Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1623840 razy)

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2940 dnia: Listopada 15, 2016, 22:10:51 »
do dnia dzisiejszego nie ma Audytu

Pani Marto  z tego co wiem wnioskujecie o przeprowadzenie audytu za kilka  lat tylko mi powie pani


po co ten audyt?
co  ma udowodnić?
kto ma za niego zapłacić?.


Według mnie audyt jest zbędny  ponieważ nie udowodni nic a koszty sa wielkie powiedzmy ze miał by dotyczyć 4/5 lat no to jest średni koszt   około 200 / 300 tys. Oczywiście zapłacimy my lokatorzy.
 Spółdzielnia nasz działa na zasadzie przychód rozchód czyli kasa wpływa i wydawana na zadani stałe i opłaty no i jakieś remonty i małe inwestycje,  a tego pilnują rewidenci i księgowi spółdzielni.
 Co chcecie uwodnić machlojki łapówki Szostakowi, chyba zatrujecie jak by wziął to nie będzie tego w papierach , spółdzielnia z tego co wiadomo publicznie nie mam kredytów   i nie prowadzi żadnych inwestycji nie buduje nic.
 Jak pisałem wyżej średni koszt audytu przeprowadzonego przez firmę zewnętrzną to kilkadziesiąt tysięcy za rok, i jak przypuszczam ze wnioski mogą być typu ze „można było zrobić inaczej ale ten sposób jak zrobiona jest tez dobry” czyli wnioski żadne, i za to mamy zapłacić gruba kasę, ja się nie godzę.



Mam nadzieje ze ustosunkuje sie pani do moich postów i przedstawi swoje argumenty, a nie tylko rzuci coś i zamilknie jak to był już kilkakrotnie


ps; co do pracowników PEC w radzie na zebraniach mówiłem ze nie powinni być wybrani do rady bo zachodzi konflikt interesów a pracownicy firm zależnych od SM nie powinni zasiadać w radzie
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2016, 22:32:11 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2941 dnia: Listopada 15, 2016, 22:39:05 »
Najważniejsze, że wszyscy niepokorni już nie będą bruździli panu przewodniczącemu i ''prezesowi bez absolutorium''. A, że metody trochę brudne przy pozbywaniu się niewygodnych, cóż tam. Liczy się skuteczność. Brawo Wy czterej muszkieterowie.

Offline NESKA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2942 dnia: Listopada 15, 2016, 22:43:06 »
Pani Marto proszę w końcu otworzyć oczy i z całym szacunkiem ,ale proszę myśleć samodzielnie i nie ulegać wpływom .Po co nam audyt my spółdzielcy za to zapłacimy,zarządcy komisarycznego też nie chcemy.Proszę mi odpowiedzieć czy pani chce w SM zarząd komisaryczny ?Pani Marto przy m2 wzrosną koszty ogrzewania i kto na tym zyska ? PEC wie pani o tym.Proszę popytać mieszkańców SM ODRA ich koszty wzrosły.Wierzę że na moje pytania i i innych pani odpowie.

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2943 dnia: Listopada 15, 2016, 23:01:31 »
Panie Polak, Panie Franek czyli wg mojej podejrzliwości ta sama osoba mówiąca słowami p. Wojtka. Pożyjemy, zobaczymy a ludzie rozlicza bez nakładu tysięcy złotych ale skutecznie.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2944 dnia: Listopada 15, 2016, 23:04:17 »
No to pan Szostak może spać spokojnie, nie będzie odwołany, nie będzie audytu, bo przecież po co audyt, przecież wszystko było ok w rachunkach. Pan Polak już to wie bez sprawdzania, wierzy Szostakowi na słowo. Drodzy Spółdzielcy, pięciu członków Rady czyli większość chciało zmian w naszej spółdzielni, chciało sprawdzić za pomocą audytu czy wszystko w finansach naszej spółdzielni było przeprowadzane prawidłowo,  wprowadzali projekty uchwał których pan Dudek nie poddawał pod głosowanie, dlaczego, można się domyślić. Jeśli te pomysły zgłaszane przez większość Rady były złe to czego się obawia pan przewodniczący Dudek, przecież to cała rada czyli 9 osób powinno o tym zdecydować w głosowaniu i nie są to osoby z łapanki tylko wybrane przez Walne Zgromadzenie i mają prawo również decydować a nie tylko sam pan Dudek. A tu się okazuje że Pan przewodniczący wybiera sobie wygodne jemu projekty uchwał a niewygodne wrzuca do kosza i łamie w ten sposób regulamin Rady Nadzorczej. Teraz jeszcze wykombinował razem z prawnikami Szostaka opłacanymi za nasze pieniądze jak niewygodnych członków Rady wyeliminować gdyż rzekomo prowadzą oni interesy konkurencyjne wobec spółdzielni. Inteligentny człowiek zrozumie o co w tym wszystkim chodzi.
Otóż oboje członków Rady Nadzorczej pracujących w PECu nie prowadzą interesów konkurencyjnych wobec spółdzielni gdyż działalność PECu nie pokrywa się z działalnością spółdzielni, tak więc przygotowane przez Pana Dudka uchwały o zawieszeniu tych osób w prawach członka rady sa niezgodne z prawem. Potwierdzają to wyroki sądowe gdzie Sąd określił na czym polega działalność konkurencyjna wobec spółdzielni, tu cytat z wyroku: Przyjmuje się, że prowadzenie interesów czy działalności pokrywających się z przedmiotem działalności gospodarczej spółdzielni stanowi konkurencję. A co jest przedmiotem działalnośći spółdzielni określa statut w §4:

Więc gdzie tu jest Panie Dudek działalność konkurencyjna osób które pracują w PECu? Czy PEC zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami a może ich wynajmem czy sprzedażą?
Czy to pan Szostak i jego prawnicy podsunęli Panu taki pomysł aby w niezgodny z prawem sposób wyeliminować niewygodne osoby z Rady Nadzorczej które chciały audytu w spółdzielni i odwołania prezesa?
Myślę że zawieszone osoby z Rady gdyby wystąpiły do Sądu o uchylenie tych uchwał wygrałyby na 100%. Czemu więc służy bezprawne eliminowanie przez Pana Dudka osób z Rady Nadzorczej? Na pewno nie interesowi członków spółdzielni.
Link do pełnej treści wyroku w którym Sąd orzekł co to są interesy konkurencyjne wobec spółdzielni: http://orzeczenia.wroclaw.sa.gov.pl/content/$N/155000000000503_I_ACa_000393_2012_Uz_2012-05-09_001



Dlaczego pani Gręda nie powie dlaczego jeszcze nie został odwołany pan Szostak mimo ze prosiłem tu kilka razy, a nie został odwołany z przyczyn prawnych, aby odwołać  prezesa musi być osoba zarządzająca SM i to osoba zawodowa nie  członek oddelegowany (członek RN). Na dzień dzisiejszy została zwolniona pani Zielińska i na jej miejsce miał być wybrany w drodze konkursu (tylko tak może być wybrany ) zastępca prezesa, nie wybranie i odwołanie Szostaka spowodowało by wejście zarządcy komisarycznego do SM
Panie Polak, kto Panu takich bzdur naopowiadał, Pan Dudek czy może sam Szostak? Nie ma przeszkód aby odwołać prezesa i nie spowodowałoby to wejścia zarządcy komisarycznego gdyż spółdzielnię reprezentuje co najmniej dwóch członków zarządu więc po wybraniu nowego zastępcy prezesa mamy już dwóch członków zarządu: wiceprezes i członek zarządu wybrany wcześniej, i nie wymagane w tym momencie jest oddelegowanie nikogo z Rady do Zarządu. Dlaczego piszesz nieprawdę? Poza tym co to jest według ciebie "status" o którym piszesz. Może chodziło ci o statut spółdzielni ale tego nawet nie potrafisz nazwać a wypowiadasz się w kwestiach prawnych o których nie masz pojęcia i dajesz się manipulować przez kogoś kto celowo to robi, można się domyślić kto.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2016, 00:03:41 wysłana przez kryspin »

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2945 dnia: Listopada 16, 2016, 07:55:22 »
Czy może ktoś napisać od kiedy nowy wiceprezes zaczyna urzędowanie?

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2946 dnia: Listopada 16, 2016, 09:11:01 »
Nie ma przeszkód aby odwołać prezesa i nie spowodowałoby to wejścia zarządcy komisarycznego gdyż spółdzielnię reprezentuje co najmniej dwóch członków zarządu więc po wybraniu nowego zastępcy prezesa mamy już dwóch członków zarządu: wiceprezes i członek zarządu wybrany wcześniej, i nie wymagane w tym momencie jest oddelegowanie nikogo z Rady do Zarządu. Dlaczego piszesz nieprawdę?

Kryspin! Emocje pozbawiają Cię kontroli nad tym co sam mówisz/piszesz. Skoro piszesz, że do zarządzania spółdzielnią potrzeba nie mniej niż dwóch członków zarządu (a to akurat jest prawdą) to czemu nie zauważasz, że obecnie zarząd sprawuje tylko dwóch członków? Odwołanie jednego z nich, przed powołaniem wiceprezesa, pozbawia spółdzielnię prawidłowego zarządu a na to, rzekomo niemądry i zarozumiały Dudek pozwolić nie może i nie powinien, ponieważ byłoby to wtedy działanie na szkodę spółdzielni (czyt. członków spółdzielni). Czasami lepiej jest zastanowić się dwa razy zanim klepnie się jakąś emocjonalnie podbudowaną niedorzeczność. W tym przypadku racja leży po stronie Polaka i Twoja niechęć do mnie tego nie zmieni. Już wkrótce udzielę obszernych wyjaśnień w wielu kontrowersyjnie postrzeganych tu sprawach. Pozdrawiam

Offline Jupiter

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2947 dnia: Listopada 16, 2016, 09:25:45 »
Z tego co napisał wcześniej Polak wynika , że Pani Marta chciała dostać się bardzo do zarządu spółdzielni i zostać Prezesem , zanim jeszcze zostanie wybrany i powołany nowy wiceprezes ? Czy ja to dobrze rozumiem ?
Bo jeżeli to prawda to .... śmiech na sali .

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2948 dnia: Listopada 16, 2016, 09:27:02 »
Dzieje się masło maślane. Zadyma się szykuje jakaś. Nie wiem jak to się skończy ale...
Mam nieodparte wrażenie, że Pan Wojtek poświęcał swój prywatny czas na pomaganie i doradzanie różnym lokatorom. Poświęcał czas na prowadzenie zebrań z lokatorami. Zdobywał wiedzę i się nią dzielił, poruszył towarzystwo, a teraz chce mu część rady bardzo podziękować za to, że są tam gdzie są.
Żenada.
Zamiast wziąć wszyscy dupy w troki i zacząć działać tak naprawdę, to się żrą między sobą.
Marzą się władza i lepsze pieniądze - już widać co niektórym na starcie. Tak, tak. Sodówa już strzela.
Tak swoją drogą mimo , że szłam głosować za tymi teraz niby dobrymi zmianami , to i tak od początku twierdziłam, że będą problemy z dwoma osobami: Pani M i Pan A.  Miałam przeczucie ale czy prawdziwe? Wydaje mi się, że tak.
Niestety plan był taki żeby nową radę wybrać, a innych kandydatów nie było. Nie było też chętnych by tymi kandydatami zostali więc też nie ma co się tu teraz szarpać, że to my ich wybraliśmy. Tak , to prawda i właśnie powiedziałam dlaczego.


Nowa szanowna Rado. Jeśli nie zaczniecie strzelać do jednej bramki to ten mecz będzie przegrany. Powołano was do naprawy sytuacji, a nie do doprowadzenia do upadku spółdzielni. Zróbcie co należy zgodnie z literą prawa by zaczęło w końcu to wszystko jakoś działać. Potem jak już musicie to nawet przez okno się powywalajcie ze stołków. 
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2016, 09:40:14 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2949 dnia: Listopada 16, 2016, 11:13:58 »
Jestem b.ciekawa informacji jaką przekaże p. Wojtek na temat zatrudnienia wiceprezesa. Czy kolejna "prawda" pójdzie do wiadomości spółdzielców poswiadczana i rozpowszechniana przez "franka", "jupitera, "nike" i innych. Obym sie myliła i moje obawy były niezasadne.

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2950 dnia: Listopada 16, 2016, 11:19:43 »
Odwołanie jednego z nich, przed powołaniem wiceprezesa, pozbawia spółdzielnię prawidłowego zarządu
No to w końcu kiedy zostanie powołany nowy wiceprezes?

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2951 dnia: Listopada 16, 2016, 11:24:28 »
Skoro piszesz, że do zarządzania spółdzielnią potrzeba nie mniej niż dwóch członków zarządu (a to akurat jest prawdą) to czemu nie zauważasz, że obecnie zarząd sprawuje tylko dwóch członków? Odwołanie jednego z nich, przed powołaniem wiceprezesa, pozbawia spółdzielnię prawidłowego zarządu a na to, rzekomo niemądry i zarozumiały Dudek pozwolić nie może i nie powinien, ponieważ byłoby to wtedy działanie na szkodę spółdzielni
A czy nie było przypadkiem jednym z punktów ostatniego zebrania RN powołanie nowego wiceprezesa? Więc na jednym zebraniu mógł być najpierw powołany nowy wiceprezes i odwołany pan Szostak, nic nie stało na przeszkodzie żeby tak się stało, jednak mimo wszystko Szostak nadal siedzi. Pytam po raz kolejny: Panie przewodniczący Dudek - kiedy zostanie odwołany Szostak, proszę o konkretny termin, przypominam że ten pan nie uzyskał absolutorium członków spółdzielni na Walnym. Kolejne pytanie: jakim prawem dwóch członków Rady zostało zawieszonych w prawach członka rady Nadzorczej skoro ich praca w PEC nie jest działalnością konkurencyjną wobec spółdzielni? Uzasadnienie uchwał zawieszających te osoby w prawach członka Rady Nadzorczej nie ma żadnych podstaw prawnych i jeśli te osoby skierują pozwy do Sądu o uchylenie tych uchwał, to wygrają, a kto zapłaci za kolejne sprawy sądowe? Oczywiście my wszyscy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2016, 11:29:26 wysłana przez kryspin »

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2952 dnia: Listopada 16, 2016, 11:33:09 »
A może zrobia zrzutke Ci co popierają działania Prezydium i pokryja koszty sadowe? Ciekawe czy wówczas nie pochowają " głów w piasek".

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2953 dnia: Listopada 16, 2016, 11:43:03 »
Ta zrobią zrzutkę, yhy.


Najłatwiej się wydaje nie swoje ciężko zarobione pieniądze.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2954 dnia: Listopada 16, 2016, 12:17:00 »
Ale spółdzielcy nie są głupi i za ten twój coraz dłuższy nos pokażą ci niedługo środkowy palec
według mnie to środkowy palec dostanie "święta piątka" która patrzy jak tu dorwać się do koryta, a nie pan Wojtek.

Pani Marta chciała dostać się bardzo do zarządu spółdzielni i zostać Prezesem , zanim jeszcze zostanie wybrany i powołany nowy wiceprezes ? Czy ja to dobrze rozumiem ?
Dobrze rozumujesz nawet było już przygotowane in blanko pisemko oddelegowujące na stanowisko prezesa i zastępce.


No to pan Szostak może spać spokojnie
Piszesz pierdoły nie może spać spokojnie bo będzie odwołany ale zgodnie prawem.

nie będzie audytu
Audyt jest zbędny niepotrzebne wydawanie kasy bo i tak nic nie znajdą papiery będą w porządku. A może powiedzą ile wzrośnie nam czynsz po audycie i ile będzie nas kosztował, bo dobrze sie wydaje nie swoje pieniądze dla zaspokojenia własnych ambicji

po wybraniu nowego zastępcy prezesa mamy już dwóch członków zarządu: wiceprezes i członek zarządu wybrany wcześniej
tylko jak na razie ie mamy nikogo na miejsce pani Zieleńskiej. proponuje czytać zez rozumieniem bo ja już prościej nie mogę wytłumaczyć.
Panie Polak, kto Panu takich bzdur naopowiadał
W przeciwieństwie do ciebie jak opieram się na prawie nie na emocjach i przekonaniu o  własnej nieomylności.

można się domyślić kto
Ja tez się domyślam kogo masz na myśli i jak widzę masz na jego punkcie fobie. Ale jesteś w błędzie.
 
Czy PEC zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami a może ich wynajmem czy sprzedażą?
No akurat tymi punktami co wymieniłeś nie ale sprzedaje nam ciepło i tu nawet początkujący prawnik udowodni konflikt interesów.

A tu się okazuje że Pan przewodniczący wybiera sobie wygodne jemu projekty uchwał a niewygodne wrzuca do kosza i łamie w ten sposób regulamin Rady Nadzorczej.
Ja widzę to trochę inaczej pan Dudek wprowadza takie uchwały które powoduj ze  spółdzielnia dział sprawnie i według prawa. Zapomniałeś dodać ze dzięki wprowadzaniu tych  uchwał w tym roku w naszej spółdzielni nie  było niedopłat za CO. 

Post Merge: Listopada 16, 2016, 12:18:56
No to w końcu kiedy zostanie powołany nowy wiceprezes?
Miał być wczoraj wybrany ale nie wiadomo czy 5 nie zblokowała wyboru.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2016, 12:18:56 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.