Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Czy abp Dzięga powinien się wstydzić ?  (Przeczytany 6132 razy)

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Czy abp Dzięga powinien się wstydzić ?
« dnia: Sierpnia 05, 2015, 12:42:26 »
Usłyszałam dziś w TVN24, że jako katoliczka nie powinnam przystępować do komunii, ponieważ zgadzam się z ideą in vitro. Jestem katoliczką, urodziłam się dzięki in vitro. Abp Dzięga na Jasnej Górze w homilii stwierdził, że urodziłam się według "zbrodniczego" działania. Tak dosłownie nazwał metodę dzięki której żyję i dzięki której moi rodzice są szczęśliwi mając mnie. Uważam to za skandal, podłość i wypaczenie umysłowe.
Oddaliłam się od kościoła a abp takim stwierdzeniom potwierdza fakt, że dobrze zrobiłam i nie wyciąga wniosków błędów popełnianych przez władze kościoła.
Jako katoliczką i nie życzę sobie, by ktoś ingerował w moje sumienie, ponieważ swoimi twierdzeniami sprawiają, że nawet w swoim cieniu nie są dla mnie autorytetami. Jeżeli moje sumienie nie jest dla mnie największą wartością, to czymże są słowa abp?
Jak można nie wyciągać wniosków, głosić obłudę, demagogię i populizm i sprawiać, że nieliczni katolicy odwracają się bezpośrednio od Boga dzięki pośredniemu negatywnemu działaniu władz kościoła? Jeżeli ktoś mówi dosłownie, że urodziłam się w akcie (cytuję) "zbrodniczym" i jest to abp, to w jaki sposób przybliża mnie do kościoła? A teraz jeszcze powinnam pomyśleć, że wypada pójść do komunii, bo zgadzam się z tym jak powstałam? I mam się z tego wyspowiadać...  Kuriozum, masakra, choroba.... Będziemy wąchali miejsce jeszcze po Komorowskim...








Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy abp Dzięga powinien się wstydzić ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 05, 2015, 14:31:24 »
Usłyszałam dziś w TVN24

Słyszałaś całe kazanie, czy tylko słyszałaś omówienie, wycięte fragmenty? Bo akurat wymowa całości jest pełna szacunku i godności dla osób poczętych za pośrednictwem procedury in vitro, zarówno dla tych, którzy się narodzili, a także dla tych, którym z przyczyn proceduralnych nie dane było się narodzić. Jeśli nie słyszałaś całości to zapraszam do obejrzenia tego filmu - zachęcam do wysłuchania całości, ale dla ułatwienia podpowiem, że sprawy in-vitro poruszone są od 46:00 minuty, a słowo skierowane bezpośrednio do osób poczętych i narodzonych za pośrednictwem in-vitro zaczyna się od 54:00 minuty.

Ja to odbieram jako wypowiedź pełną troski, a nie piętnującą kogokolwiek. Kościół nie potępia osób, ale tylko i wyłącznie grzech. Samo popieranie in vitro wg mojej oceny nie musi być grzechem ciężkim, grzechem ciężkim jest jego zastosowanie oraz jego poparcie publiczne - np. poprzez złożenie podpisu pod petycją, poparcie w głosowaniu, złożenie publicznej deklaracji. Jednocześnie nawet te formy publicznego poparcia nie są podstawą do uznania, że została na daną osobę zaciągnięta ekskomunika, czyli wyłączenia się ze wspólnoty.

Jako katoliczką i nie życzę sobie, by ktoś ingerował w moje sumienie, ponieważ swoimi twierdzeniami sprawiają, że nawet w swoim cieniu nie są dla mnie autorytetami. Jeżeli moje sumienie nie jest dla mnie największą wartością, to czymże są słowa abp?

Kościół nie jest przedsiębiorstwem usługowym i jego jedną z głównych ról jest stanie na straży sumienia i moralności jego członków i nie może być biernym, gdy ta moralność pod kątem etyki katolickiej jest zagrożona.

Pozdrawiam serdecznie i witamy na naszym forum :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Odp: Czy abp Dzięga powinien się wstydzić ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 05, 2015, 15:38:56 »
Sądzę, że najpierw trzeba stanać na straży w obronie moralności abp Wesołowskiego i Petza. Nie byłam swiadoma takich poglądów administracji forum polickiego. Gratuluję szczerze, zamykam buzię, nic tu więcej nie piszę. Powodzenia!
Czytelnicy forum mają własny mózg i wyciągną z naszych wypowiedzi adekwatne wnioski. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2015, 16:01:47 wysłana przez anna.kupiec »

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy abp Dzięga powinien się wstydzić ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 05, 2015, 15:44:25 »
abp Wesołowskiego i Petza

I stoi, mogę Cię zapewnić ;).

Nie byłam swiadoma takiej administracji forum polickiego. Gratuluję szczerze, zamykam buzię, nic tu więcej nie piszę.

A tego za bardzo nie rozumiem - możesz mi wytłumaczyć, dlaczego rozpoczynasz wątek na forum, na ktorym się dyskutuje i gdy rozpoczyna się dyskusja, nagle rezygnujesz? Ja jako, administrator mam takie samo prawo wypowiedzi, jak każdy inny użytkownik :). Dlatego wcale nie musisz zamykać buzi - nikt nikogo tu nie banuje za poglądy ;).

Pozdrawiam serdecznie
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Czy abp Dzięga powinien się wstydzić ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 05, 2015, 15:47:30 »
Wpadła, nakrzyczała, czasła dżwiami i pojszła :(

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Czy abp Dzięga powinien się wstydzić ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 05, 2015, 17:37:38 »
Nie byłam swiadoma takich poglądów administracji forum polickiego.


Ja tam grzeszę na całego, tak więc nie...nie 'wrzucajmy' wszystkich do jednego kociołka :P
Nie Kubuś ? :>

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Czy abp Dzięga powinien się wstydzić ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 05, 2015, 17:57:19 »
Nie byłam swiadoma takich poglądów administracji forum polickiego.


Ja tam grzeszę na całego, tak więc nie...nie 'wrzucajmy' wszystkich do jednego kociołka :P
Nie Kubuś ? :>
A podpisałeś petycję za in vitro? Jak nie, to żaden z Ciebie grzesznik  :P
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Czy abp Dzięga powinien się wstydzić ?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 06, 2015, 00:33:58 »
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1484511,Ekskomunika-za-popieranie-metody-in-vitro-Stanowisko-Episkopatu a mnie zastanawia jak wg BP zostałem poważnie zgorszony? Mam nadzieję ,że ordynariusz nie zwróci się do adminów o moje ip bo jak prześledzi mój przypadek to na bank czeka mnie ekskomunika. Zdecydownie wolę być grzesznikiem i dobrowolnie ,wg słów Eminencji,opowiadam się "przeciw godności człowieka ".

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Odp: Czy abp Dzięga powinien się wstydzić ?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 07, 2015, 19:07:05 »
A dzisiaj aż mi się miło zrobiło, że ks. Seniuk i ks. Sowa potrafią stanąć na poziomie intelektualnym z wyższej półki i przeprosić... Nie trzeba być wcale abp, by zachować się na poziomie wręcz odwrotny trend jest widoczny. Tak po wczorajszej mszy w Warszawie w intencji prezydenta zauważyłam taki klimat i nie da się już tego ukryć, że kościół "poczuł krew"...
Panie Kubo, już więcej nie piszę i pana nie denerwuję.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czy abp Dzięga powinien się wstydzić ?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 07, 2015, 21:22:07 »
Panie Kubo, już więcej nie piszę i pana nie denerwuję.

Skąd to Twoje wrażenie, że ja niby się denerwuję - nie mam pojęcia :). Ja już dawno przyzwyczaiłem się do tego typu dyskusji i jestem łabędziem na oceanie spokoju :).

A dzisiaj aż mi się miło zrobiło, że ks. Seniuk i ks. Sowa potrafią stanąć na poziomie intelektualnym z wyższej półki i przeprosić... Nie trzeba być wcale abp, by zachować się na poziomie wręcz odwrotny trend jest widoczny.

A mi z kolei zrobiło się niezmiernie przykro, że ci księża pokazali, że są zwykłymi celebrytami, którzy zrobią wszystko, aby zaistnieć w mediach. Zrobią to nawet kosztem pośredniego wypowiedzenia posłuszeństwa biskupowi, do czego każdy ksiądz diecezjalny zobowiązuje się podczas święceń - a tak właśnie odbieram słowa z homilii na temat podziału na biskupów i księży. Nie mówiąc już o tym, że zrobili oni coś całkiem sprzecznego z informacjami, jakie zostały przekazane do kurii.

Ks. Sowy chyba nigdy nie widziałem na antenie telewizji w koloratce - mam wrażenie, że on się wstydzi swojego kapłaństwa.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy