Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budżet obywatelski - propozycje  (Przeczytany 161613 razy)

Offline K.O.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 26, 2014, 11:12:30 »
Nie ma tu błędów logicznych.
Celem jest rozwiązanie problemu zdewastowanych śmietników.
Przetarcie ścieżki oznacza urządzenie jednego konkretnego śmietnika i pokazanie wspólnotom i gminie, jak śmietnik może wyglądać i ile kosztować. Ewentualny sukces wniosku o grant i wykonanie zadania ma przyspieszyć działanie, bo na razie to jest tylko mielenie propozycji zawartych w programie i nic z tego nie wynika.
Dla mnie jest, i myślę, że dla większości nie mających problemów we wnioskowaniu, również. Przetarcie ścieżki to raczej cała procedura administracyjna, ocena wniosku i co się składa na tą ocenę, problemy formalno-prawne wynikłe w trakcie procedury administracyjnej etc. A cała ta procedura będzie inna podczas okazjonalnego złożenia grantu w banku komercyjnym, a inna poprzez realizację programu gminnego. Nie jest przetarciem ścieżki cyt. "urządzenie jednego konkretnego śmietnika i pokazanie wspólnotom i gminie, jak śmietnik może wyglądać i ile kosztować", bo to jak może wyglądać i ile kosztować taki śmietnik to możemy się dowiedzieć się bez jego budowania :) Od tego są kosztorysy, wizualizacje, plan funkcjonalno-użytkowy, projekt czy choćby zwykłe zapytanie ofertowe. Można też pojechać do Szczecina i zrobić fotorelację takich śmietników i zapytać wspólnoty jaki był koszt realizacji.  Jeżeli chcę wybudować dom, to wiem ile będzie kosztował i jak będzie wyglądał przed rozpoczęciem budowy. Nie muszę budować domu "testowego", aby się tego dowiedzieć :) Myślę, że jasno wykazałem gdzie jest ów błąd logiczny.

Oczywiście życzę, aby obie ścieżki się niezależnie od siebie ziściły (dobrze, że toczą się rozmowy) bo poprawa estetyki leży w interesie mieszkańców, chociaż nie wiem czy ograniczanie programu tylko do wspólnot z udziałem gminy to dobry kierunek? Chodzi mi o to, że część podatku mieszkańców gminy będzie redystrybuowane tylko do konkretnych podmiotów a nie wszystkich z danej grupy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2014, 11:17:44 wysłana przez K.O. »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 27, 2014, 07:35:42 »
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 27, 2014, 07:53:41 »
Coś na temat. A może nie?   http://www.gryflandia.pl/2014/11/skarbiec-ludowy.html
Jeszcze trochę śmieszne, ale już coraz bardziej forma spada i dużo nudniejsze.
Moim zdaniem autor nie potrafi przeżyć tak dotkliwej porażki i poniżenia przez mieszkańców. A motywem nakręcającym tę fantazję jest ZAZDROŚĆ.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 27, 2014, 09:01:11 »
Coś na temat. A może nie?   http://www.gryflandia.pl/2014/11/skarbiec-ludowy.html

Mowia, ze w kazdej bajce jest odrobina prawdy. Nie myslales, by zalozyc osobny watek w dziale "Humor"?

Jeszcze trochę śmieszne, ale już coraz bardziej forma spada i dużo nudniejsze.Moim zdaniem autor nie potrafi przeżyć tak dotkliwej porażki i poniżenia przez mieszkańców. A motywem nakręcającym tę fantazję jest ZAZDROŚĆ.

