Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowa Książka o Fabryce.  (Przeczytany 14469 razy)

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« dnia: Sierpnia 06, 2010, 21:28:44 »
Witam wszystkich.
Zapewne zainteresuje większość że trwa pisanie ksiązki na temat pobytu w obozie w Policach przez jednego z więźniów tegoż obozu.Jak we wcześniejszych postach nadmieniłem jest to starszy szanowny pan który przebywał wraz z moim dziadkiem w Polickim obozie i w chwili obecnej od jakiegoś czasu korespondujemy ze soba drogą mailowa .Wyraził zgode na opisanie swoich przejść i mojego dziadka w formie ksiązki .W chwili obecnej jest już powiedzmy ukończony wstępnie maszynopis i trwa przygotowanie wszelakich zdjęć itp.
W tej chwili trwaja intensywne poszukiwania wydawcy i tutaj pojawia się prośba do was czy ktoś mam kogoś lub zna kogoś kto jest w stanie wydać ową książke.
Wstawiam tutaj artykuł o autorze książki oraz wstępny prolog .Wiadomo że kształt ksiązki może jeszcze ewoluować i się powiększyć ale jest to wstępny podziął tematyczny tejże ksiązki.
Przepraszam za chaotyczny opis ale jestem zmęczony po pracy a chciałem poinformować wszystkich zainteresowanych.
To część listu : "...przesyłam  napisany  już  na  maszynie  prolog  wraz  z  tytułami  rozdziałów  zawartych  w  książce .
 
                    II     Podróż  pojmanych
                   III     Obóz  pracy  Pommernlager
                   IV    SS " Bremerhaven "
                    V    Praca  w  fabryce
                   VI    Zakład  ogrodniczy  
                   VII    Zdarzenia  w  ogrodzie  i  mieście
                   VIII   Ueckermunde
                    IX    Szczecin
                    X     Epilog
..."




oraz wycinek artykułu o autorze:




Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 06, 2010, 22:50:34 »
Moze szczecinski ipn bylby zainteresowany?
SPZP "Skarb"

yak

  • Gość
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 07, 2010, 03:37:33 »
Witam!
Temat jest poważny, ale generuje dodatkowe pytania. Podstawowe: na jakim etapie jest w tej chwili tekst książki. To znaczy: czy można wstępnie określić jej objętość (potrzebna jest liczba znaków lub - jeśli to maszynopis - stron, wraz z charakterystyką sposobu pisania, chodzi o odstęp wierszy i liczbę znaków, wraz ze spacjami na stronie)?

Warstwa ilustracyjna to sprawa wtórna, najprawdopodobniej środowisko polickich miłośników historii mogłoby w poszukiwaniach pomóc, cokolwiek udostępniając ze swych bogatych zbiorów. Generalnie, o ile nie mamy do czynienia z pozycją albumową, ilustracje powiększą objętość w wymiarze 10-20%.  

Wydaniem mogłaby być zainteresowana Gmina Police, ale pozycję (inicjatywę wydawniczą) trzeba oszacować i ewentualnie wpisać do budżetu.
Pilotowanie tematu mieści się w moich obowiązkach zawodowych, muszę jednak móc ocenić obiektywną wartość pozycji zanim podejmę starania. Proszę się nie gniewać, że tak stawiam sprawę, ale mówimy funduszach publicznych i wydatki w tej sferze muszą być merytorycznie uzasadnione.

Jeżeli autorzy propozycji chcieliby szybkiej reakcji ze strony gminy - trzeba ww. zagadnienia również szybko rozstrzygnąć, bo propozycje budżetowe na kolejny rok składa się we wrześniu roku poprzedzającego.

Sumując - jeśli chodzi o sponsoring gminny - dalsze szczegóły wydawnicze proponuję omówić poza forum. Ze mną - bo w każdym wypadku sprawa do mnie trafi służbowo. Podaję adres poczty: redaktor@az.pl

Pozdrawiam serdecznie!
Jan Antoni Kłys

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 07, 2010, 20:10:19 »
yak, witam także i dziękuję za szybki odzew,informacja została przekazana do P.Kozińskiego i czekam na odpowiedź.Zaproponowałem mu osobisty kontakt z panem drogą mailową,więc teraz poczekamy na jego odpowiedz.Z tego co uzyskałem informacje jest to rękopis (na komputerze)i dopiero nastąpi jego maszynowe przepisanie.

