Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?  (Przeczytany 26890 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 21, 2010, 23:03:29 »
Cytat: "parian"
Nie kombinuj z liczbą oktanową, nikt nigdy nie udowodnił, że lanie 98 do silnika na 95 cokolwiek zmienia. Za to odwrotnie może być gorzej.


No właśnie zmienia na plus, zależy oczywiście od konstrukcji silnika, w jednym odczujesz to mniej w drugim bardziej. Z laniem paliwa 95 do silników przystosowanych na 98 jest tak jak mówisz, choć najnowsze układy zapłonowe dobrze sobie z tym radzą. Nie zaleca się jednak takich eksperymentów.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 21, 2010, 23:06:46 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "parian"
ale jakbym miał TSI to bym nie tankował. Bo tak.


Bardzo ciekawy argument.


Hmm, to raczej nie był argument...

Cytat: "speedbax"
Cytat: "parian"
1,2 TSI ma tylko turbosprężarkę, bez sprężarki mechanicznej.



Fakt przeoczenie, miałem na myśli silnik 1,4.


I to też nie każdy.

Cytat: "speedbax"
Cytat: "parian"
Lariksi jeździj na paliwie jakie zaleca producent. Nie kombinuj z liczbą oktanową, nikt nigdy nie udowodnił, że lanie 98 do silnika na 95 cokolwiek zmienia. Za to odwrotnie może być gorzej.


Zmienia, tak się składa, że kiedyś jeździłem golfem 1,4 tsi przez dwa miesiące i różnica w pracy silnika była odczuwalna. W małych pojemnościach z doładowaniem rodzaj paliwa ma jeszcze większe znaczenie niż w silnikach o większych pojemnościach.


Odczucia subiektywne. Wynik z hamowni to coś, ale nie spieram się.

Cytat: "jaroslawp"
Cytat: "parian"
nikt nigdy nie udowodnił, że lanie 98 do silnika na 95 cokolwiek zmienia
udowodnili. Oglądałem program na TVN Turbo albo Discovery (nie pamiętam). Wyszło na to, że widoczne efekty paliwo 98 daje dopiero w silnikach rajdowych.


No właśnie, czyli jak jest silnik na 95 to wychodzi na moje.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 21, 2010, 23:24:42 »
Cytat: "parian"
Odczucia subiektywne. Wynik z hamowni to coś, ale nie spieram się.


Masz rację, hamownia pokaże czarno na białym, jednak praca jaką wykonuję dała mi możliwość nauki dość dobrego wyczucia dynamiki i balansu auta. Oczywiście na osiągi duży wpływ ma nie tylko rodzaj paliwa ale np. temperatura i wilgotność powietrza (bardzo ważny czynnik). Testując wtedy, w tak prosty sposób mieliśmy to szczęście, że warunki były podobne. Widzieliśmy to także po grupach wartości mierzonych.

jaroslawp

  • Gość
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 21, 2010, 23:36:36 »
Może to coś niecoś wyjaśni: http://secretservice.za.pl/95kontra98.pdf

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 21, 2010, 23:51:12 »
Czytałem kiedyś ten artykuł. Właśnie większość korzyści z paliwa zależy od dodatków uszlachetniających, może tak być, że tankując paliwo 98 w Niemczech czułem faktyczną różnicę na plus. Jak by to wyglądało w Polsce? Nie wiem. Inną sprawą jest to, że zmiana paliwa nie może być od razu odczuwalna, każda jednostka sterująca pracą silnika przeprowadza regularną samoadaptację mapy wtrysku i zapłonu silnika, proces ten w zależności rodzaju oprogramowania i sposobu jazdy może trwać od 200 do 1000 km. To akurat sprawdzaliśmy na hamowni, różnice dochodziły do 4-7 KW. Na ten temat można wiele dyskutować, jak wspomniałem sam  rodzaj paliwa nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na osiągi. Ale to temat rzeka.

Offline RPDA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 22, 2010, 08:50:23 »
Mój brat ma Polo z 2006r prawdopodobnie 1.4 tsi, tankował 95 pb na Orlenie i miał problemy z motorem. Po wiztcie u mechanika dowiedział się, że powinien lać 98 i od tego czasu jest ok.

lariksi

  • Gość
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 22, 2010, 10:03:30 »
z pewnością zobaczę co jest w instrukcji i jaka naklejka przy wlewie paliwa. nie ma co eksperymentować - to co napisał producent silnika powinno być święte:) on wie najlepiej....

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 22, 2010, 22:26:56 »
Cytat: "lariksi"
on wie najlepiej....
Albo ma dobre umowy z koncernami ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

przemek0505

  • Gość
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 24, 2010, 11:42:47 »
pomyślałem ze nie będę zakładał nowego tematu a propo stacji paliw to ostatnio zatankowałem przy netto na stacji zatankowałem za 50 zł przjechałem 600m samochod stracił moc chodził tylko na wolnych obrotach nie pracował na wszystkich cylindrach saamochod spalił całe paliwo w ciagu 5 min oczy miałem jak pieć złoty jak wskazówka po 5 minutach weszła na rezerwe ale wieczorem podjechałem na orlen zatankowałem verwe 98 i wszystko wróciło do normy teraz tankuje 95 na orlenie i bez problemów czy wy sie też z tym spotkaliście

sorki za błędy

[ Dodano: 2010-08-24, 11:44 ]
przepraszam stacja to (123) w policach

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 24, 2010, 12:20:18 »
Cytat: "przemek0505"
zatankowałem przy netto na stacji zatankowałem za 50 zł przjechałem 600m samochod stracił moc chodził tylko na wolnych obrotach nie pracował na wszystkich cylindrach saamochod spalił całe paliwo w ciagu 5 min oczy miałem jak pieć złoty jak skazuwka po 5 minutach


A czy na pewno zalales odpowiedni rodzaj paliwa? Chyba raczej nie.

[ Dodano: 2010-08-24, 12:34 ]
Cytat: "przemek0505"
sorki za błędy


Wystarczy zainstalowac polski slownik w Firefox-ie.

przemek0505

  • Gość
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 24, 2010, 20:27:16 »
w pewnym momencie zastanawiałem sie nad tym ale na szczescie było to dobry rodzaj paliwa podejrzewam ze mogła to być resztka z zbiornika

Pieczka00

  • Gość
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 24, 2010, 20:39:57 »
Cytat: "przemek0505"
przy netto na stacji zatankowałem za 50 zł przjechałem 600m samochod stracił moc chodził tylko na wolnych obrotach nie pracował na wszystkich cylindrach saamochod spalił całe paliwo w ciagu 5 min oczy miałem jak pieć złoty


Chyba miałeś dobry sen:) a tak swoja drogą to 600metrow jest mniej więcej do ronda,ja na Twoim miejscu wrócił bym na stacje i zgłosił sie z reklamacja,o tym że na 1-2-3 jest gorsze paliwo obiło mi sie o uszy,często odczuwalny brak mocy(kultury pracy silnika) koledze na ciągłym tankowaniu na 1-2-3 padła pompa paliwa.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 24, 2010, 20:50:41 »
Jak widać tanio jest drogo. A więc jak najdalej od takich stacji. Trochę mnie to dziwi, bo "1-2-3" to niby tańszy standard "Statoil-a".

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 24, 2010, 22:03:44 »
A może to czarny PR ze strony innych stacji...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Stacja paliw TESCO - czy tankować tam Pb95 do nówki VW Polo?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 24, 2010, 23:23:53 »
Też mi kiedyś muliło po zatankowaniu tam. Potem długo nie zalewałem, jakiś czas później jednak znów zalałem i nic już się nie działo. Z kolei znajomy miał ponoć pełno wody w filtrze paliwa po tankowaniu tam.

Loteria. Ja już tam nie leję, różnica w cenie i tak nie jest znaczna.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln