Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21  (Przeczytany 34718 razy)

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #45 dnia: Października 29, 2014, 21:00:16 »
Łatwo się szasta publicznym groszem.Dlaczego nie ma prywatnych inwestorów w "infrastrukturę turystyczną"w Trzebieży? - odpowiedz jest prosta - na tym nie można zarobić w tym "cudownym" miejscu.

Może dlatego, że był to projekt współfinansowany przez środki unijne???  :-\ Myślę, że ten kompleks w Trzebieży to nie najlepszy argument w walce z Gryfem.
Pomyślcie, że w pewnym momencie, gmina wycofuje się z projektu (przeznaczonego dla wszystkich mieszkańców regionu) i zostawia 8 - 9 milionów pln z unijnych projektów tłumacząc, że oprzytomniała i nie będzie się angażować w jakieś tam cyt."... kuriozalne inwestycje" i lokalne "...fanaberie"...  :( To by dopiero był skandal
Naprawdę ubolewam nad siłą takich argumentów. :(

Choć rzeczywiście przyznam, że inwestycje gminne mogłyby być pomyślane w taki sposób, aby w przyszłości mogły się same przynajmniej jakoś tam "amortyzować" i utrzymywać. Faktem jest, że gminna kasa (mimo, że duża) to swoje dno ma. Widać to najlepiej właśnie w Trzebieży, gdzie przy plaży powstają coraz to nowe lokale, aby zaspokoić potrzeby wypoczywających. Można było to przewidzieć już w pierwszym projekcie... i trochę na tym zarobić.
Mogę tylko dodać, że ludzie z Gminy taką świadomość mają i realizując obecną infrastrukturę, była już dyskutowana możliwość udziału prywatnych operatorów na tym terenie. Tu musiałby wypowiedzieć się ktoś z gminy....

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #46 dnia: Października 30, 2014, 01:39:38 »
Pada w tym wątku wiele słów krytyki. Ale nikt (poza jedną wypowiedzią) nie podjął się próby udzielenia odpowiedzi na postawione w tytule wątku pytanie. Wszyscy skupiają się na analizie i krytyce dokonać GRYF-a. Ale przyjrzyjmy się innym polickim ugrupowaniom, ich potencjałowi i możliwościom.
Policka PO od, z górą 7 lat, ma niesamowite warunki do rozwoju. Partia rządzi w kraju i w regionie. Jakie to przyniosło efekty? Osiem lat temu partia nie wystawiła kandydata na burmistrza, tylko poparła W. Diakuna. Dwa lata później, tuż przed rozpadem koalicji z GRYF-em złożyła ostatni poważny i pożyteczny wniosek do budżetu gminy. SZEŚĆ LAT TEMU! Od tamtej pory PO nie generuje żadnych rozsądnych i autorskich pomysłów dla Polic. Pogrąża się za to w wewnętrznych sporach i walkach frakcyjnych. Inne powiatowe miasta w naszym regionie były w stanie wygenerować partyjnych liderów, którzy dziś z ramienia PO są w sejmie, w sejmiku. Pokażcie mi znaczącą w PO osobę z Polic. Brak. Bo partia utonęła w konfliktach wewnętrznych. Ich smutnym efektem było wystawienie 4 lata temu słabego kandydata na burmistrza. Dziś policka Po "rzuca" do wyścigu swojego lidera, czyli to, co ma najlepszego. Ale oprócz w miarę znanego nazwiska potrzebny jest również dorobek, a tego lokalna PO po prostu nie ma. Bierność i brak zaangażowania radnych tej partii w mijającej kadencji aż raziła w oczy. Klub radnych nie spotykał się nawet przed sesją by omawiać projekty uchwał lub ustalać swoją politykę wobec propozycji burmistrza. Nieraz widziałem jak tuż przed głosowaniem gorączkowo ustalali jak głosować. W efekcie stracili troje radnych. Jeden odszedł jeszcze w trakcie kadencji, drugi startuje z własnego komitetu, trzecia wobec braku propozycji startuje w innych barwach. Dziś słyszę, że PO "rzuca co ma najlepsze" do walki o powiat. Wiszą śliczne zdjęcia, z dopracowanymi uśmiechami i photoschopowymi bajerami. Tylko nadal, za tymi pięknymi obrazkami brak dorobku. Brak osiągnięć, co jest wypadkową absolutnego braku zaangażowania i braku pracy przez całą kadencję.

Polickie PiS jest w bardzo podobnej sytuacji, z tą różnicą, że nie dysponuje parasolem rządzenia. Smutno mi się robiło, gdy słyszałem, że nawet najdrobniejsze sprawy gminne wymagały zatwierdzeń i błogosławieństw od centrali. Osiem lat temu ikona, lider i założyciel PiS w Policach, stając w szranki w wyścigu do fotela burmistrza doznał kompromitującej porażki. Przegrał nie tylko z W. Diakunem ale i z P. Misiło. Cztery lata później PiS nie wystawił kandydata, popierając W. Diakuna. W obecnej kadencji wystawił kandydata nie z Polic. Partia, również pogrążona we frakcyjnej rywalizacji nie zdołała wypromować lokalnego lidera. Musiała sięgnąć poza Police po człowieka, którego de facto wypromował Burmistrz Diakun. I robiła to naprędce, realizując rozkaz "z góry" mówiący o tym, że PiS ma mieć kandydata na wójta, burmistrza, prezydenta w każdej gminie w Polsce. Realizacja tego "odgórnego" prikazu zaowocowała tym, że u progu kampanii samorządowej PiS zaproponował przyłączenie Polic do Szczecina. Jeśli chodzi o dorobek, to widać go w spotach wyborczych kandydata PiS na burmistrza. Mówi on, że sprawował "merytoryczny nadzór" nad realizacją zadań, które... były pomysłami GRYF-a. A dlaczego to robił? Bo taką miał pracę i obowiązki.

Policki SLD, to organizacja anachroniczna, schodząca. Dwanaście lat temu wystawiła kandydata na burmistrza, który dziś jest w GRYF-ie. Osiem lat temu wystawiła kandydata, który dziś jest w GRYF-ie. Cztery lata temu kandydatka SLD na burmistrza osiągnęła wynik podobny, jak niektórzy kandydaci na radnych gminnych i powiatowych. Dziś SLD wystawia kandydata, którego kampania wyraźnie wskazuje, że start traktuje jako "lewar" w wyborach do sejmiku. Podobnie jak PO Sojusz nie wygenerował żadnego sensownego pomysłu przez ostatnie lata, choć trzeba wyraźnie podkreślić, że dwoje radnych SLD było o niebo bardziej aktywnych niż cały(czterokrotnie większy) klub radnych PO.

Od lat GRYF posługuje się hasłem Uczciwość, Kompetencje, Postawa Służby. I nie wynika to bynajmniej z tego, że GRYF nie jest w stanie wymyślić nowego hasła. Są to po prostu idee, które przyświecają działalności GRYF-a. O dorobku niebawem poinformujemy w naszej publikacji podsumowującej mijającą kadencję. O sukcesach wyborczych nie będę się rozwodził, opisałem je powyżej. I niezależnie od tego jak wiele kąśliwych uwag i komentarzy pojawi się po mojej wypowiedzi. Za jak dużą ilość słów i słówek złapią mnie dyżurni komentatorzy antygryfoscy, to proszę spróbować odnieść się do opinii, które zawarłem w tym wpisie.

Zmienia się świat, zmieniają się oczekiwania ludzi, zmieniła się ordynacja wyborcza do gminy. Te wszystkie elementy oznaczają, że skończy się wygrywanie wyborów "na piękne oczy" albo na szyld. Trzeba będzie pokazać co się zrobiło albo przekonać, że ma się zdolności aby zrobić wiele w przyszłości. Coraz bardziej wymagający wyborcy, będą coraz więcej oczekiwali od radnych. Bez wysiłku już się nie da. "Trza się będzie za robotę wziąć"

