Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych  (Przeczytany 11170 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« dnia: Października 10, 2015, 00:00:18 »
ktoś coś o tym słyszał??? czytam i nie wierzę. narkotyki, seks alkohol są na porządku dziennym. o co chodzi?
http://szczecin.tvp.pl/22072640/dopalacze-w-osrodku-dla-niepelnosprawnych
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline andzeloputi

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #1 dnia: Października 10, 2015, 00:26:35 »
Chodzi o to,że Donald już dawno temu wygrał walkę z dopalaczami, więc ten temat jest nie aktualny.
Możesz spać spokojnie.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #2 dnia: Października 10, 2015, 10:07:07 »
ktoś coś o tym słyszał??? czytam i nie wierzę. narkotyki, seks alkohol są na porządku dziennym. o co chodzi?
O wysadzenie dyrektorki chodzi.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #3 dnia: Października 10, 2015, 11:03:13 »
A o alkoholu , narkotykach i dopalaczach w internacie Zespołu Szkół słyszeli? Nie? No tak tej dyrektorki nie trzeba posunąć...
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #4 dnia: Października 10, 2015, 21:22:34 »
A o alkoholu , narkotykach i dopalaczach w internacie Zespołu Szkół słyszeli? Nie? No tak tej dyrektorki nie trzeba posunąć...
Słyszeli juz za czasów pani Agaty Markowicz-Narekiewicz, która tez nic nie zrobiła. Wiec nie wypalaj z takimi rzeczami i nie szukaj juz sensacji w Białej. Prawda jest taka ze to my dorosli i rodzice odpowiadamy za to co dzieje sie z naszymi pociechami. Radze czesciej zagladac na rózne portale internetowe i po prostu sprawowac należyta opieke nad dziecmi, tam mozna duzo wyczytac i zobaczyc co nasze pociechy robia. Zanim zaczniemy obarczac wina kogokolwiek po prostu zobaczmy co nasze dzieci robia pod naszymi nosami. Pisze to jako mama nastolatki, ktora tez ma obawy, ze byc moze kiedy moje dziecko zechce spróbowac ale mysle ze rozmowy i tłumaczenie oraz poswiecanie dostatecznie duzo czasu dzieciakom moga czynic cuda. A o portalach piszę całkiem serio, czuje sie zażenowana widzac rozebrane córki koleżanek albo pijanych w sztorc synów na zdjęciach w instagramie , na snapie. Ja sie po raz kolejny pytam gdzie jestesmy my rodzice?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #5 dnia: Października 10, 2015, 21:32:42 »
Słyszeli juz za czasów pani Agaty Markowicz-Narekiewicz, która tez nic nie zrobiła.
acha, czyli to że poprzedniczka nic nie robiła całkowicie usprawiedliwia obecną panią dyrektor.
2.Dlaczeo płot okalający cały ośrodek jest zaniedbany?
osobiście jestem przeciwnikiem budowania płotów, murów, czy ogrodzeń. ale co do reszty się zgadzam. placówka - a nadzór do 16. coś nie tak.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #6 dnia: Października 10, 2015, 21:45:15 »
Słyszeli juz za czasów pani Agaty Markowicz-Narekiewicz, która tez nic nie zrobiła.
acha, czyli to że poprzedniczka nic nie robiła całkowicie usprawiedliwia obecną panią dyrektor.
Nie moge powiedziec ze nic bo juz pani Bożena Pawałkiewicz próbowała sie uporac z tym problemem, były pogadanki i spotkania z policja. Najwiekszym problemem jest chyba to ze nikt nie ma prawa poza policja i to w obecnosci rodziców przeprowadzic rewizji takiego małolata, ktory jest niepełnoletni. Jesli sie nie myle takie są przepisy.Nie bede sie wdawac juz w głupie debaty lepszy gorszy dyrektor, tylko chce zwrócic uwage, że sprawa nie jest prosta i łatwa dla żadnego dyrektora szkoły i mało który sobie z tym radzi.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2015, 21:50:37 wysłana przez czarna_301 »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #7 dnia: Października 10, 2015, 21:51:43 »
Najwiekszym problemem jest chyba to ze nikt nie ma prawa poza policja i to w obecnosci rodziców przeprowadzic rewizji takiego małolata
mylisz się - obecność rodziców wcale nie jest obowiązkowa. zachodzi podejrzenie, że dany delikwent może coś mieć za uszami - dzwoni się po policję, która robi swoje. ot cała filozofia, tylko trzeba chcieć zrobić coś poza godzinami, za które płacą

