Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Stara fabryka w 3D??  (Przeczytany 60884 razy)

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« dnia: Stycznia 23, 2010, 23:24:15 »
Zastanawialiście się kiedyś nad wycieczką do Hydrierwerke AG, takiej jaką była w latach 40? Teraz to możliwe. Potrzeba jednak wysiłku i dużo pracy....Otóż jest taki darmowy program do modelowania w 3D. Nazywa się Sketchup. Ściągnąłem sobie ze strony google earth, zainstalowałem i po obejrzeniu tutorialu zacząłem modelować. To co przedstawiam niżej, zajęło mi to ze 2h. Dużo rzeczy nie umiem, nie wiem do końca jakie są możliwości (opcja "wycieczki 3D"??) ale jakoś powoli idzie. Skorzystałem z tego zdjęcia:



Przecież to jest jak rysunek techniczny! A dzięki cieniom możemy domyślać się wysokości poszczególnych budowli. No i wyszło mi coś takiego...


 

Jeden człowiek raczej sobie nie poradzi, ale jakbyśmy zaczęli współpracować i podzielili się pracą, może coś by z tego wyszło;)

[ Dodano: 2010-01-24, 01:29 ]

Czy tak mógłby wyglądać "węglowiec"?
Zachęcam do zabawy!
SPZP "Skarb"

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 24, 2010, 09:28:07 »
Dobry jesteś :-) Tak jak piszesz to będzie duży pracy i część budynków będzie trudna do odtworzenia (ze względu na brak/niewyraźne cienie), ale jak ktoś się uprze :-) Nie powiem, jeśli byłaby możliwość spaceru w 3D było by to dość ciekawe. Jeśli sam projekt jest w 3D to kwestia takiego spaceru zależy tylko od dobrej woli programistów.

Jest możliwość nałożenia tekstur na te budynki? Kiedyś robiłem w 3D poziomy do pewnej gry i odtworzyłem z dość dużą dokładnością cały blok w którym mieszkałem ;-) Nie powiem, że jak bym miał więcej czasu to również chętnie bym do tego przysiadł, chwilowo jest to niestety niemożliwe.
I love the night.
1101110100101111

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 24, 2010, 09:42:15 »
Oczywiście że jest możliwość nałożenia tekstur, trzeba tylko mieć zdjęcia "en face", żeby "przylegały" dobrze. Jak nie jestem pewien odwzorowania- puszczam wodze fantazji ;)
Ktoś w Policach na pewno jest w tym dobry. Zrobił blok przy Kosynierów Gdyńskich. Do obejrzenia przez Google Earth z włączoną opcją budynków 3D.
SPZP "Skarb"

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 24, 2010, 12:37:30 »
hmm.. jakis czas temu u mnie w szkole jakis gosc z Fotokartu (taka firma geodezyjna) opowiadał jak sie tworzy takie projekty i że każdy może cos takiego storzyć ale nie będą one dokładniezwymiarowane. na to co zrobiłeś daje się jeszcze zdjęcie elewacji budynku (robione zwykłą cyfrówką) i budynek wygląda jak prawdziwy ale i tak jest dobrze :)
pozdrawiam

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 24, 2010, 20:11:43 »
Świetny pomysł! Zrobiłeś dobry początek, teraz tylko znaleźć pasjonatów i osoby mogące  udostępnić wizerunki budowli, bunkrów itp.

Powodzenia
<*)))))>{

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 24, 2010, 22:10:48 »
Wstawiłem, oba modele na raz w jeden projekt i... maszyna mi siada. Nie wiem czy brak RAMu czy za słaba karta grafiki...zawiaska albo dziwne drżenia obrazu...więcej nie pociągnie...chyba.
Pokombinuje jeszcze dziś. P.S. Zabieram się za "destylarnie".
SPZP "Skarb"

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 24, 2010, 23:02:02 »
Cytat: "theville666"
Wstawiłem, oba modele na raz w jeden projekt i... maszyna mi siada. Nie wiem czy brak RAMu czy za słaba karta grafiki...zawiaska albo dziwne drżenia obrazu...więcej nie pociągnie...chyba.
Pokombinuje jeszcze dziś. P.S. Zabieram się za "destylarnie".


No niestety do obróbki zdjęć potrzebna jest porządna maszyna - jak najlepszy procesor oraz jak najwięcej RAMu.

Swoją drogą bardzo ciekawy pomysł, ale z pewnością nie dla jednej osoby, tu potrzeba jednak większej grupy osób z mocnymi maszynami.


Pozdrawiam

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 24, 2010, 23:14:33 »
3D - procesor, ram, grafika
2D - procesor, ram

Jestem ciekawy czy będzie tego finalna wersja :)

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 25, 2010, 09:08:53 »
Zapaleńcy z Sediny bodajże dwa lata temu upublicznili swoją prezentację 3D przedwojennej szczecińskiej starówki. Byłem na premierze. Pokazano raptem zaczątek, bo to kolosalnie żmudna praca. Aby prezentacja była wiarygodna, obraz kamienic opierano o widoki ze zdjęć, widokówek. Nie wiem, na jakim etapie jest teraz ten materiał.

Przyznam się, że jeszcze za czasów Polickich Klubów Dyskusyjnych chcieliśmy zaprezentować taką wirtualną wycieczkę, chyba jakiś zaczątek powstał w Archicadzie. Koncept padł, bo był... kosztowny (ktoś musiałby nie spać po nocach :-)

Konkludując - życzę powodzenia. Ale może gmina mogłaby pokusić się o taką akcję, jak ta w Szczecinie: http://www.szczecinonline.com/ Z nagrodami.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 26, 2010, 02:09:46 »
Jak powszechnie wiadomo- Gmina nie ma pieniędzy. Z fabryką będzie trudniej niż ze szczecińską starówką-raptem jest parę fotek. Skąd mamy wiedzieć jak wyglądały elewacje (oprócz Gimnazjum nr 1 )?

Musiałem zaczynać dziś od początku, na razie jest tyle. Troszkę te budynki nie w skali, ale zaczyna to jakoś wyglądać.
SPZP "Skarb"

markietek

  • Gość
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 26, 2010, 08:27:02 »
Pomysł świetny :)
Uruchomię swoje kontakty może uda mi się zdobyć jakieś dodatkowe zdjęcia.
Największy problem będzie jednak z tymi elementami które były schowane pod ziemią ....

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 26, 2010, 14:21:39 »
A czy zamiar jest taki ze "widz chodzacy po fabryce" bedzie wielkosci prawdziwego czlowieka? Bo jesli tak to czeka Cie ogrom pracy z szczegolikami bo budynki jako wielkie bryly dla spacerujacego czlowieka beda przytlaczajce.

pozdrawiam i gratuluje jestem pod wrazeniem

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 26, 2010, 14:44:05 »
Problem jest taki, że wysokości budynków ustalam na oko, patrząc na cienie ze zdjęcia RAFu, i tak dla przykładu, węglowiec jest za mały w porównaniu z "elektrownią". Póki co. Od ogółu do szczegółu. Na razie bryły, potem ich wysokości, okna, drzwi, mniejsze rury itp. Cżęść elementów będę musiał powymyślać. Licentia poetica, hehe.

Pełnej wierności szczegółów nie uda się zachować.
SPZP "Skarb"

ufo

  • Gość
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 26, 2010, 21:07:50 »
Proponuję wizytę w terenie, przecież kilka obiektów jeszcze stoi, można gabaryty zmierzyć.
Ewentualnie podpytać Skarbca, może znają wysokości tych budynków.

Vipek007

  • Gość
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 26, 2010, 21:29:15 »
Cytat: "theville666"
Zachęcam do zabawy!

Zabawa ta jest dość czasochłonna...