Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Ynteligent zakłócający ciszę nocną  (Przeczytany 17319 razy)

Offline dragon422

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« dnia: Stycznia 17, 2018, 10:09:26 »
Ktoś coś wie na temat idioty, który jeździ autem przez Trzebież (podejrzewam z Brzózek) i nawala basem o 5:30 z rana? Wracając oczywiście też "wioska tańczy, wioska śpiewa". Ale jeżeli chce się tym obudzić z rana to niech sobie walnie 3 kawy a nie zakłóca ciszę nocną.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 17, 2018, 13:01:46 »
W polskim prawie nie ma czegoś takiego jak "cisza nocna". Może sobie słuchać głośno muzyki jeżdżąc przez miasta.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline SiBo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 17, 2018, 14:02:38 »
O ewentualnych konsekwencjach naruszania ciszy nocnej jak i spokoju publicznego mówi [/size]kodeks wykroczeń[/color][/size] w art. 51. Stanowi on że: kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega [/color][/size]karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.[/color]

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 17, 2018, 15:39:17 »
Nom, i gdzie tam masz cokolwiek o "ciszy nocnej"? W jakich godzinach ona rzekomo obowiązuje?

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dragon422

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 17, 2018, 16:02:34 »
Jesteś spełniony, że złapałeś za słówko? To, że napisałem o ciszy nocnej to nie znaczy, że trzeba tego wyrażenia szukać w kodeksach. A takie pierdolety piszesz, że może sobie muzyki słuchać kiedy chce i nie ma godzin ustalonych to aż się czytać nie chce. Przyjęte jest, że godziny spoczynku to 22-6. A jednak jeżdżenie przed 6 to naruszanie spoczynku więc nie wiem o co Ci chodzi. Poza tym po co mi z polskim prawem wyskakujesz? Nie przypominam sobie, że pytałem się o podstawę prawną. Jakbym chciał pociągać do odpowiedzialności lub wprowadzić to na drogę prawną to nie pytał bym się tutaj tylko na forum prawnym i/lub dzwonił na SM lub policję.
Poza tym to nie jest głośne słuchanie muzyki tylko nap...lanie basem byle wszyscy słyszeli dookoła. BTW. jak głośno można słuchać muzyki skoro w domu oddalonym 30m od drogi słychać jak nadjeżdża (nie przejeżdża, przynajmniej  odległości kilkuset metrów) i wybudza ze snu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2018, 16:05:47 wysłana przez dragon422 »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 17, 2018, 18:27:03 »
Jesteś spełniony, że złapałeś za słówko? To, że napisałem o ciszy nocnej to nie znaczy, że trzeba tego wyrażenia szukać w kodeksach.

Jeśli chcesz kogoś za coś ukarać to jednak wypadałoby.

A takie pierdolety piszesz, że może sobie muzyki słuchać kiedy chce i nie ma godzin ustalonych to aż się czytać nie chce. Przyjęte jest, że godziny spoczynku to 22-6.

Ja nic nie przyjmowałem.

To nie działa tak, że sobie coś przyjmiesz i już wszyscy mają się do tego stosować.

A jednak jeżdżenie przed 6 to naruszanie spoczynku więc nie wiem o co Ci chodzi.

Co? XD

Poza tym to nie jest głośne słuchanie muzyki tylko nap...lanie basem byle wszyscy słyszeli dookoła. BTW. jak głośno można słuchać muzyki skoro w domu oddalonym 30m od drogi słychać jak nadjeżdża (nie przejeżdża, przynajmniej  odległości kilkuset metrów) i wybudza ze snu.

Nie wiem, może jest głuchy? Z prawnego punktu widzenia nic mu nie grozi.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 17, 2018, 20:33:31 »
Z prawnego punktu widzenia nic mu nie grozi.

To nie jest prawdą, że nic mu nie grozi. Grozi mu! Są na to odpowiednie paragrafy.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 17, 2018, 20:52:31 »
Oczywiście że są paragrafy.Ale nawet gdyby był namiar na kierowce  to  komu się chce włóczyć po komendach i sądach .Dlatego swołocz rządzi za przyzwoleniem pospólstwa.Wystarczy poczytać niektóre posty.Zeszło to forum na psy .

Offline dragon422

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 17, 2018, 21:08:54 »
Jeśli chcesz kogoś za coś ukarać to jednak wypadałoby.

Nic nie pisałem, że chcę ukarać. Jakbym chciał to patrz post wyżej.

Ja nic nie przyjmowałem.
Ale sądy już mogą przyjąć, nie jesteś pępkiem świata i to nie Ty przyjmujesz. Poczytaj interpretacje.

Co? XD
Jajeczko - patrz post pierwszy.

Nie wiem, może jest głuchy? Z prawnego punktu widzenia nic mu nie grozi.
Jak ktoś jest głuchy to nie usprawiedliwia go to przed idiotycznym zachowaniem, np. nie puszcza się soczystych bąków w restauracji tłumacząc się, że jest się głuchym.

Wzajemne poszanowanie, jest takie coś. I nie próbuję pociągać do odpowiedzialności nikogo (jak na razie), po prostu może dotrze taka informacja do tej zakutej głowy, że to nie jest fajne i zaj....te. Kupił sobie tubę, woofera czy inne chińskie G? Ekstra! Niech sobie rozpali grilla, postawi samochód, włączy te swoje umca umca ale w normalnych godzinach.

Ale nawet gdyby był namiar na kierowce
Jakby był nawet namiar na kierowcę to nie chodzi o komendy i inne pierdolety. Po prostu może idzie takiemu przetłumaczyć, że nie jest fajny. Zaraz pewnie 'ktoś' powie, że będzie jeździć na złość i dudnić ale już chyba i tak bardziej nie można więc wsio ryba.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 17, 2018, 21:45:39 »
To nie jest prawdą, że nic mu nie grozi. Grozi mu! Są na to odpowiednie paragrafy.

Oczywiście.

"Panie sędzio, a on przejechał przez moją miejscowość i głośno słuchał muzyki no! Trwało to wszystko może pół minuty, ale zdążył żem się obudzić! Cisza nocna je przecie!".

XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 17, 2018, 21:59:02 »
"Panie sędzio, a on przejechał przez moją miejscowość i głośno słuchał muzyki no! Trwało to wszystko może pół minuty, ale zdążył żem się obudzić! Cisza nocna je przecie!".XD

Bardzo inteligentny wywód...

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 18, 2018, 00:40:07 »
szkoda gadać

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 18, 2018, 05:58:56 »
Dokładnie.

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Eluska

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 18, 2018, 13:33:26 »
"Panie sędzio, a on przejechał przez moją miejscowość i głośno słuchał muzyki no! Trwało to wszystko może pół minuty, ale zdążył żem się obudzić! Cisza nocna je przecie!".XD


Dlaczego chamstwo jest trywializowane a chęć obrony przed nim uznana za śmieszną?


Czy Pan lubi być lekceważonym? Czy prawo do odpoczynku jest fanaberią?







Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Ynteligent zakłócający ciszę nocną
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 18, 2018, 17:29:43 »
Czy prawo do odpoczynku jest fanaberią?

Nie jest fanaberią, ale przejechanie przez kilkanaście do kilkudziesięciu sekund przez ulicę/miejscowość z głośno włączoną muzyką będzie naprawdę cieżkie do jakiegokolwiek ukarania bo po prostu nie ma do tego podstaw.

Gdyby gość się toczył, "woził" czyli po prostu jechał powoli albo zatrzymał się na papierosa i nawalał tymi basami to można by tu jeszcze znaleźć jakieś możliwości do wyciągnięcia konsekwencji. Ale jeśli to jest tylko przejazd przez miasto w drodze z punktu A do punktu B to niestety, ale ma do tego prawo.

Bo nie ma czegoś takiego jak "przyjęcie", że 22-6 rano ma być cisza zawsze i wszędzie (a czemu nie 0:00-8:00? pełno ludzi później chodzi spać) albo, że "jeżdżenie przed 6  to naruszanie spoczynku (co? XD).
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln