Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613110 razy)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3180 dnia: Listopada 30, 2016, 15:53:15 »
anie Polak, przeczytaj sobie pan wcześniejsze posty oraz odpowiedź zarządu na wniosek członka o rozliczanie ryczałtem. Ryczałt nie jest alternatywną metodą rozliczania kosztów a jedynie jest stosowany w przypadku przekroczenia wskazań podzielników,a więc de facto w regulaminie jest tylko jeden sposób rozliczania - od podzielników co jest niezgodne z prawem.
Brawo Kryspin! Niektórym zasłona, jak Burka zasłanie horyzont!
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3181 dnia: Listopada 30, 2016, 20:48:59 »
Panie Polak, jak pan nie ma żadnych argumentów to próbuje pan obrażać, ale nie za bardzo to panu wychodzi, myślę że słowami którymi zamierzał pan obrazić innych, bardzo dobrze nazwał pan siebie samego. No niestety są ludzie u których inteligencja nie jest najmocniejszą stroną, ale na to już nic nie możemy poradzić.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3182 dnia: Grudnia 01, 2016, 07:09:38 »
No i proszę jak widać dwa buraki nie rozumieją   prostej rzeczy. Wiec zadam proste pytanie : czy ktoś za poprzedni okres grzewczy zapłacił więcej jak wynosił ryczałt ?. Odpowiedz jest prosta NIE  i tu macie  „buraki” wasz zaginiony ryczałt, proste ale jak widać dla niektórych za bardzo skomplikowane, czyli wszystko jest zgodnie z prawem „buraki” tylko myśleć trzeba
Polak to ty raczej nie jesteś!
Do Moderatora/Administratora; Proszę, aby takich "Polaków" hamować z języka, bo to nie jest portal na obrażanie forumowiczów, gdy mają inne zdanie.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3183 dnia: Grudnia 01, 2016, 10:22:28 »
próbuje pan obrażać

Niektórym zasłona, jak Burka zasłanie horyzont!

Do Moderatora/Administratora; Proszę, aby takich "Polaków" hamować z języka, bo to nie jest portal na obrażanie forumowiczów, gdy mają inne zdanie.
no to byście dawno juz byli zbanowani

No niestety są ludzie u których inteligencja nie jest najmocniejszą stroną,
z sumuj jak potrafisz i wyciągnij wnioski... juz udało się i kto wychodzi na mało inteligentnego


To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3184 dnia: Grudnia 01, 2016, 11:02:26 »
Do Moderatora/Administratora; Proszę, aby takich "Polaków" hamować z języka, bo to nie jest portal na obrażanie forumowiczów, gdy mają inne zdanie.
Do kontaktu z moderatorem danego działu jest zaimplementowana specjalna, magiczna funkcja "Zgłoś do moderatora".
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3185 dnia: Grudnia 01, 2016, 11:55:18 »
Wojtku, powyższy cytat jest Twój!
Wojtku, czy odniesiesz się do powyższego?

Power! Podstawę obciążania właścicieli mieszkań kosztami eksploatacyjnymi oraz za zużyte media stanowi regulamin. Pytanie brzmi: czy możesz wskazać w nim zapis stanowiący, że podstawę rozliczania ciepła w oparciu o wskazania podzielników stanowi plomba na głowicy termoregulacyjnej?
W mojej ocenie ta plomba ma takie same znaczenie jak breloczek przy kluczach do mieszkania...!

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3186 dnia: Grudnia 01, 2016, 13:20:41 »
wymóg Prawa Energetycznego które w Art.45a ust.12 mówi: "W przypadku stosowania w budynku wielolokalowym metody wykorzystującej wskazania podzielników , regulamin rozliczeń powinien dopuszczać możliwość zamiennego rozliczania opłat za ciepło dla lokali mieszkalnych lub użytkowych na podstawie ich powierzchni
Proszę Pana przewodniczącego Rady Nadzorczej o wyjaśnienie dlaczego blokuje dokonanie zapisów w regulaminie wymaganych przez Prawo Energetyczne, a  wręcz eliminuje osoby z Rady które chcą te wymagane przez prawo zapisy wprowadzić do regulaminu. Proszę o rzeczową odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2016, 14:02:10 wysłana przez jadwisia »

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3187 dnia: Grudnia 01, 2016, 13:51:20 »
Popieram żadanie Pani Jadwisi i czekam na wyjasnienie zgodne z wszelkimi podstawami prawnymi przez pana przewodniczacego RN.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3188 dnia: Grudnia 01, 2016, 17:27:06 »
Popieram żadanie Pani Jadwisi

Nie żądanie lecz prośbę - to po pierwsze! Po drugie - uczestnicząc w posiedzeniach Rady Nadzorczej powinna Pani zwracać  uwagę na to, o czym się tam mówi...!

