Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Aktualizacja (?) ustawień karty SIM  (Przeczytany 2610 razy)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Aktualizacja (?) ustawień karty SIM
« dnia: Maja 01, 2015, 09:46:23 »
Witajcie dobrzy ludzie. Od jakiegoś czasu mój operator ma podpisaną umowę na roaming krajowy (albo się po prostu z innym połączył) i co jakiś czas będąc w środku kraju wyskakuje mi roaming i problemy z nim związane. Znaczy głupie pytania telefonu czy na pewno chcę dzwonić bo karta jest w roamingu no i internet nie działa. Może i by to nie był aż tak duży problem (bo przecież można ustawić internet w roamingu) ale bywam też przy granicy kraju i głupio by było płacić jak za zboże. Obecny telefon niestety nie ma w opcjach rozdzielonego roamingu krajowego i zagranicznego (albo ja nie potrafię znaleźć). I teraz: czy da się jakoś przekonać kartę SIM, żeby te nowe sieci traktowała jako własne? Albo chociaż jakaś apka która by sama zmieniała opcje roamingu w zależności od sieci w której jest telefon? Oczywiście telefon mam dual sim więc apka musiałaby być kumata :)

Offline witex84

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualizacja (?) ustawień karty SIM
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 01, 2015, 12:18:55 »
chyba pomoże jak ustawisz ręcznie swoją sieć
np w t mobile przy granicy widzi t-mobile.pl i t-mobile.de
wiadomo że w automacie wybierze silniejszy sygnał, ale jak ustawisz ręcznie to raczej będziesz bezpieczny

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Aktualizacja (?) ustawień karty SIM
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 01, 2015, 13:43:41 »
Ale problem jest taki, że on ma używać tej drugiej sieci krajowej bo wydatnie poprawia to zasięg.