Na marginesie tego co napisałem powyżej zastanawiam się... Dlaczego "wielkie" i "znane" nazwiska z PO poszły do wyborów do powiatu? Dlaczego te osoby nie zdecydowały się zmierzyć w wyborach bezpośrednich z innymi kandydatami? 
Być może chodzi o to, że w wyborach powiatowych, przebiegających "po staremu" łatwiej się schować na liście i szukać swojej szansy w szerszym gronie licząc na to, że "lista zapracuje"...?
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2014, 01:45:48 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #47 dnia: Października 30, 2014, 11:40:58 »
Grzegorz, nocna pora trochę Cię tłumaczy, ale następnym razem poczekaj jednak do rana :D
Źle, jak ktoś Kalemu ukraść krowy, dobrze, jak Kali komuś. To powinno być oficjalne hasło Gryfa.
Pytasz, dlaczego "wielkie" i "znane" nazwiska z PO poszły do wyborów do powiatu. Zapewne z tego samego powodu, z jakiego do wyborów do powiatu poszły "wielkie" i "znane" nazwiska z Gryfa. Czyż nie?
Postawa służby? To ona nie pozwala Ci odpowiedzieć na pytanie o to, ile SPPK bierze od Chemika za dowożenie kibiców do Szczecina?
Uczciwość? No tak, jak się na przykład zrobi raban na cały powiat, że świadectwa z Białej będą nieważne, a potem gdzieś w kącie małym druczkiem napisze, że się sprawdziło i to nie tak, to to jest uczciwe. Jak Gryf. Uczciwość, można rzec, legendarna.
Kompetencje? Pewnie masz na myśli te wielkie pnie dostarczone starszej pani jako opał?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #48 dnia: Października 30, 2014, 12:25:29 »
Nie mam zwyczaju odpowiadać na zapytania dotyczące umów z kontrahentami SPPK, którzy nie są podmiotami publicznymi, zadanymi na forum internetowym. Pomijając nawet kwestie tajemnicy handlowej, to musiałbym najpierw uzyskać zgodę zleceniodawcy na ujawnienie szczegółów finansowych - ale tego nie zrobię, bo mnie władze klubu śmiechem zabiją gdy zapytam "czy mogę ujawnić kwotę umowy, bo mnie pyta Wykidajło na forum polickim". Jeżeli Cie to tak bardzo interesuje, możesz odwrócić pytanie i  zwrócić się do zleceniodawcy, nawet do tego zachęcam. Nie mam tu żadnych obaw, bo kalkulacja usługi została zrobiona w oparciu o cennik usług SPPK.

Poza burmistrzem W. Diakunem i J. Pisańskim, którzy zdecydowali się na start do powiatu, pozostali kandydaci wcześniej startowali w wyborach powiatowych. Wyjątkiem może być jeszcze Pan W. Borowski, który jednak był już wcześniej radnym powiatowym. A zdecydował się na start do powiatu, żeby dokładnie zbadać jak to było z wysypiskiem przy ul. Kamiennej, które powstało za wiedzą i zgodą pana starosty. Pan Burmistrz i jego zastępca nie startują do gminy, bo wobec ewentualnego wyboru na kolejną kadencję burmistrza, trzeba by było powtarzać wybory do rady gminy, a to niepotrzebne zamieszanie i koszty.
Zatem Twoje wskazywanie analogii jest oparte na bardzo słabych argumentach.

Jestem zdania, ze PO bała się bezpośredniej konfrontacji wyborczej w ramach reguł wyborów bezpośrednich i "uciekła" do powiatu.


Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #49 dnia: Października 30, 2014, 14:22:25 »
Nie mam zwyczaju odpowiadać na zapytania dotyczące umów z kontrahentami SPPK, którzy nie są podmiotami publicznymi, zadanymi na forum internetowym.
Jasne. To też jest odpowiedź :)
Co do nazwisk - ja myślę, że PO postawiła na powiat, bo uznała, że tam ma większe szanse rządzić samodzielnie. A burmistrz i wiceburmistrz startują do powiatu, żeby po ewentualnej kolejnej wygranej w wyborach burmistrza wciągnąć na plecach tych, którzy samodzielnie by nie weszli. Oczywiście o ile sami się dostaną - bo nawet gdyby nie, to nic nie tracą. Taktyka dosyć oczywista, też bym tak to rozwiązał. I nie odzywałbym się, bo to nie moje małpy - ale na moralność Kalego mam alergię.
Co do Kamiennej, to przypominam, że w wysypisku mają udział oba samorządy: i powiatowy, i gminny.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #50 dnia: Października 30, 2014, 17:17:54 »
...bo kalkulacja usługi została zrobiona w oparciu o cennik usług SPPK.
To też jest odpowiedź. I to bardzo konkretna.
Ale Ty oczywiście zamiast ją przyjąć, wolisz mnożyć wątpliwości żeby udowodnić swoją absurdalną tezę o czymś, co uznałeś autorytatywnie za prawdę, że w finansowaniu tej umowy zaangażowane są środki publiczne.
Ale skoro już chcesz prowadzić swoje śledztwo, to dam Ci jeszcze jeden trop. Kibice Pogoni też jeżdżą darmowymi autobusami...

Co do szans na samodzielne rządzenie w powiecie... Myślę, że PO pogrzebała te szanse rezygnując z wystawienia kandydata na wójta w gminie Dobra prawdopodobnie licząc na to, że skoro w eurowyborach w tym okręgu wygrali tak zdecydowanie, to wynik się powtórzy w wyborach powiatowych. Mam poważne wątpliwości czy to dobre myślenie, zwłaszcza, że w okręgu nr 2 w wyborach do rady powiatu jest aż 5 mandatów. Ale pozwólmy się tym wyborom odbyć i zobaczymy jakie będą wyniki.

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #51 dnia: Października 31, 2014, 00:57:06 »
Poza burmistrzem W. Diakunem i J. Pisańskim, którzy zdecydowali się na start do powiatu, pozostali kandydaci wcześniej startowali w wyborach powiatowych.

Trudno o lepsze "lokomotywy" wyborcze. Dzięki W. Diakunowi będą 3 z 4 mandatów dla Gryfa, po czym burmistrz złoży mandat i wejdzie następny w kolejności. Podobnie w okręgu J. Pisańskiego, też złoży mandat i wejdzie kolejna osoba. Póki były wybory według większościowej ordynacji wyborczej ten mechanizm dokładnie działał w wyborach do rady miejskiej.

Dziś SLD wystawia kandydata, którego kampania wyraźnie wskazuje, że start traktuje jako "lewar" w wyborach do sejmiku.

Czy panowie Diakun i Pisański nie są "lewarami" dla list Gryfa w celu uzyskania jak największej ilości mandatów a potem złożą mandat z przyczyn obiektywnych?
A Twój start w eurowyborach nie był "lewarem" przed wyborami samorządowymi w 2010 r.?
Odpowiedzi nie oczekuję, raczej refleksji.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #52 dnia: Października 31, 2014, 10:31:25 »
...bo kalkulacja usługi została zrobiona w oparciu o cennik usług SPPK.
To też jest odpowiedź. I to bardzo konkretna.
Ale Ty oczywiście zamiast ją przyjąć, wolisz mnożyć wątpliwości żeby udowodnić swoją absurdalną tezę o czymś, co uznałeś autorytatywnie za prawdę, że w finansowaniu tej umowy zaangażowane są środki publiczne.
Zaczynasz popadać w manię prześladowczą. Odpowiedziałeś, że kwoty na forum nie podasz, przyjąłem i nalegać nie zamierzam, choć to informacja publiczna. Jeśli uznam, że trzeba, poproszę o nią w innym trybie.
Ale jeśli chcesz dorabiać ideologię i bić pianę, to proszę bardzo: "w oparciu o cennik" to żaden konkret, oprzeć o cennik można dowolną kwotę - i zero, i dwa miliony.

Co do szans na samodzielne rządzenie w powiecie... Myślę, że PO pogrzebała te szanse rezygnując z wystawienia kandydata na wójta w gminie Dobra prawdopodobnie licząc na to, że skoro w eurowyborach w tym okręgu wygrali tak zdecydowanie, to wynik się powtórzy w wyborach powiatowych. Mam poważne wątpliwości czy to dobre myślenie, zwłaszcza, że w okręgu nr 2 w wyborach do rady powiatu jest aż 5 mandatów. Ale pozwólmy się tym wyborom odbyć i zobaczymy jakie będą wyniki.
A ja myślę, że bardziej po nosie dostanie Gryf. Ba, można powiedzieć nawet, że mam taką nadzieję ;)
Zabraliście lokomotywy z gminy do powiatu w sytuacji, gdy Wasz wódz bardzo dbał o to, aby za plecami nie urosła mu zbyt silna konkurencja. Sądzę, że w efekcie stracicie jakieś mandaty w gminie, a nie zyskacie w powiecie - bo np. na Pisańskiego zagłosują ci, którzy bez niego zagłosowaliby na Bednarka czy Dobosz.
Ale to oczywiście takie moje halloweenowe wróżenie :)
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2014, 10:38:28 wysłana przez Wykidajło »
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.


Offline liścik

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 05, 2014, 23:36:47 »
Pada w tym wątku wiele słów krytyki. Ale nikt (poza jedną wypowiedzią) nie podjął się próby udzielenia odpowiedzi na postawione w tytule wątku pytanie. Wszyscy skupiają się na analizie i krytyce dokonać GRYF-a. Ale przyjrzyjmy się innym polickim ugrupowaniom, ich potencjałowi i możliwościom.

Sprytny manewr ale stary jak świat, nie wiem czy kogoś na tym forum nabierze Pan na takie plewy politologiczne. Krytyka dotyczy GRYF-a z jednego jakże oczywistego powodu jakim jest tytuł tego wątku. Więc proszę się nie wyzłośliwiać tylko próbować odpowiadać Panie Grzegorzu.

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 06, 2014, 21:18:47 »

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 11, 2014, 23:14:52 »
Polickie PiS jest w bardzo podobnej sytuacji, z tą różnicą, że nie dysponuje parasolem rządzenia. Smutno mi się robiło, gdy słyszałem, że nawet najdrobniejsze sprawy gminne wymagały zatwierdzeń i błogosławieństw od centrali.
Grzegorz, czy mógłbyś podać choć parę przykładów tych "najdrobniejszych spraw gminnych", wymagających ingerencji centrali PiSu? Bo coś mi to wygląda na bajkopisarstwo.
Cztery lata później PiS nie wystawił kandydata, popierając W. Diakuna. W obecnej kadencji wystawił kandydata nie z Polic.
A czy sam burmistrz Diakun jest z Polic? Pytam, bo może mam nieaktualne informacje.
Partia, również pogrążona we frakcyjnej rywalizacji nie zdołała wypromować lokalnego lidera. Musiała sięgnąć poza Police po człowieka, którego de facto wypromował Burmistrz Diakun. I robiła to naprędce, realizując rozkaz "z góry" mówiący o tym, że PiS ma mieć kandydata na wójta, burmistrza, prezydenta w każdej gminie w Polsce.
Czy mogę prosić o źródło informacji o "rozkazie z góry"? Czy tym źródłem nie jest przypadkiem plotka lub pogłoska?
Realizacja tego "odgórnego" prikazu zaowocowała tym, że u progu kampanii samorządowej PiS zaproponował przyłączenie Polic do Szczecina.
Po pierwsze prikazu nie było, więc nie mógł niczym zaowocować. Po drugie, czysto teoretycznie, co ma jedno wspólnego z drugim? Nie ma w tym zdaniu za grosz logiki.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 12, 2014, 22:05:47 »
kompetencje i postawa służby to już znamy - cena ścieków dziękujemy

http://www.cena-wody.pl/index.php?p=2&t=1&co=d&trr=2014&da=&id=134&idt=2401

Offline Krzychu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 12, 2014, 23:18:47 »
Niestety to co napisał Grzegorz odnośnie poszczególnych partii politycznych w Policach to prawda, która niektórych
bardzo boli - dno i bąbelki. Duży minus dla burmistrza za odwołanie swojego zastępcy, który dla mnie osobiście jest jedynym z kandydatów na
burmistrza mogącym powalczyć oto stanowisko z p. Diakunem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2014, 23:25:20 wysłana przez Krzychu »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 14, 2014, 09:06:25 »
Chyba jak najbardziej w temacie wątku. 8 minut nagrania, w lokalnych mediach przed wyborami tematu raczej nie będzie.
https://www.youtube.com/watch?v=FONmOXgP9Uo
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.