Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1622743 razy)

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2805 dnia: Października 29, 2016, 21:56:36 »
Kolego Pajączek bardzo zasmucają mnie twoje słowa rozumiem że chodzi o Andrzeja i Iwonę i zapewniam Cię że to bardzo uczciwi ludzie i za nich mogę ręczyć od początku najważniejsze jest dla nich dobro mieszkańców osoby które bardzo analizują całą sytuacje .Nie wiem czy wiesz są to również osoby pokrzywdzone przez system Co .Bardzo trzezwo myślące i jeśli nie widzisz ich poczynań w Radze to również i moich ponieważ w wielu sytuacjach oraz problemach z jakim spotykamy się mamy bardzo podobne zdanie.A to że pracują w Pecu to bardzo dobrze bo mamy międzynami specjalistów którzy potrafią wyliczyć wiele nieprawidłowości w systemie CO.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2806 dnia: Października 29, 2016, 22:31:15 »
Kto dopuścił do Rady Nadzorczej SM Chemik dwóch lobbystów PEC-u!Partyjniaczków GRYFA 21!
Oni będą dyktować ceny ciepła i dybać na kasę SM Chemik?
Drogi pajaczek, przypuszczam że nie byłeś na Walnym Zgromadzeniu skoro nawet nie wiesz że to Walne Zgromadzenie wybrało obecną Radę Nadzorczą. Byłeś na Walnym? Odpowiedz. To że dwie z tych osób pracuje w PECu nie oznacza że zaraz podwyższą nam cenę za ciepło bo po pierwsze nie mają takich uprawnień, po drugie sami mieszkają w SM Chemik więc musieliby sami sobie dowalić kosztami, po trzecie: co ma przynależność partyjna do cen za ciepło? Zastanawiam się skąd biorą się tacy "inteligenci" jak Ty.

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2807 dnia: Października 29, 2016, 23:56:00 »
Spółdzielnie Mieszkaniowe - państwa w państwie. Warto obejrzeć i posłuchać:

https://vod.tvp.pl/27371639/17102016
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2808 dnia: Października 30, 2016, 00:14:47 »
Pozwolę się powtórzyć

Głowice były priorytetem już na drugiej sesji zobowiązaliśmy zarząd do ich wymiany na dzień dzisiejszy zarząd nie ma piniędzy na ich wymianę a bardziej twierdzę że boi się ich wymiany ponieważ sami wiedzą że wymienili je nie zgodnie z prawem . Myślę że boją się odpowiedzialności oraz tego że zostaną oskarżeni o niegospodarność. Prace nad jak najszybszym rozwiązaniem tego tematu trwają.Sama osobiście szukam rozwiązania.Pozdrawiam Marta
Post Merge: Październik 09, 2016, 13:11:21
Tymi głowicami uszczęśliwiła nas stara RN więc uważam osobiście że powinna za to ponieść konsekwencje.Uważam że teraz powinni się wytłumaczyć mieszkańcą czym się kierowali bo na pewno nie naszym dobrem.

Pani Marto!
Proszę mi wytłumaczyć to dlaczego jak nie ma pieniędzy na wymianę głowic, nie przegłosowaliście projektu Wojtka Dudka?? Była by chociaż możliwość normalnego wietrzenia mieszkania. Czy Wy co nie którzy kierujecie się dobrem mieszkańców? Mam coraz większe wątpliwości.



Post Merge: Października 30, 2016, 00:25:29
Bardzo trzezwo myślące i jeśli nie widzisz ich poczynań w Radze to również i moich ponieważ w wielu sytuacjach oraz problemach z jakim spotykamy się mamy bardzo podobne zdanie.A to że pracują w Pecu to bardzo dobrze bo mamy międzynami specjalistów którzy potrafią wyliczyć wiele nieprawidłowości w systemie CO.

Szkoda że nie widzą jak marnujemy ciepło dzięki naszym  super pokrętłom.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2016, 00:25:29 wysłana przez maniekpolice »

Offline franek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2809 dnia: Października 30, 2016, 09:45:14 »
Panie Pająku? cieszy mnie i chyba jeszcze te dwie osoby które Pan wymienił. Widać że razem pracujecie dla spółdzielców[ale czy dobrze?] to się przekonamy. A z uczciwością różnie w życiu bywa. 

Offline rudy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2810 dnia: Października 30, 2016, 14:15:48 »
a co tam panie w temacie konkursu na wiceprezesa, jakoś już chyba wynik powinien być?

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2811 dnia: Października 30, 2016, 14:45:01 »
Możliwe że będzie tak...


Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2812 dnia: Października 30, 2016, 14:46:18 »
Słychać , słychać .... ponoć już wybrany .

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2813 dnia: Października 30, 2016, 20:37:49 »
Słychać , słychać .... ponoć już wybrany .
Skoro już wybrany to będzie teraz można wywalić Szostaka, a tak po za tym to Szostak nie powinien już być na emeryturze
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline krycha

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2814 dnia: Października 31, 2016, 18:49:38 »
Emeryturka, no i o to chodzi :odprawa emerytalna, nagroda jubileuszowa i inne przywileje.Brawo P.Szostak.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2815 dnia: Listopada 01, 2016, 10:00:25 »
ponieważ stać mnie na to, aby za swoje przyjemności płacić.

