Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???  (Przeczytany 24797 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 23, 2015, 22:57:26 »
Ej, ale serio tu jest potrzebny monitoring? Przecież w tym mieście i tak nic się nie dzieje. :S

Jak była Akademia w Kindze (gimbynieznajo) to było to zrozumiałe, ale teraz?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 24, 2015, 17:11:52 »
Nie chciałem polemizować, opierając się wyłącznie na wrażeniach, ale traf chciał, że parę godzin temu wpadł mi w ręce argument. Na ulicy Przyjaźni, na odcinku jednokierunkowym, przejeżdżał samochód, który miał problem, żeby zmieścić się pomiędzy ustawionymi po obu stronach jezdni pojazdami. Udało mu się przejechać, po czym jeden z pasażerów wysiadł i... urwał własnoręcznie lusterko w samochodzie po lewej.
W polu widzenie jest kamera na "Leningradzie". Jaki z tego wniosek? Hm.....
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 24, 2015, 21:41:05 »
Zgłosiłeś to odpowiednim służbom?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 25, 2015, 17:52:59 »
Zgłosiła pani, która była świadkiem zdarzenia - korzystając z mojego telefonu :) Co do szczegółów, odsyłam do mojego bloga.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline pola

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 26, 2015, 19:56:38 »
Mi by się dzisiaj przydał ale niestety  >:( W tym miejscu (park w Starych Policach) w ogóle nie ma  :'(

Offline Ej Gościu

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 26, 2015, 21:25:31 »
Na Przyjazni nie ma żadnego odcinka jednokierunkowego  .Czy Pani utrudniająca poruszanie się tą ulica dostała mandat?Przejechanie tam wozem strażackim przez takich pustaków jest nie możliwe.
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2015, 21:34:27 wysłana przez Ej Gościu »

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 26, 2015, 22:23:13 »
Dokładniej mówiąc - chodzi o jednokierunkowy odcinek pomiędzy Przyjaźni a Okulickiego. Z części tej drogi widać kamerę na Leningradzie. Co do przyczyny zdarzenia, to zastanawiałem się czy pani poszkodowana sama dostanie mandat, ale chyba policjanci bardziej przejęli się jej stratą i byli wyrozumiali. Generalnie jednak nie pisałem o tym, żeby roztrząsać czyja wina była w tej sytuacji większa, ale żeby poprzeć moją tezę, że skuteczny monitoring mógłby być sposobem na ograniczenie skali wandalizmu w Policach.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 26, 2015, 23:07:04 »
Przyłączam się do prośby o monitoring w parku staromiejskim. Pamiętam jak po remoncie wyłamano śmietniki i zniszczono ławki, już wtedy mówiłem, że przy takiej inwestyji wartoby było zainstalować kilka kamer. Teraz śmietniki nadal są niszczone, pijacy chleją na potęgę, nic się z tym nie robi. Może kilka kamer poprawiłoby tę sytuację?
Bo policja nie kwapi się do pilnowania tego miejsca, raz na ruski rok przejadą przez park autem i pokażą zimny łokieć, a w okolicy są szkoły, przedszkole, z którego dzieci chodzą na spacery, kościół, plac zabaw i ogólnie sporo domostw, gdzie mieszkają normalni ludzie i chcieliby się czuć bezpiecznie, nawet pod okiem kamery.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 27, 2015, 21:19:13 »
Z części tej drogi widać kamerę na Leningradzie.
Racja kamera na Leningradzie musi działać bo inaczej to po co tam wisi? Jeszcze spadnie na kogoś i tylko krzywdę zrobi.
W ogóle dobrze, że ktoś zajął się tematem monitoringu.

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 26, 2015, 14:26:54 »
W budżecie obywatelskim jest projekt modernizacji i sukcesywnej rozbudowy monitoringu. Kto zainteresowany, zapraszam do głosowania. PROJEKT NUMER 26.
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 28, 2015, 14:57:28 »
Na ostatniej Sesji Rady Powiatu złożyłem wniosek o zorganizowanie spotkania w sprawie monitoringu z udziałem przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Miejskiej i spółdzielni mieszkaniowych. Punktem wyjścia jest dla mnie m.in. materiał na temat obecnego statusu monitoringu miejskiego, jaki otrzymałem w odpowiedzi na moją wcześniejszą interpelację, Plik jest do ściągnięcia na moim blogu, wraz z kilkoma zdaniami komentarza. Zainteresowanych zapraszam do lektury i dyskusji.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 28, 2015, 20:49:11 »
Jak narazie to odbieram 6 kamer .Nawet dobrze widać . www.xxx.gow/xxxx3
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2015, 20:51:35 wysłana przez Mickd »
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 28, 2015, 21:01:03 »
No...
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #28 dnia: Września 30, 2015, 18:59:10 »
Mały update tematu: W poniedziałek 28 września odbyło się w Urzędzie Miasta bardzo interesujące spotkanie w sprawie monitoringu, o zorganizowanie którego wnioskowaliśmy w czerwcu. Spotkanie z udziałem przedstawicieli Gminy, Powiatu, Policji, Straży Miejskiej i Espolu było cenne o tyle, że udało się "wyciągnąć" na powierzchnię przyczyny obecnej dysfunkcjonalności systemu. Przyczyn tych jest co najmniej kilka i można je pogrupować w cztery podstawowe obszary:
  • Jakość obrazu/możliwości kamer
  • Rozmieszczenie kamer
  • Brak personelu do obsługi monitoringu
  • Konflikty kompetencyjne w korzystaniu z systemu.
Zaproponowaliśmy, żeby wokół tych obszarów kontynuować rozmowy już w formule roboczej i wydaje się, że taki scenariusz ma szanse być zrealizowany. Zobaczmy. Więcej szczegółów ze spotkania na moim blogu.
Pozdrawiam.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #29 dnia: Września 30, 2015, 19:46:48 »
Brak personelu do obsługi monitoringu
wszystko ładnie i pięknie tylko ciekawe z jakiego klucza zostanie owy personel obsadzony?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!