Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Fotografia ślubna i nie tylko  (Przeczytany 31193 razy)

nike2210

  • Gość
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 06, 2010, 20:43:26 »
co do gustu to faktycznie nie ma co na ten temat dyskutować (jak wiadomo są różne :rotfl: ) z Dr. Kafar o obróbce też nie wchodzę w dyskusję bo nie jestem w tym temacie specjalistą, ale mogę podyskutować o jakości samych fotografii.

nike2210

  • Gość
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 06, 2010, 22:03:22 »
odchodząc od foto-cmyka to widzę, że dla Ciebie najważniejsza jest jakoś pod względem technicznym. zgodzę się , że ujęcia i kadr jest bardzo ważny ale powiedz mi jaki sens ma ostra jak żyleta fotografia skoro nie ma nic w sobie i do nikogo nie przemawia. bardzo często fotografie najlepszych światowych fotografów (wygrywające różne konkursy)nawet nie są ostre. a co do głębi ostrości ? to już kwestia tego co kto lubi. wiemy jednak, że większość np.  fotografii portretowej jest robiona na zasadzie ostre postacie - rozmyte tło.
zgadam się, że pstrykać każdy umie - zwłaszcza jak mu się da aparat i ustawi na auto, ale to chyba nie o to chodzi?  
pozdrawiam

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 06, 2010, 22:15:32 »
Nike ja oceniam to co widzę na fotkach zamieszconych na stronce, tam ewidentnie widać, że fotograf wali lampą prosto na parę młodą. Wejdz sobie choćby na reportaż- świecące, czerwone twarze, przepały na sukience. Jeśli ktoś ma choć minimalne pojęcie o dobrej fotografii takie foty są nie do zaakceptowania...Już nie wspomnę o tym kolażu (3 fotka) gdzie widać zdeformowane zdjęcia, widać ktoś nie ma pojęcia o jakiejkolwiek obróbce. Zatem może i dobrze, że się za obróbkę nie zabiera. Prawda jest taka, że każda fotka powinna być delikatnie obrobiona, ale profesjonalista zrobi to tak, że tej sztucznosci nie będzie widać. Fota numer 8- jakies białe poświaty wokół zdjęć, dla mnie to kicz. Fota numer dwa- miny młodych, ja bym takiej fotki wstydziła się dać mlodym, a jeszcze chwalić się czymś takim na stronce... Fotografie dzieci to już w ogóle dla mnie kosmos, jak można walić lampą dzieciakom po oczach, na połowie te oczy wyszły czerwone. Czym te fotki były robione? Jakoś mi się nie chce wierzyć, że lustrzanką. Ja lepsze pstryki ,,głupkiem,, robię...
Jeszcze ten plener ujdzie w tłumie...

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 06, 2010, 22:31:26 »
No przecież jest uchwycona chwila ;D  W reportażu: fota numer dwa- posępne miny młodych, fota numer cztery- młody drapie nos a pan w tle śpi. Mnie to zawsze zastanawiało czemu w dobie cyfrowych aparatów taki foto Ziutek nie pstryka dużej ilości fotek a potem nie wybiera z tego najlepszych. Przecież zdjęcia z głupkowatymi minami, zamkniętymi oczami powinny być z miejsca kasowane...

Ten fotograf powinien zawód zmienić na chirurga, tak pięknie młodemu zciachał rękę na przedostatniej focie z pleneru  :rotfl:

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 07, 2010, 07:42:48 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Czyli podsumowując - zdjęcie dobrej jakości, jest zdjęciem dobrym technicznie - czyli żyleta i bez szumów

Rozumiem, że studio Este jest u ciebie spalone, bo większość zdjęć z kościoła mają na wysokim ISO z szumami jak w telewizorze Rubin? I znów jak pisał Roland - jednym się to spodoba (bo stylizacja na starą fotkę, klimat itd.) a drugim nie (bo w dobie lustrzanek po 20tys.zł i obiektywów za 3x tyle oczekują żylet a nie szumu).
Więc dyskusja w tym temacie zawsze zahaczy o gusta odbiorów... Fajnie, gdyby nie skończyło się to kłótnią jak zwykle i zamknięciem tematu.
Pozdrawiam.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 07, 2010, 09:00:38 »
Najlepsze to w ANRO stare POLICE  robiłam i extra wyszły

