Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 196029 razy)

Offline Yoshimatsu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 16, 2015, 09:48:15 »
Ok 8:50 widzialem jak na ul Wyszynskiego gdzie wczoraj byl wypadek grzebali cos przy lampach, mozliwe ze je wymieniali na te jasniejsze :)) Szkoda ze jak zwykle u nas - dopiero po wypadku
Semper Fidelis

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 16, 2015, 09:55:37 »
5 osób potrąconych w ciągu tygodnia. To chyba rekord. Nawet lamp nie zdążono wymienić.

Panie Grzegorzu, czy gmina ma w planach wymianę oświetlenia ulicznego na ledowe? Szczególnie w ciągu ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 16, 2015, 10:17:44 »
Działania realizowane są dwutorowo.

Te, które można zgodnie z przepisami robić "od ręki" już są wykonywane. Ich zakres zapowiedział Starosta:

Dziś montowane są nowe znaki i dodatkowe lampy na dwóch przejściach dla pieszych.

http://www.dziennikpolicki.pl/aktualnosci/1885-powiat-rozpoczyna-dzialania-dorazne-majace-na-celu-poprawe-bezpieczenstwa.html


Te działania, których realizacja wymaga czasu (np ze względu na procedury przetargowe), będą realizowane w tym roku. Ich zakres będzie znany w najbliższym czasie. Trwają rozmowy gminy i powiatu na ten temat.

Czy będzie to wymiana oświetlenia na ledowe? Trudno mi wyrokować. Muszą to okreslić specjaliści. Ja sam, spotkałem się z opiniami, że w przypadku oświetlenia przejść dla pieszych, dużo skuteczniejsze od ledowego jest tzw. oświetlenie wertykalne.

Ale, z oczywistych względów, swoją wiedzę na ten temat czerpię głównie z interentu, a tu decydować powinni specjaliści i praktycy.

Wiele ciekawych informacji na ten temat zdobyłem na stronie programu Bezpieczne Przejście
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2015, 10:20:56 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #93 dnia: Stycznia 16, 2015, 10:35:55 »
w ciągu kilku lat widziałem może jedną, max dwie osoby, które przeszły na czerwonym...  I proszę tutaj nie pieprzyć głupot, że utrudni ruch, bo nie ma u nas dróg czysto przelotowych/tranzytowych (poza wojska polskiego i starym rynkiem, ale tutaj jest raczej bezpiecznie i patrząc na ostatnie wydarzenia, to nie one są problemem).
W okolicach Lidla i Kościoła na pewno utrudni. A przy Kindze kilka osób na czerwonym to chyba w czasie godziny przechodzi. Inna sprawa, że wypadków tam nie ma.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2015, 10:37:31 wysłana przez parian »

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #94 dnia: Stycznia 16, 2015, 10:58:08 »
A przy Kindze kilka osób na czerwonym to chyba w czasie godziny przechodzi. Inna sprawa, że wypadków tam nie ma.

Niestety tacy zawsze sie trafia, jednak na przejscie przy czerwonym swietle najczesciej decyduja sie osoby, ktorym nie chce sie czekac na zielone swiatlo, kiedy na jezdni nie ma samochodow.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #95 dnia: Stycznia 16, 2015, 11:02:02 »
5 osób potrąconych w ciągu tygodnia. To chyba rekord. Nawet lamp nie zdążono wymienić.

Panie Grzegorzu, czy gmina ma w planach wymianę oświetlenia ulicznego na ledowe? Szczególnie w ciągu ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego?

Piłsudskiego jest we władaniu Powiatu, nie wiem czy Wyszńskiego też, ale chyba tak.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 16, 2015, 11:06:26 »
5 osób potrąconych w ciągu tygodnia. To chyba rekord. Nawet lamp nie zdążono wymienić.

Panie Grzegorzu, czy gmina ma w planach wymianę oświetlenia ulicznego na ledowe? Szczególnie w ciągu ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego?

Piłsudskiego jest we władaniu Powiatu, nie wiem czy Wyszńskiego też, ale chyba tak.
I pewnie właśnie dlatego gmina nic przez parę lat nie robiła - bo ludzie myślą tak jak Ty :)
Droga powiatowa, ale za oświetlenie odpowiada burmistrz.
Tak czy inaczej teraz to jeden Gryf ;)

Ps. A Grzegorz znów wciska kit... Nie lampy, tylko aktywne znaki D6, takie z błyskającymi sygnalizatorami.
No i chętnie się dowiem, co takiego jest w wymianie żarówek w latarniach na lepsze, że nie można tego zrobić od ręki.
 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2015, 11:12:24 wysłana przez Wykidajło »
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.


Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 16, 2015, 12:29:31 »
5 osób potrąconych w ciągu tygodnia. To chyba rekord. Nawet lamp nie zdążono wymienić.

