Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Trzebież] Trzebież  (Przeczytany 24885 razy)

zaski

  • Gość
[Trzebież] Trzebież
« dnia: Lipca 12, 2008, 23:58:44 »
wybrałem się dzisiaj z rodzinką w poszerzonym składzie o rodzinę z Polski do naszego kurortu lokalnego. Postanowiliśmy skorzystać z transportu miejskiego tzn. LS na dzień dobry pierwszy problem nie ma rozkładów jazdy na Siedleckiej przy rondzie, ani przy MOKu ani nawet w Trzebieży co zakończyło się 40 minutowym czekaniem na przystanku końcowym i przyglądaniu się do czego zdolni są z nudów kierowcy i kanary SPPK którzy całe te 40 minut naszego oczekiwania stali a raczej kombinowqali siedząc chodząc itp.naprzeciw przystanku. Po dotarciu do kurortu powitał nas ( w sobotę ok. 12) wysypujący się kubeł śmieci ale nie taki przystankowy, bo tam nawet ławki nie ma w wiacie, ale taki jaki znamy z osiedlowych śmietników. Po tym nieprzyjemnym powitaniu, coś na poprawę humoru, oznaczenie alejki/deptaku - okrągły niebieski znak informacyjny że to alejka dla pieszych i ścieżka rowerowa a pod nim tabliczka nie dotyczy rowerzystów. Samej plaży też przydałoby się sprzątanie np. takim sitem jak na głębokim. Pomimo tych niedogodności i  wysokich cen np. za rower wodny, eskapadę można było uznać za udaną - bo dopisała tylko pogoda. :sunny:

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 13, 2008, 10:57:39 »
Cytat: "zaski"
okrągły niebieski znak informacyjny że to alejka dla pieszych i ścieżka rowerowa a pod nim tabliczka nie dotyczy rowerzystów
Okrągłe i niebieskie są znaki nakazu ;-)
A ta tabliczka spod niego prawdopodobnie została zdjęta z innego znaku stojącego obok - zakazu poruszania się pojazdów mechanicznych (taki biały z czerwoną obwódką) i przykręcona do tego niebieskiego ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

zaski

  • Gość
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 13, 2008, 13:41:56 »
Cytuj (zaznaczone)
A ta tabliczka spod niego prawdopodobnie została zdjęta z innego znaku stojącego obok - zakazu poruszania się pojazdów mechanicznych (taki biały z czerwoną obwódką) i przykręcona do tego niebieskiego

jedyny biały z czerwoną obwódką jest ale z cyferkami 30 mądralo i nie interesuje mnie jak on tam się znalazł - śmieszy i jest po prostu żenujący bałagan tam panujący i tyle. Tak samo bzdurą jest znak zakazu psów na plaży bo i tak lezą z nimi na plaże i tak, a jak zwrócisz uwagę to właściciel szczeka bardziej niż jego pies. Słoneczny patrol (ratownicy) uwagi też nie zwracają a panie policjantki tylko przemknęły swym świeżo umytym stilo i nawet nosa za szybę nie wysadziły tak były pochłonięte rozmową ze sobą. No i te autobusy. Jaki sens ma utrzymywanie dwóch osób siedzących godzinę czasu w autobusie w oczekiwaniu na kurs same straty i stwarzanie dodatkowego zagrożenia dla pasażerów.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 13, 2008, 13:46:46 »
Cytat: "zaski"
jedyny biały z czerwoną obwódką jest ale z cyferkami 30 mądralo
Mylisz się, byłem w Trzebieży w czwartek i również zwróciłem uwagę na te znaki, ale ja jeszcze zauważyłem taki(stoi jakieś dwa metry od znaku nakazu:

Cytat: "zaski"
Jaki sens ma utrzymywanie dwóch osób siedzących godzinę czasu w autobusie w oczekiwaniu na kurs same straty

A to nie dzięki temu, że w autobusie jest kontroler linia samorządowa jest opłacalna? Przecież gdyby go nie było mało osób kupowało by bilet ;-)

Cytat: "zaski"
stwarzanie dodatkowego zagrożenia dla pasażerów

No jeżeli ktoś zapytany o bilet przez kontrolera dostaje zawału to rzeczywiście, stwarza on (kontroler) zagrożenie.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Ardilla

  • Gość
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 13, 2008, 14:27:33 »
Cytat: "zaski"
pierwszy problem nie ma rozkładów jazdy na Siedleckiej przy rondzie, ani przy MOKu ani nawet w Trzebieży co zakończyło się 40 minutowym czekaniem na przystanku końcowym
 

to przed wyjazdem trzeba było sobie sprawdzić na stronie sppk , a nawet wirtualnych polic , tam są rozkłady jazdy.