Tam zaraz zazdrosc, humor bazujacy na wladzy nie ma w sobie niczego zlego, madrzy ludzie poczytaja to z przymrozeniem oka, posmieja sie i tyle. No chyba, ze naprawde maja cos na sumieniu... ;)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 27, 2014, 10:44:28 »
Dla mnie może pisać całe noce. Też się śmiałem, ale ta ostatnia część przyznaj naprawdę nudna.
Zazdrość na pewno trochę jest, bo w marzeniach to przecież autora koledzy mieli tam być, ale zostali wyeliminowani. Więcej tu na ten temat nie piszę, bo to nie ten wątek.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 27, 2014, 11:04:51 »
Nie myslales, by zalozyc osobny watek w dziale "Humor"?
Dobry pomysł, dzięki :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 27, 2014, 16:02:29 »
Cytuj (zaznaczone)
Nieważne zresztą, grunt, że z wrogiego stronnictwa. Ten, co chce z trzosa ludowego system zamkowych lektyk finansować. Podobno rozbiłeś w puch jego koncept?

Ach tam zaraz w puch ;) Podbijam temat lektyk. ;)

System Rowerów Miejskich posiada zalety transportu publicznego
jednocześnie bez jego wad takich jak:

•ścisk w zatłoczonych autobusach
•czekanie na przystankach
•sztywność linii
Posiada zalety roweru, jednak bez kilku wad takich jak:

•poszukiwanie miejsca parkowania roweru prywatnego w mieście
•garażowanie roweru na noc
•utrzymanie roweru
•obawa przed zniszczeniem lub kradzieżą prywatnego roweru
Zaletą roweru jest to, iż można pojechać rowerem i wrócić innym środkiem transportu.
System, pozwala na:

•poruszanie się szybciej niż pieszo,
•wygodniej niż w zbiorowym w godzinach szczytu
•bez czekania na przystankach
•bez przesiadek
•bez problemu z parkowaniem roweru


No i pierwsze 20-30 minut jest zawsze darmowe.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 27, 2014, 16:57:19 »
Próbowałeś robić symulację przepływów? Bo system, w którym wszystkie rowery pojadą pod Zakłady i będą tam stały przez całą zmianę, średnio fajny będzie. Ja bym też rozważył połączenie go ze szczecińskim.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 27, 2014, 17:21:36 »
Proste, wystarczy nie robić na zakładach stacji :)

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 27, 2014, 17:47:15 »
Ja proponuję odkryte baseny w Policach np.: koło szkoły sp8. Jeżeli Trzebież ma to dlaczego u nas nie ma, my mamy więcej mieszkańców.

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 27, 2014, 17:58:25 »
dobrze było by nimi oświetlić rurową jak i dalszy ciąg ścieżki rowerowej na zakłady chemiczne - bardzo duża ilość rowerzystów.

Zgadzam się!!!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 27, 2014, 21:05:19 »
Ja proponuję odkryte baseny w Policach np.: koło szkoły sp8. Jeżeli Trzebież ma to dlaczego u nas nie ma, my mamy więcej mieszkańców.
Trzebież ma bo tak chciała nieomylna władza. Police w związku z tym,że ponad połowa, jeśli nie więcej mieszkańców to głównie właściciele i lokatorzy mieszkań spółdzielczych mają g.....o do gadania.Jak powiedział gdzieś tu na forum politruk Gryfa Ufniarz wyborcy dali im demokratyczny mandat czyli hulaj dusza piekła nie ma.Ten tzw demokratyczny mandat dała Gryfowi zdecydowana mniejszość uprawnionych do głosowania.Ale politolog Ufniarz nawet jeśli w wyborach wezmie udział tylko jeden uprawniony nadal będzie twierdził ,że takie są prawa demokracji.Taką demokrację JKM nazywa du......cją.Nieszczęście polega na tym,że uzurpatorzy tego "demokratycznego mandatu" nikogo nie pytali o zdanie,tym bardziej nie pytali nas Policzan czego od nich oczekujemy.Jakaś grupka podnieca się tzw budżetem obywatelskim nie zastanawiając się,że to ochłap dla naiwnych.Naiwnym przypomnę,że cały budżet gminy jest budżetem obywatelskim a nie jakiegoś prywatnego folwarku.I jeśli spojrzeć bliżej na ten budżet,głównie na dochody własne to na tereny spółdzielni mieszkaniowych z tego budżetu obywatelskiego nie trafia ani jedna złotówka mimo,że jak np w SM"Odra" gmina jest właścicielem wszystkich gruntów.Nasze podatki trafiają do Trzebieży,Tanowa,Niekłończycy itd.Jak do tej pory nikt z władców nie pomyślał o partycypacji Gminy(budżet obywatelski) w kosztach np utrzymania zieleni na terenach dzierżawionych od gminy(wieczyste użytkowanie).Kandydaci na radnych zwłaszcza ci z terenów spółdzielni mieszkaniowych zupełnie o swoich powinnościach wobec mieszkańców spółdzielni zapomnieli.
jestem gorszego sortu

