Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Podziemne Police  (Przeczytany 45082 razy)

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 11, 2008, 13:42:13 »
Moze i ja wtrace swoej 3 grosze na temat schronow w Policach
Zaczne od tego co w rynku
Miał 3 wejscia jedno tam gdzie jest przystanek drugie koło urzedu stanu cywilnego a trzecie od strony kosciuszki
Sciany wewnatrz były pomalowane fosforem latarkami robilismy straszydła hee było tam masa niemieckich i ruskich napisówobeszlismy z kolegami cały i niema w nim przejscia do innego
Nastepny co pamietam zburzony ,ale mozna bylo sie wcisnąć do srodka to był za energetyką. musiał byc duzy bo duzo było gruzów.  W środku były ławki ,jakies metalowe meble i duzo zmurszłych szmat, jakies czesci które wygladały na karabinowe,puste pancerfausty.dalej niechodzilismy bo starszny był smród.
Cały czas mówie o latach 50.potem za wybuchy jakie tam robilismydostalismy manto bo milicja poskarzyla sie na nas.
Na starej fabryce kolo boksów gdzie policzanie brali wegiel na opał było zejscie w podziemia dosc długo sie schodzile .nie doszlismy dalej bo tam pisało MINEN .Ale było. Z tego co pamietam to wysadzone je razem jak walono stare kominy,wtedy tez do konca roawalono ten bunkier koło enrgetyki.W policach byłko duzo małych schronow takie jak na długosza na dzialeczce koło domku ,ale to były małe i milicja pozamykała je przed nami.
Moze tyle na razie ,jak cos poknocilem to sorry.
Nie wspomne o wykopaliskach ukrytych przez niemcow .Masa prcelany i sztucców i innych dóbr jak posciele ubrania.To wszystko bylo kolo rynku bo tam mieszkala Babcia.a ja u niej .
Pozdrawiam serdecznie czytajacych.

[ Dodano: 2008-12-11, 16:30 ]
Dodam do ostatniego wpisu mojego
Ten bunkier co jest na rynku to jest w ksztalcie kwadratu i ponim chodzi se dookoła I niema tam zadnego innego polaczenia z czym innym.Poprostu schron z lawkami o obu stronach scian. zadnych drzwi tam niema tylko schody w tych rzech miejscach.Pozdrawiam.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline darunia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 14, 2008, 22:22:15 »
Cytat: "lupka"
Jeśli chodzi o tunele a rynku koło 'kapliczki' to jeden napewno prowadził za tory w kierunku fabryki. Prowadzano tamtędy robotników na fabrykę. Wiem to od naocznego świadka z tamtych czasów.                      
Pozdrawiam.

Lupka czy  świadek jeszcze żyje ? Stowarzyszenie SKARB archiwizuje relacje z okresu II wojny światowej. Chętnie nawiążemy kontakt z tą osobą.

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 16, 2008, 08:37:09 »
Cytat: "piplo"
kapliczki w starych policach?


Uściślając sprawę - kostnicy :-)
Jeśli coś tam jest, to najprawdopodobniej podziemia związane z istnieniem ongiś w tym miejscu kościoła gotyckiego. Podziemia, katakumby, skarby...

sadboy

  • Gość
podziemne police
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 16, 2008, 11:19:31 »
mam pytanie czy wie ktos coś na temat podziemniego wejscia na ulicy kamienej jest tam bardzo duży tunel gdzie on prowadzi kto wie?

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 19, 2008, 04:03:32 »
Cytat: "jakub_m"
Cytat: "piplo"
kapliczki w starych policach?


Uściślając sprawę - kostnicy :-)
Jeśli coś tam jest, to najprawdopodobniej podziemia związane z istnieniem ongiś w tym miejscu kościoła gotyckiego. Podziemia, katakumby, skarby...


Jakbys czytal to bys wiedzial co tam jest Tam jest bunkier .poprostu betonowy bunkier z pasami fosforu na scianach i pozostałosciami lawek.tam sie chodzi wkoło pod calym tym skwerem .pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline piplo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 19, 2008, 11:21:15 »
Cytat: "Mickd"
Cytat: "jakub_m"
Cytat: "piplo"
kapliczki w starych policach?


Uściślając sprawę - kostnicy :-)
Jeśli coś tam jest, to najprawdopodobniej podziemia związane z istnieniem ongiś w tym miejscu kościoła gotyckiego. Podziemia, katakumby, skarby...


Jakbys czytal to bys wiedzial co tam jest Tam jest bunkier .poprostu betonowy bunkier z pasami fosforu na scianach i pozostałosciami lawek.tam sie chodzi wkoło pod calym tym skwerem .pozdrawiam


no tak właśnie myślałem :) pręty wystające ze ścian widziałem oraz deski ale niestety nie przeszedłem całego tego tunelu z powodu braku oświetlenia (miałem wtedy same zapałki  :ble: ).
FREESTYLE MUSIC FOREVER ~_~


Bruno39

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #51 dnia: Października 29, 2009, 17:57:57 »
Cytat: "piplo"
ja z półtora roku temu starałem się dostać do środka :) kiedyś jak nie było tych krat co odłączają podziemne przejście na peron znajdował się właz który najprawdopodobniej był właśnie wejściem do tego schronu pod dworcem ale prócz tego na pewno gdzieś jeszcze musi się znajdować wejście do niego bo nie wierze, że było tylko jedno... (jakaś wentylacja chyba jeszcze tam istnieje itp.) Jak dla mnie temat o schronie pod Polickim dworcem jest bardzo ciekawy i warto się w niego zagłębić ;) z tego co mi jeszcze wiadomo to od naszego dworca można było przejść na dworzec w Mścięcinie.
                                                                                                                                   Prawda podziemie pod dworcem kiedyś bylo otwarte jak wracalem z szkoły byłej 1 często tam szperaliśmy tunel prowadzi pod kościołem na starych policach i wychodzi na górce w Mścięcinie na przystanku i był jeszcze jeden tunel który prowadzi w strone starej fabryki pozdrawiam :faja:

Offline piplo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #52 dnia: Października 29, 2009, 18:52:10 »
Cytat: "Bruno39"
Cytat: "piplo"
ja z półtora roku temu starałem się dostać do środka :) kiedyś jak nie było tych krat co odłączają podziemne przejście na peron znajdował się właz który najprawdopodobniej był właśnie wejściem do tego schronu pod dworcem ale prócz tego na pewno gdzieś jeszcze musi się znajdować wejście do niego bo nie wierze, że było tylko jedno... (jakaś wentylacja chyba jeszcze tam istnieje itp.) Jak dla mnie temat o schronie pod Polickim dworcem jest bardzo ciekawy i warto się w niego zagłębić ;) z tego co mi jeszcze wiadomo to od naszego dworca można było przejść na dworzec w Mścięcinie.
                                                                                                                                   Prawda podziemie pod dworcem kiedyś bylo otwarte jak wracalem z szkoły byłej 1 często tam szperaliśmy tunel prowadzi pod kościołem na starych policach i wychodzi na górce w Mścięcinie na przystanku i był jeszcze jeden tunel który prowadzi w strone starej fabryki pozdrawiam :faja:


 :crazy: ohoho to chyba nie był tunel pod dworcem... byłem już w nim i widziałem nawet nie ma zakrętu w stronę kościoła :) około 7 większych pomieszczeń jest i to wszystko za bardzo wyobraźnia Ci zadziałała :D

niestety co do przejścia z naszego dworca do mściecina to chyba były plotki :/
FREESTYLE MUSIC FOREVER ~_~


Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #53 dnia: Października 29, 2009, 22:06:47 »
Witam.
Potwierdzam to co mówi piplo.
Jakieś pomieszczenia pod peronami.,Pamiętam smród tylko i nic wiecej  (lata 50).
O ile dobrze pamiętam to w jednych z tych pomieszczeń trzymali sprzęt (narzędzia) Ci co zajmowali sie ładowaniem drewna na wogony.W miejscu dzisiejszego parkingu i budynku policji był bardzo duży skład drewna.Nie pamietam aby odchodziły  od tych pomieszczeń jakieś tunele w stronę kościoła,lub Mścięcina.Gdyby one były to w latach 50/60 byśmy tam łazili.
Dla Ciekawskich powiem tylko o zasypanych piwnicach pod fontatną i okrąglakiem w Starych Policach.Zasypali je bodajże w 1958/9  usuwajac tylko gruz  zostawiajac piwnice posadzili tam potem mnóstwo  czerwonych róż.
Takie to były Przepiękne Police w tamtych czasach.
Pozdrawiam.


Przepraszam wrażliwych za błedy.Starosc nieradość.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #54 dnia: Października 30, 2009, 20:35:04 »
A ja pamietam jak jakies 22-24 lata  temu chodzilismy z kolega do jakiejs betonowej budowli znajdującej się przy drodze żużlowej naprzeciwko stadionu,mniej więcej tam gdzie teraz jest skup złomu,lub prawy koniec autokomisu.Może ktos pamieta co to było,ja pamiętam że wchodziliśmy tam przez małe otwory,jakby okienka,nieco ponad poziomem drogi żużlowej.W środku był karbit,z którego strzelalismy.Może to ma jakies powiązanie z podziemiami dworca?
Na razie nie ma podpisu......

Offline piplo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #55 dnia: Października 31, 2009, 00:05:38 »
otwory są do dzisiaj (bodajże 3) dokładnie wzdłuż płotu przy złomowisku - co tam było sam się zastanawiam ale na pewno nie było to powiązane z podziemiami dworca (mam na myśli samo połączenie) ;)

Pozdrawiam
FREESTYLE MUSIC FOREVER ~_~


viroos

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 10, 2010, 23:04:04 »
A ja pamiętam schrony i bunkry przy stacji w Policach. Obecnie istnieje tam złomowisko, ale mniej więcej w tym miejscu były. A za NETTO, gdzie kiedyś było bajorko stały podobno baterie przeciwlotnicze. I pamiętam,że jako dzieciak ganiałem po jakichś tunelach, właśnie przy stacji.

zonk87

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 11, 2010, 00:41:28 »
To co z tymi tunelami?
Wiadomo coś kiedy można było by przeszukać tunele?

Piplo ty nie ganiaj tyle po starej bo sobie krzywde zrobisz.
Masz ADHD i tobie nie wolno.   ;D

Ale warto było by zebrać się w grupe i przeszukać jakieś tunele.
Może coś nowego natrafił bym.

Już dobre pare lat nie byłem szperać na starej fabryce.

Jeśli ktoś dał by dobry termin na wycieczke to piszę się.  :batman:

Offline piplo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 11, 2010, 15:22:59 »
każdy z nas w jakimś stopniu ma ADHD :D
u nas nie ma tuneli chyba, że mówisz o tych tunelach co płyną w nich ścieki? ;)
FREESTYLE MUSIC FOREVER ~_~


zonk87

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 11, 2010, 16:45:09 »
Tunele, podziemne przejścia. Obojętnie.

Może zgadamy się i zrobimy wyprawe.
Częściej tam bywasz i wiesz co jest 5.
Ja zapomniałem większości przejść a przechodziłem wiele po omacku.