Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Szkoła rodzenia w Policach  (Przeczytany 9966 razy)

port09

  • Gość
Szkoła rodzenia w Policach
« dnia: Sierpnia 24, 2010, 08:18:48 »
Po iluś tam próbach chyba wreszcie zaistnieje policka szkoła rodzenia - najprawdopodobniej pierwszy kurs rozpocznie się w październiku. Czy się sprawdzi, czy okaże się jak jest potrzebna, przekonamy się. Nie ma jeszcze ustalonego miejsca na spotkania, ale trwają poszukiwania w miarę wygodnego lokum.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Szkoła rodzenia w Policach
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 24, 2010, 10:39:33 »
Czy będzie w niej jakiś sensowny doradca laktacyjny?
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Szkoła rodzenia w Policach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 24, 2010, 11:20:10 »
na co i komu szkoła rodzenia? my nigdy nie korzystaliśmy z naszej rodziny :) tylko to biorą za to kasę - amerykańska zaraza ;)

wtrych

  • Gość
Szkoła rodzenia w Policach
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 24, 2010, 13:52:08 »
Cytat: "Daurel"
na co i komu szkoła rodzenia? my nigdy nie korzystaliśmy z naszej rodziny  tylko to biorą za to kasę - amerykańska zaraza

sam jesteś zaraza, a w szczecinie są niepłatne - także może i w Policach tak będzie. Pytanie jeszcze jak to będzie wyglądało. Pożyjemy zbaczymy...

port09

  • Gość
Szkoła rodzenia w Policach
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 24, 2010, 16:52:26 »
Ależ fajnie, że ktoś się odezwał... :-) Amerykańska zaraza - pewnie chodzi o stonkę, myślę jednak, że szkoły rodzenia nie będą się plenić tak obficie ;-) Co do płatności, sprawę trzeba postawić raczej życiowo: idę do fryzjera (czy muszę? chcę?), serwisu samochodowego, organizuję ślub, chrzciny, Pierwszą Komunię, biorę kafelkarza, etc. - czy to wszystko jest za darmo? Jeśli byłby ktoś, kto zapłaciłby za to zamiast nas samych - mielibyśmy prawdziwy (lecz chyba nieziszczalny) komunizm. Potrzebny jest lokal, jego wyposażenie i to czego uczyli mnie w podstawówce - ludzka praca. Może wystarczyłby wolontariat, lecz nikt na dłuższą metę nie szanuje takiej działalności, bo z jednej strony chcielibyśmy nie płacić, z drugiej pogardzamy naiwniakami, którzy robią coś za darmo. Dlaczego jest gdzieniegdzie bezpłatnie w Szczecinie (czyli w wielu miejscach w Polsce)? Bo można "robić" szkołę rodzenia niejako przy okazji innej działalności i koszty przerzucić w tę właśnie stronę (nawet szkoła przy Akademii Medycznej jest płatna). Pewnie za tydzień lub dwa ruszy strona internetowa szkoły w Policach i może kwestie finansowe się wyjaśnią.
A co do doradcy laktacyjnego, to zupełnie inna działka (jeśli mówimy o osobie uprawnionej do używania tego tytułu). Stworzenie Poradni Laktacyjnej będzie pewnie w gestii Szpitala (czyli głównie KMMPiG), bo będzie starał się o certyfikat Szpitala Przyjaznego Dziecku, to w końcu prestiż Kliniki.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Szkoła rodzenia w Policach
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 24, 2010, 17:06:19 »
Cytat: "port09"
A co do doradcy laktacyjnego, to zupełnie inna działka (jeśli mówimy o osobie uprawnionej do używania tego tytułu). Stworzenie Poradni Laktacyjnej będzie pewnie w gestii Szpitala (czyli głównie KMMPiG), bo będzie starał się o certyfikat Szpitala Przyjaznego Dziecku, to w końcu prestiż Kliniki.


Z mojego punktu widzenia (matki, która karmi/ła piersią dwoje dzieci) to nie jest inna działka i nie na czas pobytu w szpitalu w trakcie i po porodzie. Doradca laktacyjny powinien prowadzić wykład na długo przed porodem i po porodzie być do dyspozycji matki karmiącej.
Nie zależałoby mi na tym, by była to osoba z uprawnieniami, ale osoba z wiedzą - to na pewno. Dzisiejsza świadomość odnośnie karmienia piersią jest na bardzo niskim poziomie, a pomoc w tej kwestii ze strony np. położnej środowiskowej to w Policach fikcja.
Przerobiłam to doświadczenie z dwiema położnymi środowiskowymi z Polic i gdyby nie własne samozaparcie to nie karmiłabym piersią.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Szkoła rodzenia w Policach
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 24, 2010, 17:14:11 »
mam na myśli "Szkoła rodzenia" - to Amerykański pomysł..... stąd ZARAZA ;)

port09

  • Gość
Szkoła rodzenia w Policach
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 24, 2010, 17:39:39 »
I oto właśnie chodzi draculko, żeby poziom (merytoryczny i doświadczenie!) owej osoby był nie tyle nawet co przyzwoity, ale naprawdę wysoki. Doradcy laktacyjni (czy wręcz z certyfikatem IBCLC) to nie są przypadkowe położne czy pediatrzy (jak sama piszesz, że miała się o tym okazję przekonać), ale osoby o dużym doświadczeniu i o taką właśnie stara się "nasz" czyli policki szpital. Dlaczego by taka osoba nie miała założyć prawdziwej poradni (tak, tak, z amerykańskim rodowodem zaraźnym), w której kobiety mogłyby znaleźć pomoc jeśli chcą karmić piersią, a borykają się z problemami. Oczywiście w szkole rodzenia będzie można znaleźć informacje przydatne podczas karmienia, ale jedna rzecz przed porodem, a druga już po... O czym pewnie dobrze wiesz.
Pozdrówki :-)
PS. Co do amerykańskiej zarazy w poście Daurel, to inteligencja pozwoliła mi domyśleć o co chodzi, ale dziękuję za wytłumaczenie.

[ Dodano: 2010-09-15, 16:46 ]
właściwie, jak w temacie: www.narodziny.com/police

Offline cami159

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Szkoła rodzenia w Policach
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 19, 2015, 17:56:12 »
Czy w Policach jest aktualnie szkoła rodzenia?