Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Likwidacja użytkowników  (Przeczytany 10213 razy)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Likwidacja użytkowników
« Odpowiedź #15 dnia: Października 05, 2009, 20:25:58 »
Drogi Jurgersonie mam nadzieję, że rozwieje Twoje wątpliwości, a przynajmniej ich część.

Jak już wiesz, Yak jest zwykłym użytkownikiem i nie ma wpływy na żadne decyzje i postępowania administracji. Yaka znam "z widzenia" i z tego co każdy średnio zorientowany mieszkaniec gminy wie "z tego co mówią na mieście". Reasumując Yaka możemy wykreślić z naszych dywagacji.

Drugi aspekt to powtórzenie tego co już wcześniej na tym forum pisałem. Jest to prywatne forum , na prywatnym serwerze, więc jurysdykcja naszej gminy tu nie sięga. Nikt z włodarzy nie wywiera wpływy na to kogo cenzurować, kogo wywalać, a komu pobłażać. Ja również nie jestem w żaden sposób powiązany z gminą, więc kto będzie burmistrze, a kto stworzy większościową koalicję jest dla mnie tak ważne jak to kim jest dyrektor ZDTiM-u w Szczecinie. Czyli generalnie "wisi mi" to byle by autobusy kursowały punktualnie. Nie mam też żadnych aspiracji, aby poprzez to forum wywierać jakieś wpływy czy manipulować użytkownikami. Miałem jedną inicjatywę związaną z rondami, ale to rzadki wybryk daleki od polityki.

Drugi aspekt wiąże się z trzecim, w którym chcę napisać, dlaczego w/w użytkowników nie ma na forum. Odpowiedź ma może małą wartość informacyjną, ale nikt nie wymusi jej zwiększenia. Jest to prywatne, a nie publiczne forum, wiec o tym kto na nim będzie decydują Administratorzy i ich szeroko pojęte "widzi mi się". Nie wiem czemu temat ten stawia się w świetle jakoby każdy użytkownik był inwigilowany i jeśli nie przejdzie pozytywnej weryfikacji zostaje usunięty. Na ponad 1200 użytkowników w ciągu ostatniego roku usunięto kilku użytkowników, których łączna liczna nie zbierze się nawet w sumę jednego procenta. Ja użytkowników traktuje jak gości w domu - czujcie się jak u siebie, ale przestrzegajcie kilku zasad i norm. Jeśli ktoś raz czy dwa nie założy kapci nic się nie stanie, jeśli ktoś zabłoci korytarz - to posprzątam, ale jeśli notorycznie będzie wnosił Ci połowę z błota z ulicy to już go nigdy więcej nie zaprosisz niezależnie czy podziela Twoje pasje lub poglądy czy też nie.
Proszę nie dorabiać do tego żadnej politycznej ideologii, bo nie ma tu żadnego drugiego, trzeciego i nawet siódmego dna.

O czwartym aspekcie wspomniał już Kuba - każdy użytkownik na tym forum akceptuje regulamin. Tak samo gdy idziesz na basen zobowiązujesz się do panujących tam norm. Nie kłócisz się z obsługą, że Ciebie zakaz biegania nie dotyczy, bo biegasz świetnie i masz świetną przyczepność nawet na mokrych kafelkach. I w tym regulaminie, jest napisane, że nikt nie musi się tłumaczyć, ze swoich decyzji. Tym bardziej, że nic się za tym nie kryje. Nie podoba się - przykro mi, ale parafrazując powiem, że jeszcze się takie forum nie narodziło, żeby każdemu dogodziło. Nikt nikogo nie zmusza do bycia użytkownikiem i wypisywania postów. Ja nie zarejestruje się na forum szkutnika i nie będę wykorzystywał każdej okazji, w każdym temacie do wypisywania jak to źle prowadzone jest tamto forum, jak dobrze jest na innym itd. Nie podoba mi się coś - nie uczestniczę w tym.

Sprawa wyglądałaby inaczej gdyby było to gminne forum. Dotowane z budżetu, a administracja była powoływana z mandatu publicznego. Na szczęście tak nie jest. Nie jest także tak i nie będzie nigdy takiej sytuacji, żeby to forum było wykorzystywane jako narzędzie politycznej agitacji - ba, przecież nawet na czas przedwyborczy zamykany jest dział polityka.

Powiedz mi czemu tak bardzo zależy Ci na poznaniu przyczyn usunięcia tych użytkowników? Z perspektywy administracji jest to decyzja jedna z wielu, jedna z setek jakich podejmuje się w danym miesiącu. Nie była ani szczególnie trudna, ani ważna. Podejrzewam także, że każda z odpowiedzi na to pytanie nie była by dla Ciebie wystarczająca i kompletna. Można to potraktować jak przemalowanie lady w kiosku - mały detal, który dla większości nic nie zmienia, a dla niektórych estetów będzie powodem do zaprzestania zakupów w tym miejscu. Forum bez tych użytkowników będzie żyło dalej, raczej się nie zawali, ot może Administracja będzie miała miej pracy - choć znając życie pracy będzie coraz więcej. I nawet pokuszę się o dość ryzykowne stwierdzenie, że takich przypadków będzie więcej, ale kryje się za tym czysta statystyka - im więcej użytkowników, tym więcej takich, którzy nie będą chcieli przyjąć panujących tu norm - jednak nie przewiduje, żeby poziom ten radykalnie się zmienił. Ot raz na jakiś czas skasuje się jakiegoś bota, czasem ktoś przez pomyłkę założy podwójne konto, a czasem usunie się kogoś, kto naszym czysto prywatnym zdaniem tu nie pasuje.
I jeśli przebrnąłeś już przez to wszystko odpowiem na Twoje pytanie. RobertPolice w jednym z postów obraził administrację, poczułem się urażony, być może tego dnia nie miałem dość cierpliwości, może zabrakło wyrozumiałości. Może zadziałał efekt rykoszetu w i jakimś niewielkim stopniu decyzja podyktowana była całokształtem przebiegu dyskusji w jednym z tematów. Nie ważne tu było kim dokładnie byłby ten użytkowników - w tym momencie decyzja byłaby taka sama w stosunku do wszystkich: yaka, Ciebie i każdego innego użytkownika.

Ja naprawdę nie wierzę, żeby to forum miało aż taką wielką moc sprawczą. Ot kablówka zerżnie kilka tematów, może ktoś kompetentny przeczyta post i zainterweniuje w jakieś sprawie, ale to tyle. Być może inaczej jest w dziale polityka, ale powiem szczerze, że rzadko tam zaglądam.