Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police  (Przeczytany 155644 razy)

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #135 dnia: Maja 19, 2015, 20:23:52 »
No własnie śmierdzi to cwaniactwem zakładów.Rok temu zafundowałem w aucie kompletne spa Od polerki zaczynając do powłoki ceramicznej wyłącznie.A jednak to nie wystarczyło.Nie należe do tych co popuszczają i zamierzam odebrać konkretne odszkodowanie.Jakis czas temu powalczyłem tak sobie z inna firmą ubezpieczeniowa i odszkodowanie zamiast proponowanych 3 tysięcy zakończyło sie kompromisem na 15 tysiacach.Zero tolerancji dla cwaniaków.

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpnia 23, 2015, 16:28:21 »
Czy ktoś wie jak jest z samochodem zastępczym?
Oddaje auto do malowania do serwisu, a w serwisie tłumaczą się że to nie jest szkoda komunikacyjna i mogą być problemy z samochodem zastępczym.


Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpnia 25, 2015, 11:17:12 »
Witam. Mam pytanie do ludzi, którzy ubiegali się o odszkodowania. Kupiłem auto w październiku tamtego roku auto stoi pod chmurką mieszkam niedaleko zakładów Chemicznych w linii prostej będzie maks 2 kilometry. Od jakiegoś czasu pojawiły mi się czarne/brązowe plamy na karoserii. Czy to wynik działania oparów z Zakładów Chemicznych? Czy jako nie pracownik mogę ubiegać się o odszkodowanie? W końcu nie z mojej winy powstały te plamki których ni cholera nie da rady zmyć :(
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpnia 31, 2015, 22:07:40 »
Witam. Mam pytanie do ludzi, którzy ubiegali się o odszkodowania. Kupiłem auto w październiku tamtego roku auto stoi pod chmurką mieszkam niedaleko zakładów Chemicznych w linii prostej będzie maks 2 kilometry. Od jakiegoś czasu pojawiły mi się czarne/brązowe plamy na karoserii. Czy to wynik działania oparów z Zakładów Chemicznych? Czy jako nie pracownik mogę ubiegać się o odszkodowanie? W końcu nie z mojej winy powstały te plamki których ni cholera nie da rady zmyć :(

Proponował bym dowiedzenie się do auto casco (jeżeli takowe jest), a jeśli nie ma to tylko dobry prawnik.

Offline kermit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #139 dnia: Grudnia 01, 2015, 09:27:35 »
Witam Wszystkich,

złożyłem wniosek do ZCH o odszkodowanie we wrześniu, nie jestem pracownikiem ZCH, ale mam ciemny lakier i jest pokryty praktycznie cały w białych plamach. Rzeczoznawca pojawił się w przeciągu kilku dni,a wycenę szkody miałem po 3 dniach na nawet niezłą sumę, więc się ucieszyłem że jest sprawiedliwość ... Niestety - ubezpieczyciel przeciąga do dzisiaj sprawę wymigując się tym że nie zostało ustalone "miejsce zdarzenia" ... poniżej treść ich odpowiedzi:

"TUiR WARTA S.A. uprzejmie informuje, że pomimo podjęcia szeregu czynności mających na celu ustalenie wszystkich istotnych okoliczności, dotyczących zdarzenia objętego Pana zawiadomieniem, nie było możliwe ustalenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń albo wysokości odszkodowania. Warta nadal oczekuje na stanowisko Ubezpieczonego."

 no ku*waaaa ...  nie jestem pracownikiem ZCH, ale nie było żebym kilka razy w miesiącu (1-4) nie był na terenie ZCH przez ostanie lata, czy to w Medice czy to w magazynie gdzie moja firma dostarcza sprzęt dla ZCH. Pisałem im o tym więc zażądali dowodu że auto było na terenie ZCH. Udało mi się wyciągnąć z biura przepustek potwierdzenie wjazdu mojego auta na teren ZCH do magazynu od 2013 do 2015, ale zarejestrowanych wjazdów było zaledwie 8 razy, ponieważ częściej sprzęt zawoziłem do biura technicznego(obok Mediki), a tam przepustka nie jest potrzebna.