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

saga

  • Gość
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #8 dnia: Października 11, 2015, 08:59:50 »
Słyszeli juz za czasów pani Agaty Markowicz-Narekiewicz, która tez nic nie zrobiła.
Czarna znowu kłamiesz: http://www.zspolice.pl/zspolice/aktualnosci/profilaktyka_antynarkotykowa-881.html
Takich spotkań było kilka: i z chętnymi rodzicami, i z uczniami.
A co do "słyszeli", to słyszeli już za czasów Golisowicz. Zgadzam się z jednym - dyrekcja nie jest w stanie każdego dopilnować.
Jeszcze coś: w omawianej sprawie ośrodka gdzieś zniknął jeden z ważniejszych faktów, że sprawa dotyczy 20-latka, czyli dorosłego człowieka.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2015, 09:07:24 wysłana przez saga »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #9 dnia: Października 11, 2015, 12:17:43 »
Prosiłbym o nie cytowanie pod moim Nickiem słów których nie powiedziałem
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #10 dnia: Października 11, 2015, 13:20:10 »
mylisz się - obecność rodziców wcale nie jest obowiązkowa. zachodzi podejrzenie, że dany delikwent może coś mieć za uszami - dzwoni się po policję, która robi swoje. ot cała filozofia, tylko trzeba chcieć zrobić coś poza godzinami, za które płacą
   Procedura postępowania w przypadku, gdy nauczyciel podejrzewa, że na terenie szkoły znajduje się uczeń będący pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
 
Nauczyciel powiadamia o swoich przypuszczeniach wychowawcę klasy i pedagoga szkolnego.
Zapewnia uczniowi opiekę, odizolowuje go od innych uczniów, stwarza warunki, w których nie będzie zagrożone życie i zdrowie dziecka. [Nie należy zostawiać ucznia samego!].
Wychowawca/pedagog szkolny powiadamia o zaistniałej sytuacji dyrektora szkoły.
Wychowawca i pedagog szkolny/dyrektor szkoły przeprowadzają rozmowę z uczniem ( w miarę jego psychofizycznych możliwości) w celu ustalenia ilości wypitego alkoholu lub zażytego środka, sposobu jego pozyskania i źródła pochodzenia. Ustalają miejsce spożycia oraz współuczestników zdarzenia. Ewentualnie organizują udzielenie uczniowi pomocy medycznej.
Wychowawca/pedagog szkolny zawiadamia rodziców (prawnych opiekunów) dziecka o obowiązku niezwłocznego odebrania ucznia ze szkoły. Gdy rodzice (opiekunowie) odmawiają odebrania dziecka, o jego pozostaniu w szkole, przewiezieniu do placówki służby zdrowia czy przekazaniu do dyspozycji funkcjonariuszom policji decyduje dyrektor szkoły w porozumieniu z lekarzem, który ustala aktualny stan zdrowia ucznia. Za zgodą dyrektora szkoły uczeń zostaje przekazany pod opiekę odpowiednich organów.
Dyrektor szkoły zawiadamia policję, gdy rodzice ucznia będącego pod wpływem alkoholu (odurzenia) odmawiają przyjścia do szkoły, a jest on agresywny bądź swoim zachowaniem daje powód do zgorszenia lub zagraża życiu i zdrowiu innych. W przypadku stwierdzenia stanu nietrzeźwości (odurzenia) policja ma prawo przewiezienia ucznia do izby wytrzeźwień lub policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych – na czas niezbędny do wytrzeźwienia (maksymalnie – 24 godziny).     O fakcie umieszczenia informuje się rodziców (opiekunów prawnych) oraz sąd rodzinny jeśli uczeń nie ukończył 18 lat.
Wychowawca ustala okoliczności zdarzenia, sporządza notatkę o zajściu, którą podpisują rodzice (prawni opiekunowie) ucznia (do teczki wychowawcy).
Wychowawca i dyrektor szkoły ustalają wobec ucznia karę określoną w Statucie szkoły.
W sytuacji, gdy powtarzają się przypadki, w których uczeń znajduje się pod wpływem alkoholu lub narkotyków na terenie szkoły dyrektor szkoły ma obowiązek powiadomienia o tym na piśmie policji (specjalisty ds. nieletnich) i sądu rodzinnego.
Pedagog szkolny przekazuje rodzicom informacje o możliwości skorzystania ze specjalistycznej pomocy pedagogiczno-psychologicznej dotyczącej uzależnień.
 
