Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Espol  (Przeczytany 437335 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1050 dnia: Stycznia 05, 2016, 11:34:43 »
@rbk napisz coś więcej, o co chodzi z tym końcem Espola? Wraz ze zmianą właściciela w mocy naszego prawa zawarte z dotychczasowym dostawcą umowy traciły by moc lojalnościową.

Bezedury. Jak się powołujesz na prawo to należy podać przepis.

Ej, ale serio? Ja myślałem, że Espol to ma monopol na Police i większość ludzi go ma. Przecież oni praktycznie dzięki Policom się tak rozwinęli.

Do dziś pamiętam te podrukowane kartki, że oferują stałe łącze, pierwsze na taką skalę w Policach (nie liczę SDI i kafejki w MOK ;p), spotkania w Klubie Nauczyciela, potem pierwsze podłączenia i awarie praktycznie codziennie (ile ja się na infolinię nadzwoniłem to głowa mała). Jakiś czas później wszedł Ampionet jako realna konkurencja, ale SM Chemik nie wpuścił ich na swoje bloki (co do dziś uważam za skandal), plotki głosiły, że ktoś z Chemika pracuje w Espolu właśnie.

No, a następnie własne biuro u nas, telewizja, osobna oferta, kurde, prawie każdy w Policach miał Espola. Naprawdę ciekawi mnie skąd taka decyzja. Tzn. domyślam się, że chodzi o kasę, ale jak to możliwe?

Żaden list póki co nie przyszedł od nich, ani od nowej firmy, na necie też nie ma info. Panie rbk, proszę o więcej. :P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1051 dnia: Stycznia 05, 2016, 11:47:01 »
Przecież to jest wszem i wobec wiadomo, że jeśli firma zmienia nazwę, bądź przejmuje ją inny właściciel zaraz zawierane są z klientami nowe umowy, podobnie jak w zakładach pracy, gdy zakład zmieni nazwę, bądź zostaje wcielony przez inny, pracownicy podpisują nowe angaże i do tego nie trzeba znajomości prawa, bo każdy o tym wie (prawie każdy).
Umowa zawarta z firmą Espol traciła by moc w momencie, gdy Espol przestałby istnieć pod szyldem swojej nazwy, bo to z firmą o tej nazwie zawarta została ta umowa tak jest wszędzie przecież, no chyba, że coś się baaardzo zmieniło. Czekamy na wieści od kolegi @rbk.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2016, 11:49:19 wysłana przez Angelika »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1052 dnia: Stycznia 05, 2016, 11:49:03 »
Przecież to jest wszem i wobec wiadomo


Cytuj (zaznaczone)
Umowa zawarta z firmą Espol traciła by moc w momencie, gdy Espol przestałby istnieć pod szyldem swojej nazwy, bo to z firmą o tej nazwie zawarta została ta umowa tak jest wszędzie przecież, no chyba, że coś się baaardzo zmieniło..

Przepis.


Podpowiedź: nic się nie zmieniło.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2016, 11:50:59 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1053 dnia: Stycznia 05, 2016, 11:54:18 »
Nie znam paragrafów, jak chyba większość z nas, ale przykładów mam naprawdę wiele, potwierdzą to posiadacze kiedyś znanej Cyfra+, Pracownicy wszelkich sklepów HIT, Takpol, pracownicy przejmowanych przez inne spółek w ZChP Police, no nie chcę teraz szukać przykładów, ale było by ich trochę.
Nowa nazwa - nowa firma i jej umowa.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1054 dnia: Stycznia 05, 2016, 12:19:19 »
Espol się sprzedał. Jeden temat na forum mniej będzie. Wszystkich z Espola witamy w ...Vectrze :]

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1055 dnia: Stycznia 05, 2016, 12:32:07 »
Nie znam paragrafów, jak chyba większość z nas, ale przykładów mam naprawdę wiele, potwierdzą to posiadacze kiedyś znanej Cyfra+, Pracownicy wszelkich sklepów HIT, Takpol, pracownicy przejmowanych przez inne spółek w ZChP Police, no nie chcę teraz szukać przykładów, ale było by ich trochę.
Nowa nazwa - nowa firma i jej umowa

Nie znasz paragrafów, ale piszesz "prawo mówi tak i tak". Fuck logic.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, żadne wypowiedzenie umów w związku ze zmianą właściciela się klientowi nie należy.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1056 dnia: Stycznia 05, 2016, 12:32:18 »
Jakos nie pamietam gdy IDEA zmienila sie w Orange zeby moja umowa wygasla?
a co do Espola to szkoda, imo najlepszy dostawca w Policach. Vectra nadal bedzie korzystac z ich infrastruktury?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1057 dnia: Stycznia 05, 2016, 12:33:47 »
Espol się sprzedał. Jeden temat na forum mniej będzie. Wszystkich z Espola witamy w ...Vectrze :]

Ale szczeciński też? Ciekawe.

Mam nadzieję, że jakość usług się nie zmieni bo teraz jest dobrze. Chociaż zastanawiam się czy mamuśce nie zmienić na mobilny LTE, ale jednak co kabel to kabel.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1058 dnia: Stycznia 05, 2016, 13:11:29 »
Espol się sprzedał. Jeden temat na forum mniej będzie. Wszystkich z Espola witamy w ...Vectrze :]

Ale szczeciński też? Ciekawe.

Mam nadzieję, że jakość usług się nie zmieni bo teraz jest dobrze. Chociaż zastanawiam się czy mamuśce nie zmienić na mobilny LTE, ale jednak co kabel to kabel.

Z tego co wyczytałem na ulotce to zmiana dotyczy tylko Polickiego. Przynajmniej widniej na niej pieczątka i podpis Strehlau'a (Prezes Epspol Police).
Z tego korzystania z infrastruktury to chyba bardziej w drugą stronę. To Espol będzie korzystał z Vectry chyba. Vectrze tak często światłowody "nie ulegają dewastacji".

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1059 dnia: Stycznia 05, 2016, 13:34:02 »
Właśnie dostałam pismo z Vectry, gdzie informują, że przejeli Espol i zapraszają do biura na Piaskowej zarówno espola jak i vectry w celu podpisania umowy

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1060 dnia: Stycznia 05, 2016, 14:08:15 »
Teraz pewnie Wam głupio, co?
Nigdzie nie wspominam ani słowem o tym, że upadający Espol zerwie (wypowie) umowy, ale o tym, że wygasa tym samym umowa lojalnościowa, nie przestaje być świadczona usługa, ale w związku z niedotrzymaniem warunków umowy jednej ze stron, mamy prawo ją wypowiedzieć bez konsekwencji przedterminowego zerwania  lojalności abonenckiej.
Po co każą podpisywać nowe umowy, skoro przecież w/g piszących tutaj co niektórych piszę bzdury?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2016, 14:19:06 wysłana przez Angelika »

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1061 dnia: Stycznia 05, 2016, 14:26:22 »
Dodam tylko, że pismo nie jest adresowane, wygląda na to że każdy takie znajdzie w skrzynce. Zawiera  informację o nawiązaniu współpracy z grupą Espol, ofertę Vectry i adresy gdzie można podpisać umowę oraz zapowiedź wizyty konsultanta. Nie ma żadnej daty do kiedy należy podpisać umowę. Dziwne trochę.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1062 dnia: Stycznia 05, 2016, 14:34:49 »
Espol się sprzedał. Jeden temat na forum mniej będzie. Wszystkich z Espola witamy w ...Vectrze :]

Ale szczeciński też? Ciekawe.

Mam nadzieję, że jakość usług się nie zmieni bo teraz jest dobrze. Chociaż zastanawiam się czy mamuśce nie zmienić na mobilny LTE, ale jednak co kabel to kabel.

Z tego co wyczytałem na ulotce to zmiana dotyczy tylko Polickiego. Przynajmniej widniej na niej pieczątka i podpis Strehlau'a (Prezes Epspol Police).
Z tego korzystania z infrastruktury to chyba bardziej w drugą stronę. To Espol będzie korzystał z Vectry chyba. Vectrze tak często światłowody "nie ulegają dewastacji".

Pingi Vectra ma za to dziadowskie. Espol mial bardzo dobry

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1063 dnia: Stycznia 05, 2016, 14:36:58 »
Jak to zazwyczaj jest, "coś się nawywijało", teraz trzeba znaleźć metodę łagodnego rozwiązania. Szkoda, że mało mamy konkurencji dostawców Internetu w Policach, bo być może były by proponowane jakieś bardziej atrakcyjne warunki, a tym czasem nie boją się tak bardzo, że ludzie gdzieś przejdą indziej.
Miejmy nadzieję, że Vectra nie migruje abonentów na swoje łącza, ale pozostaną oni na "kablach Espola".
Edit:
Z ciekawości spytam jakie Vectra ma w proponowanych dotychczas prędkości Internetu i jakie są ceny za tylko sam Internet od nich?
Nie interesuje mnie telefon  i telewizja.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2016, 14:40:48 wysłana przez Angelika »

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Espol
« Odpowiedź #1064 dnia: Stycznia 05, 2016, 15:02:58 »
150Mb/s max z tego co napisane na ulotce.