Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy  (Przeczytany 248512 razy)

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #330 dnia: Maja 12, 2010, 09:35:44 »
Sprzątać.  TAK! Tylko niech to będzie wreszcie obowiązek dla wszystkich i niech będzie to w końcu egzekwowane.
Tylko, że komu chce się z g....m lecieć do domu bo przecież nie ma ich tu gdzie wyrzucać. Potrzeba specjalnych koszy moim zdaniem i to dość sporo.
Mógłby w końcu ktoś też zająć się tymi, którzy za posiadanie psiaków nie płacą. Teraz taka moda na stażystów, to niech gmina weźmie takich kilku i niech wysyłają upomnienia.
Kupa ludzi nie płaci a za odzyskane pieniądze będzie można powoli robić może kosze na psie miny.
Musi w każdym bądź razie być na to jakiś pomysł bo takie proszenie tylko to jak grochem o ścianę.
Nie robi tego sąsiad to ja też nie muszę powie inna osoba i tak będzie się to przeciągało.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #331 dnia: Maja 12, 2010, 15:35:32 »
Cytat: "NIKA"
Tylko, że komu chce się z g....m lecieć do domu bo przecież nie ma ich tu gdzie wyrzucać. Potrzeba specjalnych koszy moim zdaniem i to dość sporo.

Można wyrzucać do zwykłego kosza - była o tym mowa parę postów wyżej.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #332 dnia: Maja 12, 2010, 21:03:16 »
Wiesz co niby tak, tylko są miejsca, że i tych jak na lekarstwo.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

marcin

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #333 dnia: Maja 12, 2010, 22:58:29 »
Cytat: "Wykidajło"
Mogliby jeszcze napisać, że torebki z wiadomą zawartością wolno wrzucać do zwykłych koszy na śmieci.

no pewnie że można. Najlepiej do tych obok ławek

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #334 dnia: Maja 14, 2010, 13:36:40 »
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #335 dnia: Maja 14, 2010, 14:16:01 »
Pilnuj swojego dziecka!!!
Pewnie słyszałeś o wypadku w Netto,gdzie dzieciak wypił/zjadł kreta!!!
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

pendrajf

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #336 dnia: Maja 14, 2010, 14:23:49 »
tatankas, skoro porównujesz sklepową półkę z chemią do trawnika na placu zabaw przed domem, to świadczy to tylko i wyłącznie o Tobie, i twoich mechanizmach "logicznego myślenia".

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #337 dnia: Maja 15, 2010, 11:26:19 »
Po prostu i tu i tu na dzieciaka czyhają niebezpieczeństwa i trzeba dzieci pilnować,ty się wkurzasz,że na trawie gówna psów leżą,a ja ci piszę,że nie tylko psów,mieszkam blisko lasu i wiem,że większość bezdomnych,pijaczków i nie wiadomo kto tam jeszcze srają na obrzeżu lasu.A skąd to wiem,bo akurat szczeniaki maja to do siebie,że konsumują takie rzeczy,czyli ludzkie odchody i to nie tylko ja,ale większość moich sąsiadów to potwierdza.Ja tylko boleśnie się o tym przekonałam bo po takiej konsumpcji szczeniak mój 8 miesięczny tydzień na antybiotykach,pod kroplówkami i trzy stówki poszły się je....Tak więc zadbaj najpierw o kulturę WSZYSTKICH ludzi a potem zacznij się czepiać psów.A MOŻE TO WŁAŚNIE KUPĘ JAKIEGOŚ PIJACZKA TO DZIECKA WCINA.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

bob

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #338 dnia: Maja 16, 2010, 07:18:47 »
To, że na dzieci trzeba uważać niezależnie od okoliczności nie ulega wątpliwości. Kłóciłbym się natomiast z tezą o wyższości psich ekskrementów nad ludzkimi...

Nie ulega wątpliwości, że 100% psów załatwia się "w plenerze", bo tak to sobie Matka Natura wymyśliła. I choć oczywiście znajdą się i ludzie postępujący z tych czy innych powodów podobnie, to jednak jest ich zdecydowanie mniej: jeden procent? Góra dwa procent populacji. Ilu jest w Policach meneli? Dwudziestu? Pięćdziesięciu? Załóżmy nawet, ze stu. A psów kilka(naście) razy więcej... I właśnie dlatego kupa, którą zajada się dziecko z demota roberta1995 z ponad dziewięćdziesięcioprocentowym prawdopodobieństwem jest kupą psią.

Sama więc widzisz, że jeśli o kupach na trawnikach mowa, to kultura właścicieli psów wydaje się być ważniejsza, niż edukowanie niereformowalnych przecież pijaczków i innych "leśnych dziadków".

Pozdrawiam!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #339 dnia: Maja 16, 2010, 13:09:51 »
Wszystko rozumiem i dlatego sprzątam po swoim psie lub po prostu idę z nią do lasu.I właśnie szlag człowieka trafia przez tych meneli,bo ja elegancko posprzątam po swoim psie i do tego jeszcze muszę kupę kasy wydać na jego leczenie przez ten margines.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

marcin

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #340 dnia: Maja 18, 2010, 03:04:40 »
A gdzie jest temat "sprzątajmy po sobie"? Bo widzę że psy się wiesza a ludzi nie...... A idąc ulicą to więcej spotka się rozbitych butelek, papierków, niedopałków papierosów a nawet zużytych prezerwatyw na chodniku niż psich kup. I nikomu to nie przeszkadza? Bo mi tak. Bardziej niż głupi srający pies bo on po prostu nie wie że nie ma prawa srać, a człowiek rozumie że jest śmietnik  a i tak śmieci wyrzuci za siebie....

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #341 dnia: Maja 18, 2010, 07:55:30 »
Marcin jeśli ci brakuje tematu o rozbitych butelkach to sobie go załóż, kto ci broni? Jak założysz to daj znać, chętnie się wypowiem. Tutaj jednak sobie daruj te niezbyt bystre argumenty bo to jest temat o psich kupach a nie papierkach, petach, menelach czy rozbitych przystankach. I jest to temat o niesprzątaniu po sobie, bo przecież nikt nie wymaga by pies sprzątał swojego  klocka, chyba od tego ma właściciela. Masz psa to po nim sprzątaj! Jeśli tego nie robisz to jesteś syfiarzem, brudasem na równi z menelami srającymi po krzakach, czy gnojkiem wywalającym pety na trawnik. Zresztą ja wole by moje dziecko nadepnęło na peta niż na klocka zostawionego przez twojego psa, zdecydowanie! I bym się kłóciła, że papierków jest więcej niż psich kup...
A tobie Tatankas radzę sprecyzować. Raz piszesz, że nie musisz sprzątać po swoim psie bo chodzisz do lasu , raz piszesz, że sprzątasz- gubisz się kobieto w zeznaniach ;)Swoją drogą lasy przy blokach nie są wychodkiem dla psów. Nie podoba mi się jak idę na spacer z dzieckiem do lasu i tam mina na minie. Las to nie sralnia!

[ Dodano: 2010-05-18, 08:38 ]
I jeszcze Tatankas napisz dlaczego uważasz, że masz większe prawo robić toaletę dla swojego psa na obrzeżach lasu od pijaczków?? Twój piesek robi kupkę ze złota? No i napisz jak to się stało, że piesek skonsumował kupkę? Czyżbyś go nie pilnowała?? Pewnie biegal bez smyczy jak to właśnie w przypadku psiarzy częsty widok. Jesteście takim samym marginesem społecznym jak te pijaczki srające po krzakach!

pendrajf

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #342 dnia: Maja 18, 2010, 08:57:10 »
Podsumujmy:

- zanieczyszczanie fekaliami: trawników, placów zabaw, chodników, klatek schodowych, elewacji budynków, skrzynek z mediami, latarni, znaków drogowych (ostatnio przewrócił się znak drogowy na ul. Przyjaźni - słup został przeżarty od psiego moczu), zaminowane wszystkie wejścia do lasu z osiedli;
- co się wiąże z powyższym - roznoszenie chorób, zagrożenie epidemiologiczne (informował ostatnio o tym sanepid na takich karteczkach z mikrodrukiem);
- zagrożenie pogryzieniem przez psy bez kagańców i smyczy (biegające wolno po osiedlu lub pozostawione przed sklepem);
- wieczne szczekanie, rano, w południe, wieczorem;
- wycie psów pozostawionych w mieszkaniach;

Wystarczy? Ktoś jeszcze coś dopisze?

Dla mnie to wystarczający powód, żeby całkowicie zakazać hodowania w miastach jakichkolwiek zwierząt większych od świnki morskiej. A jak się komuś nie podoba to zapraszamy z powrotem na wioskę, tam będzie mógł mieć krowy, świnie, owce, psów ile tylko zechce... wszystko na swoim podwórku.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #343 dnia: Maja 18, 2010, 09:02:44 »
Cytat: "ona"
Pewnie biegal bez smyczy jak to właśnie w przypadku psiarzy częsty widok. Jesteście takim samym marginesem społecznym jak te pijaczki srające po krzakach!


Łatwo się zacietrzewić, zapędzić w oskarżeniach i co gorsza - zacząć obrażać ludzi.

[ Dodano: 2010-05-18, 09:05 ]
Cytat: "pendrajf"
Dla mnie to wystarczający powód, żeby całkowicie zakazać hodowania w miastach jakichkolwiek zwierząt większych od świnki morskiej. A jak się komuś nie podoba to zapraszamy spowrotem na wioskę, tam będzie mógł mieć krowy, świnie, owce, psów ile tylko zechce... wszystko na swoim podwórku.


Dla mnie to wystarczający powód by właścicielom psów dowalić takie sankcje finansowe, żeby im się odechciało posiadać psa w sposób nieodpowiedzialny (bieganie samopas, sranie gdzie popadnie, brak szkolenia i wychowania).
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #344 dnia: Maja 18, 2010, 09:19:39 »
Drakulka jeśli pijaczki robiący kupke w krzakach są marginesem to tak samo właściciel który nie sprząta po swoim psie, dla mnie nie ma różnicy. Nikt nie ma prawa zanieczyszczać naszego miasta: czy to psiarz, czy drobny pijaczek, czy tez wandal. I nie uważam bym obrażała, nazwałam tylko sprawę po imieniu, jesli ktoś nie sprząta po swoim czworonogu to sam sobie świadectwo wystawia.
Co do drugiej częście to się zgadzam.