Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Si vis pacem, para bellum...  (Przeczytany 12888 razy)

RobertPolice

  • Gość
Si vis pacem, para bellum...
« dnia: Lipca 11, 2009, 01:10:55 »
Szkoda Kuba że zamykasz wątki. Bo był nawet ciekawy.  "Si vis pacem, para bellum... "   w dowolnym tłumaczeniu znaczy - jeżeli życzysz sobie pokoju, bądz przygotowany na wojnę.
Sam wybrałeś tą metaforę. Toczysz tu prywatną wojne........

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Si vis pacem, para bellum...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 11, 2009, 08:37:59 »
Żadnych wojen nie prowadzę - jedynym walczącym jesteś Ty ;). I muszę Ci powiedzieć, że walczysz z wiatrakami, bo zasad na pewno nie zmienimy. To użytkownik powinien się do tych zasad dostosować, a nie forum do niego...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline palana

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
Si vis pacem, para bellum...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 11, 2009, 11:42:28 »
A o co wy niby walczycie??
Doświadczenie to dobra szkoła, ale czesne jest bardzo wysokie - Heirich Heine

Offline R1cz4rdz00n3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Przeprowadzki Szczecin R1 Trans
Si vis pacem, para bellum...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 11, 2009, 14:55:20 »
Tralala... Dura lex Sed lex...  Tyle, że prawo czasami się zmienia by dogonić występujące normy...

RobertPolice

  • Gość
Si vis pacem, para bellum... cd
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 11, 2009, 17:29:46 »
Cytat: "Kuba"
Żadnych wojen nie prowadzę - jedynym walczącym jesteś Ty ;). I muszę Ci powiedzieć, że walczysz z wiatrakami, bo zasad na pewno nie zmienimy. To użytkownik powinien się do tych zasad dostosować, a nie forum do niego...



 W kwesti formalnej. Robisz groch z kapustą i się powtarzasz.
Cytuj (zaznaczone)

Została poprawiona kolejność punktów Regulaminu, poza tym uzupełniony i przebudowany został punkt 14. W wyniku przebudowy ww. paragrafu został wyodrębniony punkt 4.16.

4.16 aktywne używanie dwóch lub więcej kont przez jedną osobę lub specjalne zakładanie kolejnego konta,


Inne powody usunięcia konta użytkownika:
• użytkownik jest niereformowalny, niewykazujący żadnych oznak poprawy zachowania na Forum.
• recydywa użytkownika
• podwójne konto
• login niezgodny z §4.


"aktywne używanie dwóch lub więcej kont przez jedną osobę lub specjalne zakładanie kolejnego konta"   - Podwójne czy aktywnie podwójne?

Dlaczego JazzCalifornia dostał punkty karne? nie wygląda mi na to żeby były dwa aktywne konta. Nie znalazłem urzytkownika Californiajazz.
 A to podoba mi się najbardziej :)

Cytuj (zaznaczone)
• użytkownik jest niereformowalny, niewykazujący żadnych oznak poprawy zachowania na Forum.


A może by tak reforma forum?

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Re: Si vis pacem, para bellum... cd
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 11, 2009, 19:03:22 »
Cytat: "RobertPolice"


Dlaczego JazzCalifornia dostał punkty karne? nie wygląda mi na to żeby były dwa aktywne konta. Nie znalazłem urzytkownika Californiajazz.


Nie znalazłeś. I nawet nas zdemaskowałeś. Gdy kogoś nielubimy zakładamy mu drugie konto po tylko, żeby go za to zbanować - prawda że przebiegłe? A tak na powiażnie"

Po pierwsze: Godzina ze słwonikiem ortograficznym dziennie dla każdego: Odcinek 1: Użytkownik a nie Urzytkownik.
Już nie odbiegam od tematu. Nie znalazłeś użytkownika "Californiajazz", ponieważ został usunięty. Ot normalna procedura gdy zauważamy, że ktoś zakłada drugie konto zostaje ono usuwane, a na pierwsze nakaładane są punkty karne.

