ Dodano: 2010-10-14, 13:22 ]
PS Ta obszerniejsza odpowiedź to do Bazyla. A do Ariela - zgoda!

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #52 dnia: Października 14, 2010, 14:39:21 »
Cytat: "yak"
Rachunek jest prosty, zwykły rozsądek nakazuje nie ryzykować.

Tak jak mówisz-dosyć udawania,dosyć mamienia i pierdzenia w stołek,gry pozorów.Każdy jest w stanie sam ocenić działania obecnego Burmistrza,każdy jest w stanie dokonać bilansu jego 11 marnych lat-bo nie ma co ukrywać było to 11 marnych chudych lat dla tego miasta i tej Gminy.Inne gminy w województwie zdecydowanie lepiej sobie radzą a przecież żyją w tych samych uwarunkowaniach gospodarczych wniosek-? mają po prostu operatywniejszą "ekipę" z Burmistrzem na czele,wiedzą jak zarządzać,jak wykorzystywać środki unijne i co najważniejsze mają społeczne poparcie i przyzwolenie,czego nie można powiedzieć o miejscowej ekipie z Burmistrzem na czele.Być może jak prawisz wygra bo część z różnych powodów nie zagłosuje-jeżeli frekwencja wyborcza będzie niska zapewne wygra chociaż tak naprawdę będzie to jego "porażka" Przy wysokiej frekwencji wyborczej nie daję mu żadnych szans,jestem przekonany że młodsza społeczność zagłosuje mądrze i postawi na młodość i ludzi trzeźwo myślących-pożegna leśnych dziadków okopanych w archaicznych systemach myślowych,błądzących gdzieś jeszcze w minionej epoce.Osobiście Diakunowi życzę raczej już spokoju i zajęciem się w tym wieku czymś czym ludzie w podeszłym wieku zazwyczaj robią.Kolejne jego pseudo "rządy" ani mu ani mieszkańcom nic dobrego nie wróżą-szkoda lat szkoda tracić czas i patrzeć jak inni się rozwijają, poprawiają swoją pozycję na mapie gospodarczej miast a nie cofać się w rozwoju.Tak Ja uważam i kolejnej szansy obecnemu Burmistrzowi na pewno nie dam.Kwestii wyroku nie skomentuję bo na to za wcześnie-chciałbym głęboko wierzyć,że to tylko jakaś chwilowa "słabość" była,lub że padł ofiarą manipulacji ówczesnego systemu.Wyrok tuż tuż
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

yak

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #53 dnia: Października 14, 2010, 15:07:49 »
Abstrahując od oceny samego Burmistrza (dziś znam go lepiej niż wielu, dlatego mam o nim lepsze zdanie) warto zauważyć, że Burmistrz (wójt, prezydent) nie jest sam. Jego siłą jest również jego ekipa. Może nawet główną siłą. Tak patrząc, zgódź się z rzeczą nieuchronną. Ktokolwiek ze znanych kontrkandydatów (a innych już raczej nie będzie) objąłby władzę - zacznie od wymiany byłej ekipy na "swoją". Z wdzięczności, konieczności i ze względu na potrzebę "zaufania". Skoro tak to racz pokazać ekipę:
1. K. Kowalewskiego
2. E. Chmielewskiej
3. J. Zielińskiej
I wymień tych wszystkich - innych od obecnych - wiceburmistrzów, naczelników i dyrektorów: wydziałów, jednostek gminnych, gminnych spółek - aż po szkoły. Jakoś ich nie znajduję: ani wśród ludzi obecnego SLD, ani w ujawnionym środowisku Polic XXI, a i nawet w polickiej PO. Skłóconej i podzielonej.
Uważam, że w chwili obecnej, taka nieuchronna wymiana kadr grozi po prostu paraliżem życia społecznego. Co więcej - dla samorządów nie ma nic gorszego niż wprowadzenie - przy analizie obsady stanowisk - kryterium przynależności partyjnej. Bo jest to równoznaczne z wyprowadzeniem władzy poza Police. Stabilność gwarantuje tylko długo dobierany zespół W. Diakuna. A trudne czasy nadciągają.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #54 dnia: Października 14, 2010, 15:35:19 »
Yaku :)

