Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12  (Przeczytany 29583 razy)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 02, 2011, 22:33:33 »
Tatankas, żeby zrozumieć człowieka, który bezinteresownie niesie pomoc naszym braciom mniejszym, najpierw samemu trzeba być człowiekiem... Zakrawa na kpinę, żeby Policach miało zabraknąć TOZu... Ciekawi mnie sposób rozumowania "ludzi" z urzędu miasta, bo jak dla mnie to nie ma nad czym myśleć tylko pomagać... Tatankas życzę z całego serca wytrwałości, beton  w końcu skruszeje... Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 03, 2011, 14:36:24 »
Może to co napiszę będzie kontrowersyjne. Tatankas piszesz tylko,że ONI nie chcą dać pieniędzy,że na nic nie ma,że brakuje tego i owego. Znam wiele organizacji skupiających wolontariuszy i nie mówię tu tylko o pomaganiu zwierzętom,które starają się o sponsorów we własnym zakresie. Pogratulować dobrego serca,zapału i chęci do pomagania zwierzętom w dzisiejszych trudnych czasach ale znakiem tych właśnie czasów jest to,że pieniążki same do nas nie przychodzą. Może należałoby...a właściwie co ja mogę wiedzieć. Tak czy inaczej powodzenia w działaniu.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 03, 2011, 21:50:33 »
Pełen reportaż:

http://www.tvp.pl/szczecin/informacyjne-spoleczne-kulturalne/wokol-nas/wideo/280711/4986021

1-2 dni możemy maksymalnie przetrzymywać zwierzęta,czyli kociaka 3-4 tygodniowego,który został znaleziony w lesie ,mamy nakarmić,sprawdzić,czy zdrowy i wypuścić na wolność,bo w tak krótkim czasie na pewno mu domku nie znajdziemy,a wypuszczając skarzemy na śmierć-super.
Kotki9 mamy sterylizować i ze świeżą raną po 1-2 dniach wypuścić,żeby wylizały sobie szwy i żeby rana się otworzyła,albo żeby wdało się zakażenie-i też do piachu.Jaki to ma sens.

A co nam da schronisko w Dobrej Szczecińskiej,żadna z nas nie będzie miała czasu aż tyle,ani pieniędzy,żeby tam jeździć i pomagać zwierzakom.Nikt nie będzie tym zwierzakom robił ogłoszeń,szukał nowych domków,będzie tak samo,jakby zwierzaki trafiały do schroniska w Szczecinie,może tylko z tym wyjątkiem,że będą lepsze warunki.

Potrzebny nam lokal tu w Policach,może być nawet stara rudera,by miała drzwi i okna,w której mogłybyśmy przetrzymywać te zwierzaki i je leczyć,szukać im domków.No i niedaleko,żebyśmy mogły spokojnie na piechotę dojść 3 x dziennie do zwierzaków,bo z nas wszystkich tylko ja mam samochód,reszcie zostają własne nogi,a paranoją by było,żebyśmy dużą część pieniędzy traciły na dojazdy.


Cytat: "Samson"
Znam wiele organizacji skupiających wolontariuszy i nie mówię tu tylko o pomaganiu zwierzętom,które starają się o sponsorów we własnym zakresie.


4 osoby niestety świata nie zwojują,mamy tyle zwierzaków pod swoją opieką,że nie starcza nam już czasu na inne rzeczy oprócz karmienia,leczenia i jeżdżenie na interwencje.Zapraszam Samson do nas-może ty nam załatwisz sponsorów,wolontariuszy przyjmiemy z otwartymi rękoma.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 04, 2011, 19:41:52 »
Właściwie to nie powinienem odpowiadać ale co mi tam. To Ty chcesz pomagać zwierzakom więc dlaczego mam coś za Ciebie robić? Mnie wystarczy że bedę dobrze opiekował się swoim własnym czworonożnym przyjacielem,nie mam potrzeby naprawiania całego świata. Ale powtarzam-życzę Ci jak najlepiej.

Offline Lilly

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 04, 2011, 20:17:04 »
Samson, to nie jest tak, ze my siedzimy i czekamy az pieniadze spadna nam z nieba. Robimy co mozemy, zeby znalesc sponsorow ale wiesz czasy sa ciezkie. Czasami jakis rzemieslnik zrobi nam bude dla psa lub kota za co im serdecznie dziekujemy. No i sa zima zbiorki karmy w szkolach i przedszkolach, my sie cieszymy z kazdej dostanej puszki dla zwierzaka bo wiemy, ze jakis biedak zostanie nakarmiony. Ale i tak najczestszymi sponsorkami jestesmy My same.

Beobachter

  • Gość
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 04, 2011, 20:29:14 »
Gadanie. Zrobiłyście cokolwiek, by jakieś granty otrzymać? Udowodniłyście przydatność poza unijnym programem? Przyjmiecie każde (!) nieszczęśliwe zwierzę?
Jeśli tak - podajcie konto. Jeśli nie - nie zawracajcie głowy.

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 04, 2011, 21:43:57 »
Byłam kilka razy wolontariuszką, akurat nie w schornisku dla zwierząt chociaż za czasów gimnazjalnych robiliśmy i dla zwierzaków zbiórki. Rozumiem doskonale Tatankas, czasem ciężko znaleźć sponsora dla chorego dziecka.
Państwo pomaga owszem, ale woli pomagać ludziom, nawet nie weryfikując tych stowarzyszeń. Podam przykład: stowarzyszenie pisze projekt na kursy komputerowe, wygrywa, dostaje pieniążki, robią jeden kurs. Zazwyczaj oni sami prowadzą, więc dostają za to z puli pieniążki na konto za poświęcony czas. Zdają raport, jest fajnie, a później nikt już ich nie kontroluje. I zostają posiadaczami powiedzmy 10 nowych komputerów. Sama byłam świadkiem czegoś podobnego jako wolontariuszka w pewnym miejscu.
Później pieniążków już nie ma na pomoc chociażby dla schronisk. Prywatni sponsorzy są albo nie ufni i nie chętni, albo też wolą pomóc dziecku i niestety zazwyczaj tylko dlatego że to "ładnie" wygląda.
Jeśli ktoś nigdy sam nie pozysykiwał prywatnego sponsora dla jakiejś organizacji niech nie twierdzi, że to bułka z masłem. Bo prawda jest taka, że albo trzeba mieć dobre kontakty, albo trzeba być osobą pełną samozapracia, o silnych nerwach i prawdziwej motywacji. Tak czasy są ciężkie.

Offline anita

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 05, 2011, 11:34:43 »
To bardzo przykra wiadomość dla wszystkich miłośników zwierząt że TOZ-u może zabraknąć. Władze miasta powinny murem stać za tą organizacją a nie słuchać narzekań jakiejś handlary ciuchów, zwłaszcza że wiele osób w Policach wie, że ta Pani ma coś nie tak z głową. Za tą burzę którą rozpętała ja już więcej nie skorzystam z usług jej sklepów.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 05, 2011, 17:11:54 »
Cytat: "Samson"
To Ty chcesz pomagać zwierzakom więc dlaczego mam coś za Ciebie robić?


Dlatego ja pomagam,zbieramy różne rzeczy na bazarkach z panią prezes,wystawiam bazarki,czyli opisuję rzeczy,mierzę je,sprzedaję,wysyłam.Cały czas trwania bazarku trzeba to kontrolować.A pieniążki z bazarków są wydawane na leczenie i żywienie zwierzaków,przez pół roku tylko i wyłącznie z bazarków mogłyśmy się utrzymać.Niestety na ni innego już czasu nie mam.

Cytat: "Beobachter"
Gadanie. Zrobiłyście cokolwiek, by jakieś granty otrzymać? Udowodniłyście przydatność poza unijnym programem? Przyjmiecie każde (!) nieszczęśliwe zwierzę?
Jeśli tak - podajcie konto. Jeśli nie - nie zawracajcie głowy.


Granty może nie,ale zobacz tu:

http://www.dogomania.pl/threads/196216-TOZ-quot-Ko%C5%82o-quot-w-POLICACH-szczeniaki-psiaki-kociaki-i-inne-nasze-zwierzaki

Nasze rozliczenia z bazarków i jakie kwoty zdobyłyśmy na leczenie i wyżywienie zwierzaków.Jeżeli wydaje ci się to mało,to powiem ci,że ja spędzam około 4 godzin dziennie na tych bazarkach,latając na pocztę i zdobywając nowe fanty po rodzinie i znajomych.To jak druga praca.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 09, 2011, 11:52:11 »
Cytat: "tatankas"


Dlatego ja pomagam,zbieramy różne rzeczy na bazarkach z panią prezes,wystawiam bazarki,czyli opisuję rzeczy,mierzę je,sprzedaję,wysyłam.Cały czas trwania bazarku trzeba to kontrolować.A pieniążki z bazarków są wydawane na leczenie i żywienie zwierzaków,przez pół roku tylko i wyłącznie z bazarków mogłyśmy się utrzymać.Niestety na ni innego już czasu nie mam.


Aukcja na allegro była wystawiona i 60 osób się postarało aby dać 5 zł.
Ile już po zakończeniu i cisza. Miałyście zrobić, aby można było płacić poprzez allegro co by dużo ułatwiło. To nie trzeba mieć mnóstwo czasu aby wystawić, a kasa sama wpada na konto :)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 09, 2011, 13:45:04 »
Malami ja akurat zajmuję się ogłoszeniami,prowadzeniem konta na naszej klasie,tematu na dogo i bazarkami,no i tu na forum.Zajmuje mi to kilka godzin dziennie i naprawdę na nic innego czasu nie mam,mam jeszcze swój dom,dzieci i swoje zwierzaki do ogarnięcia.Nasza pani prezes ma zbyt dużo interwencji i zwierzaków,które trzeba karmić,jeździć z nimi po wetach i sprzątać po nich,więc też nie ma nawet tej chwilki,zresztą nie jest tak obeznana z komputerem,rzadko ma czas,by do niego usiąść.Raz allegro zostało wystawione przez dziewczynę z tozu Szczecińskiego i do tej pory nie mają czasu,żeby się z nami rozliczyć,więc pieniążków jeszcze nie otrzymałyśmy,a z bazarków mamy je regularnie,więc bardziej nam się je opłaca kupować.Koleżanka,która ostatnio wystawiała allegro jest w szpitalu i nie wiadomo kiedy wyjdzie,a też ma swoją pracę,dom i zwierzaki.I jeszcze-to,że zostały zakupione cegiełki na allegro,to nie znaczy ,że wszyscy wpłacili pieniądze,bo często tak się zdarza,że po prostu ktoś kupi cegiełkę,ale pieniążków na konto już nie wysyła.Żeby dopilnować,kto wpłacił,a kto nie też potrzeba więcej czasu niż chwilkę niestety.Reszta pań pomagających w tozie to 2-3 kobitki,które są raptem parę razu w miesiącu w siedzibie po karmę do dokarmiania bezdomnych kotów i to wszystko.Pytam się więc-kto ma się tym zająć????Nie mamy takiej osoby.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline sylwia637

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 09, 2011, 14:32:23 »
Malami, spokojnie. Tak jak pisze Tatankas, na razie czekamy az skończą sie wakacje i na pewno zadziałamy. Ale niestety trzeba przyznać ze nie wszyscy wpłacili pieniadze z zakupionych cegiełek pomimo przypomnienia zeby zakończylu aukcje.:((

Na pewno w najbliższym czasie wystawimy allegro, bo te pieniążki sa nam bardzo potrzebne. :) Ale dziekujemy za zainteresowanie.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #27 dnia: Września 25, 2011, 20:54:26 »
W tym roku było przynajmniej 30 kotów z ulicy,którym udało się znaleźć nowe domki,około 26 psów+2 suczki ze szczeniakami,jedna miała ich pięć,druga miała dwa,które poszły do adopcji do Niemiec dzięki pomocy Tozu Szczecińskiego.Mieliśmy królika,któremu też domek znalazłyśmy.
Ile kotów i kotek wyłapałyśmy,wysterylizowałyśmy,wykastrowałyśmy i wyleczyłyśmy to nie zliczę,chyba,że spędzimy cały dzień nad papierami.Tylko wczoraj mieliśmy cztery interwencje,których w ciągu roku było kilkadziesiąt,jeżeli nie ponad setka.
Gdy dziewczyny mówią w gminie,że działalność w tym roku będzie zakończona,bo po prostu nie da się w takich warunkach i na takich warunkach nadal pomagać,to oni tam sobie myślą,że żartujemy.Niestety taka prawda,nie potrafimy z niczego zrobić czegoś,a do tego doszło i tego się od nas oczekuje.

Chciałam także bardzo "podziękować" panu,który przyszedł po odbiór rudej parki psiaków,którą przetrzymywałyśmy do czasu odnalezienia właściciela.Psiaki były przez nas karmione,wywiesiłyśmy zdjęcia,by mógł pan je odnaleźć.Myślałyśmy,że będzie pan szczęśliwy,że nie potrącił ich samochód,że nie rozchorowały się w zimną noc,że nie trafiły do schroniska,gdzie większe i agresywniejsze psy mogły by im krzywdę zrobić.DZIĘKUJEMY ZA TO,ŻE DZIĘKI TAKIM JAK PAN NASZE TOWARZYSTWO ZOSTANIE ZAMKNIĘTE.Obelgi w naszą stroną,teksty,że powinnyśmy się cieszyć,że pan trzyma te psy,karmi je i że płaci za nie podatek powinien pan zatrzymać dla siebie.Pozdrawiam wszystkich inteligentnych inaczej.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #28 dnia: Września 25, 2011, 21:11:55 »
Moze powinno si temu typowi odebrac psiaki, albo przynajmniej monitorowac ich sytuacje. To, ze
Cytat: "tatankas"
że pan trzyma te psy,karmi je i że płaci za nie podatek
nie znaczy, ze im tam jest dobrze i nie sa zastraszane, badz w jakis inny sposob terroryzowane. Zal mi takich ludzi... Dziewczyny, cokolwiek nie zrobicie, petycje, strajk, itp. bede Was popierac jak tylko sie da. Ja i moi znajomi rowniez.
Pozdrawiam cieplo.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« Odpowiedź #29 dnia: Września 25, 2011, 21:23:45 »
Może trzeba jakiś ogólno-policki strajk zorganizować? Taki z pompą. Zawołać TVN24, oni czasem puszczają takie reportaże.