Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Nasze kochane PIESKI!!!  (Przeczytany 100747 razy)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #165 dnia: Listopada 10, 2010, 18:05:35 »
Cytat: "karolina"
naszczęście, zareagowałam w porę i szkody nie są tak ogromne.
Skarciłam Frodzika -no i efekt był taki,że walnął piesek focha


Opisz mi dokładnie jak zareagowałaś? co w tym czasie robił pies? Gdzie był?
Czy został skarcony w trakcie obgryzania?

Korygowanie niewłaściwych zachowań ma sens TYLKO wówczas, gdy ma miejsce w trakcie wykonywania złej czynności lub do 3 sekund później.  Jeśli dzieje się inaczej, to nie ma najmniejszego sensu i dla psa jest niczym innym jak bezcelowym wyładowaniem się na nim, jak na worku treningowym.

Cytat: "karolina"
Najgorsze jest to że gryzie on sciane jak nas nei ma w domu wiec nei mogę zareagować. Co robić???

Pies nie ma braków w pożywieniu. Choć nie wiem czym i jak go karmisz, to wiem, że to nie jest przyczyna.  Szczeniak po prostu sromotnie się nudzi i daje temu upust podczas waszej nieobecności.  Bulgdożki to psy silnie przywiązujące się do człowieka. Niszcząc dają upust swojej frustracji spowodowanej rozstaniem. Może to mieć miejsce również u tak młodych szczeniąt, które tę cechę charakteru również mają.  
Moja propozycja działania jest taka, by z psem rozpocząć naukę zostawania w domu. Bardzo dobrym wspomagaczem jest klatka. Np. DOG IV lub mniejsza DOG III
Klatka to miejsce, w którym pies ma legowisko, dostaje jeść i pić, tam wypoczywa i ma swój azyl. W żadnym wypadku nie może stać się karcerem i miejscem odosobnienia w wyniku jakiegoś złego występku. Klatka po przyzwyczajeniu się do niej, jest przez psa traktowana jak buda. Szczególnie jak się ją jeszcze częściowo okryje.
Dla właściciela klatka jest zabezpieczeniem przed zniszczeniami w domu. Dla psa miejscem bezpiecznym, w którym nie stanie mu się krzywda, bo np. przegryzł kable elektryczne.
Moja bokserka przed 15 laty w 3 godziny przerobiła przedpokój w mieszkaniu na sieczkę - obdarła skajowe obicie z drzwi + gąbkę pocięła w strzępki, kable od telefonu i kablówki zamieniła na odcinki 3-5cm, chodnik porwała w pasy, a oszczędziła jedynie boazerię, której nie miała jak złapać zębami. Miała wówczas 4 miesiące, a ja nie miałam pojęcia o tym co może zmalować pies nie nauczony zostawania w domu.

Dobermanka od "dziecka" była zaznajomiona z klatką. Na wszelki wypadek + po to by tam spędzać bezpiecznie czas na wystawach i zawodach sportowych. Klatka była jej najlepszym azylem. My mieliśmy wersję DOG V, na większą nie było miejsca w mieszkaniu, a w tej pies spokojnie się poruszał, obracał, zmieniał pozycję itp.
W klatce pies nie powinien na początek spędzać dużo czasu. Proces przyzwyczajania powinien odbywać sie stopniowo - od włożenia ta legowiska i dawania jedzenia przez kilka dni, pozostawiając przy tym zawsze otwarte drzwiczki. Jeśli nauka ma odbywać sie szybko - klatkę co godzinę zamykamy na kilka minut nie wychodząc z pokoju, potem zamykamy i wychodzimy na kilka minut, potem zamykamy i znikamy na 30-60 minut. Cały czas badamy reakcję psa na odosobnienie.
Buldożek to pies do towarzystwa i bardzo rodzinny. Dlatego niszczy bo wpada w szał, że nie może być przy przewodniku, czuje się odpowiedzialny za to, by kontrolować każdy krok człowieka, a jak ma to robić jak zostaje sam? :)
Jeśli klatka wydaje Ci się zbyt kontrowersyjna, a dla wielu bywa - rozumiem, to proponuję przed dłuższym pozostawieniem psa w domu porządnie go zmęczyć. Spacer, bieganie, zabawa itp. tak by była gwarancja, że po powrocie do domu pies padnie jak mucha na kilka godzin. Z czasem nauczy się, że bycie samemu w domu to nic złego, a Pańca ZAWSZE kiedyś wróci :)
Jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania - pisz tutaj lub na PW.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

karolina

  • Gość
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #166 dnia: Listopada 11, 2010, 14:39:42 »
oto mój Frodo






hmmm nie widac:/

karolina

  • Gość
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #167 dnia: Listopada 11, 2010, 14:45:40 »
draculka,  Frodzik dostaję suchą karmę Purina. Do tego od czas do czasu puszkę mokrego jedzenia i zaczynam mu pomału gotować.
Co do sposobu skarcenia : pokrzyczałam ja palcem pogroziłam i w tyłek gazetą psisko dostało.Skarciłam go odrazu gdy zauważyłam że gryzie ławe.
Klatka faktycznie jest dla mnei zbyt przerażającym rozwiązaniem. Nei wyobrażam sobei by moje szczecie było tam zamkniete.
No cóż poczekam jeszcze troszkę może mu sie odwidzi :)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #168 dnia: Listopada 11, 2010, 16:19:57 »
Cytat: "karolina"
Klatka faktycznie jest dla mnei zbyt przerażającym rozwiązaniem.


