Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy  (Przeczytany 24024 razy)

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 30, 2009, 10:16:16 »
Zgadzam się Zaski. Zapłaciłem za chwilę nieuwagi. Przyznaję, że próbowałem sie targować ale byłem bez najmniejszych szans. Może gdybym był szałową blondi? hehe. Mój powyższy post dotyczył wypowiedzi Kuby na temat gwałtownego hamowania Niemców po wjechaniu w teren zabudowany. Ja zwolniłem 50 metrów później. Moja wina.

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 30, 2009, 13:23:38 »
Z mojego doświadczenia wynika, że czasowo sprawy są porównywalne (przejazd spowalnia prom po polskiej stronie lub ograniczenia a raczej strach przed mandatem po niemieckiej stronie). Wybór zależy od stylu jazdy: czy lubi ścigać się z polskimi kierowcami, z których każdy to drugi Kubica, czy też ciągnąć się za niemieckimi emerytami.

Zwracam uwagę na wioski leżące już na wyspie Uznam - fotoradarki, fotoradarki...

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 30, 2009, 17:53:34 »
Cytat: "yak"

W najbliższym czasie pojadę od Osadników do Ueckermünde. ... Sprawdźmy, bo nie wierzę.
OK, proszę sprawdzić, nie ma jak to przekonać się samemu.
Pozdrawiam.
<*)))))>{

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
Trasa Police - Świnoujście
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 06, 2009, 11:30:31 »
Witam
W sobotę zamierzam wybrać się autem do Świnoujścia. Planuję jechać przez Niemcy i mam pytanie: wyczytałem gdzieś, że w okolicach Anklam jest przebudowywane jakieś skrzyżowanie, ruch odbywa się wachadłowo i tworzą się korki. Czy ktoś jechał tamtędy w ostatnim czasie i mógłby to potwierdzić? Dobrze się wogóle jedzie tamtędy do Świnoujścia?

kinia

  • Gość
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 06, 2009, 11:39:19 »
Witam jechałam w zeszłą niedziele,to prawda że w okolicach Anklam jest przebudowa drogi.Staliśmy w korku z jakieś dobre 50 minut,a korek zaczyna się już od miasta.Reszta drogi bez korkowa.pozdrawiam:)Z uwagi na to,że nie trzeba jechać  do Szczecina już dużo daje może jest troszku więcej km przez Niemcy ale za to szybciej i drogi zdecydowanie lepszej jakości :jupi:

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 06, 2009, 11:48:05 »
Proszę o korzystanie z szukajki - temat scaliłem z już istniejącym.

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 06, 2009, 13:05:25 »
Cytat: "Kuba"
Proszę o korzystanie z szukajki - temat scaliłem z już istniejącym.

Pozdrawiam


Dzięki Kuba czyli dobrze mi się wydawało że już gdzieś ten temat na naszym forum widziałem.

kinia jesteś w stanie określić dokładnie, w którym miejscu jest to wachadełko, przed czy za Anklam (jadąc od strony Polic)? Zastanawiam się czy nie można go jakoś objechać?

Offline ayarl

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 06, 2009, 18:48:24 »
Przebudowa jest za Anklam, przed skrętem :ble: na Insel Usedom (Wyspę Uznam). Poza tym most zwodzony przy wjeździe na wyspę czasami blokuje ruch. Generalnie jechałem nad morze trzy razy z przyjemnością, ale mówiąc szczerze bardzo się pilnowałem. Szerokiej drogi!

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 07, 2009, 09:21:35 »
Szczerze to wole ta trase jak nasze drogi ,wole nadłożyć kapke czasu ale miec przyjemnosc i spokój jadac niz nerwa co chwila stajac i patrzec czy nikt w kufer nie zajedzie.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 09, 2009, 13:17:57 »
Wybrałem się wczoraj do Świnoujścia drogą przez Anklam. Stałem w korku równo godzinę (pewnie stałbym dłużej gdyby nie policja która po jakimś czasie przyjechała na miejsce i zaczęła kierować ruchem. Suma sumarum jechaliśmy do Świnoujścia równo 3 godziny. Gdyby nie przebudowa rozwidlenia dróg B109 i B110 byłaby to naprawde bardzo dobra trasa alternatywna. Nie wracałem już tamtędy tylko tradycyjnie przez Parłówek. Wyjechałem ze Świnoujścia 15:30, załapałem się od razu na prom i w dwie godziny byłem w Policach.
Poniżej zamieszczam mapkę (na czerwono zaznaczyłem długość korka w którym stałem).

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 10, 2009, 08:22:18 »
W sobotę wybrałem się rodziną z Polic nad morze. Międzyzdroje zdobyliśmy po 4 godzinach jazdy krajową Trójką. A wszystko przez wypadek na odcinku ekspresówki pomiędzy wjazdem z Kijewa a wjazdem z Dąbia. Setki samochodów uwięzionych na tym odcinku w związku z brakiem jakiegokolwiek zjazdu. Owszem, wypadki się zdarzają i korki też, ale to, co zobaczyłem w polskim wykonaniu, przeraziło mnie. Zdecydowana większość kierowców nie potrafi funkcjonować w korkach.
1. Żaden z samochodów zwalniających z przodu nie włączył świateł awaryjnych sygnalizując korek przed sobą (wiadomo, że polscy kierowcy w ten sposób dziękują sobie za wpuszczenie w ciąg samochodów). A taki prosty gest zapobiegłby wielu gwałtownym hamowaniom, które widziałem i słyszałem przed i za sobą.
2. Samochody z rejestracjami z południa Polski (rozumiem, że kierowcy zmęczeni kilkugodzinną jazdą) zaparkowali wiele swoich aut na pseudo pasie awaryjnym i poszli do lasu odpocząć, powodując tym samym, że lawety jadące do wypadku stały w korku z wszystkimi innymi.
3. Panie -najczęściej pasażerki samochodów- ze swoimi dziećmi i psami urządzały sobie przechadzki wzdłuż wlekących się pojazdów stając się ruchomym celem dla motocyklistów jadących pomiędzy rzędami aut.
4. Panowie - najczęściej kierowcy, wychodzili ze swoich aut, stawali na barierkach ochronnych, żeby ocenić jak długi jest korek przed nimi. Jak by to cokolwiek mogło przyspieszyć ruch.

Z taką kulturą, albo inaczej mówiąc, z takim brakiem znajomości podstaw zachowania się na drodze korek przeciągał się w nieskończoność. Cud, że żaden ze spacerowiczów nie został potrącony przez inne auto, a lawety w końcu dojechały na miejsce. A mogłoby to trwać znacznie krócej. I nie dziwię się teraz jednemu europosłowi który cofał sobie na autostradzie w Niemczech budząc zgrozę wśród innych kierowców i zarządzających ruchem. On poprostu nie wiedział że łamie przepisy.

P.S. Do tych wszystkich, którzy zaraz zaczną się czepiać, że się wymądrzam: spytajcie tych co robią chociaż 5000 kilometów miesięcznie czy nie mam racji.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 10, 2009, 10:55:57 »
O kurcze to ja i tak krótko jechałem do Świnoujścia. Fakt jest taki, że gdyby nie wspomniany wcześniej korek w Anklam możnaby dojechać bez wariactwa, zgodnie z przepisami w ciągu 2 godzin z Polic do centrum Świnoujścia.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 10, 2009, 11:59:41 »
Cytuj (zaznaczone)
1. Żaden z samochodów zwalniających z przodu nie włączył świateł awaryjnych sygnalizując korek przed sobą (wiadomo, że polscy kierowcy w ten sposób dziękują sobie za wpuszczenie w ciąg samochodów). A taki prosty gest zapobiegłby wielu gwałtownym hamowaniom, które widziałem i słyszałem przed i za sobą.


Na szczęście coraz więcej osób już zaczyna korzystać z tego zwyczaju. Choć ostatnio wracałem znad morza i po zjeździe z trójki na drogę do Dąbia - zaraz za pierwszym zakrętem - stały jakby nigdy nic dwa autokary. Połowa autobusu wystawała na jezdnie z pobocza (stały równolegle do drogi) i żaden z nich nie miał włączonych awaryjnych, choć było szarawo (koło 21.). Porażka :/
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 11, 2009, 20:07:30 »
Moja siostra 1 sierpnia w sobotę jechała przez Niemcy z Polic do Świnoujścia aż 5 godzin!
Mi parę dni wcześniej zajęło to niewiele ponad 2 godziny chociaż był niewielki korek z powodu przebudowy dróg. Zastanawiam się, jak można by ominąć tę przebudowę. Może ktoś ma jakiś pomysł?

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 12, 2009, 08:13:20 »
Cytat: "Febe"
Zastanawiam się, jak można by ominąć tę przebudowę. Może ktoś ma jakiś pomysł?


Zastanawiałem się nad tym i po kilku analizach doszedłem do wniosku, że jedyna sensowna możliwość ominięcia Anklam to trasa: Police=>Lubieszyn=>Löcknitz=>Pasewalk=>wjazd na autostradę A20 wjazdem nr 35=>zjazd z autostrady zjazdem nr 27 w okolicach miejscowości Gützkow i wjazd na drogę B111=>Wolgast=>Zinnowitz=>Heringsdorf do Świnoujścia. Jest jedno ale, tą drogą wychodzi z Polic (z Wyszńskiego) do Świnoujścia (do parkingu na ul. Bałtyckiej) jakieś 205 km (no ale z drugiej strony 80 km jedzie się autostradą).