RobertPolice

  • Gość
Re: Si vis pacem, para bellum... cd
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 27, 2009, 09:53:23 »
Plm napisał:
Cytuj (zaznaczone)


Po pierwsze: Godzina ze słwonikiem ortograficznym dziennie dla każdego: Odcinek 1: Użytkownik a nie Urzytkownik.

Cytuj (zaznaczone)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do Zeppelina to owszem został zatopiony na Bałtyku, ale w miedzyczasie zachaczył jeszcze o Szczecin i jezioro Dąbie.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Drogi cenzorze. Ponieważ traktujecie każdego jak idiotę znalazłem chwile czasu aby po wyczerpujących egzaminach poczytać co wypisujesz na tym forum. Mogę Cię też zapewnić że świadomie "popełniłem" taki prosty błąd. To była "pułapka" dla Kuby. Wpadłeś Ty. Zwróć uwagę że tekst był kilkakrotnie edytowany. Byłem 100% pewny że tak zareagujecie. Radzę bardziej zastanowić się nad tym co użytkownik tego "intelektualnego" forum chciał wyrazić swoim tekstem.
Więc Ty masz odpowiedz. Muszę Cię zapewnić że słowniczka nie potrzebuje. Natomiast Tobie zalecam zwrócenie się do swojego nauczyciela od polskiego aby poprawił Twoje błędy i zalecam korekty swoich bzdur.
Przytoczę tylko kilka tekstów z ostatnich dni. Zapewniam że reszta jest jeszcze gorsza. Jak rozpakuje bagaże - ustosunkuję się do samej formy tego forum.
Pozdrawiam.

Cytuj (zaznaczone)


Jak pamiętam w tamtym roku i tak większość autobusów była pusta. Swoją drogą lepiej zeby było ich więcej niz któs miałby wracać z buta do Polic:P


Pusta? NJakoś rok czy dwa lata temu jechałem (do Trzebieży) tak napchaną LS, że dojechałęm tylko do Jasienici, gdzie wolałem poczekać na następny bus. Droga powrotna wyglądała lepiej, ale pustek nie było.


Kuba napisał/a:
A jak byłem nad morzem w piątek, to tam za to pełno było takich natrętnych muchówek podobnych do os - były strasznie natrętne  



W tam w takim Sopocie nic nie latało - zero owadów... tylko parę gołych ślimaków [:
Rok temu plaga biedronek pojawiła się w samych Policach - wszędzie było ich pełno - ot, teraz widocznie korzystając z turystycznych walorów Zalewu Szcecińskiego przeniosły się do Trzebiezy.


zaski napisał/a:
Medyk napisał/a:
A Pan Kardziejonek nie widzi nic złego w tym, że w przeszłości wszystkie przetargi wygrywała jego firma

nie bo teraz to KARDZIEJONKOWICE, oj przepraszam po wyborach  



KRADZIEJGRÓD - jakoś tak dosaniej brzmi [:   !!!!!!


Powtórzę po raz wtóry. Do końca lipca miał być skończony odcinek do skrzyżowania z ul. Roweckiego. W między czasie znacznie zmnienił się projekt. Dlatego też z wyprzedzeniem powstał parking od strony ulicy Piaskowej. Na odicnku Piłsudskiego - Bankowa i prawie do samego Roweckiego praktycznie zostało już tylko wykonanie nawierzchni. Prace (np. układanie krawężników) dziś toczą się także za skrzyżowniem z Roweckiego w kierunku Kingi. Moim zdaniem żadnego opóźnienia nie będzie, więc o ile zakład? [:


Klima napisał/a:
I Impreza zapowiada się ciekawie.
Nie wie ktoś może czy będą i jak będą to dokąd darmowe autobusy po imprezie ?
Tak jak po dniach Chemika.


Oj, a na plakacie zamiesszczonym post wyżej wszytsko jest opisane [:
Dwa dodatkowe kursy linią LS, i jeden dodatkowy po zakończeniu imprezy.
m8z napisał/a:
Tyle, ze w Poznaniu policja była tajniackim samochodem, a kierowca, który uciekał po prostu się bał bo myślał, że to jacyś bandyci (z tego co pamiętam z reportażu)


Nieumundrowani poruszający się niezonakowym radiowozem po zmroku - też byłm uciekał jakby się tacy panowie do mnie zbliżali. Oni też zaczeli uciekać, jednak policja wpakowała w auto 20 kul które zabiły jednego młodego człowieka, z drugiego zrobiły kalekę. A teraz sąd ich znów uniewinnia...


Też mi się tak wydaje, że wykonawca czeka z wylaniem asfaltu, tak długo by "za jednym zamachem" zrobić cały odcinek od ronda do skrzyżowania. Pewnie wiąże się to dodatkowymi kosztami. Tak specjlaistyczne maszyny musiano by sciągać co najmniej dwa razy - tak będzie taniej bo maszynę sciągnie się raz. Druga kwestia - to co już wylano wykonano w tak szybkim tempie ze względu na ruch autobusów - one przecież po tłuczniu jeździć by nie mogły. Trzecia kwestia, że ruch nawet po wylaniu ostaniej wartswy asfaltu nie mogł by się odbywać - musiano by czekać na odbiór techniczny.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do Zeppelina to owszem został zatopiony na Bałtyku, ale w miedzyczasie zachaczył jeszcze o Szczecin i jezioro Dąbie.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzięki Wan bardzo. Sprawdze
w_lukasz napisał/a:
quot;]Ja też śmiało mogę polecić GM PLAST. Wstawiali mi okna w zeszłym roku. Szybko solidnie. I dają 20% rabatu dla policzan przynajmniej tak mówił Pan który robił wycenę  .

http://www.gmplast.pl/



Niestety choć czas oczekiwania chyba mają nakrótszy to należą do najdroższych... ale również dzięki.


Cała ta burza ma jeden plus. Gdy ludzie dowiadują się o tym wydarzeniu i pomyśle wynagrodzenia kosztów poniesionych przez ośrodek zaczynają wpłacać pieniądze na konto ośrodka - dobrze to świadczy o naszych mieszkańcach.



mat_tk napisał/a:
Zgadzam się w pełni z tym, że radiowóz musi przestrzegać przepisów tak samo, jak każdy inny samochód, ale jeśli panowie z Policji robili tam patrol, to moim zdaniem nie się co czepiać, przecież służbowym autem nie jeżdzą rekreacyjnie, tylko pilnują porządku. Skoro tamtędy przejeżdzali, to najwyraźniej uznali, że to na tyle niebezpieczne miejsce, że mimo wszystko potrzebny tam był patrol. Zresztą tyle pobić co tam miało miejsce to hoho.... Jeździli tak, jak jeździ SPPK, więc strasznie to nie utrudniło ruchu, bo przecież radiowozów jest mniej niż zwykłych osobówek.
Pozdrawiam.


Przepisy obowiązują każdego. No może właśnie to są wyjątki. Sąd właśnnie unniewinnich 4 policjantów, którzy zabili niewinnego człowieka to co ja maluczki człowiek mam się czepiać, że u nas ignoruje się znak zakaz ruchu. Jakby chcieli patrolować to niebezpieczne miejsce (pomijam fakt, że było to w niedzielne jasne popołudnie) to mogli by to ucznić zgodnie z przepisami i wjechać od strony ulicy Bankowej i objechać to miejsce po parkingu. Jak się chce to można.    Temat: [Police] Remont ul. Wyszyńskiego


Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Si vis pacem, para bellum...
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 27, 2009, 10:26:28 »
Ooo widzę, że znowu się na forum robi ciekawie, bo ostatnio było troszkę nudnawo ;].

Nadal nie rozumiem, o co Ci biega z tymi cytatami, ale liczę, że szanowny i oświecony RobertPolice nie da się prosić i wyjaśni nam, maluczkim, niuanse swojego rozumowania ;]
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

RobertPolice

  • Gość
Si vis pacem, para bellum...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 27, 2009, 10:49:05 »
Cytat: "Kuba"
Ooo widzę, że znowu się na forum robi ciekawie, bo ostatnio było troszkę nudnawo ;].

Nadal nie rozumiem Ci, o co biega z tymi cytatami, ale liczę, że szanowny i oświecony RobertPolice nie da się prosić i wyjaśni nam, maluczkim, niuanse swojego rozumowania ;]



Si vis pacem, para bellum...


cd. nastąpi

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Si vis pacem, para bellum...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 27, 2009, 10:56:36 »
Ooo to zabrzmiało jak groźba ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Re: Si vis pacem, para bellum... cd
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 27, 2009, 11:00:37 »
Cytat: "RobertPolice"
Plm napisał:
Cytuj (zaznaczone)


Po pierwsze: Godzina ze słwonikiem ortograficznym dziennie dla każdego: Odcinek 1: Użytkownik a nie Urzytkownik.

Cytuj (zaznaczone)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do Zeppelina to owszem został zatopiony na Bałtyku, ale w miedzyczasie zachaczył jeszcze o Szczecin i jezioro Dąbie.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Drogi cenzorze. Ponieważ traktujecie każdego jak idiotę znalazłem chwile czasu aby po wyczerpujących egzaminach poczytać co wypisujesz na tym forum. Mogę Cię też zapewnić że świadomie "popełniłem" taki prosty błąd. To była "pułapka" dla Kuby. Wpadłeś Ty. Zwróć uwagę że tekst był kilkakrotnie edytowany. Byłem 100% pewny że tak zareagujecie. Radzę bardziej zastanowić się nad tym co użytkownik tego "intelektualnego" forum chciał wyrazić swoim tekstem.
Więc Ty masz odpowiedz. Muszę Cię zapewnić że słowniczka nie potrzebuje. Natomiast Tobie zalecam zwrócenie się do swojego nauczyciela od polskiego aby poprawił Twoje błędy i zalecam korekty swoich bzdur.
Przytoczę tylko kilka tekstów z ostatnich dni. Zapewniam że reszta jest jeszcze gorsza. Jak rozpakuje bagaże - ustosunkuję się do samej formy tego forum.
Pozdrawiam.


Akurat mam wierzyć w takie tłumaczenie - wybacz, ale moja wiara jest słaba - jeśli w ogóle jakaś jest. Myślisz, że reagujemy tak na każdy błąd ortograficzny na forum? Niestety tak nie jest. W tym przypadku reakcja była, ale chyba domyślasz się dlaczego.
Bez odbioru.

Mariusz1989

  • Gość
Si vis pacem, para bellum...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 29, 2009, 22:59:44 »
Niestety... ale czytając wątki i wypowiedzi adminów odniosłem wrażenie, że stworzyli sobie w internecie takie swoje małe imperium, w którym nikt nie ma prawa podważyć ich "bezdyskusyjnej" niewątpliwie władzy... A któż nie ma prawa wypowiadać się na temat forum i ewentualnych zmian jak nie użytkownicy, dla których zostało ono chyba stworzone. Bo jeśli (oczywiście tak nie twierdzę, ale gdyby jakimś cudem jednak tak było) administratorzy myślą inaczej to może rozmowy między sobą prowadzić e-mailowo lub przez komunikatory internetowe. A na każdym forum już tak bywa, że jest czarna owca... Bo i słusznie... Czasami niektórzy nie pojmują istoty rozmowy, lub przeznaczenia forum. W tym wypadku muszę się zgodzić jednak z adminami. Kończ Waść i Wstydu Oszczędź. Pozdr.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Si vis pacem, para bellum...
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 30, 2009, 00:12:19 »
Cytat: "Mariusz1989"
w którym nikt nie ma prawa podważyć ich "bezdyskusyjnej" niewątpliwie władzy...