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 07, 2010, 09:44:32 »
Cytat: "robert1995"
Cytat: "Dr.Kafar"
Czyli podsumowując - zdjęcie dobrej jakości, jest zdjęciem dobrym technicznie - czyli żyleta i bez szumów

Rozumiem, że studio Este jest u ciebie spalone, bo większość zdjęć z kościoła mają na wysokim ISO z szumami jak w telewizorze Rubin? I znów jak pisał Roland - jednym się to spodoba (bo stylizacja na starą fotkę, klimat itd.) a drugim nie (bo w dobie lustrzanek po 20tys.zł i obiektywów za 3x tyle oczekują żylet a nie szumu).
Więc dyskusja w tym temacie zawsze zahaczy o gusta odbiorów... Fajnie, gdyby nie skończyło się to kłótnią jak zwykle i zamknięciem tematu.
Pozdrawiam.


Ja osobiście wolę szumy niż foty z wybudowaną lampą gdzie twarz wygląda tak, że można każdego zaskórnika i pryszcza policzyć. Takie foty to sobie można głupkami pstrykać, jeśli się płaci za sesję to ma się prawo wymagać. A gusta i guściki są rózne ok, jedni lubią rameczki, doklejane kwiatki, kolumienki, dla innych to kicz. No ale jak można gustować w złej jakości fotkach, nie rozumiem  :crazy:

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 07, 2010, 10:51:22 »
Cytat: "ona"
Ja osobiście wolę szumy niż foty z wybudowaną lampą gdzie twarz wygląda tak, że można każdego zaskórnika i pryszcza policzyć.
Można zdjęcie zrobić z lampą tak, by twarz wyglądała dobrze, po za tym "oczyszczanie" twarzy np. w Photoshopie to nic wielkiego... ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 07, 2010, 11:59:10 »
"Oferujemy trzy rodzaje usług:

DOBRZE - TANIO - SZYBKO

Można wybrać dowolne 2.

DOBRZE i TANIO nie będzie SZYBKO
DOBRZE i SZYBKO nie będzie TANIO
SZYBKO i TANIO nie będzie DOBRZE"

I tyle w temacie ;)
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Przybysz

  • Gość
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 07, 2010, 12:28:12 »
Około rok temu foto-cmyk robił nam chrzciny. Byliśmy zadowoleni. Faktycznie można mieć pewne zastrzeżenia do zdjęć na stronie, ale koleżanka "ona" moim zdaniem się rozpędziła w krytyce. Nie widzę posępnych min młodych, czerwonych oczu u dzieci, a zdjęcie czwarte cytuję " fota numer cztery- młody drapie nos a pan w tle śpi." pod względem uchwycenia chwili rewelacyjne. Ale zawsze znajdą się krytycy i to dobrze bo może zobaczymy lepsze zdjęcia na ich stronie ;D

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 07, 2010, 13:38:16 »
Przybysz co kto lubi, dla mnie ta fota jest koszmarna i ja osobiście bym się wstydziła czegoś takiego dać młodym a co dopiero chwalić się na stronce...No ale o czym my tu mówimy, jak ty nie widzisz czerwonych oczu...

Kuba ty mi tego nie tłumacz. Zgadzam się, można zrobić fajną fotkę z lampą ale trzeba umiejętnie jej użyć a nie walić na wprost tak, że wychodzą czewrone oczy, pryszcze na twarzy większe niz to widać gołym okiem a sukienka młodej jest tak prześwietlona, że nie widać faktury materiału, tylko wszystko zlane w jedną całość. Może warto zainwestować w lampę a nie stosowac wbudowaną, jeśli już się fotografuje w celach zarobkowych...A o photoshopie już pisałam, nie jestem przeciwniczką jeśli nie jest przesadzony.

Ok ja sie nie kłócę, dla mnie foty makabryczne, no ale ja z tych bardziej wymagających...

Przybysz

  • Gość
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 07, 2010, 19:37:39 »
"ona" widzisz u dzieci czerwone oczy których nie ma...Masz oko ;D  Natomiast oceniając czwarte zdjęcie jako koszmarne utwierdzasz mnie w przekonaniu, że nie czujesz zdjęć reportażowych. Sztuką jest konstruktywna krytyka przy zachowaniu obiektywizmu. Tej sztuki moim zdaniem niestety nie opanowałaś. Po Twoich opiniach widzę, że karmisz się krytyką. Może wskażesz mi jakieś dobre studio fotograficzne na przyszość.

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 07, 2010, 20:39:39 »
Cytat: "Przybysz"
"ona" widzisz u dzieci czerwone oczy których nie ma...Masz oko ;D  Natomiast oceniając czwarte zdjęcie jako koszmarne utwierdzasz mnie w przekonaniu, że nie czujesz zdjęć reportażowych. Sztuką jest konstruktywna krytyka przy zachowaniu obiektywizmu. Tej sztuki moim zdaniem niestety nie opanowałaś. Po Twoich opiniach widzę, że karmisz się krytyką. Może wskażesz mi jakieś dobre studio fotograficzne na przyszość.


Hahaha, nawet nie wiesz jak mnie rozbawileś tą fotografią reportażową  :jupi: Widać nie widziałeś nigdy dobrych zdjęć reportażowych. Mamy odmienne pojęcie dobrej fotografii i zupełnie odmienne gusta. W tym wątku były nie raz linki do dobrych fotografów, przejrzyj sobie i zobacz jak dobre foty wyglądają.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 07, 2010, 21:04:31 »
Geniuszem fotografii nie jestem, jeszcze sporo mam do nauki przed sobą ale jako trochę obeznany z fotografią dodam coś od siebie.

Są ludzie co jeżdżą maluchami i są z tego zadowoleni, inni na takie pojazdy nawet nie spojrzą. Ja podobnie jak ona uważam, że ogólnie zdjęcia z sakramentów z tamtej strony są koszmarne. Ale może komuś się podobają, tak jak podobają się maluchy. Natomiast zdjęcia plenerowe są niezłe, choć i tak można je poprawić.

Odnośnie zdjęcia nr 4, to jest problem. Generalnie jedna z sytuacji w której cokolwiek się nie zrobi i tak będzie źle. Zdjęcie na dworze w nocy, zatem lampę trzeba użyć. Jeżeli panna młoda będzie ładnie doświetlona i będzie widać "fakturę materiału", to na bank śpiący Pan pod ścianą będzie mocniej niedoświetlony, zaś czarna dziura za młodymi będzie jeszcze większa.

Sorry, ale walenie lampą na wprost nie świadczy za dobrze o fotografie. Zdjęcie ma wyglądać w miarę naturalnie, a co za naturalność gdy na fotkach widać ostre cienie i czarną dziurę za fotografowanymi? Albo świecącą skórę na czole, bo palniku lampy. Jak ktoś zarabia na fotografii to inwestuje w jasne szkła, a nie świeci na wprost.

Odnośnie owego Photoshopa. Uogólnienie, akurat do obróbki zdjęć ze ślubu PS nadaje się słabo. Prędzej Lightroom lub inny wyspecjalizowany do obsługi plików RAW. Co nie zmienia faktu, że zdjęcia prosto z puszki nie są atrakcyjne. Człowiek jest tak zbudowany, że nie lubi naturalnych zdjęć. Zdjęcia mają być podkręcone, tzn poprawione bardziej intensywne kolory. Swego czasu największą sprzedawalność miał film Kodak Gold, który nieznacznie zażółcał zdjęcia.

Wysokie ISO? Neptunalia ogarnąłem na ISO3200 i generalnie dało się dobrze usunąć szum (choć pewnie można było lepiej). Jeżeli ktoś oddaje młodym nieruszane zdjęcie z ziarnem, to jest kilka opcji: nie szanuje klientów albo nie wie jak poprawnie usunąć szum. Jakby nie było, klienci będą takiego wyboru żałować. No chyba, że to zabieg celowy, a klienci są wtajemniczeni.

Fotoreportaż? Sorry, ale nawet tu profesjonalna firma powinna trzymać poziom. Tamte pstryki jest w stanie zrobić każdy mający Idiotenkamera.

Podsumowując. Zanim zatrudni się fotografa należy dokładnie przejrzeć jego portfolio. Jeden taki ziutek może popsuć tak ważny dzień jak ślub. Ja mam tego świadomość i kiedyś mają propozycję na pierwszego ślubnego wolałem odmówić.

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Fotografia ślubna i nie tylko
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 07, 2010, 22:05:51 »
Przybysz tu masz prawdziwe fotki reportażowe. Miłego oglądania:
http://www.bwitekweddings.com/portfolio,12.html
http://www.bwitekblog.com/

[ Dodano: 2010-08-11, 13:00 ]
http://blog.gorscy-fotografia.pl/

[ Dodano: 2010-08-11, 13:03 ]
http://blog.gorscy-fotografia.pl/category/reportaz/