XI.              Procedura postępowania, gdy nauczyciel podejrzewa, że uczeń posiada przy sobie substancję przypominająca narkotyk.
 
Nauczyciel w obecności innej osoby dorosłej ma prawo zażądać, aby uczeń przekazał mu substancję, pokazał zawartość torby szkolnej oraz kieszeni we własnej odzieży ewentualnie innych przedmiotów budzących podejrzenie, co do ich związku                z poszukiwaną substancją.[ Nauczyciel nie ma prawa samodzielnie wykonywać czynności przeszukania odzieży ani teczki ucznia – jest to czynność zastrzeżona wyłącznie dla policji!]
O swoich spostrzeżeniach powiadamia dyrektora szkoły oraz rodziców (prawnych opiekunów) ucznia i wzywa ich do natychmiastowego stawiennictwa.
W przypadku, gdy uczeń, mimo żądań, odmawia przekazania nauczycielowi substancji i pokazania zawartości teczki, dyrektor szkoły wzywa policję, która przeszukuje odzież i przedmioty należące do ucznia oraz zabezpiecza znalezioną substancję i zabiera ją do ekspertyzy.
Jeżeli uczeń wyda substancję dobrowolnie, dyrektor szkoły po odpowiednim zabezpieczeniu, zobowiązany jest przekazać ją policji. Wcześniej próbuje ustalić,      w jaki sposób i od kogo, uczeń nabył substancję. Całe zdarzenie dokumentuje, sporządzając notatkę z ustaleń i spostrzeżeń.

saga

  • Gość
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #11 dnia: Października 11, 2015, 13:24:36 »
Prosiłbym o nie cytowanie pod moim Nickiem słów których nie powiedziałem
Faktycznie skopałam cytowanie. Przepraszam. Ale doceń, że Czarną wywołałam prawidłowo :) Może moderator będzie tak miły i poprawi cytat, bo ja już nie mogę.

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #12 dnia: Października 11, 2015, 17:48:09 »
Czarna znowu kłamiesz: http://www.zspolice.pl/zspolice/aktualnosci/profilaktyka_antynarkotykowa-881.html
Takich spotkań było kilka: i z chętnymi rodzicami, i z uczniami.
Oczywiscie, że były i tego nie neguje ale wiesz dobrze ze z inicjatywy rodziców, którzy ten problem poruszyli i tematem sie zajeli. Wiec gdzie tu kłamstwo? Gdyby nie rodzice temat nie istniał.

Post Merge: Października 11, 2015, 17:52:23
ale jak juz wczesniej napisałam mam w nosie przepychanie sie w temacie Białej, problem jest szerszy i dotyczy z tego co wiem wiekszosci szkół. I niestety nie radza sobie dorosli z tym :( ale tak jak juz wczesniej napisałam, kontrola dzieciaków w internecie moze poczynic cuda. Przypatrzcie sie dzieciakom i wiele mozna wyczytac. Ostatnio ze znajomym własnie o tym rozmawiałam, szkoła ma uczyc a nie byc kontrolerem zachowań tak do końca, ja sie po raz enty pytam gdzie są rodzice?
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2015, 17:52:23 wysłana przez czarna_301 »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #13 dnia: Października 11, 2015, 18:29:21 »
A co do "słyszeli", to słyszeli już za czasów Golisowicz.

Małe uzupełnienie. Słyszeli już nawet za poprzednika Pani Golisowicz. Czyli za Pana Kliszewskiego. W Białej już wtedy problem występował.

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: dopalacze w ośrodku dla niepełnosprawnych
« Odpowiedź #14 dnia: Października 11, 2015, 18:50:40 »
Jasne, że tak ale wiecznie czuje sie atakowana w sprawie Białej a nie o tym chciałam pisac tylko o tym że nikt sobie nie radzi, bo pole manewru serio nie jest wielkie. Takiego delikwenta trzeba jeszcze złapac a czasy mamy jakie mamy i nie bede chyba kłamac jak napisze ze nauczyciele tez maja stracha wobec dziciakow szczegolnie tych nastoletnich. Kultura osobista wielu jest daleka od ideałów, pyskuja i stawiaja sie.