Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Kto ma rację i powinien reprezentować Polskę na szczycie UE i nadawać ton polskiej polityce zagranicznej?

Premier Tusk
18 (54.5%)
Prezydent Kaczyński
9 (27.3%)
Obaj
3 (9.1%)
Nie obchodzi mnie to
3 (9.1%)

Głosów w sumie: 18

Głosowanie skończone: Października 15, 2008, 18:36:33

Autor Wątek: [Polska] Prezydent czy premier na szczyt UE  (Przeczytany 8312 razy)

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
[Polska] Prezydent czy premier na szczyt UE
« dnia: Października 15, 2008, 18:36:33 »
Kto waszym zdaniem powinien prowadzić politykę zagraniczną na szczycie UE? Czy premier słusznie nie chciał prezydenta w delegacji na szczyt?

www.bankier.pl:

Cytuj (zaznaczone)
"Prezydent Lech Kaczyński w rozmowie z telewizyjną Jedynką nie chciał komentować decyzji kancelarii premiera. Przypomniał natomiast, że jako prezydent przysługuje mu także prawo sprawowania władzy wykonawczej i prowadzenia polityki zagranicznej."


Moim zdaniem premier ma podstawy konstytucyjne by pogonić prezydenta. Art 146, punkt 1 Konstytucji mówi, że "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną Rzeczpospolitej Polskiej." Prezes Rady Ministrów to premier Tusk.

Zgodnie z punktem art. 133 prezydent "współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem". Ale osobą nadającą ton polskiej polityce zagranicznej nadal jest Rada Ministrów.

Odniosłem takie wrażenie, że prezydent Kaczyński nie może się pogodzić z tym, że prawdziwa władza, czyli zarządzanie krajem i jego sprawami poza granicami Polski, znajduje się w rękach "wrogów".

Co sądzicie o tym całym zamieszani? Wszyscy się chyba zgodzimy, że taki obrót spraw szkodzi Polsce.

zaski

  • Gość
[Polska] Prezydent czy premier na szczyt UE
« Odpowiedź #1 dnia: Października 15, 2008, 19:49:58 »
noż kurde każde dziecko Ci odpowie "kaczor donald" :rotfl:

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Polska] Prezydent czy premier na szczyt UE
« Odpowiedź #2 dnia: Października 15, 2008, 20:25:04 »
Po raz kolejny Polska pokazala sie od zlej strony  :/
Zenada i obciach  :evil:   Oj panowie nie po to was wybrano  :faja:

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
[Polska] Prezydent czy premier na szczyt UE
« Odpowiedź #3 dnia: Października 15, 2008, 21:02:48 »
nie ważne kto ,najważniejsze by nie robić z tego show-znów jesteśmy bardzo ważni w Europie; wszyscy zajęli się kto usiądzie a nie co ma do powiedzenia

dnfan1

  • Gość
[Polska] Prezydent czy premier na szczyt UE
« Odpowiedź #4 dnia: Października 17, 2008, 13:46:55 »
poki co to kancelaria premiera odmowila prezydentowi samolotu do Brukseli twierdzac najpierw, ze pilot chory, ze to, ze tamto a w koncu argumentujac, ze jest to lot prywatny prezydenta i samolotu nie dostanie, natomiast dzis ta sama kancelaria premiera bez przeszkod udostepnila prezydentowi Jaka 40 aby sobie smignal do Juraty,

Brebis

  • Gość
[Polska] Prezydent czy premier na szczyt UE
« Odpowiedź #5 dnia: Października 17, 2008, 21:46:50 »
a ja jestem za wszystkim co jest przeciwko Kaczyńskim, bo nienawidzę ich po prostu..  :rotfl:

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Polska] Prezydent czy premier na szczyt UE
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 13, 2008, 22:41:22 »
Cytat: "Brebis"
a ja jestem za wszystkim co jest przeciwko Kaczyńskim, bo nienawidzę ich po prostu..  :rotfl:



Nienawidzisz bo ...?

Brebis

  • Gość
[Polska] Prezydent czy premier na szczyt UE
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 14, 2008, 05:56:18 »
Bo mam takie prawo :-)

budzik

  • Gość
[Polska] Prezydent czy premier na szczyt UE
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 14, 2008, 07:22:05 »
Art. 126.
1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej.

Nie jestem fanem obecnego prezydenta, ale to prezydenta wybiera się w wyborach bezpośrednich (wybieramy reprezentanta naszego kraju) natomiast premier wybierany jest przez partie, która zwyciężyła (zazwyczaj)

głos rozsądku

  • Gość
[Polska] Prezydent czy premier na szczyt UE
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 14, 2008, 11:29:00 »
Cytat: "budzik"
Art. 126.
1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej.


Art. 146.
1. Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną Rzeczypospolitej Polskiej.
Art. 133.
1. Prezydent Rzeczypospolitej jako reprezentant państwa w stosunkach zewnętrznych:
1) ratyfikuje i wypowiada umowy międzynarodowe, o czym zawiadamia Sejm i Senat.

Polska konstytucja jest trochę zagmatwana ale o tym mówiono już w każdej możliwej telewizji i pisano w każdej możliwej gazecie. Konstytucjonaliści są zgodni, że to rząd prowadzi politykę zagraniczną a prezydent jedynie reprezentuje kraj.

Jeden z komentatorów w pewnej telewizji zwrócił uwagę pewien fakt. Mianowicie w pisaniu konstytucji pomagali bracia kaczyńscy, którzy najpierw chcieli ograniczyć władzę swojemu największemu wrogowi - prezydentowi Wałęsie, a następnie wrogowi nr 2 - prezydentowi Kwaśniewskiemu. Udało im się to zrobić, a teraz gdy jeden z nich jest prezydentem to zupełnie inaczej interpretuje ten sam dokument, który sam pomagał pisać. Jest to co najmniej zastanawiające.