Cytat: "zaski"
i przyglądaniu się do czego zdolni są z nudów kierowcy i kanary SPPK którzy całe te 40 minut naszego oczekiwania stali a raczej kombinowqali siedząc chodząc

jak mają czas wolny to nich sobie nawet leżą  ,  a nawet tańczą kankana ich sprawa , nie widzę w tym nic denerwującego , że sobie chodzili

Cytat: "kubapolice"
zaski napisał/a:
Jaki sens ma utrzymywanie dwóch osób siedzących godzinę czasu w autobusie w oczekiwaniu na kurs same straty

A to nie dzięki temu, że w autobusie jest kontroler linia samorządowa jest opłacalna? Przecież gdyby go nie było mało osób kupowało by bilet  

zaski napisał/a:
stwarzanie dodatkowego zagrożenia dla pasażerów

No jeżeli ktoś zapytany o bilet przez kontrolera dostaje zawału to rzeczywiście, stwarza on (kontroler) zagrożenie.


Racja , ls przynosi znacznie większe dochody od kiedy są konduktorzy , i nie trzeba martwić się o bilet jak się wsiada do ls .

krótki

  • Gość
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 13, 2008, 15:20:18 »
Cytat: "zaski"
Tak samo bzdurą jest znak zakazu psów na plaży bo i tak lezą z nimi na plaże i tak, a jak zwrócisz uwagę to właściciel szczeka bardziej niż jego pies.

znaki drogowe[ ograniczenia prędkości, zakazy skrętów itp.] też są bez sensu skoro ludzie je łamią[nie dosłownie], po co tablica odjazdów i przyjazdów na stacji pkp, skoro i tak sie pociągi spuźniają. Można by tak w nieskończoność ale po co ??

Offline police1260

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 13, 2008, 15:41:42 »
Cytuj (zaznaczone)
po co tablica odjazdów i przyjazdów na stacji pkp, skoro i tak sie pociągi spuźniają. Można by tak w nieskończoność ale po co ??


Jakie pociągi?
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

krótki

  • Gość
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 13, 2008, 15:42:52 »
Cytat: "police1260"

Jakie pociągi?


to tylko taki przykład ;]

Heidi

  • Gość
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 13, 2008, 18:06:15 »
Cytat: "Ardilla"
to przed wyjazdem trzeba było sobie sprawdzić na stronie sppk , a nawet wirtualnych polic , tam są rozkłady jazdy


Hmm, rozkład jazdy zamontowany na przystanku jest w tym celu, aby każdy pasażer mógł dowiedzieć się z niego o jakiej porze odjeżdża autobus. Tym bardziej, że do Trzebieży przyjeżdżają ludzie, którzy nie mają przyjemności kursować tym autobusem codziennie. Więc brak rozkładu to problem nie tego, który chciał zorientować sie o której ma autobus, z tabliczki umieszczonej przy przystanku, a tego który powinien zadbać o to, żeby te rozkłady tam widniały. Więc nie dziwię się, że kolega Zaski nie zajrzał do internetu. Ja na jego miejscu też bym nie zaglądała :) Tak w ogóle u mnie na wsi rozkładu ls nie ma już od zeszłego roku, więc to chyba normalne zjawisko :) ja zdążyłam się przyzwyczaić. Pzdr

zaski

  • Gość
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 13, 2008, 19:38:10 »
dzięki Heidi - ty jedna wiesz o co biega, bo reszta to patrzy tylko jak się przypieprzyć do kogoś
Cytat: "Ardilla"
to przed wyjazdem trzeba było sobie sprawdzić na stronie sppk , a nawet wirtualnych polic , tam są rozkłady jazdy.
- to niech postawią skrzynki z netem na każdym przystanku to będę sprawdzał (oczywiście za twoje pieniądze mądralo)
panie krótki przepisy są by je respektować a odpowiednie służby by je egzekwować i tyle.
Tak samo nigdzie nie napisałem, że błędem było zatrudnienie konduktora. Też do ostatniej eskapady byłem zdania że to dobre, ale po tym co widziałem w autobusie śmiem wątpić czy przynosi to dalej oczekiwane zyski. Po za tym płacenie za męczącą godzinę nic nie robienia dwóm osobom do zysków raczej ciężko zaliczyć. Sam dobrze wiem że siedzenie bez sensu godzinę za kółkiem jest bardziej męczące niż trzy godziny normalnej pracy za kółkiem i dla tego twierdzę że nie jest to bezpieczne dla pasażerów. A jeżeli już musi koniecznie być ta godzinna przerwa to niech stworzą im godziwe warunki do odpoczynku i tyle.

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 13, 2008, 19:41:14 »
a czy to wina kierowców i kontrolerów,że mają tak ułożony rozkład?? Po drugie każdemu należy się przerwa

zaski

  • Gość
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 13, 2008, 19:48:48 »
Cytat: "delma"
Po drugie każdemu należy się przerwa

w godziwych warunkach - tak ale nie tak jak ma to miejsce obecnie

wafel 345

  • Gość
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 13, 2008, 21:11:08 »
Jak już wiecie z poprzedniej edycji FORUM od 01.08.08 drożeją bilety LS.
Dla niewiedzących odsyłam do stron internetowych URZĘDU MIEJSKIEGO POLIC.

Sam opisałem wygląd plaży i syfu wokół tego terenu.DRACULKA odpisała mi że TRANS-NET zawija do Trzebieży w czwartki.

Co do rozkładu jazdy to mam uwagę do Grzegorza Ufniarza.
P.Grzegorzu proponuję kupić dwie ryzy papieru ksero i narobić 1000 egzemplarzy rozkładów jazdy LS.
Z jednej strony odjazdy z drugiej przyjazdy.Ksero macie w firmie.To żaden problem chyba że co chwilę chce się zakładać tabliczki z rozkładami to życzę powodzenia.
Rozkłady jazdy wydawał by kierowca lub konduktor który sprzedaje pasażerom bilety.

Tak na stacji PKP robią PRZEWOZY REGIONALNE ze Szczecina kupując bilet dostajesz rozkład jazdy lokalnych lini.

mkw

  • Gość
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 13, 2008, 22:56:14 »
ja tak odnośnie czystości na plaży w Trzebieży.To prawda chwilami jest strasznie dużo smieci.Ludzie odwiedzajacy plażę strasznie smiecą wielokrotnie przebywając na  nad wodą w Trzebieży widziałem jak plazowicze z premedytacją zżucają papiery na ziemie jak by to było normalne, nie mówiąc już o petach które są żucane nawet do wody.palące sie grilę na plaży też się zdazają,a potem nie wypalony wegiel gdzie ,w piach oczywiście albo do wody,potem trzeba grila umyć oczywiście w zalewie.A ponadto jest zakaz w prowadzania psów,ale tym też się nikt nie przejmuje  można spotkać psiaki w wodzie na piasku,a co.Ja sie wcalę nie dziwie że czasem widać smieci czy pełne kosze, ludzie smiecą na potegę .

Miejscowość trochę na północ od Polic to Trzebież Szczeciński, a nie Trzebierz ;). Pozdrawiam, Kuba

Ardilla

  • Gość
[Trzebież] Trzebież
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 13, 2008, 23:14:36 »
Cytat: "Heidi"
Tak w ogóle u mnie na wsi rozkładu ls nie ma już od zeszłego roku, więc to chyba normalne zjawisko  ja zdążyłam się przyzwyczaić.

niestety to się tyczy także miasta Polic , jak pisał
Cytat: "zaski"
nie ma rozkładów jazdy na Siedleckiej przy rondzie, ani przy MOKu


Cytat: "zaski"
to niech postawią skrzynki z netem na każdym przystanku to będę sprawdzał (

jak masz czas tak czynnie udzielać się na forum , to chyba nie będzie zbytnim wysiłkiem zerknięcie  na strone internetową z rozkładem Ls

 
Cytat: "mkw"
Ludzie odwiedzajacy plażę strasznie smiecą wielokrotnie przebywając na nad wodą w Trzebieży widziałem jak plazowicze z premedytacją zżucają papiery na ziemie jak by to było normalne, nie mówiąc już o petach które są żucane nawet do wody.palące sie grilę na plaży też się zdazają,a potem nie wypalony wegiel gdzie ,w piach oczywiście albo do wody,potem trzeba grila umyć oczywiście w zalewie.A ponadto jest zakaz w prowadzania psów,ale tym też się nikt nie przejmuje można spotkać psiaki w wodzie na piasku,a co.Ja sie wcalę nie dziwie że czasem widać smieci czy pełne kosze, ludzie smiecą na potegę .


Prawda , niestety ludzie sami śmiecą , nie szanują czyjeś pracy , a potem narzekają ,że plaża jest brudna , pełno  śmieci itp.
Osoby , które dbaja o plażę robią to codziennie i dokładnie , poza tym zawsze można liczyć na ich pomoc , tylko ,że  pewna część plażowiczów  nie umie tego uszanować, ciekawe czy u siebie w domu też tak mają , bo ich zachowanie świadczy że ich mieszkania wyglądja gorzej niż chlew.