Wojtku, już kiedyś pisałem, że nie wszyscy, a przynajmniej ogromna większość - nie śpi na pieniądzach i w tym przypadku sprawiasz im przykrość pisząc te słowa. Poza tym to ciepło w swoim spółdzielczym mieszkaniu, nie jest jakąś "SWOJĄ PRZYJEMNOŚCIĄ" za, którą płacisz/płacimy, a kupionym towarem za, który płacimy (członkowie SM) czy chcemy, czy nie! Za swoje przyjemności - zupełnie prywatnie, bo Cię stać - możesz zapłacić za wczasy np. na MALEDIWACH. Tutaj SM reprezentowane przez RN I Zarząd, ma obowiązek dbać, o ciepłe/gorące kaloryfery. Tego się podjęliście m.in.

PS. Uwierz, że na tym czy innym forum nie porozmawiasz z nimi, bo nie piszą, o tym fakcie. Te wszystkie uwagi wnoszone są w formie face to face w prywatnych rozmowach, gdyż wstydzą się biedy i z nią obchodzić publicznie. Ale, co to kogo obchodzi- przecież nas stać [...]
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2816 dnia: Listopada 02, 2016, 13:24:17 »
Ogrzewanie mieszkania to nie " wyszukana przyjemność" jak to okreslił Przew.RN SM Chemik a wyzsza konieczność i obowiązek wobec siebie, rodziny i sasiadów. Akurat ten Pan ma ciepłe usytuowane środkowe mieszkanie i nie dostrzega problemu Tych których mieszkania są szczytowe, zimne, Tych,którzy maja małe dzieci, Tych,którzy są w wieku wymagajacym ciepła, po prostu w tych słowach Pan Przew. ukazuje swój egoizm i obojetność na innych. A tym charakteryzują sie "egocentrycy".


Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2817 dnia: Listopada 02, 2016, 21:02:56 »
Kto w ten czwartek przyjmuje interesantów z RN?

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2818 dnia: Listopada 02, 2016, 22:42:26 »
Popieram Pajączka. Dziwiłem się od początku, że Pan Wojtek zdecydował się wprowadzić sPEC grupę do RN. Myślę, że w ogóle nie powinni tam być.Pani Tusiu idąc tokiem Pani myślenia, to sekretarka w banku jest wybitną ekonomistką a portier w firmie IT, jest programistą.To, że ktoś pracuje w firmie sprzedającej ciepło nie znaczy, że jest ekspertem w dziedzinie rozliczania CO. Z analizy rozliczenia ciepła, które otrzymałem, wynika, że największą kwotą w tym rozliczeniu jest moc zamówiona, która nie podlega rozliczeniu jest przez Spółdzielnię płacona jako abonament, bez względu ile ciepła się zużyje.Czy ktoś negocjuje z PEC-em moc zamówioną. Dlaczego jest ona ponad dwa razy większa niż zużycie z GJ ?.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2819 dnia: Listopada 03, 2016, 12:01:41 »
Z analizy rozliczenia ciepła, które otrzymałem, wynika, że największą kwotą w tym rozliczeniu jest moc zamówiona, która nie podlega rozliczeniu jest przez Spółdzielnię płacona jako abonament, bez względu ile ciepła się zużyje.Czy ktoś negocjuje z PEC-em moc zamówioną. Dlaczego jest ona ponad dwa razy większa niż zużycie z GJ ?.
To że mamy tak dużą moc zamówioną nie jest winą obecnej Rady Nadzorczej lecz poprzedniej ekipy która przez lata nie liczyła się z naszymi pieniędzmi. To poprzednia ekipa podpisała taką umowę z PECem. Proszę zatem nie obrzucać błotem ludzi którzy podjęli się ten bałagan posprzątać, ale żeby to zrobić nie wystarczy 3 miesiące od kiedy nowa Rada Nadzorcza działa. Zmiany w regulaminie jak widzę idą w dobrym kierunku. Mam nadzieję że członkowie spółdzielni nie chcą już powrotu starej ekipy? Jeśli tak, to dajmy nowej Radzie Nadzorczej czas na działanie.

Dziwiłem się od początku, że Pan Wojtek zdecydował się wprowadzić sPEC grupę do RN. Myślę, że w ogóle nie powinni tam być.Pani Tusiu idąc tokiem Pani myślenia, to sekretarka w banku jest wybitną ekonomistką a portier w firmie IT, jest programistą.To, że ktoś pracuje w firmie sprzedającej ciepło nie znaczy, że jest ekspertem w dziedzinie rozliczania CO
Pan Wojtek nie wprowadzał nikogo do Rady, to członkowie spółdzielni wybrali całą Radę na Walnym Zgromadzeniu. Poza tym idąc twoim tokiem rozumowania to jeśli ktoś jest zwykłym pracownkiem PECu to od niego zależy wysokość stawki za ciepło? Oczywiście że nie. Umowa jest między spółdzielnią a PECem a w Radzie Nadzorczej pracownicy PECu nie stanowią większości. Oni również mieszkają w zasobach SM Chemik i zależy im aby mniej płacić za ciepło. Reasumując, winnymi obecnego stanu rzeczy jeżeli chodzi o rozliczanie ciepła jest poprzednia ekipa i powina być za to rozliczona. A nowej radzie Nadzorczej trzeba dać czas aby mogli to wszystko uporządkować.