Panie Grzegorzu, czy gmina ma w planach wymianę oświetlenia ulicznego na ledowe? Szczególnie w ciągu ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego?

Piłsudskiego jest we władaniu Powiatu, nie wiem czy Wyszńskiego też, ale chyba tak.
I pewnie właśnie dlatego gmina nic przez parę lat nie robiła - bo ludzie myślą tak jak Ty :)
Droga powiatowa, ale za oświetlenie odpowiada burmistrz.
Tak czy inaczej teraz to jeden Gryf ;)

Ps. A Grzegorz znów wciska kit... Nie lampy, tylko aktywne znaki D6, takie z błyskającymi sygnalizatorami.
No i chętnie się dowiem, co takiego jest w wymianie żarówek w latarniach na lepsze, że nie można tego zrobić od ręki.
 

A to nie wiedziałem... droga powiatu, lampy przy niej gminy... polski burdel...
Naprawdę te nieco mocniejsze żarówki są tak drogie, że znów wymieniamy je w dwóch-trzech miejscach? Musimy poczekać na następne potrącenia na Grzybowej, żeby też tam wymieniono żarówki?



Nie chcę już być bardzo złośliwy, ale wymiana żarówek tylko nad przejściami to też takie "biedarozwiązanie". Szczecin kompleksowo wymienia oświetlenie na LED-y na dużym obszarze nie patrząc czy dana żarówka będzie nam przejściem, skrzyżowaniem czy zwykłym kawałkiem drogi. Mamy pokaz działań tymczasowych, które generują koszta obecnie i w przyszłości (większa moc żarówek = większa kasa na rachunek za energię). Ile czasu trzeba się zastanawiać, żeby podjąć uchwałę o zmianie sposobu oświetlenia? Już powinna być uchwała i przetarg... bo czas niestety kosztuje nas kolejne potrącenia, a w takim tempie miejscy rajcy wymyślą rozwiązanie problemu w maju, gdy problem już nie będzie tak istotny.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 16, 2015, 12:39:47 »
Czy będzie to wymiana oświetlenia na ledowe? Trudno mi wyrokować. Muszą to okreslić specjaliści. Ja sam, spotkałem się z opiniami, że w przypadku oświetlenia przejść dla pieszych, dużo skuteczniejsze od ledowego jest tzw. oświetlenie wertykalne.
Warto się przejechać po Szczecinie, np. ul Jana z Kolna jest oświetlona lampami LED. A potem wrócić do Polic. Widać różnicę. Szczecin wymienia obecnie prawie 5 000 lamp za około 8 milionów złotych.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2015, 12:42:50 wysłana przez Ważniak »
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 16, 2015, 13:02:50 »
Czy będzie to wymiana oświetlenia na ledowe? Trudno mi wyrokować. Muszą to okreslić specjaliści. Ja sam, spotkałem się z opiniami, że w przypadku oświetlenia przejść dla pieszych, dużo skuteczniejsze od ledowego jest tzw. oświetlenie wertykalne.
Warto się przejechać po Szczecinie, np. ul Jana z Kolna jest oświetlona lampami LED. A potem wrócić do Polic. Widać różnicę. Szczecin wymienia obecnie prawie 5 000 lamp za około 8 milionów złotych.

5000 lamp za 8 milionów (z gwarancja bodajże na 10 lat) daje nam 1600 zł na lampę.
U nas 8 żarówek za 24 miliony, czyli 3000 zł.
Dwa razy drożej za gorsze rozwiązanie. Gratulacje!

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #101 dnia: Stycznia 16, 2015, 13:12:29 »
komus musi bardzo zalezec na tym zeby to byly takie a nie inne zarowki.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #102 dnia: Stycznia 16, 2015, 13:19:24 »
5000 lamp za 8 milionów (z gwarancja bodajże na 10 lat) daje nam 1600 zł na lampę.
U nas 8 żarówek za 24 miliony, czyli 3000 zł.
Dwa razy drożej za gorsze rozwiązanie. Gratulacje!
24 tysiące, ale cena jednostkowa wyszła ci dobra ;-)

Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline vwpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #103 dnia: Stycznia 16, 2015, 13:51:43 »
Na ul. Bankowej ciemno strasznie , jeszcze drzewa zasłaniają , tylko czekać na tragedie. Ludzie często korzystają z ulicy a nie przejść dla pieszych  bo przejścia są w miarę daleko , przejście koło skrzyżowania Bankowa –Grzybowa a następne grzybowa- PCK . a za drzew nie widać ludzi i te światło strasznie słabe . tylko czekać na tragedie
nic dodać nic ująć

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #104 dnia: Stycznia 16, 2015, 22:03:49 »
Te osiem nowych lamp to chyba razem z tymi trzema już zamontowanymi wcześniej. Naliczyłem 4 na Wyszyńskiego (3 przy kościele, czwarta przy Piaskowej) i 4 na Piłsudskiego (dołożyli Mazurską).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.