Bo nie podchodzisz do niej tak jak pies podchodzi do izolacji. To miejsce azylu, odpoczynku i relaksu, a nie karcer.

Cytat: "karolina"
Frodzik dostaję suchą karmę Purina. Do tego od czas do czasu puszkę mokrego jedzenia i zaczynam mu pomału gotować.


Nie ma braków żywieniowych, jak przypuszczałam.

Cytat: "karolina"
No cóż poczekam jeszcze troszkę może mu sie odwidzi :)

Rób cokolwiek, by go nauczyć, ale nie czekaj. Problem się nawarstwi i ze starszym psem będzie więcej pracy. Złe nawyki, jak każde, szybko się utrwalają.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #169 dnia: Listopada 16, 2010, 11:17:33 »
Cytat: "draculka"
Mariusz a Twój kudłaty to standardowo piękny. Czy równie mądry?

W nawiązaniu do tematu pochwalę się, czego nauczył się mój Sierściak poza typowym programem szkoleniowym:

Komenda:
"Jak laski opalają się na plaży!"

prsk

  • Gość
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #170 dnia: Listopada 16, 2010, 14:35:36 »
Mój sierściuch :)


Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #171 dnia: Listopada 16, 2010, 15:39:16 »
Ale piękny TTB.


Karolina pozwoliłam sobie wkleić zdjęcia twojego maluszka z moim rudzielcem:



Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

karolina

  • Gość
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #172 dnia: Listopada 16, 2010, 21:47:51 »
tatankas

dzieki bardzo :) ja coś mam problem z wklejeniem zdjeć mojego malucha :)

append

  • Gość
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #173 dnia: Listopada 17, 2010, 08:59:56 »
Jeszcze mloda i milutka

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #174 dnia: Listopada 17, 2010, 10:03:04 »
Ale o co biega,która młoda i milutka.Moja sunia ma już 15 miesięcy i nie jest wcale taka milutka.Boi się obcych i reaguje szczekaniem i obskakiwaniem,ale nad tym pracujemy,jeszcze nikogo nie ugryzła,ale pierwsze wrażenie przy spotkaniu z nią wcale nie jest milutkie.Psy są kochane,nawet jak są duże,wystarczy poświęcić im odpowiednią ilość czasu na naukę.Miałam 10 lat bokserkę,która do samego końca była milutka.Uwielbiała wszystkich ludzi,nawet złodzieja do domu by wpuściła i skoczyła go ucałować.Tą wyciągnęłam z pseudo i ma swoje problemy,ale dla znanych osób dorosłych i dla dzieci jest najwspanialszym i najukochańszym psem na świecie.To nie psy są winne swojej agresji,psy nie są agresywne bez powodu.Takie sprostowanie z mojej strony króciutkie,bez oskarżeń kogokolwiek o cokolwiek.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

prsk

  • Gość
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #175 dnia: Listopada 17, 2010, 11:44:59 »
tatankas, append chyba mówiła o swojej suczce której zdjęcie wkleiła a które nie specjalnie chce się otworzyć. :)


Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #176 dnia: Listopada 17, 2010, 15:34:59 »
Jaki mały wielki potworek czarny,śliczna psiuna,to coś z dogowatych?
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tamula82

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #177 dnia: Listopada 17, 2010, 22:48:08 »
Witam wszystkich:)
Mam pytanie: Czy w Policach jest ktoś kto zajmuje się tresowaniem piesków?Mam 19 miesięcznego a'la wilczura:) i jest nie do okiełznania ,nie jest agresywny-jest milusi ,po prostu nikogo nie słucha,oprócz samego siebie:)i naszego 2,5 letniego synka:) metoda ,,kija i marchewki" nic nie daje:)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #178 dnia: Listopada 18, 2010, 16:24:49 »
Zapraszam w Piątek na 18.00 za ósemkę,na polanie odbywają się zajęcia szkoleniowe,prowadzone przez panią Dianę,szkoleniowca i behawiorystkę.
W tym temacie masz więcej:
http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?t=5889
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline MAGcam

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Nasze kochane PIESKI!!!
« Odpowiedź #179 dnia: Listopada 18, 2010, 19:16:22 »

Mój urwis :-D