Po pierwsze :) Pozwól, żeby swoje ekipy w trakcie kampanii Ci wymienieni przez Ciebie kandydaci pokazywali sami :) Nie proś o to forumowiczów :) Daj szansę kandydatom.
Po drugie :) Jeżeli w "sprawdzonej" ekipie burmistrza znajdujesz się ty... p. Pisański... To ja poproszę inny zestaw pytań i wiem, że na p. Diakuna nie zagłosuję:)
A tak poza tym, to ta ekipa wcale taka super nie jest... Dlaczego przez pierwsze 4 lata, kiedy Diakun był u władzy Police dynamicznie się rozwijały, były wzorem dla innych gmin ? A teraz oglądamy plecy i możemy uczyć się od innych ? Może u kogoś nastąpiło wypalenie zawodowe ?
I dlaczego uważasz, że nowo wybrany burmistrz wymieni odrazu 100% składu ? Zastępców, naczelników i dyrektorów, których tu wymieniasz. Jeśli się nadają i swoją pracę wykonują dobrze, to myślę, że warto ich zostawić i tak zrobi przyszły burmistrz. A przy okazji wymieni tych, których należało wymienić już jakiś czas temu !

yak

  • Gość
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #55 dnia: Października 14, 2010, 15:56:00 »
No cóż, złudzenia są przywilejem marzycieli. Ja nie jestem "ekipą" pana Burmistrza. mam swoje zadania szeregowe. Mówiłem o stanowiskach kierowniczych. To po pierwsze. Pan Pisański, owszem, jest członkiem "ekipy". I znajdź mi drugiego takiego fachowca poza "Gryfem" (bo tu jest jeszcze paru) od całości spraw gospodarczych w gminie.
Bądź jednak pewien, że każda "nowa miotła" natychmiast wymieni ludzi na ważnych stanowiskach. To wynika choćby z natury każdej partii. Partia to grupa wspierających się osób, bliska niekiedy sekcie (podobne cechy) i nastawiona na pozyskanie władzy. Jeżeli jej przedstawiciel tę władzę uzyskuje - no to musi się nią podzielić.
Takie jest założenie wstępne, niekiedy nawet spisywane w formie lojalki. Wymianę osób trzeba uzasadnić. Stosuje się więc różne metody od obwieszczania "utraty zaufania"po podstępy i prowokacje. A czasem wali się w łeb - bez uzasadnienia. Zobacz przykład wicestarosty A. Bednarka ze stycznia br. Dobry był? Wyśmienity w tej funkcji. I co? No i poległ. Dlaczego? Bo ludzie PO stracili stanowiska w gminie. Nieważne, czy zasadnie. Ważne, że stracili. No to je stracił w powiecie niewinny A. Bednarek.
Czy sądzisz, że gdyby zmienił się układ personalny w gminie będzie inaczej? Nie, co najwyżej rzecz się rozciągnie w czasie. A potem - nieważne, czy ktoś robi coś dobrego, czy ma zasługi, czy na jego miejsce ma się kogoś lepszego? Jest "obcy" - więc WON i koniec.
Chyba się jeszcze z czymś takim nie spotkałeś, skoro wierzysz w to, co piszesz. Niestety, również zaznasz (nie życzę) ludzkiej małości. Każdy zaznaje. Lecz pewnie życie przed Tobą, więc i nadzieje. Policom potrzebny jest spokój. Dlatego głosuję na Diakuna.

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #56 dnia: Października 14, 2010, 16:24:19 »
A ja myślałem, że Gryf to tak jak Police XXI stowarzyszenie... Wspólnota mieszkańców, którym nie jest ważny stołek i posada, lecz chęć zmian i rozwijania miasta. Ale co się dziwić... Przez wszystkie lata rządów Gryf się upartyjnił... Jest już bardziej partią dbającą o stołki niż komitetem reprezentującym problemy mieszkańców. Dlatego głosuję na Police XXI :)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #57 dnia: Października 14, 2010, 20:10:57 »
A może jakiś czarny koń?czy jest ktoś taki w wyścigu o fotel bumistrza?

[ Dodano: 2010-10-14, 20:13 ]
Panie JAnie,a Panu nieśmiało  doradzam sołtysowanie w Trzebieży.Staż mieszkańca   ma Pan pokaźny,więc warto by przekuć doświadczenie z korzyścią dla Naszej małej ojczyzny.Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2010-10-14, 20:16 ]
Co do obecnego  burmistrza, mówcie sobie co chcecie,ale dla mojej rodziny w trudnym czasie okazał się idealny.Za to ma szacunek do końca życia,pomijając jego działalność samorządową.Pozdrawiam.Daj Boże takiej stagnacji każdej gminie...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

merchants

  • Gość
Grzegorz Napieralski spotkał się z mieszkańcami Polic
« Odpowiedź #58 dnia: Października 14, 2010, 22:44:59 »
Policki ryneczek był dziś doskonałą okazją, aby zobaczyć i porozmawiać z przewodniczącym SLD, Grzegorzem Napieralskim. Promował on kandydatkę lewicy na burmistrza Polic, Jadwigę Zielińską. Spacer alejami targowiska to doskonała okazja, by zobaczyć nastroje i troski polickich mieszkańców, dowiedzieć się jak rozwija się miasto.

- Police muszą mieć i mają swoje miejsce w programie wyborczym SLD. Obecność Zakładów Chemicznych POLICE, bliskość Szczecina i co najważniejsze blisko 38 tysięczna ludność. – powiedział Grzegorz Napieralski.

Oprócz tzw. ryneczku lider SLD znalazł również czas, aby odwiedzić policką spółkę, Zakłady Chemiczne POLICE.

- Będąc dziś w Zakładach Chemicznych rozmawiałem ze związkami zawodowymi, ale również z zarządem. Zauważyłem, że samorząd wojewódzki, jak i miejski na czele z burmistrzem mało angażują się w ratowanie tej firmy. Jeżdżąc po Polsce widzę jak lokalne społeczności bronią swoje zakłady pracy, duże przedsiębiorstwa. W Policach tego niestety nie widać - zauważa lider SLD.

Nie tylko policka Platforma, ale również działacze SLD zauważają brak reakcji ze strony burmistrza Diakuna na losy polickiej spółki. Okazuje się, że w Warszawie mało mówi się o naszej przyszłości, ale jak obiecuje były kandydat na prezydenta RP wkrótce się to zmieni.

- Jestem parlamentarzystą przez wiele lat i nie słyszałem, żeby burmistrz Polic interweniował, bywał w Warszawie, pisał listy do posłów czy też namawiał prezesów do większej aktywności w obronie polickiego zakładu. W zakładach nie dzieje się najlepiej, nie ma kompleksowego programu restrukturyzacji, a znaków zapytania jest coraz więcej. Zaangażuję się w obronę Z.Ch, będę bardzo mocno naciskał na rząd, aby tym razem zainteresowali się losami polickiej spółki. – obiecał przewodniczący lewicowego ugrupowania.

Jadwiga Zielińska twierdzi, że w Policach potrzebne są zmiany. Że wiele trzeba i da się zrobić.

- Miasto dla ludzi. Czas na zmiany. W Policach żyje drugie pokolenie Polaków, które oczekuje odpowiednich warunków do życia. Chcę, aby Police były miastem, w którym chce się żyć, a nie miastem, z którego trzeba uciekać. Pomysły, konkretne pomysły nie pochodzą tylko od kandydatów. Idee na rozwój naszego miasta mają również mieszkańcy, którzy podpowiadają, co można zrobić, by żyło się lepiej – uważa Jadwiga Zielińska.

Miasto Police to według kandydatki miasto, które może być przyszłością, ale potrzebne jest do tego wiele pracy i zaangażowania.

- W Policach mamy wielu wykształconych ludzi, którzy chcą żyć tym co będzie jutro, a nie tym co już za nami. Nie można ich nie zauważać, trzeba brać ich pod uwagę. – obiecuje kandydatka na burmistrza Polic.

Jak na razie była to pierwsza okazja, aby mieszkańcy zobaczyli i posłuchali, być może, nowego burmistrza. Czy inni kandydaci również zdecydują się na taką promocję?
źródło powiatpolicki.pl

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Powiat Policki] Wybory samorządowe 2010
« Odpowiedź #59 dnia: Października 14, 2010, 22:55:09 »
Niestety, ale słowa p. Zielińskiej nie były czymś nowym i zaskakującym... Pan Napieralski też nie błysnął... Jednym słowem populistyczne gadanie, o którym po wyborach będziemy mogli zapomnieć :) Taka trochę oczywista oczywistość w wykonaniu kandydatki SLD :)
No i wypowiedź jakoś specjalnie nie rozbudowana ;/