Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.  (Przeczytany 81171 razy)

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #135 dnia: Marca 14, 2010, 21:43:38 »
kresowiak
Ot i mamy przykład katolika fanatyka.(bez obrazy)
Co prawda nie polemizuje z fanatykami. Ale odpowiem
1 Nigdy nie byłem komuchem (w 1976 ) siedziałem 3 miesiące za czyszczenie butów flaga rosyjska.
2 Jestem katolikiem a nie fanatykiem i szanuje ludzi . a krzyż nosze całe życie.
 W przeciwieństwie do pana nie  ukrywam się.
Dalsza polemikę uważam za bezcelowa.Dla mnie nie jest pan godzien polemizować.
Ale pomodlę się za pana nawrócenie.

[ Dodano: 2010-03-14, 21:45 ]
jezat
Gratuluje błyskotliwości.Znowu się z Tobą zgadzam.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline pycek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #136 dnia: Marca 14, 2010, 21:56:59 »
Cytat: "jezat"
Nie lubię również
Krk którego mroczne tajemnice, coraz częściej stają się publiczną tajemnicą jak choćby
ostatnie skandale z pedofilią, a w ogóle to temat rzeka na dłuższą dyskusję do której sądząc po twojej odwadze nie jesteś przygotowany.

Faktycznie twoje poglądy mogły się nieco wypaczyć  skoro byłeś ofiarą tych haniebnych praktyk  :'(

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #137 dnia: Marca 14, 2010, 22:07:13 »
Cytat: "pycek"
Cytat: "jezat"
Nie lubię również
Krk którego mroczne tajemnice, coraz częściej stają się publiczną tajemnicą jak choćby
ostatnie skandale z pedofilią, a w ogóle to temat rzeka na dłuższą dyskusję do której sądząc po twojej odwadze nie jesteś przygotowany.

Faktycznie twoje poglądy mogły się nieco wypaczyć  skoro byłeś ofiarą tych haniebnych praktyk  :'(

Witaj w gronie posuwanych.Niestety beze mnie.Zostałem perfidnie ochrzczony bez mojej wiedzy i woli i w związku z tym nie miałem żadnych kontaktów z tymi panami w sukienkach.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #138 dnia: Marca 14, 2010, 22:13:48 »
Widzę że ciekawa dyskusja zmierza do wytykania kto był posuwany a kto posuwał.
Może dosyc  Panowie?
A co na to ADMIN?
Na razie nie ma podpisu......

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #139 dnia: Marca 14, 2010, 23:23:51 »
Swoją religię niech każdy trzyma u siebie w domu,w końcu to jego sprawa.Zdecydowanie nie powinno byc żadnych symboli religijnych w miejscach publicznych.Nikt mi nie wmówi,że wieszanie krzyży w urzędach itp. instytucjach nie jest swego rodzajem "wciskania"wiary na siłę.
Pamiętam,że w latach,gdy chodziłam do szkoły podstawowej lekcje religii były prowadzone poza szkołą po lub przed lekcjami.A teraz?Religia w szkole jest często w środku dnia choć nie wszystkie dzieci na nią uczęszczają.Następna sprawa to rekolekcje.Niby demokracja a z ich  powodu szkoła odwołuje zajęcia.I co mają w tym przypadku robić rodzice dzieci z rodzin niewierzących lub z innych wyznań?Ich dzieci tracą rok w rok parę dni nauki z powodu -moim zdaniem-samolubnego zachowania katolików.Więc gdzie tu równość i poszanowanie dla mniejszości???I DLACZEGO w przeciwieństwie do innych wyznań katolicyzm tak bardzo chce dominować w naszym życiu,że na każdym kroku musimy widzieć coś "świętego"?

Przepraszam,jeśli kogoś oburzyłam,ale nie podoba mi się wizja Polski jako kraju wyznaniowego w stylu bliskowschodnim XD

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #140 dnia: Marca 14, 2010, 23:35:51 »
Cytat: "Mamabije"
Niby demokracja a z ich powodu szkoła odwołuje zajęcia.


O ile wiem demokracja nie polega na rządzenie większością przez mniejszość, co wg powyższego postu chciałabyś wprowadzić ;).

Cytat: "Mamabije"
Ich dzieci tracą rok w rok parę dni nauki z powodu -moim zdaniem-samolubnego zachowania katolików.


Podejrzewam, że dzieci tych niewierzących rodziców chcieliby, żeby katolicy robili rekolekcje przynajmniej co miesiąc ;].

Cytuj (zaznaczone)
Przepraszam,jeśli kogoś oburzyłam,ale nie podoba mi się wizja Polski jako kraju wyznaniowego w stylu bliskowschodnim


Oj trochę się zagalopowałaś, do muzułmanów nam jeszcze duuużo brakuje - w kraju islamskim po napisaniu takiego posta byłabyś już pewnie skazana na karę śmierci :P. A u nas jakoś nikt sobie w większości przypadków nic nie robi jeśli są obrażane czyjeś uczucia religijne...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #141 dnia: Marca 15, 2010, 16:56:38 »
A ja tylko chciała bym przypomnieć, że najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej jest konstytucja (art.8). A władze publiczne powinny zachowywać bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych... (art.25).
I jeszcze tylko art.83 - każdy ma obowiązek przestrzegania prawa.
Dobre i czytelne dla wszystkich prawo ale cóż można poradzić na to, że w tym bajorze pływają nieciekawe ryby.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

głos rozsądku

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #142 dnia: Marca 15, 2010, 18:41:03 »
Cytat: "Kuba"
Podejrzewam, że dzieci tych niewierzących rodziców chcieliby, żeby katolicy robili rekolekcje przynajmniej co miesiąc ;].

Źle podejrzewasz. W podstawówce byłem zmuszany do chodzenia na rekolekcje a zdecydowanie wolałbym w tym czasie mieć normalne lekcje. W liceum mając do wyboru rekolekcje albo dodatkowe 2-3 godziny matematyki wybierałem to drugie. Ba, nie tylko ja tak robiłem. Więc proszę nie generalizować ;)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #143 dnia: Marca 15, 2010, 18:50:10 »
No widzisz, u mnie w klasie w gimnazjum i liceum na rekolekcje chodziło ze 20-30% ludzi, reszta robiła sobie wolne :P. I nikt nie narzekał, bo wykorzystywali ten czas na różne rozrywki.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #144 dnia: Marca 15, 2010, 20:30:52 »
Kuba, sam więc widzisz po swojej wypowiedzi, jak bardzo byli wierzący ci Twoi koledzy z gimnazjum i liceum. Taka jest większość naszego społeczeństwo. Ludzie deklarują, że są katolikami, a praktyki religijne olewają. Więc po co te krzyże?
Ja czytam niektóre posty w tym temacie, to od razu przypomina mi się moja teściowa, która mawiała: "Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą". Naprawdę wierzący noszą wiarę w sercu i nie obnoszą się z nią jak faryzeusze, których zapewne znacie z Biblii.
Pozdrawiam.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #145 dnia: Marca 15, 2010, 20:44:54 »
Cytat: "koko"
Kuba, sam więc widzisz po swojej wypowiedzi, jak bardzo byli wierzący ci Twoi koledzy z gimnazjum i liceum.


Ja powiem tak: jeśli obecny system pomógł choć jednej osobie pozbyć się wątpliwości, to uważam, że powinien on zostać. Katechezy w szkole i te przy kościele mają swoje dobre i złe strony.

Cytat: "koko"
Taka jest większość naszego społeczeństwo.


Chyba jest to zbyt odważne stwierdzenie. Gdyby tak było nie byłoby pełnych kościołów, czy też kilometrowych kolejek do spowiedzi przedświątecznych itp. A to pokazuje, że jest na to zapotrzebowanie.

Cytat: "koko"
Naprawdę wierzący noszą wiarę w sercu i nie obnoszą się z nią jak faryzeusze, których zapewne znacie z Biblii.


Znowu generalizujesz, bo nawet faryzeusze nie byli tylko i wyłącznie źli - vide np. Nikodem.

Pozdrawiam :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #146 dnia: Marca 15, 2010, 21:01:04 »
Kuba, widzę, że moją wypowiedź rozłożyłeś na czynniki pierwsze. :)
1. Jeśli czytasz przynajmniej to forum-a jestem pewna, że to robisz-to widzisz, że wypowiedzi są bardzo różne. Jedni są za religia w szkołach, inni przeciw. Wynika z tego, że obecny system wzbudza wiele emocji, dodałabym: czasem niezdrowych emocji. Więc jeśli ten system pomógł choćby jednej osobie, to narobił jeszcze więcej szkód.
2. Pełne kościoły? Ile jest naprawdę pełnych kościołów? Czy na każdej mszy? Jeśli jest jedna czy dwie msze w kościele, to rzeczywiście są one pełne.
Kolejki do przedświątecznych spowiedzi? Tak! Bo katolicy chodzą raz w roku lub raz na kilka lat do spowiedzi! To są wyniki sondaży.
3. Faryzeusze byli wyłączni źli-gdzie to napisałam?

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #147 dnia: Marca 15, 2010, 21:32:26 »
Cytat: "Mamabije"
Swoją religię niech każdy trzyma u siebie w domu,w końcu to jego sprawa.Zdecydowanie nie powinno byc żadnych symboli religijnych w miejscach publicznych.Nikt mi nie wmówi,że wieszanie krzyży w urzędach itp. instytucjach nie jest swego rodzajem "wciskania"wiary na siłę.
Pamiętam,że w latach,gdy chodziłam do szkoły podstawowej lekcje religii były prowadzone poza szkołą po lub przed lekcjami.A teraz?Religia w szkole jest często w środku dnia choć nie wszystkie dzieci na nią uczęszczają.