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 08, 2010, 09:32:05 »
IPN wydał "Bunkry na ruinach" Jagodzińskiego. Nie wiadomo tylko, czy dysponują środkami finansowymi i czy byliby zainteresowani tematem. Oto należałoby zapytać ośrodek szczeciński. "Bunkry na ruinach" to jak dotąd najładniej wydany materiał nt. wojennych losów Polic.

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 08, 2010, 20:04:30 »
Witam,otrzymałem odpowiedz na temat książki i tu ją przytoczę :

"...Informuję  że , książka  napisana  jest  w  maszynopisie  i  zawiera  ona  :  
   stron  70  formatu  A - 4 ,
   czcionka  -  Century gothic  " 14 " ,  10  tytułów  rozdziałów  -  czcionka  " 22 " ,
   zdjęć  -  14  sztuk  (  format  około  10  x  6  cm ) , zdjęcia  czarno-białe .
..."

Otrzymałem także informacje że otrzymam jeden egzemplarz już "gotowy" dla siebie i dla osób ewentualnie zainteresowanych jej wydaniem.Pan Jan prosił także żeby jeśli znajdą się osoby zainteresowane wydaniem książki dalej pilotował temat więc jeśli ktoś jest w stanie dopomóc to bedę bardzo wdzięczny za to.Zależy mi na tym, tym bardziej że pan Jan przebywał w obozie Polickim wraz z moim dziadkiem .

yak

  • Gość
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 08, 2010, 21:53:24 »
W pobieżnej ocenie mamy do czynienia z +/- broszurą (w języku wydawniczym). To nie jest książka, ale dłuższe opowiadanie z ilustracjami. Jak przełożymy to na czcionkę 10/12 lub 10/14 wyjdzie nam ok. 60 stron z ilustracjami. Nie oznacza to mniejszej wartości, raczej ułatwienie wydania.
Jedna uwaga. Gmina może, ale NIE MUSI tej pozycji wydawać. Chce ją wydać IPN - OK, niech wydaje. Co za różnica? Ważne, by była wydana.
Padła prośba - przedstawiłem możliwość, wciąż aktualną. Bo wiecznie "smędzący" Jakub Matura usiłuje organizować casting wydawniczy. To nieporozumienie. Jest potrzeba pomocy w słusznej sprawie - pomożemy (w sensie Gmina). Nie ma potrzeby - no problem. To tak dla jasności sprawy.
Jan Antoni Kłys
redaktor@az.pl

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 10, 2010, 09:24:53 »
He, dobre - autor wątku pytał się o możliwości. Pan podał jedną. Ja inną. Każda do sprawdzenia. Być może z racji na jej objętość, która nie była wcześniej znana, faktycznie gmina jako wydawca byłaby lepszą alternatywą. Zwłaszcza, gdyby udało się to wydać w podobnej szacie jak wspomnienia byłej mieszkanki Jasienicy, aby spróbować stworzyć np. jednolitą serię wydawniczą (takich wspomnień może w przyszłości przybyć). Nie rozumiem więc Panie "wiecznie posępny" Janie A. Kłysie - skąd problem?

[ Dodano: 2010-08-10, 09:41 ]
Tak na marginesie dodam, że warto może byłoby pomyśleć nad opublikowaniem szerszej pozycji zawierającej zebrane relacje z pobytu w Policach. Być może obecny tu Bill ma jakieś plany ze Skarbem czy p. Janem - tego nie wiem - ale jego relacje są jakościowo wiarygodne i szczegółowe (w odróżnieniu od Jagodzińskiego, który moim zdaniem mocno skupia się na czynnikach psychologicznych a mało podaje szczegółów opisujących otoczenie), warte upublicznienia. Mamy nieco węższą, acz też ciekawą relację ks. Włodzimierza Rabczewskiego, opublikowaną w jego monografii. Raz za razem pojawiają się informacje o innych relacjach - sam chętnie poczytałbym o nich w jednej publikacji... To być może apel do SKARBU, który chyba posiada największą wiedzę o takich osobach...

yak

  • Gość
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 10, 2010, 10:30:41 »
Witam Panie Jakubie! Trochę ma Pan racji mnie podszczypując, ale zeźlił mnie Pan tym komentarzem o obietnicach wyborczych w sprawie restauracji linii Police-Trzebież (inny wątek). Bo po pierwsze - sam Pan te obietnice zgenerował (dyskusjami na ten temat), a po drugie - życie polickie jest obolałe z racji zbytecznych awantur przedwyborczych i trzeba się mocno nagimnastykować, aby w napiętej atmosferze znaleźć przychylność dla inicjatyw kulturalnych. Cokolwiek mi się udaje, lecz co to kosztuje, to kosztuje. Jak będę w imieniu gminy coś wydawał to się narobię, a nic nie zarobię, bo przecież prywatnie nie mogę. Więc kiedy coś w tej materii czynię - czynię z pobudek stricte altruistycznych. Ale jeśli np. chciałby w tym pomóc pan Knap swoimi możliwościami - podejmę współpracę, jak najbardziej.
Ma Pan rację co do możliwości stworzenia serii w stylu Treibsand, tak właśnie myślałem. O ks. Rabczewskim i innych postaciach też nie zapomniałem. Podobnie, jak o Panu i pomyśle "Roczników". Ale potrzebuję: osobistej wytrwałości i zewnętrznego spokoju. Powolutku, pomalutku wszystko da się zrealizować. Tylko niech Pan wyczyta między wierszami o co chodzi. Dlatego tak napisałem, jak napisałem.
Pozdrowienia Panie Jakubie, niech się Pan zatem nie gniewa.
Jan Antoni

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 10, 2010, 14:41:41 »
Małe OT (później proszę skasować) o to właśnie panowie  chodzi żeby razem coś zdziałać  i może takim przykładem będzie książka lub jakiś cykl(nie znam określeń) wydań.

yak

  • Gość
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 10, 2010, 17:43:30 »
Zaczynamy się rozumieć (na PW odpowiedziałem). Głowa do góry - takie rzeczy robi się zespołowo. damy radę. Pozdrowienia serdeczne. J. A.

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 11, 2010, 14:48:26 »
Witam ,właśnie dostałem maila, że zięć pana Kozińskiego trafił na badania do szpitala i skontaktuje się ze mna po jego powrocie ,więc jak tylko da znać co dalej robic od razu napiszę.

[ Dodano: 2010-08-15, 22:18 ]
W chwili obecnej mam czekać na tzw.:maszynopis wraz ze zdjęciami gdyż zostanie nadany pocztą (mam nadzieje że nie wsiąknie w tajemniczych okolicznościach) , po jego otrzymania dam znać celem spotkania się

Offline Torney

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
    • https://www.facebook.com/szczeciner
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 16, 2010, 19:49:32 »
Nie wiem, czy mógłbym pomóc, tym bardziej, że nie znamy ani wartości wspomnień, ani jakości maszynopisu (odpowiedni wydawca to jedno, a potrzebny jest jeszcze redaktor). Tak czy owak okiem rzucić mogę, bez jakichkolwiek obietnic.

yak

  • Gość
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 16, 2010, 20:16:24 »
Wg mojej wiedzy maszynopis wędruje na Pomorze, czyli do nas. Mam go ujrzeć. Jak ujrzę i ocenię - widzę możliwość współpracy. Dzięki za sygnał "Torney". Pozdrowienia - J. A.

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Nowa Książka o Fabryce.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 20, 2010, 14:33:39 »
Witam ponownie ,właśnie  otrzymałem przesyłke z egzemplarzem od P.Kozińskiego więc moge ją udostępnić.