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 27, 2014, 22:05:22 »
Trzebież ma [basen] bo tak chciała nieomylna władza
Ciekawe, a jesteś w stanie podać kiedy ta "władza" wybudowała basen?
<*)))))>{

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 28, 2014, 21:08:27 »
Nie ma tu błędów logicznych.
Celem jest rozwiązanie problemu zdewastowanych śmietników.
Przetarcie ścieżki oznacza urządzenie jednego konkretnego śmietnika i pokazanie wspólnotom i gminie, jak śmietnik może wyglądać i ile kosztować. Ewentualny sukces wniosku o grant i wykonanie zadania ma przyspieszyć działanie, bo na razie to jest tylko mielenie propozycji zawartych w programie i nic z tego nie wynika.

Zamykana ma być część gdzie będą stały pojemniki na odpady zmieszane. Pojemniki na selektywną zbiórkę będą stały obok wiaty bo, po pierwsze - muszą być łatwo dostępne do ich opróżniania, po drugie - system zbiórki selektywnej funkcjonuje w formie gniazdowej, czyli zestaw pojemników służy nie tylko jednej wspólnocie. Zobrazowane to jest mniej więcej zdjęciem we wpisie na mojej stronie.
W moim zamyśle program ma być skierowany do wspólnot, w których gmina ma udziały. Opinia urzędników w odpowiedzi na moją interpelację niczego nie przesądza. Ja podtrzymuję swoje stanowisko.


Program wspierania wspólnot mieszkaniowych w zakresie ocieplenia budynków zajmuje jedną stronę. Szczegóły zawarte są w porozumieniach pomiędzy gmina i wspólnotą. Zatem nie objętość dokumentu jest decydująca i ważna, a postulowane sposoby realizowania tych zadań.


Co do statusu programu.
Odbyły się dwa spotkania w tej sprawie. ZGKiM oraz wydział urbanistyki i architektury otrzymały pracę do wykonania związaną z propozycjami zawartymi w programie. Po jej wykonaniu ma się odbyć kolejne spotkanie w tej sprawie. Nie spodziewałem się, że to co złożylismy z Michałem stanie się za moment obowiązującą regulacją. Opisaliśmy problem i zaproponowaliśmy w jaki sposób go rozwiązać. Cieszę się, że propozycja nie poszła na półkę, tylko jest "w obróbce".  Liczę na to, że sprawa znajdzie swój finał w nadchodzącym roku.
Kup Pan ten śmietnik i nie rób jaj!
Grant za 20 tys. zł??? Nie róbcie z nas Policzan biedaków. Pracować to można nad tematem gdzie dofinansowanie wynosi przynajmniej kilkaset tys. zł.

Co do basenu to gmina kupiła baseny od prywaciarza w Trzebieży, cały ten ośrodek nieźle teraz drenuje kieszeń podatników, dlatego na śmietnik Radny musi załatwić grant.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 28, 2014, 22:58:48 »
Kup Pan ten śmietnik i nie rób jaj!
Grant za 20 tys. zł??? Nie róbcie z nas Policzan biedaków. Pracować to można nad tematem gdzie dofinansowanie wynosi przynajmniej kilkaset tys. zł.

Oj, oj, oj, widzę, że polityka "robienia dobrego wrażenia" zaczyna się powoli sypać...