Religia w środku dnia jest celowym zabiegiem zabezpieczającym przymusową frekwencję.Jako pierwszą lekcję uczniowie mogą się "spózniać",jako ostatnią uczniowie mogą iść do domu.
Cytat: "Mamabije"
Następna sprawa to rekolekcje.Niby demokracja a z ich  powodu szkoła odwołuje zajęcia.I co mają w tym przypadku robić rodzice dzieci z rodzin niewierzących lub z innych wyznań?Ich dzieci tracą rok w rok parę dni nauki z powodu -moim zdaniem-samolubnego zachowania katolików.Więc gdzie tu równość i poszanowanie dla mniejszości???

Szkoła odwołuje zajęcia ze strachu przed gniewem bożym utożsamianym w tym biednym kraju z sukienkowymi a ponadto zmusza nauczycieli do bycia posłusznymi wobec urzędników Watykanu.
Cytat: "Mamabije"
I DLACZEGO w przeciwieństwie do innych wyznań katolicyzm tak bardzo chce dominować w naszym życiu,że na każdym kroku musimy widzieć coś "świętego"?

To nie katolicyzm chce dominować tylko Watykan chce trzymać łapę na naszej narodowej kasie.Sam katolicyzm jest słabą wiarą ,powierzchowną,na pokaz.Gdyby było inaczej nie musieliby wprowadzać czytników odcisków palców przed wejściami do kosciołów
Cytat: "Mamabije"
Przepraszam,jeśli kogoś oburzyłam,ale nie podoba mi się wizja Polski jako kraju wyznaniowego w stylu bliskowschodnim XD

Witaj w towarzystwie tak samo myślących.I nie przepraszaj za słowa prawdy.Jak napiszesz za dużo prawdy to cię Kuba wyśle do kosza.Pamiętaj,że Kuba jest mocno przyklejony do
kościoła i ma tutaj zadanie cenzurować prawdę o Krk.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #148 dnia: Marca 15, 2010, 21:46:03 »
Cytat: "jezat"
Szkoła odwołuje zajęcia ze strachu przed gniewem bożym utożsamianym w tym biednym kraju z sukienkowymi a ponadto zmusza nauczycieli do bycia posłusznymi wobec urzędników Watykanu.


Dla Twojej informacji - ten strój ma swoją nazwę i wcale to nie jest sukienka. Więc nazywaj rzeczy po imieniu, a nie po "pseudoimieniu".

Cytat: "jezat"
Sam katolicyzm jest słabą wiarą ,powierzchowną,na pokaz.


Na pewno ktoś tak blisko żyjący przy Kościele katolickim jak Ty wie o takich sprawach najlepiej ;).

Cytat: "jezat"
Gdyby było inaczej nie musieliby wprowadzać czytników odcisków palców przed wejściami do kosciołów


Dziwne, że żadnego czytnika jeszcze nie widziałem, a i nie wiem do czego miałyby one służyć.

Cytat: "jezat"
Jak napiszesz za dużo prawdy to cię Kuba wyśle do kosza.Pamiętaj,że Kuba jest mocno przyklejony do
kościoła i ma tutaj zadanie cenzurować prawdę o Krk.


Lol kolejna spiskowa teoria na mój temat ;], Uwielbiam to.

Cytat: "koko"
1. Jeśli czytasz przynajmniej to forum-a jestem pewna, że to robisz-to widzisz, że wypowiedzi są bardzo różne. Jedni są za religia w szkołach, inni przeciw. Wynika z tego, że obecny system wzbudza wiele emocji, dodałabym: czasem niezdrowych emocji. Więc jeśli ten system pomógł choćby jednej osobie, to narobił jeszcze więcej szkód.


Ja tam jakiś szczególnych negatywnych emocji nie widziałem, ale gwoli ścisłości jestem zwolennikiem przeniesienia religii ze szkoły, ale mówię każde z rozwiązań ma plusy i minusy.

Cytat: "koko"
Pełne kościoły? Ile jest naprawdę pełnych kościołów? Czy na każdej mszy? Jeśli jest jedna czy dwie msze w kościele, to rzeczywiście są one pełne.


No raczej nie zdarza się, że kapłan w pojedynkę odprawia mszę :).

Cytat: "koko"
3. Faryzeusze byli wyłączni źli-gdzie to napisałam?


Sorka za skrót myślowy - była to odpowiedź na Twoje uosobienie obłudy w postaci faryzeuszy :).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #149 dnia: Marca 15, 2010, 22:36:50 »
Kuba, w sumie przyznajesz mi rację, ale nie przynosi mi to jakiejś szczególnej radości. Jesteś młodym człowiekiem, poczytaj o zbrodniczej historii Kościoła katolickiego, inkwizycji, paleniu na stosach, indeksie ksiąg zakazanych, aferach związanych z Kościołem i pedofilii w Ameryce, Australii, w Polsce i wielu innych krajach. Zastanów się nad doktrynami, na czym Kościół zarabiał w przeszłości i na czym zarabia dzisiaj, w jaki sposób wprowadzał swoje dogmaty, które tak naprawdę nie maja podłoża biblijnego. I zastanów się, czy rzeczywiście w Kościele katolickim jest prawda.