Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.  (Przeczytany 98778 razy)

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 31, 2010, 09:48:36 »
Cytat: "mariusz88887"
do legendy Solidarności pani Krzywonos

Skoro już mówisz o legendzie Solidarności to z pewnością byli nimi Anna Walentynowicz(którą L. Kaczyński szanował, w przeciwieństwie do Wałęsy, bo mu było z Anną "Solidarność" nie po drodze http://www.lustracja.eu/artykuly/list_Anny_Walentynowicz.htm czy Andrzej Gwiazda. I wierz mi, swojego czasu było o nich głośniej niż o Krzywonos. A swoją drogą cała wersja o spontanicznej reakcji starszej zasłużonej kobiety upada,gdy sie obejrzy to zdjęcie: http://www.dziennikbaltycki.pl/stronaglowna/265805,gdansk-powstal-komitet-poparcia-komorowskiego,id,t.html

Cytat: "TrzebieżCITY"
przypisywanie TYLKO jemu zasług to jest dopiero poniżej krytyki

Zasługi są przypisywane tak jak powinny. Sięgnij do historii – przypomnij sobie co z niektórymi legendami się stało – sami ją opluli stając się butnymi dzierżycielami władzy, której nie potrafili oddać np. Wałęsa (gruba kreska Mazowieckiego, obalenie rządu Olszewskiego). To dzięki tym ludziom mamy korowód ciągle tych samych pojawiających się twarzy z PRLowskiej przeszłości (wokół marszałka np.) czy dziwne kariery ludzi, zasiadających w zarządach spółek, banków, fundacji powiązanych z WSI, pomimo ciągnących się za nimi cieniami niewyjaśnionych afer i niejasnych powiązań.
Niestety, to nasza przeszłość nadaje kształt naszej przyszłości.

I kto tak naprawdę z polityków z pierwszego rzędu zaproszonych gości pasował do wczorajszych uroczystości – Buzek podczepiony do europejskiego stołka, kłamczuch i nierób Tusk, a może Komorowski ze swoimi szemranymi kolegami z WSI? Odpowiedź nasuwa się sama.

"Moja rola była kompletnie inna. Można powiedzieć dobra i zła. Może byłem gdzieś niezręczny i kogoś wsypałem, ale nie to, że byłem agentem".(L. Wałęsa)
millena

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 31, 2010, 10:08:15 »
Cytat: "millena"
To dzięki tym ludziom mamy korowód ciągle tych samych pojawiających się twarzy z PRLowskiej przeszłości (wokół marszałka np.) czy dziwne kariery ludzi, zasiadających w zarządach spółek, banków, fundacji powiązanych z WSI, pomimo ciągnących się za nimi cieniami niewyjaśnionych afer i niejasnych powiązań.


I należy pamiętać także o tych wszystkich znanych i zapomnianych działaczach i wspaniałych ludziach z Solidarności dla których wywalczona wolna Polska stała się nie matką, lecz macochą...którzy w biedzie i nędzy wegetują za marne grosze w tym samym czasie gdy ich oprawcy z SB i TW mają się świetnie, dostają sowite emerytury, prowadzą biznesy dzięki układom, zasiadają w zarządach spółek z kapitałem państwowym i radach nadzorczych. O tych ludziach zawsze przypominali Kaczyńscy (także o Pani Krzywons)....Tusk, Wałęsa, Komorowski i spółka zawsze bardziej dopieszczali postkomunistów.....więc im wczoraj za to podziękowano.

[ Dodano: 2010-08-31, 10:13 ]
To Bolek ostatnio powiedział haniebne słowa, że z Anną Walentynowicz miał więcej problemów niż z SB...
Sam przyznał tym samym do kogo mu zawsze było bliżej....tacy ludzie popierają dzisiaj Donalda Tuska i jego ekipę i to oni są odpowiedzialni za ,,wzmacnianie lewej nogi" i grubą kreskę , które odbijają się nam dzisiaj czkawką. Gdybyśmy poszli sladami Niemców i Czechów to po większości dzisiejszych POlityków juz dawno w życiu publicznym smrodu nawet by nie było.....

[ Dodano: 2010-08-31, 13:32 ]
http://www.dziennikbaltycki.pl/stronaglowna/265805,gdansk-powstal-komitet-poparcia-komorowskiego,id,t.html

No tak , w tym kontekście ,,spontaniczne" wystąpienie pani Henryki nabiera zupełnie innego kształtu. :devil:

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 31, 2010, 17:29:36 »
PIS i Jaroslaw Kaczynski skutecznie skłocają naród ,to po pierwsze ,po drugie Jaroslaw niczym się nie zaslużyl w Solidarności nikt go nie znał do 1988roku,dopóki nie pojawil się na strajku w stoczni ,po trzecie palił opony pod sejmem i pomagał w obalaniu rządu Solidarnościowego.Także niech nie próbuje przypisywać sobie zasług i zakłamywać historii.
Mariusz

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 31, 2010, 17:54:10 »
Sekator celnie zauważył,że wielu cichych bohaterów Solidarności nie odzywa się wogóle.Mileno historii nie zmienisz choć nie wiem co byś zrobiła.Tak jak powiedziała PAni Krzywonos,że walczono o to,żeby każdy mógł głosić swoje poglądy i działać w jakiej partii chce.Nie odbieraj jej patriotyzmu,bo to nadużycie.Powiedziałą świętą prawdę.Ś.p Anna Walentynowicz to wielka postać,na zawsze zapamiętana w książkach do historii,tak jak PAn Gwiazda,Wujec,Frasyniuk,tak jak ś.p prezydent,wielki opozycjonista i tu nie ma dwóch zmian.To co jest teraz,to zupełnie inna para kaloszy kochani.Jestem rówieśnikiem porozumien sierpniowych i wiedzę posiadam z książek i przekazów starszych.Tym wszystkim ludziom należy się jak największy szacunek..Pozdrawiam wszystkich na tym forum.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 31, 2010, 20:02:20 »
Cytat: "TomaszTokarczyk"
skoro z jej ust padały takie złote słowa, to dlaczego przewodniczący "Solidarności" Śniadek chciał jej zabrać głos?

"solidarności". Tamtej Solidarności już nie ma, od dawna. I nie byłoby problemu, gdyby nie zawłaszczanie znaku.
A pan Śniadek twierdzi, że nikomu głosu nie chciał zabierać :)
Tomasz, może Ty mi wytłumaczysz, jaką ułomną wolność Twój prezes miał na myśli? O jaką ułomność mu chodziło? I o jaką dyskryminację? Bo obawiam się, że - podobnie jak pani Krzywonos - całkowicie go niezrozumiałem (admini, to nie jest ort, pisownia łączna celowa).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 31, 2010, 20:41:47 »
Oj ludzie ,ludzie.co wy wiecie o strajkach,nie wy na styropianie spaliście,nie wy z gumowymi pałami pilnowaliście bram i płotów aby prowokator się nie wdarł,nie wy jechaliście autokarem na spotkanie w stoczni.A ja to przeżyłem.Ja na polecenie wtenczas I sekretarza PZPR pana Klamerka miałem być wywalony.I wy mówicie o SOLIDARNOSCI??? pytam której????? Tej dzisiejszej?? czy tej tamtej??.
Myślę że dość już przypisywanie sobie zasług,jak Kaczyński Śniadek.
To trzeba przeżyć a nie licytować.
Ja przeżyłem 2 niepokoje w latach 70 i 80 ,a o 76 nie wspomnę.
Piszcie prawdę a nie wciśnięte wam w głowy banialuki.


Przepraszam urażonych.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 31, 2010, 20:41:52 »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8319627,Donald_Tusk_powolal_pelnomocnika_ds__walki_z_biurokracja.html

Kuriozalna sprawa. Tusk powołuje nowego urzędnika i tworzy nowy urząd żeby walczyć z biurokracją. Tego nawet Kafka by nie wymyslił. Kretynizm godny podziwu !

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 31, 2010, 20:48:30 »
sekator
ale ten jeden możne wywalić tysiące PiSmaków darmozjadów ( proszę nie kojarzyć)
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

TomaszTokarczyk

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 31, 2010, 20:49:18 »
Cytat: "Wykidajło"
Tomasz, może Ty mi wytłumaczysz, jaką ułomną wolność Twój prezes miał na myśli? O jaką ułomność mu chodziło? I o jaką dyskryminację?

Specjalnie dla Ciebie obejrzałem ten skrót jeszcze raz. Ale i tak nie mogę pomóc, bo nie puszczono dalszej części wypowiedzi Jarosława i nie dane mi było wysłuchanie rozwinięcia tej myśli (jeśli miało miejsce). Ale nie martwi mnie to zbytnio, bo nie mam potrzeby interpretowania każdego jego wystąpienia. A pan Śniadek to nie wiem co twierdzi, ale na filmie widać, że jest zniecierpliwiony wypowiedzią pani Krzywonos. Żeby nie powiedzieć zażenowany. W innym przypadku nie sądzę, żeby przerywał osobie, która zwraca się do zgromadzonych (a widać, że coś do niej mówił).

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 31, 2010, 21:03:38 »
Mickd mój dziadek kolportował ulotki w 80 roku.Drukował je w prywatnym mieszkaniu.Współdziałał z panem D. niedoszłym burmistrzem Polic.Właśnie dla takich ludzi jak on i Ty szacunek jak najwiekszy należy się,bo dzięki Wam własnie między innymi żyjemy w wolnej Polsce.Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-08-31, 21:04 ]
Sekatorze przyznaje rację,tego nawet Kafka by nie wymyślił....Ehhh co tu więcej dodać...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 31, 2010, 21:11:50 »
- W ciągu dwóch tygodni Rada Ministrów będzie gotowa przedstawić propozycję ustawy wprowadzającej pewną formę podatku bankowego - powiedział podczas konferencji prasowej premier, Donald Tusk

źródło : interia pl.

A tu o nowym pdatku od cudnego Donalda. Kurcze, już nie nadążam nad tymi kopami w sam środek d....polskiego podatnika. Lyberały całą gębą !

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 31, 2010, 21:16:53 »
TrzebieżCITY
Mi zasługi są niepotrzebne .Ciesze sie z wolności o jakiej marzyłem
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 31, 2010, 21:19:02 »
Cytat: "Mickd"
Oj ludzie ,ludzie.co wy wiecie o strajkach...

Ano... - wiemy coś wiemy! A oprócz wiedzy może jeszcze coś dobrego robiliśmy i dlatego nie wdajemy się w bezsensowne dyskusje.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 31, 2010, 21:22:53 »
Wojtek Dudek
Właśnie dla potomnych to zrobiliśmy a oni nas teraz w D.... walą .
Pozdrawiam.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 31, 2010, 21:24:47 »
A jak to było Panowie na ZCh w Policach w tym okresie?Jakie nastroje panowały?
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...