Wiem że jest to ich celowe zagranie, czyli przedłużanie i przeciąganie aż zrezygnuję - ale ja nie odpuszczę i czas aby tą sprawą zajął się prawnik. Fakty są takie że lakier jest praktycznie zniszczony, mam wycenę szkody rzeczoznawcy oraz dowód na to że auto wjeżdżało na teren ZCH,a mimo to nie chcą wypłacić odszkodowania ... Polecicie jakąś kancelarię lub podsuniecie pomysł ? można ich oskarżyć o większą kwotę ,tak aby pieniądze dla kancelarii nie poszły z odszkodowania ? ... jeśli tak ze mną pogrywają - a raczej jest to ich standardowa praktyka - to muszę zacząć grać ich metodami i najlepiej żeby zapłacili więcej niż na odszkodowaniu tak aby przy innych sprawach zastanowili się czy będzie im się opłacało oszukiwać ubezpieczonego.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2015, 09:30:30 wysłana przez kermit »

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #140 dnia: Grudnia 01, 2015, 18:07:53 »
Z tego co wiem poszły już pierwsze pozwy do sądu.Sprawa wygląda tak że Zakłady dobrze znają ten problem i wyobraź sobie teraz lawinę pozwów o odszkodowania od mieszkańców Polic.To że przegrają sprawę jest oczywiste natomiast jest to zwykła gra na czas i a nóż zrezygnujesz z dochodzenia roszczeń.Tak .Ja tez się ubiegam i sprawa między innymi trafiła do sądu.A mam też potwierdzenie od Warty że auto jest zachlapane z wżerami na lakierze.

Offline kermit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #141 dnia: Grudnia 01, 2015, 22:17:42 »
możesz polecić jakąś kancelarię lub odradzić ? a może mógłbym się podłączyć pod Twoją sprawę - przeważnie im więcej ludzi tym większa siła ;) Długo u Ciebie trwa cała sprawa ?

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #142 dnia: Grudnia 02, 2015, 17:48:03 »
możesz polecić jakąś kancelarię lub odradzić ? a może mógłbym się podłączyć pod Twoją sprawę - przeważnie im więcej ludzi tym większa siła ;) Długo u Ciebie trwa cała sprawa ?
Wyślę pw

Offline LUK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #143 dnia: Stycznia 12, 2016, 16:46:48 »
Mz8 - to czy jest się pracownikiem zakładów ma ogromny wpływ. Ja nie jestem i mojego auta nie użytkował żaden pracownik zakładów. Lakier mam ewidentnie zniszczony przez zakład z racji częstych wizyt w medice. Bylem się pytać o odszkodowanie i usłyszałem że praktycznie nie mam żadnych szans na odszkodowanie


Nie musisz być pracownikiem Zakładów Chemicznych Police

KC Art. 415. Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.

Nie ma nic o terenie, powiązania praca itd... ;)


Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #144 dnia: Stycznia 12, 2016, 23:42:55 »
możesz polecić jakąś kancelarię lub odradzić ? a może mógłbym się podłączyć pod Twoją sprawę - przeważnie im więcej ludzi tym większa siła ;) Długo u Ciebie trwa cała sprawa ?
Wyślę pw

Trzymam kciuki, jak wygrasz, daj znać ;)


Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #145 dnia: Stycznia 31, 2016, 18:21:15 »
możesz polecić jakąś kancelarię lub odradzić ? a może mógłbym się podłączyć pod Twoją sprawę - przeważnie im więcej ludzi tym większa siła ;) Długo u Ciebie trwa cała sprawa ?
Wyślę pw

Trzymam kciuki, jak wygrasz, daj znać ;)



Więc tak .....nie jestem pracownikiem zakładów i tak jak napisałem kiedyś tam że nie popuszczę.Wynik jest taki że otrzymałem odszkodowanie po iluś tam odwołaniach.Pieniądze wypłacone krótko mówiąc.Trzeba walczyć o swoje i życzę wam wytrwałości.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #146 dnia: Stycznia 31, 2016, 19:06:05 »
WoW, a polecisz tego prawnika, kancelarię co miałeś? Znają sprawę, to będzie łatwiej.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #147 dnia: Stycznia 31, 2016, 19:52:54 »
Też byłbym zainteresowany nadmiarem na tego prawnika/kancelarie
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #148 dnia: Stycznia 31, 2016, 20:38:21 »
Dodam, że na wstępie miałbym kilka osób, masowo, zbiorowo byśmy  TAM poszli

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Lakiernik - ogólnie oraz odszkodowanie z Z.Ch. Police
« Odpowiedź #149 dnia: Lutego 01, 2016, 07:49:36 »
Poszło pw