Podważyć może nie, ale konstruktywna dyskusja jest mile widziana :). Niestety porządek musi być, by uniknąć takiej sytuacji, jaka była w pierwszej odsłonie Forum.

Cytat: "Mariusz1989"
A któż nie ma prawa wypowiadać się na temat forum i ewentualnych zmian jak nie użytkownicy, dla których zostało ono chyba stworzone.


Niestety nauczeni doświadczeniem wiemy, że demokracja się kompletnie nie nadaje dla takiego Forum jak to. Widzę, że jesteś nowym użytkownikiem, więc możesz tamtych czasów nie pamiętać ;). Ale uwierz mi - wszystkie działania mają na celu dobro użytkowników.

Cytat: "Mariusz1989"
administratorzy myślą inaczej to może rozmowy między sobą prowadzić e-mailowo lub przez komunikatory internetowe


Zapewniam Cię, że z tego korzystamy ;).

Cytat: "Mariusz1989"
Czasami niektórzy nie pojmują istoty rozmowy, lub przeznaczenia forum. W tym wypadku muszę się zgodzić jednak z adminami.


Dokładnie. Właśnie dlatego uznaliśmy, że demokracja w wypadku tego Forum się nie sprawdziła, i że trzeba było je zreorganizować.

Pozdrawiam :)

PS. Nadal czekamy na ciąg dalszy od RobertaPolice ;>
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Si vis pacem, para bellum...
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 30, 2009, 11:58:02 »
Oj Kuba, chyba nie do końca zrozumiałeś post Mariusz1989 [:

RobertPolice

  • Gość
Si vis pacem, para bellum...
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 04, 2009, 20:32:34 »
Cytat: "Kuba"
Cytat: "Mariusz1989"
w którym nikt nie ma prawa podważyć ich "bezdyskusyjnej" niewątpliwie władzy...


Podważyć może nie, ale konstruktywna dyskusja jest mile widziana :). Niestety porządek musi być, by uniknąć takiej sytuacji, jaka była w pierwszej odsłonie Forum.

Cytat: "Mariusz1989"
A któż nie ma prawa wypowiadać się na temat forum i ewentualnych zmian jak nie użytkownicy, dla których zostało ono chyba stworzone.


Niestety nauczeni doświadczeniem wiemy, że demokracja się kompletnie nie nadaje dla takiego Forum jak to. Widzę, że jesteś nowym użytkownikiem, więc możesz tamtych czasów nie pamiętać ;). Ale uwierz mi - wszystkie działania mają na celu dobro użytkowników.

Cytat: "Mariusz1989"
administratorzy myślą inaczej to może rozmowy między sobą prowadzić e-mailowo lub przez komunikatory internetowe


Zapewniam Cię, że z tego korzystamy ;).

Cytat: "Mariusz1989"
Czasami niektórzy nie pojmują istoty rozmowy, lub przeznaczenia forum. W tym wypadku muszę się zgodzić jednak z adminami.


Dokładnie. Właśnie dlatego uznaliśmy, że demokracja w wypadku tego Forum się nie sprawdziła, i że trzeba było je zreorganizować.

Pozdrawiam :)

PS. Nadal czekamy na ciąg dalszy od RobertaPolice ;>



Nie rozumiem do czego ten wysoce "intelektualny" wypis zmierza? Już Ci się znudziło na forum? Prowokujesz i mnie? W ostatnich tygodniach wykasowaliście kilkanaście moich postów nie zawierających żadnych postów niezgodnych z regulaminem. Czyżby to była normalna praktyka na tym forum?
Twoją kulturę można wyczytać choćby w temacie - Blog Pauliny Pruskiej.

Cytuj (zaznaczone)

Ale blog ten warto poczytać choćby ze względu na jej nastawienie - jej silny charakter i nastawienie do choroby mi nie imponuje. Oby jak najwięcej osób tak do tego typu spraw podchodziło!


Szczególnie to: jej silny charakter i nastawienie do choroby mi nie imponuje.
A myślałem że Ty jako inwalida masz troche szacunku dla innych !  Ale się myliłem.