Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowa Książka o Fabryce.  (Przeczytany 15207 razy)

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 20, 2010, 15:29:41 »
Publicznie?
SPZP "Skarb"

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 20, 2010, 15:43:07 »
Zastanów się Theville666 - jak można udostępnić publicznie surowy maszynopis, który ma być dopiero wydaną publikacją.Kokos126 wyrażnie napisał, że udostępni go ewentualnemu wydawcy.


Pozdrawiam

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 20, 2010, 16:55:21 »
Wiecej usmiechu, p. Dominiku! Tylko puszczalem oko do kokosa. Pzdr!
SPZP "Skarb"

yak

  • Gość
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 20, 2010, 19:02:15 »
Posłuchajcie - Ludzie Poważni!
Mam jak najlepsze intencje aby pomóc w wydaniu książki. Nie tylko ja. Już tu zgłaszał ofertę pomocy "Torney", a to jest Ktoś.
Wszyscy mamy to samo pytanie: jaka jest ta książka? Przeczytam (już się wstępnie umówiłem) - ocenię. Chciałbym wydać dwie rzeczy: sygnalizowane wspomnienia oraz posiadane przeze mnie wspomnienia billakronosa, czyli Zbigniewa Wireckiego ze Stanów. Dostałem pozwolenie na dysponowanie tekstem.
Mój plan jest taki. Wspomnienia Billa znam, są świetne i ciekawe. Mniemam, że omawiana książka jest podobna. Tak przeczuwam po zapoznaniu się ze spisem treści. Jeśli materiału jest dość - będę starał się o dofinansowanie dwóch pozycji. Jeśli materiału jest mało (w sensie jest tyle, ile jest, ale trudno wydać to solo) - może pokuszę się o miniantologię. Jak przyjdzie co do czego - poproszę o pomoc na forum. Zdjęcia, fakty, weryfikacja zdarzeń - ot, zwykła praca wydawcy i historyka literatury (moje wykształcenie). Tak, czy inaczej nie sądzę, aby rzeczonym wspomnieniom było dane zaginąć.
Pozdrowienia dla wymienionych w nagłówku - Ludzi Poważnych.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 22, 2010, 18:40:40 »
Osobiście jestem bardzo ciekawa tych wspomnień.
Do tej pory książki jakie miałam okazję przeczytać np. Gaweł, Matura, czy też Bremerhaven statek śmierci ( nie pamiętam dokładnie tytułu ani autora za co przepraszam i proszę mnie poprawić jeśli popełniłam błąd) pisane były w innej formie.
Nie pamiętam już dokładnie pozycji wymienionych autorów bo zapoznałam się z nimi jakiś już czas temu.
Najwięcej jednak o samej fabryce było w podanym przeze mnie tytule.
Uważam jednak, że wspomnienia konkretnych osób mogą wnieść bardzo wiele do tematu.
Bardzo chętnie bym je przeczytała.
Ma Pan Panie Kłys to szczęście, że Pan już co nieco przeczytał i mówi o ich świetności czym pobudził Pan mą ciekawość.
Liczę, że jeśli  uda się opublikować owe wspomnienia otrzymamy na forum  o tym informację.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

yak

  • Gość
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 22, 2010, 18:52:13 »
Zdzwonię się z "kokosem" pod koniec nadchodzącego tygodnia. Mniemam, że ma materiał dobry, a ja mniemam, że dam radę pomóc. Pozdrowienia - J. A.

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #21 dnia: Października 04, 2010, 22:41:50 »
Jako inspiracja:

- "Bunkry na ruinach" ukażą się we wznowionym nakładzie, ponieważ pierwszy już się rozszedł się, ba, w sporej części sprzedał w kraju.

- Miałem w rękach taką publikację: http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/229/14021/Ocalic_od_zapomnienia_Wspomnienia_sybirakow.html To jest właśnie forma zbioru wspomnień. Została opracowana w ciągu trzech tygodni.

Znów wrócę do sugestii, że być może warto byłoby tematem zainteresować IPN przy założeniu, że chcemy z tym wycinkiem dziejów Polic wyjść na szerszy obszar. Akurat IPN ma profesjonalne kanały dystrybucji i promocji, a wciąż słabo znana historia Polic warta jest propagacji.

yak

  • Gość
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #22 dnia: Października 05, 2010, 01:57:14 »
Panie Jakubie!
Wydanie tej książki zostało wpisane do gminnych zapotrzebowań budżetowych na rok 2011. Czy uzyskamy pieniądze? Dziś nie potrafię odpowiedzieć. Będzie nowa rada, będzie nowy budżet. Ale projekt jest.
Z IPN się nie kontaktowałem, moją drogą są moje możliwości zawodowe. Ale, być może, że w przypadku nie uzyskania subwencji kontakt z IPN jest właściwym rozwiązaniem. Pozdrawiam.

Offline klata1981

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 02, 2017, 12:20:31 »
Jak sie nazywa ta ksiazka o fabryce i gdzie ja dostane?

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 02, 2017, 15:18:11 »
Oj, stary temat.
W 2017 r. można powiedzieć, że wspomnienia przybrały formy książkowe: J.B. Kozińskiego- Przymuszeni z literą „P”, Z. Wireckiego zawarte są w Roczniku Historycznym Polic nr 1, a żeby znaleźć „Bunkry na ruinach” Jagodzińskiego wystarczy przeglądarka google.
Oba Roczniki bardzo szeroko traktują o Hydrierwerke. To solidne opracowania.
SPZP "Skarb"