Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Nowe Warpno] Historia  (Przeczytany 60630 razy)

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 26, 2011, 10:49:51 »
Znaczek kolekcjonerski z herbem Nowego Warpna.Wydano również z herbem Polic.

Freistaat Preussen / Provinz Pommern / Regierungsbezirk Stettin
Prusy / Prowincja Pomorze / Rejencja szczecińska




Pozdrawiam

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 28, 2011, 12:27:31 »
Cytat: "ak"
Planowana promocja książki 6.02.2011 (niedziela) o godz. 13.00 w ratuszu w Nowym Warpnie.


A gdzie książka będzie dostępna w sprzedaży? Jak dla mnie Nowe Warpno to zbyt daleko, by jechac (a raczej zbyt słaba komunikacja). Ale książkę upoluję, zapewne jak dotrze do Działu Regionalnego.

Offline ZenO

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
    • http://www.nowewarpno-neuwarp.pl
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 28, 2011, 13:28:51 »
Nie wiem jeszcze  dokładnie kiedy książka będzie w sprzedaży i w jakiej cenie.  Jeżeli będzie to co najmniej kilka egzemplarzy, to mogę zamówić i dostarczyć do Polic (miejsce i czas do uzgodnienia).

Beobachter

  • Gość
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 28, 2011, 18:50:28 »
ZenO, rozumiem, że jednak będzie można tę książkę nabyć podczas nowowarpieńskiej promocji? Wszystko jedno w jakiej cenie. Pozdrowienia!

PS Poprzednie wydanie mam, jest bardzo dobre, jak to jest rozszerzone - to jesteśmy blisko ideału.

Offline ZenO

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
    • http://www.nowewarpno-neuwarp.pl
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 28, 2011, 21:43:22 »
Oczywiście książka będzie do nabycia w czasie promocji 6 lutego 2011 r.  w ratuszu w Nowym Warpnie.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 06, 2011, 19:39:15 »
Kilka zdjęć z promocji książki.









<*)))))>{

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 06, 2011, 21:40:35 »
Zamierzam ją przeczytać liczę na jakiś darmowy egzemplarz :)
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

staryczlek

  • Gość
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 06, 2011, 23:04:44 »
Witam , czy w tzw nieformalnym trybie mógłbym nabyc tą ksiązke ? mogę ją odebrać albo od   ak  ; albo od  ZenO ; kwestia opcji i mozliwości , mogę dojechać lub się umówić.  Nie dałęm rady dotrzeć na promocję by zdobyć ją bezpośrednio. Pozdrawiam.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 06, 2011, 23:11:19 »
Najprędzej ZenO, więcej napisałem na pw
<*)))))>{

Beobachter

  • Gość
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 07, 2011, 04:15:08 »
No to i ja dwa słowa. II wydanie jest znacznie poszerzone, szczególnie w warstwie ilustracyjnej. Pozycja podwoiła objętość - z 300 do prawie 600 stron.
Do części zasadniczej został dołączony krótki aneks-komentarz, omawiający rozwój inicjatyw kulturalnych w Gminie Nowe Warpno podczas minionej, V kadencji samorządu. Została też przedstawiona rola Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość, kierowanego przez A. Łazowskiego (promotora II edycji) i innych środowisk kulturotwórczych w budowaniu tożsamości nowowarpieńskiego pogranicza.
I ja mam kilka zdjęć z niedzielnej promocji, link  do ośmiu z nich - niżej. (Należy powiększyć fotkę i ukaże się mechanizm przewijania. Podpisy pod zdjęciami).


Offline ZenO

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
    • http://www.nowewarpno-neuwarp.pl
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 08, 2011, 00:03:38 »
Odpowiedzi na pytania (również te niezadane):
1. Za darmo będzie można  przeczytać książkę w bibliotece.
2. Za darmo można otrzymać książkę  z urzędu gminy Nowe Warpno, ale nie wiem wg jakich zasług. Część nakładu została wykupiona przez  urząd gminy.
3. Promocja wg mnie była udana, ale przychylam się do zdania jednego z uczestników, że powinna się odbyć dyskusja na temat książki za  około 2 miesiące.
4. Uważam, że drugie wydanie jest znacznie lepsze od pierwszego. Ale to akurat autopromocja.
5. Tak, znam odpowiedź na pytanie po lekturze str. 360. Mam nadzieję, że ktoś je zada.
6. Tak,  mogę pomóc w nabyciu książki po 40 zł za 1 egz.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 08, 2011, 22:29:27 »
Cytat: "ZenO"

5. Tak, znam odpowiedź na pytanie po lekturze str. 360. Mam nadzieję, że ktoś je zada.
Przeczytałem str. 360 i nie wiem jakie zadać pytanie.
Rybacki konflikt sowiecko-polski jest mi znany m.in. z relacji nieżyjącego już rybaka z Trzebieży. Mam nagrane jego wspomnienia m.in. o pobiciu na Zalewie Szcz. Inspektora Rybołówstwa.
<*)))))>{

Beobachter

  • Gość
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 09, 2011, 05:00:30 »
Też przeczytałem i też nie wiem o co pytać, bo nic mnie nie dziwi. "ZenO" - pomóż! Pozdrowienia.

Offline ZenO

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
    • http://www.nowewarpno-neuwarp.pl
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 09, 2011, 14:57:39 »
Nie kwestionuję, że konflikt taki jak opisany w książce miał miejsce. Autor powołał się  się na znakomite źródło : Ryszard Techman ma u mnie dobrą markę. Wątpliwości moje (zgłoszone autorowi  w stosownym czasie) dotyczyły nie istoty konfliktu, który zapewne nie był jedyny (jak wyżej u "ak"), ale  określenia czasu tego konkretnego zdarzenia. Otóż ja utrzymuję, że R. Techman popełnił błąd w cytowaniu źródłowego dokumentu( lub nawet sam dokument był wadliwie datowany), który był następnie powielany w innych publikacjach.  Otóż wg mnie w czerwcu 1945 r. w Nowym Warpnie nie było Polaków. Pojawili się , jak powszechnie wiadomo 4 października 1945 r.  Dla regionalistów powinno to być  oczywiste.  W tym przypadku szacunek dla źródła przeważył. Wg mnie niepotrzebnie.
A może ktoś dotrze do autora (R. Techmana) i potwierdzi lub zaprzeczy mojej wersji.
Będę wdzięczny za konstruktywne uwagi.

Wg mnie  zdarzenie miało miejsce w czerwcu 1946 r.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Nowe Warpno] Historia
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 09, 2011, 22:06:51 »
Cytat: "ZenO"
Wg mnie  zdarzenie miało miejsce w czerwcu 1946 r.

Jesteś czujny. Ja na datę nie zwróciłem uwagi. Chciałem sprawdzić u Techmana datę, ale pożyczyłem tę książkę i ... nie pamietam komu. Przytoczony przeze mnie fakt datuję na 1947 rok, w Trzebieży (okolice Chełminka).
Czy wiedzę nt. pierwszych osadników w NW opierasz na kartach meldunkowych z APS?

Moja znajoma była w NW jeszcze wtedy, gdy Niemcy prowadzili wędzarnie - swoje czy już polskie, tego nie wiem. Do Trzebieży przyjechała, gdy opusciły ją wojska sowieckie - wrzesień 1946. Przy czasie popytam ją o czas spędzony w Nowym Warpnie. Jest to ostatnia osoba którą znam, i która może coś na ten temat powiedzieć.
<*)))))>{