Offline NESKA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3189 dnia: Grudnia 01, 2016, 18:50:16 »
Panie Wojtku jest pan totalnie niereformowalny.Niech pan zweryfikuje swoje wypowiedzi na forum bo sie rozmijaja z pana wypowiedziami poza forum

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3190 dnia: Grudnia 01, 2016, 19:25:19 »
Przepraszam faktycznie p. Jadwisia napisała "Proszę" a po drugie to zgodnie z przysłowiem "Wierze Panu ale poprosze na pismie".


Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3191 dnia: Grudnia 01, 2016, 20:26:22 »
Panie Wojtku jest pan totalnie niereformowalny.Niech pan zweryfikuje swoje wypowiedzi na forum bo sie rozmijaja z pana wypowiedziami poza forum
Przedsiębiorca Was wszystkich traktuje jak niechcianych klientów co to przychodzą do blaszaka tylko po piłeczkę pingpongową
Wystarczy poświęcić czas na przeczytanie wszystkich jego wpisów dotyczących zwłaszcza kosztow ogrzewania od założenia tego tematu.
jestem gorszego sortu

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3192 dnia: Grudnia 01, 2016, 23:13:00 »
Pan przewodniczący Dudek nie odpowie na zadane przez jadwisię pytanie. On działa w myśl zasady: wybraliście mnie do Rady, a teraz to ja mam was gdzieś, działam niezgodnie z prawem, i co mi zrobicie? Jak na razie przewodniczący bardzo dobrze realizuje plan Szostaka: eliminację niewygodnych osób z Rady Nadzorczej. A pan Szostak nadal panoszy się w spółdzielni, ba, nawet odpowiada członkom spółdzielni w pismach że nie planuje wymiany głowic termostatycznych ani w tym roku ani w 2017 czyli poczuł się pewny swego stołka. Gratulacje panie przewodniczący Rady Nadzorczej.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2016, 23:26:52 wysłana przez kryspin »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3193 dnia: Grudnia 01, 2016, 23:25:58 »
Panie Wojtku jest pan totalnie niereformowalny.

Najwyraźniej to nie mnie należy reformować! Poza tym jest zasadnicza różnica pomiędzy rozmową prowadzoną z konkretnym człowiekiem a "rozmową" z tendencyjnymi nickami! Czy można normalnie rozmawiać np. z stetryczałym KOOWALSKIM (czyli Jerzym Z.) który nie potrafi nawet określić prawidłowo swojej płci, i któremu chodzi tu jedynie o bezosobowe robienie zadym w każdym niemal temacie? Wybaczy Pani ale ja kajać się przed takimi istotami nie mam najmniejszego zamiaru. Jeżeli chce mnie Pani reformować, to proszę zacząć od siebie i odważyć się na ujawnienie swoich prawdziwych danych osobowych, tak, jak to zrobiłem ja czy Grzegorz Ufniarz lub Tomek Tokarczyk. Ma Pani na tyle odwagi....? Pozdrawiam

Pan przewodniczący Dudek nie odpowie na zadane przez jadwisię pytanie.

Pani Jadwisia nie zapytała lecz stwierdziła rzekomy fakt, że ja niby coś blokuję ale już żadnego dowodu na poparcie tegoż pomówienia nie przedstawiła. Więc na takie "pytania" równie dobrze możesz swojej koleżance Ty odpowiedzieć. Przecież także uczestniczyłeś w posiedzeniach Rady Nadzorczej!

Offline jadwisia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #3194 dnia: Grudnia 01, 2016, 23:48:12 »
Pani Jadwisia nie zapytała lecz stwierdziła rzekomy fakt, że ja niby coś blokuję ale już żadnego dowodu na poparcie tegoż pomówienia nie przedstawiła
O jakie pomówienie Panu chodzi? Czy Pan się dobrze czuje? Zadałam proste pytanie: Dlaczego Pan blokuje wprowadzenie do regulaminu zapisu wymaganego przez Prawo energetyczne art.45a ust. 12? Czy Pan zaprzeczy że to Pan blokuje? Dowodem na to jest fakt że w regulaminie nadal obowiązuje tylko jeden sposób rozliczania kosztów ciepła: od podzielników, co jest niezgodne z Prawem Energetycznym, natomiast osoby które chciały wprowadzić te zapisy do regulaminu SM Chemik, zostały na Pana wniosek zawieszone w prawach członków Rady Nadzorczej. To ma być działanie w interesie wszystkich członków spółdzielni?. Dla niezorientowanych przytoczę jeszcze raz art.45a ust 12 Prawa Energetycznego: "W przypadku stosowania w budynku wielolokalowym metody wykorzystującej wskazania podzielników, regulamin rozliczeń powinien dopuszczać możliwość zamiennego rozliczania opłat za ciepło dla lokali mieszkalnych lub użytkowych na podstawie ich powierzchni lub kubatury oraz określać warunki stosowania zamiennego rozliczania."
Zadam zatem jeszcze jedno proste pytanie, skoro na tamte nie potrafi Pan odpowiedzieć: Kiedy zamierza Pan zrealizować ustawowy obowiązek wynikający z art.45a ust 12 Prawa Energetycznego? Czy doczekam się odpowiedzi?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2016, 00:04:01 wysłana przez jadwisia »