Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Złożenie komputera  (Przeczytany 5970 razy)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Złożenie komputera
« dnia: Maja 03, 2015, 22:04:18 »
Przymierzam się do zakupu nowego komputera.
Wiem już mniej więcej jakie podzespoły mi są potrzebne, problem polega na tym, że część z nich dostępna jest w sklepie "A", a część w sklepie "B" więc raczej nie mogę liczyć, że któryś z tych sklepów złoży mi komputer na miejscu w "cenie".
Czy ktoś orientuje się czy w Policach jest jakiś godny zaufania serwis, który jest w stanie złożyć komputer stacjonarny w całość i ile takie coś może kosztować? (I czy udziela jakiejkolwiek gwarancji na usługę złożenia).




Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Złożenie komputera
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 04, 2015, 06:52:39 »
A co jest trudnego w zlozeniu kompa? No i na czym by ta gwarancja miala polegac?

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Złożenie komputera
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 04, 2015, 10:11:23 »
A co jest trudnego w zlozeniu kompa? No i na czym by ta gwarancja miala polegac?

Nie założyłem tematu w celu dowiedzenia się "jak łatwo złożyć komputer", tylko po to by dowiedzieć się, jakie są polecane miejsca w Policach, gdzie zajmują się tym profesjonaliści.

Ale:
Wytłumaczę Ci co to jest gwarancja. Gwarancja, to zaręczenie, że praca została wykonana dobrze i fachowo, a w razie jakiejś awarii wynikłej ze złego wykonania pracy w serwisie ten jest za to odpowiedzialny. I tak np: wymieniając koła u wulkanizatora ten zaręcza, że te nie odpadną; idąc do budowlańca ten zaręcza, że sufit nie zawali ci się na głowę; idąc do serwisu komputerowego ten zaręcza, że jego praca została wykonana dobrze i komputer się nie spali.
Ostatni komputer stacjonarny składałem razem z kuzynem w 2005, od tego czasu używałem laptopów. Wolałbym się nie zabierać sam za złożenie sprzętu za kilka pensji, gdyż skutki mojej niewidzy mogłyby opiewać na zbyt dużą kwotę.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2015, 10:14:13 wysłana przez Studarc »

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Złożenie komputera
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 04, 2015, 11:01:43 »
Co to jest gwarancja to wiem. Tylko niezbyt potrafilem sobie wyobrazic jak ona ma dzialac w tym konkretnym przypadku. Jak ktos skaszani poskladanie tego do kupy to raczej sprzet nie ruszy albo spali sie natychmiast. A wulkanizator to zly przyklad bo kazdy kaze potem dokrecic kola :P

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Złożenie komputera
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 05, 2015, 07:17:22 »
@kilofnikownia - nie wiem o co walczysz, kiedy "studarc" ma rację. Teoretycznie wiadomo z czego się składa komputer i ja kiedyś sam składałem, ale wieki temu. Dużego fiata i poloneza też kiedyś sam naprawiałem. Ale też "przed wiekami". Dziś starcza mi wiedza, co ewentualnie w samochodzie nawala, jak zaradzić - wie to mój mechanik.
Jeśli chodzi o komputery - dziś jest taka mnogość wariantów i możliwości, że lepiej kiedy złożeniem kompa zajmie się zawodowiec. Ja poprzestanę na wgraniu oprogramowania, bo tego nikt inny mi dobrze nie zrobi. Dobrze, czyli takie ustawienia jak lubię. A to, że od firmy (bo nie mówimy o "Józku spod piątki") chcę gwarancji na wykonaną usługę to chyba normalne. Ale może Ty jesteś właśnie zawodowcem, właścicielem sklepu ze sprzętem komputerowym i dlatego nie rozumiesz mniej kumatych od Ciebie.
@studarc - nie będę nikogo polecał w Policach, bo wywołam kwasy i dąsy, choć mam swoje zdanie. Najbliżej Polic jest fajny sklep z serwisem w budynku "Tesco" (na I piętrze), przy Szosie Polskiej (a raczej przy Nehringa). Personel - sądząc po rozmowie - rozsądny, choć kompa u nich jeszcze nie składałem. Ale takie usługi świadczą również.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Złożenie komputera
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 05, 2015, 08:18:01 »
O nic nie walcze. Rozumiem, ze moze nie umiec zlozyc chociaz jest to dziwne skoro kiedys juz zlozyl. To sie az tak nie zmienilo przez lata. Nadal kabelki pasuja tylko w jedna strone o ile sie za duzo sily nie wklada. Chodzilo mi glownie o gwarancje o czym juz pisalem. Nie wyobrazam sobie zeby pozniej jak po 3h dopiero wyszlo ze jest zle zlozony bo jak juz pisalem: nie wstanie wcale albo sie spali od reki. Z drugiej strony ja bym sie raczej nie podjal zlozenia kompa na czyichs czesciach bo trafisz na wade fabryczna i bedzie kwas. Sam odsylalem 3 z kolei plyty bo sie palily natychmiast po uruchomieniu. Dopiero zmiana modelu i producenta pomogla :) Ale niech by sie to stalo na cudzym sprzecie? Bylby kwas :)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Złożenie komputera
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 05, 2015, 09:50:04 »
nie wstanie wcale albo sie spali od reki.
Nie zawsze, nie wszystko działa zero-jedynkowo. Możesz mieć wadliwy zasilacz, przy którym komputer wstanie, ale ten po jakiś czasie (np. po nagrzaniu się podczas gry) zacznie przebijać albo pojawią się skoki napięcia. Możesz mieć jakąś tanią pastę nałożoną na procesor, lub w ogóle jej nie mieć, więc procesor się będzie przegrzewać. I w tej drugiej sytuacji przyda się gwarancja na usługę. Procesor jest sprawny, płyta jest sprawna, ale po wadliwym złożeniu może nie chcieć dobrze działać.

Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Złożenie komputera
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 05, 2015, 11:53:37 »
To pisalem ze max 3h :) Wiekszosc procow ma fabryczna paste ktora spokojnie starcza do standardowych predkosci. Skoro kolega nie potrafi zlozyc kompa to i zapewne nie bedzie inwestowal w jakies kosmiczne modele i chlodzenie inne niz box bo i tak go nie bedzie krecil. Miesiac temu skladalem swoj sprzet i wzgledem czasow athlona xp jest o wiele latwiej. Trzeba wykazac sie naprawde duza inwencja zeby cos na lga1150 skaszanic. Do proca dali nawet obrazkowa instrukcje montazu :) A co do kiepskiego zasilacza to sie wiele nie wypowiem bo nie ma o czym. Taki za 50zl to proszenie sie o klopoty i spalenie sprzetu :)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Złożenie komputera
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 05, 2015, 17:17:02 »
Studarc, uderz do rbk z forum, jeśli czas mu pozwoli to na pewno wszystko zrobi Ci tak jak trzeba.

Offline mariusz1602

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Złożenie komputera
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 05, 2015, 18:52:34 »
Studarc - mogę złożyć jak chcesz, koszt..... napisz priv - ale niewiele. Mogę wystawić fakturę jak Ci potrzebna.

Jestem z Polic. Od 7 lat zajmuję się serwisem sprzętu a od 3 lat obsługą informatyczną firm. Mogę również sprawdzić u swojego dostawcy ceny a nóż uda się z 100 zł na całości zaoszczędzić - lub jak forumowicze wyżej pisali - przeznaczyć na lepszy stabilny zasilacz :)

Pisz na priv jak coś.

Offline mirekwalczyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Złożenie komputera
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 17, 2015, 15:49:01 »
Kiedyś nawet myślałem, żeby założyć firmę która skłąda komputery stacjonarne na życzenie klienta.