Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: problemy z internetem (neostrada)  (Przeczytany 3363 razy)

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
problemy z internetem (neostrada)
« dnia: Maja 03, 2014, 11:47:09 »
Witam, od dobrych 10 lat mamy w domu neostradę. Od początku trwającej umowy, gdy zasady zmieniły się np z "neostrada 10mb" na "neostrada DO 10mb" mamy problemy z netem. Szczególnie chodzi o stabilność i zrywanie połączenia z netem przez router (koputery są w czasie zaniku neta ciągle połączone z routerem, a zasięg 5/5), co trwa zwykle kilka sekund/minut i pojawia się co 10-30 minut. W międzyczasie 5 razy wymienialiśmy liveboxa, teraz mamy drugiego tp linka, na każdym urządzeniu sprawa wygląda tak samo, komputery mają aktualne sterowniki, inne urządzenia łączące się z netem też są aktualne. Łączymy się przez wifi, ale na kablu sprawa wygląda tak samo. Rzadko zdarza się, by więcej niż 2 urządzenia były podłączone jednocześnie do sieci. Myślałem nawet, że może to jakieś skoki napięcia w sieci elektrycznej/gniazdku, ale po sprawdzeniu tu wszystko jest ok.
Czy ktoś z was wie może jak zaradzić, ktoś miał podobny problem z netem/neostradą?

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: problemy z internetem (neostrada)
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 03, 2014, 14:20:08 »
A nie dzwoniłeś do pomocy technicznej Orange?
Miałem bardzo podobny problem do Twojego, zadzwoniłem do pomocy technicznej, sprawdzili czy problem jest raczej po ich stronie - okazało się, że tak, następnego dnia przyjechał technik - okazało się, że coś było namieszane w skrzynce w piwnicy czy pod blokiem - naprawa trwała z godzinkę i problem zniknął.

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: problemy z internetem (neostrada)
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 03, 2014, 15:34:11 »
Szczerze? sprawa trwa już jakieś półtora roku. Technicy przyjeżdżają do nas wręcz cyklicznie. Wcześniej zawsze problem rozwiązywali i wina leżała po ich stronie. Od czasu, gdy wprowadzono opłaty za przyjazd techników problem zawsze leży po naszej stronie <--- dziwne zrządzenie losu. Dlatego teraz to już strach ich wzywać,bo i tak wiem co powiedzą, a zapłacę za o aż 40zł. Internet potrzebny mi głównie do pracy, bo 95% czasu jaki przy nim spędzam to właśnie praca, dlatego zastanawiamy się nad zerwaniem umowy, nawet jeśli mielibyśmy zapłacić karę umowną.
Czy ktoś może polecić jakiegoś dostawcę internetu w rejonie starych polic (bez potrzeby używania linii tp)? Zastanawiam się nad vectrą, czy macie z nią jakieś problemy? Jak ze stabilnością i prędkością?

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: problemy z internetem (neostrada)
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 03, 2014, 18:39:51 »
A rozważałeś modem - internet mobilny? Osobiście preferuję T-Mobile, mam dwa modemy, oprócz neostrady "do 20 MB", też z telewizją. Ta ostatnia jest jednak w Szczecinie. Też są problemy, co jakiś czas się zawiesza i liveboxa trzeba resetować. W Policach pracuję na modemach. Mam 3G, czyli optimum. Różnice: neostrada (w mojej wersji) ściąga szybko, z kolei modem bardzo szybko wysyła. No i jeszcze jedno: modem nigdy mnie nie zawiódł. Jak się połączy - to trzyma. Testowałem też modem Orange - kiepski odbiór, przerywany. Może jestem uprzedzony, ale nie sądzę. Gdyby nie TV (żona) - już dawno zrezygnowałbym z usługi. Espol, moim zdaniem, nie nadaje się niemal do niczego (wystarczy sprawdzić sieć Urzędu Miejskiego), o Vectrze mam lepsze doniesienia. Niemniej zainteresowałbym się modemami i internetem przenośnym. W cenie neostrady masz bardzo wiele GB. Jeśli nie ściągasz filmów - 8-20 GB na pewno Ci wystarczy. Też pracuję w necie, stąd mam względnie kompetentny pogląd na sprawę.   

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: problemy z internetem (neostrada)
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 03, 2014, 19:15:40 »
Dziwne. Ja mam w starych Policach Neostradę od kilku lat. Łączę się przez playstation, telewizor, komputery, telefony, tablety itd. Żadnych problemów. Wszystko OK

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: problemy z internetem (neostrada)
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 03, 2014, 20:56:11 »
Jeśli nie ściągasz filmów - 8-20 GB na pewno Ci wystarczy. Też pracuję w necie, stąd mam względnie kompetentny pogląd na sprawę.   

No właśnie tutaj jest kwestia taka, że miesięcznie pobieram wiele gb danych (modele 3d, tekstury w wysokiej rozdzielczości), sam też wysyłam bardzo duże ilości. Może nie w paczkach po kilkaset mb, lecz bywa, że pobieram np 100 plików po kilka mb, więc sumarycznie wychodzi tego sporo i podejrzewam, że nawet i 100gb miesięcznie by mi nie starczyło - a nerwówka, że nie będę mógł dokończyć projektu tylko dlatego, że nie mogę pobrać modeli nie dałaby mi spać. Poza tym uprzedzenie po play online pozostaje i wolałbym jednak łącze stałe. Niedaleka rodzina miała kiedyś vectrę, nie narzekali, ale to było kilkalat temu, gdy internet 10mb był marzeniem. Jak wygląda sprawa w vectrze teraz?