Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Czy warto kupić konsolę?  (Przeczytany 6520 razy)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Czy warto kupić konsolę?
« dnia: Czerwca 25, 2015, 14:12:35 »
Witam,
Od kilku dni zastanawiam się nad zakupem konsoli. Komputera używam tylko do pracy i wolę by tak zostało, zresztą ten zwykle i tak jest zajęty, a granie na ekranie komputera nie jest dla mnie wygodne (podpinanie  komputera do telewizora też). Dlatego pomyślałem o konsoli. Od dawna marzy mi się playstation, jednak po przeczytaniu o najnowszych generacjach konsol zgłupiałem co jest lepsze i czy w ogóle opłaca się jakąkolwiek kupić? Czy ktoś z was ma ps4, lub Xo i może podzielić się spostrzeżeniami?
Trochę przerażają mnie ceny gier - nowości to około 250zł. Czy istnieje w Policach lub Szczecinie "komis" z grami i czy da się grać w używki?

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto kupić konsolę?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 25, 2015, 15:32:36 »
Mam xbox one i moge polecic. Dla mnie od zawsze xbox byl lepszy od playstation. Mialem i ps3 i ps4 i na obu lacznie pogralem moze z pare godzin.
Zalezy czego oczekujesz od gier jak super grafy to lepiej kupic dobrego kompa. Ja wole wygodnie sie rozwalic na sofie i pograc padem.
Mozna grac w uzywki.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto kupić konsolę?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 25, 2015, 16:09:23 »
No właśnie super grafikę mogę uzyskać na kompie bez żadnego problemu. Jednak dla mnie ważniejsza jest wygoda- tak jak mówisz rozsiąść się na kanapie przed dużym tv i grać. Poza tym sporą wygodą zapewne jest to, że nie trzeba się bawić z ustawieniami graficznymi.
Ostatnio cytałem, że Xo ma mniejszą rozdzielczość od ps4, czy to prawda?
Druga kwestia to exclusivy, nie kręcą mnie strzelanki, czy fantastyka (pokroju wiedźmina), wolę symulatory, gry wyścigowe, czy przygodówki (nawet takie pokroju raymana). Ktoś orientuje się jak jest z tego typu grami na poszczególnych konsolach?

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto kupić konsolę?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 26, 2015, 10:21:29 »
a pisali w tym samym artykule ze ps4 na sile probujac wyciagnac wieksza rozdzielczosc ma przy okazji dropy klatek? :)

symulatory - FORZA jest najlepszym symulatorem na konsole :) grajac GT5 mialem wrazenie ze gram na automacie nad morzem ;)
co do przygodowek to w wiekszosci sa one cross platformowe.
Najlepsze exclusivy jesli chodzi wlasnie o gry przygodowe to ma wii u.
Ja mam xbox one + wii u i jest to dla mnie zestaw idealny.

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Czy warto kupić konsolę?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 26, 2015, 19:10:53 »
Polecam używanego xboxa 360 z płytą główną jasper, jest duży wybór np. tutaj: http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=s0-e-0528&order=qd&string=xbox+360+jasper . W Szczecinie na Turzynie kupisz nowe i używane gry, a także odsprzedasz swoje :)

Pozdrawiam!
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto kupić konsolę?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 26, 2015, 19:29:55 »
No właśnie xbox360 w tym wypadku odpada- całkowicie. Jedno, że to już bardzo stary sprzęt, to z dwojga złego (jeśli chodzi o poprzednie generacje) wolałbym ps3. 
Poczekam jeszcze miesiąc aż na rynek wejdzie xbox one i ps4 z większymi dyskami. Pójdę do saturna lub innego sklepu i sprawdzę na żywo co lepiej się sprawuje, do tego czasu poczytam trochę o exclusivach. Póki co jednak skłaniam się trochę bardziej ku ps4 z powodu niewygodnego pada przy xboxie (chyba, że jest możliwość zamiany na pad o ps4 choć wątpię) i tego, że do internetu mam dołączony abonament psplus.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2015, 19:31:26 wysłana przez Studarc »

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto kupić konsolę?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 27, 2015, 00:26:54 »
niewygodny pad xboxa? Ten pad jest nawet wsrod posiadaczy ps uwazany za lepszy ;)
Co do wiekszych dyskow to nie jest jakis problem, mam podlaczony zewnetrzny 2TB. Nie wiem czy do ps4 da sie podlaczyc zewnetrzny i instalowac na nim gry.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto kupić konsolę?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 27, 2015, 13:52:28 »
Dziś byłem w sklepie jeszcze raz obejrzeć, głównie pod względem padów i muszę powiedzieć, że pad od xboxa jest dla mnie mega niewygodny, zbyt "mięsisty" i ma dziwnie rozlokowane gałki (niby jestem oburęczny i nie powinno mi to przeszkadzać, ale dualshock jest wygodniejszy bo symetryczny, poza tym wydaje się wykonany z lepszych materiałów). No i jeszcze kwestia exclusivów, uncharted mnie kupił :)
Wybór padł na ps4. W lipcu ma wejść na rynek wersja z 1tb.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto kupić konsolę?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 27, 2015, 16:38:52 »
Jeśli pad z PS4 jest dla ciebie wygodniejszy to wole nie wnikać jakie masz dłonie O_o I czy wiesz o tym wnerwiającym podświetleniu i czasie pracy bez kabla w przypadku pada do PS4?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto kupić konsolę?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 27, 2015, 19:14:45 »
Jeśli chodzi o pady to wiecznie aktualne będzie:
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto kupić konsolę?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 27, 2015, 19:19:55 »
czyli juz przed zadaniem pytania co kupic znales odpowiedz ;)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto kupić konsolę?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 27, 2015, 20:40:59 »
jestem posiadaczem play station 1,2,3,4 miałem tez inne konsole i jesli chodzi o pady to tylko i wyłacznie jest kwestia przyzwyczajenia.Ja osobiście wole od ps.a szczególnie od ps4 jest mega wygodny.Grałem na x box i nie przypadł mi do gustu.Zwrócił bym uwagę chyba jednak na gry które Ciebie interesują bo część wychodzi na poszczególne konsole.Jeśli masz ochotę na  gry  typu kinect  to xbox będzie lepszym wyborem.Co do jakości obrazu mam porównanie konsol bo odpalałem u siebie w domu na ekranie 65 '' i nie było żadnych różnic choć w w dwóch przypadkach z przewagą dla ps4.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto kupić konsolę?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 28, 2015, 10:57:20 »
wlasnie apropo xbone - dochodzi kompatybilnosc z grami z X360 (poki co baza tytulow marna) + na co najbardziej czekam wsparcie oculus rift :)