Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic  (Przeczytany 71389 razy)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 25, 2010, 16:40:13 »
Cytat: "Marcin069"
Burmistrzem powinna być taka osoba, która codziennie wieczorem po pracy wejdzie na nasze forum i poczyta o problemach mieszkańców :) a następnie je rozwiąże


Admin na burmistrza!
Cytat: "Mickd"
quot;]Kuba

Cytuj (zaznaczone)
Od razu zapowiadam, że cały miesiąc przed wyborami odpoczniemy sobie od polityki ;]


A możesz podać uzasadnienie?? i wykładnie prawną?? do tej decyzji??
Czy to twoje forum??
I jak się to ma do demokracji??
Czyżby CENZURA?
Wiesz co, coraz bardziej utwierdzasz mie w przekonaniu o swojej stronniczości. a przeciesz mówiłeś ze starasz się być bezstronnym?
Zaczynam Ciebie nie rozumieć.
Myślę ze wytłumaczenie jest jedno ale nie podam jego na ogóle,z szacunku dla ADMINISTRATORA.
Z szacunkiem pozdrawiam


Jesteś na forum stosunkowo krótko i nie wiesz co działo się przed poprzednimi wyborami. Ogólnie chlew, wojna i pomyje. Dlatego dla naszego świętego spokoju i porządku nasza cisza wyborcza trwa aż miesiąc. Polityka, szczególnie w naszym polickim wydaniu, budzi sporo emocji i znając życie normalna dyskusja nie przebije się ponad kłótnie, nagotkę i agitację. Chcesz wykładnie prawną? Popatrz na pierwszy punkt regulaminu.
Chcesz sugerować, że ja czy Kuba działamy w imieniu jakieś polickiej siły politycznej? Ok, ale wiedz, że będzie to ostatni post na forum.

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 25, 2010, 17:19:38 »
Cytat: "yak"
Marcinowi w odpowiedzi

Odpowiem serio, wg moich oszacowań - za dwie kadencje, czyli w roku 2018. Dlaczego? - bo wtedy definitywnie zakończy się zmiana pokoleniowa. Policami, które funkcjonują na zasadach małego miasta (nie miasteczka, miasta), zacznie rządzić generacja dzisiejszych utalentowanych trzydziestolatków.
Pan Krystian ma w tej chwili 34 lata. Jest Kimś, ale jeszcze nie ma wystarczająco szerokiej bazy. We wskazanym przeze mnie terminie już będzie ją posiadał.
W mojej ocenie jest typem człowieka rozważnego, zatem nie będzie się starał dojść do władzy samorządowej (o ile w ogóle będzie miał na to ochotę) w sposób rewolucyjny, ale ewolucyjny. Stąd moje wyliczenia.



Do 2018 zostało jakieś 8 lat, więc trochę za długo będzie przebywał z tymi starymi wygami i nic nie zostanie już z jego uczciwości...

Offline caarola

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 25, 2010, 18:51:53 »
Cytat: "yak"
(...)W najbliższych wyborach samorządowych burmistrzem Polic zostanie Władysław Diakun. To pewne, jak Pan Bóg w Niebie.(...)

Kiedy pan Diakun uzna, że misję wypełnił - nadejdzie czas pana Andrzeja Bednarka. Nie wierzycie? Zobaczycie. (...)

Jednak na razie - postuluję - by ani jemu, ani nam NIE ZAWRACAĆ GŁOWY!


Tak moi drodzy, nie idźmy na wybory,w ogóle ich nie organizujmy, nie poznawajmy nowych kandydatów, ich programów, nie dyskutujmy! Oddajmy dożywotnią władzę naszemu panującemu królowi i nie zawracajmy nikomu głowy! A jak miłościwie uzna że misję zakończył to wrócimy do tematu! AMEN!
Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

yak

  • Gość
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 25, 2010, 18:53:59 »
Marcinie! Zastanów się co twierdzisz. Jeśli miałbyś rację twierdząc, że pan Krystian może ulec złym wpływom i się zdemoralizować - to nie można by go było widzieć ani jako kandydata na burmistrza, ani w ogóle na jakiekolwiek stanowisko publiczne. Zarówno teraz, jak i w przyszłości.
Albo uważamy, że ktoś jest czegoś godzien, zatem widzimy w nim człowieka uczciwego, albo twierdzimy, że "póki co nie zdążył się zdemoralizować". No, ale to by znaczyło, że ma dyspozycje do ulegania demoralizacji, co powoduje wniosek jak wyżej.
Panie Krystianie - na wszelki wypadek przepraszam, ja nie orzekam o Panu, ale wskazuję błąd w rozumowaniu Przedmówcy.
Pozdrowienia.

[ Dodano: 2010-07-25, 19:12 ]
PS dla "caaroli"
A gdybyśmy tak popatrzyli nie od strony teorii, ale praktyki i to przez pryzmat socjologii i psychologii społecznej? W tej chwili grupa wyborców w wieku do 35 lat to 17 roczników (zaczynamy głosować mając lat 18). Powyżej tej grupy, od lat 36 do - przyjmijmy - 80 jest 45 roczników.
Dla ludzi starszych od kandydata na burmistrza nie jest on reprezentantem ich pokolenia. A to przy wyborach samorządowych się liczy. Bo mój rówieśnik lub ktoś ode mnie starszy zna moje sprawy, bolączki i potrzeby. Młodszy - niekoniecznie.
Prosty przykład - dopóki nie zostaniesz mamą "caarolo" i nie będziesz wojować z wózkiem, o tym, że potrzebne są łagodne podjazdy na schodach będzie Ci trzeba powiedzieć, bo sama nie doświadczyłaś problemu.
Tak jest ze wszystkim, przeważająca liczba wyborców szuka swego reprezentanta, który możliwie najlepiej ich zrozumie. To chcę powiedzieć, kiedy mówię o tzw. bazie wyborczej.
Ponieważ w Polickiem, czyli w Gminie, przewaga wyborcza jest po stronie ludzi w wieku 35+ - szukają swojego reprezentanta pośród ludzi sobie znanych i do tego sprawdzonych. Obecny burmistrz jest i znany, i sprawdzony. A podglebia do rewolucji w Policach nie ma. Dlatego ponowny wybór pana Diakuna jest wielce prawdopodobny (jeśli zechce startować, jeszcze tego nie powiedział).
Natomiast na zmianę opcji wyborczych trzeba czekać do zmiany pokoleniowej. Przyjdzie czas, że większość wyborczą będzie stanowiło pokolenie "caaroli" i ludzie od niej młodsi - przyjdzie czas na nowych ludzi "u steru". Cierpliwości.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 25, 2010, 19:47:33 »
yak
 
Ja z tego nic nie rozumie??
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline caarola

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 25, 2010, 19:55:34 »
yak-u wszystko fajnie, ale Twój ton i sposób wypowiedzi zawsze kiedy dotyczy tematu Burmistrza, jest niesamowicie irytujący.. i chyba nie tylko dla mnie..
Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 25, 2010, 20:11:05 »
Cytat: "yak"
2. W najbliższych wyborach samorządowych burmistrzem Polic zostanie Władysław Diakun. To pewne, jak Pan Bóg w Niebie.

hm..........zatem skoro tak to wybory mamy z głowy,zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na remont dróg,łatanie dziur,dożywianie uboższej części naszego społeczeństwa.

Ja poproszę o nr gwarantujące "6" w LOTTO będę zobowiązany :lol2:
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 25, 2010, 20:28:27 »
Cytat: "Król podziemia"
Cytat: "yak"
2. W najbliższych wyborach samorządowych burmistrzem Polic zostanie Władysław Diakun. To pewne, jak Pan Bóg w Niebie.

hm..........zatem skoro tak to wybory mamy z głowy,zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na remont dróg,łatanie dziur,dożywianie uboższej części naszego społeczeństwa.

Ja poproszę o nr gwarantujące "6" w LOTTO będę zobowiązany :lol2:



Może niech ośmiornica wybierze burmistrza?

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 25, 2010, 20:29:56 »
A ja nadal uważam ze nowym burmistrzem winien być pan Krystian.
Być może  wyjaśni się wiele niejasnych spraw,Dowiemy się w końcu co naprawdę jest zasługą obecnego burmistrza  ,albo na ile wykiwał Gminę.
Ja chcę prawdy a nie mydlenia . Czas aby policzanie poczuli się naprawdę szanowani a miasto POLICE nabrało uroku .
To jest moje zdanie.
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

yak

  • Gość
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 25, 2010, 20:46:06 »
Piszesz Mickd, że nie rozumiesz.Kiedy to jest bardzo proste.
Tu wypowiadają się głównie ludzie młodzi i bardzo młodzi. Niektórzy pewnie nie mają jeszcze praw wyborczych, czyli nie mogą głosować. Ale nawet jeśli je mają to i tak liczba uprawnionych do głosowania ludzi młodych (przyjmując uprzejmie, że młodość kończy się umownie w 35 roku życia) stanowi ok. 35% ogółu uprawnionych do głosowania (to można sobie policzyć na podstawie danych statystycznych, chodzi o przedział 18-35 lat w proporcji do ogółu uprawnionych).

Zatem, już konsekwentnie, liczba uprawnionych do głosowania liczących lat 35+ stanowi aż 65% uprawnionych. Jest zatem logiczne, że to ta grupa decyduje o wyborze np. burmistrza.

Głosując w wyborach bezpośrednich (a takie są wybory burmistrza) głosujemy na osoby, które rozumiemy i poważamy, zatem uważamy, że spełnią nasze oczekiwania. Poszukujemy autorytetów. Dlatego o ile jesteśmy skłonni obdarzyć zaufaniem ludzi nawet dużo starszych od siebie jeśli weryfikują ich dokonania życiowe, o tyle wobec młodszych, a nawet rówieśników - jesteśmy nieufni. Trudno uznaje się za autorytet rówieśnika, a jeszcze trudniej - młodszego.

Skoro więc przeważająca liczba polickich wyborców liczy więcej niż 35 lata życia - potencjalny godny kandydat musi być autorytetem dla tej grupy, a nie dla 35-procentowego przedziału 18-34 lata.

Dlatego napisałem, że społeczna baza P.T. pana Krystiana Kowalewskiego jest jeszcze zbyt szczupła, by mógł rozsądnie myśląc stawać w szranki wyborcze. Czego zresztą doświadczył w poprzednich wyborach pan Adam Sobczyk, choć i Jemu nikt dyspozycji nie odmawiał.

[ Dodano: 2010-07-25, 20:50 ]
PS "caarola" - masz rację, ale tonacja musi być polemiczna, bo by nie było reakcji, zresztą tak - z pełnym szacunkiem "przyganiał kocioł garnkowi". A Ty niby piszesz "bez zacięcia". Ej, tniesz i to ostro, choć rozumiem dlaczego. Ale o tym, przy okazji. Najlepiej podczas jakiegoś spotkania. Pozdrowienia.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 25, 2010, 20:55:03 »
Yak-z całym szacunkiem do Twojej osoby bo przecież Cię nie znam,pozwolisz jednak,że wyrażę swoją opinię na temat tego Twojego ostatniego posta..............Napisałeś kompletną bzdurę inaczej-przekładając to na język polityki.............polityczny bełkot.Jestem pod wrażeniem Twojej argumentacji i sposobu myślenia ;-) Mam nadzieję,że się moją skromną oceną nie przejmiesz...wszak to tylko dyskuty ;D
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 25, 2010, 20:59:24 »
yak

Panie  yak choc jest pan Krystian młodym człowiekiem a ja 60 letnim staruszkiem to.zapewniam pana ze oglądam kablówkę i wystąpienia radnych.i widzę kto jak się wypowiada i prezentuje.i może być pan pewny ,że i wśród starszych ma sympatyków,którzy niejednokrotnie zawiedli się na obiecankach obecnego burmistrza.
Policzanie maj już dość.Czas dopuścić młodych zdolnych i operatywnych ludzi. Dość stagnacji i robienie z Policzan Balona ,co i do tego pan się przyczynia (wie pan co mam na myśli)
z szacunkiem dla Pana  pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

yak

  • Gość
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 25, 2010, 21:13:44 »
Dopuścić to można byka do krowy. Wybory trzeba wygrać, a wyborcy nie mieszkają jedynie w Policach i ocen ludzi nie ferują wyłącznie w oparciu o nagrania z posiedzeń rady. To po pierwsze.
Po drugie - nikt panu nie broni lansować pana Kowalewskiego na burmistrza Polic, ani jemu startować. Nie wiem natomiast czego niby policzanie mają dość? Jakiej stagnacji? Czy sądzisz czcigodny rówieśniku (mam 57), że jakby pojawił się ktoś młody w Urzędzie Miejskim to nagle z ziemi tryśnie ropa naftowa?
Co niby przytłacza Police poza niepewnym losem Zakładów, na który żaden burmistrz nie ma wpływu? W czym pan, panie "Mickd" został "zrobiony w Balona"? No w czym? Marzy się panu komisja śledcza a la Macierewicz? I tym ma się zajmować młody, obiecujący burmistrz? Zapewnianiem emerytom rozrywek pod telewizorem?  
Oczywiście możliwe, że "Mickd" to kolejne przebranie "Balbinki" lub innego besserwissera, wtedy wszystko się zgadza. Również sposób atakowania ad personam.
I ja szacunku panu nie odmawiam, każdy człowiek jako taki, jest szacunku godzien. Z natury.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 25, 2010, 21:28:25 »
Panie yak
Kim jestem spytaj się waść admina.
Pański atak na moją wypowiedź jest identyczna z atakiem pewnych ugrupowań co mie dziwi.
 Zapewne pan nie czyta moich postów wcześniejszych, w których jak pamiętam miałem o panu dobre zdanie.Nie rozumie tylko  pańskiej zaciekłości i zawiści do mojej osoby.
Ja porostu wyraziłem swoją opinie.
P/S Panie Antoni proszę wiec nie polemizujmy więcej (choć wiem ze pan to lubi)
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline caarola

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
[Police] Wybieramy nowego burmistrza Polic
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 25, 2010, 21:36:11 »
Ja - nie rozumiem
Ty - nie rozumiesz
On - nie rozumie
[/b]
....
Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...