Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1623690 razy)

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2790 dnia: Października 28, 2016, 22:51:20 »
Moja mama zaliczkowo wniosła ok 900 zł. Mieszkanie dwupokojowe, mały metraż bo ok 36 m. Zwrotu otrzymała lekko ponad 400 zł. Na obu podzielnikach odczyt zerowy. Zwrot mniejszy niż w latach ubiegłych.
No właśnie, ciekawe, czy tak wysoki koszt to łazienki, klatki i suszarnia?
Nie mogę się już doczekać kiedy dostarczone zostanie moje rozliczenie.
Aż strach pomyśleć co by było gdyby zamiast elektrycznego kaloryfera używała standardowy .
Mi za 10 jednostek wyszło 800 zł extra .Coraz mniej człowiek grzeje a więcej płaci z m2 by tego problemu nie było .Pozdrawiam

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka


Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2791 dnia: Października 28, 2016, 23:59:00 »

Moja mama zaliczkowo wniosła ok 900 zł. Mieszkanie dwupokojowe, mały metraż bo ok 36 m. Zwrotu otrzymała lekko ponad 400 zł. Na obu podzielnikach odczyt zerowy. Zwrot mniejszy niż w latach ubiegłych.
No właśnie, ciekawe, czy tak wysoki koszt to łazienki, klatki i suszarnia?
Nie mogę się już doczekać kiedy dostarczone zostanie moje rozliczenie.
Aż strach pomyśleć co by było gdyby zamiast elektrycznego kaloryfera używała standardowy .
Mi  za 10  jednostek wyszło  za ogrzewanie 800 zł.Coraz mniej człowiek grzeje a więcej płaci z m2 by tego problemu nie było .Pozdrawiam

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: Października 29, 2016, 00:06:50 wysłana przez bartmeces »

Offline rafael50

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2792 dnia: Października 29, 2016, 00:35:23 »
Po pierwsze .. rozliczanie z podzielników w taki sposób jak to odbywa się teraz teraz to jedna wielka kpina.
Po drugie .. społeczeństwo mamy ciemne i dlatego sobie na takie rozliczanie pozwala..
Uzasadnienie:
Po pierwsze przeczytajcie najpierw Regulamin Rozliczania Kosztów Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi oraz Ustalania Opłat za Używanie Lokali Spółdzielni Mieszkaniowej CHEMIK w Policach ze szczególnym uwzględnieniem §42, a zwłaszcza pkt 1a. Oznacza on ni mniej ni więcej, że tak naprawdę w ogromnej mierze nasz rachunek zależy od mocy zamówionej, a koszt ogrzewania wbrew obiegowej opinii nie dzieli się w proporcji 60-40 koszty stałe-zmienne/podzielnik. Proporcja dotyczy kosztów ciepła ponad moc zamówioną!!! Dla OSIEDLA 2 w tym roku proporcja KOSZTÓW CAŁKOWITEGO KOSZTU ZUŻYTEGO CIEPŁA wynosi.. UWAGA 88,25% koszty stałe i 11,75% koszty z podzielnika. Oczywiście wszystko zgodnie z Regulaminem.
Reasumując.. Jak się miało do szkoły pod górkę, albo nie chciało się siedzieć na lekcjach do końca, to potem są problemy z czytaniem ze zrozumieniem i liczeniem. No i zaczyna się wylewanie żali na forum.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2793 dnia: Października 29, 2016, 01:21:48 »
Faktycznie, regulamin rozliczania kosztów SM Chemik tak na prawdę nadaje się do kosza i napisania od nowa. Uprzątnąć bałagan po poprzedniej ekipie która nas przez lata oszukiwała będzie wymagało od nowej Rady Nadzorczej dużo trudu. Nawet gdyby siedzieli nad tymi wszystkimi regulaminami dzień i noc, to nie są w stanie od razu wszystko wyprostować. Nie obrzucajmy więc ich błotem po 3 miesiącach działalności tylko wspierajmy ich. Najważniejsze że nikt już nie ma niedopłaty rzędu kilku tysięcy.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2016, 01:27:11 wysłana przez kryspin »

Offline bartmeces

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2794 dnia: Października 29, 2016, 08:24:42 »
Faktycznie, regulamin rozliczania kosztów SM Chemik tak na prawdę nadaje się do kosza i napisania od nowa. Uprzątnąć bałagan po poprzedniej ekipie która nas przez lata oszukiwała będzie wymagało od nowej Rady Nadzorczej dużo trudu. Nawet gdyby siedzieli nad tymi wszystkimi regulaminami dzień i noc, to nie są w stanie od razu wszystko wyprostować. Nie obrzucajmy więc ich błotem po 3 miesiącach działalności tylko wspierajmy ich. Najważniejsze że nikt już nie ma niedopłaty rzędu kilku tysięcy.
Co mi po tym że nie ma dopłat w tysiącach ? Zawsze miałem zwroty,bo prawie nie grzeje ...za 10 jednostek wyszło mi ogrzewanie 800zł to normalne .Miało być z metra a nie jakiej gówniane podzielniki elektroniczne

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka


Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2795 dnia: Października 29, 2016, 08:34:18 »
Dokładnie zgadzam się z kryspin-em dajmy radzie czas na uporządkowanie tego wszystkiego trzy miesiące to stanowczo za mało. Nie pamiętam ale chyba podwyżki były. Co do rozliczenia nie jestem zwolennikiem od m2 ale uważam ze każdy powinien byc rozliczany według tego jak sobie życzy.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2016, 08:36:06 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2796 dnia: Października 29, 2016, 12:29:13 »
Co mi po tym że nie ma dopłat w tysiącach ? Zawsze miałem zwroty,bo prawie nie grzeje ...za 10 jednostek wyszło mi ogrzewanie 800zł to normalne .Miało być z metra a nie jakiej gówniane podzielniki elektroniczne

Nie patrz na swój czubek nosa, tylko na całość, spółdzielnia to nie tylko Ty, a grono lokatorów.
To, że kiedyś wyliczali sobie z kapelusza i Ty się cieszyłeś, mnie osobiście też nie obchodzi, cieszy mnie jednak to, że pierwszy raz widzisz za co płacisz, ile płacisz. Ktoś w końcu pokazał za ile kupujemy te ciepło, ile go zużyliśmy.
Widzisz, liczysz i wiesz, tego chciało większość lokatorów.

p.s. może masz mniej, bo lokatorzy się na Ciebie wypięli i już Cię zza ściany nie ogrzewają ;)

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2797 dnia: Października 29, 2016, 15:04:59 »
Dziękuję kolego Rbk nie dogodzi się wszystkim zamiast się cieszyć że pierwszy raz nie ma niedopłat! że nie cierpią niewinni lokatorzy którzy mają zimne mieszkania .Prawda jest taka że jeśli będziemy grzać wszyscy mądrze oczywiście to ciepło będzie o wiele tańsze.Nie możemy patrzeć tylko na siebie bo mieszkamy w tych blokach jak jedna wielka rodzina .A jak ktoś chce oszczędzać to niech sibie kupi dom w nim będzie sobie mógł robić co chce i jak chce  . pozdrawiam Marta

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2798 dnia: Października 29, 2016, 15:19:55 »
nigdy nie miałem niedopłat z uwagi na to że raz w tygodniu kontrolowałem podzielnik czy aby przypadkiem nie nabiło dziesiątek tysięcy jednostek. Niewiele mnie to kosztowało czasu, 30 sekund na podzielnik x cztery podzielniki czyli 2 minuty w tygodniu. I dzięki temu nie miałem żadnych problemów. Raz się zdarzyło że podzielnik w ogóle nie reagował na przyciskanie guzika, zadzwoniłem do SM przyszedł pracownik i wymienił. Błędy fabryczne zdarzają się wszędzie.
Najlepsi są ludzie którzy nagle się obudzili że dostali horrendalną niedopłatę, a potem pretensje że skąd niby takie naliczenie, po prostu wadliwy podzielnik, gdyby sprawdzali co jakiś czas i odkryli że licznik bije jak oszalały i od razu zgłosili by to do spółdzielni, przyszedł by gość i wymienił, nie było by tych procesów i skarg.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2799 dnia: Października 29, 2016, 18:16:41 »
Najlepsi są ludzie którzy nagle się obudzili że dostali horrendalną niedopłatę, a potem pretensje że skąd niby takie naliczenie, po prostu wadliwy podzielnik, gdyby sprawdzali co jakiś czas i odkryli że licznik bije jak oszalały i od razu zgłosili by to do spółdzielni, przyszedł by gość i wymienił, nie było by tych procesów i skarg.
Kolego, co ty za bzdury piszesz. Wysokie niedopłaty nie wynikały z wad podzielników tylko ze sposobu rozliczania kosztów.

Offline GROTA10

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2800 dnia: Października 29, 2016, 18:55:28 »
bartmeces wyprowadz sie do szalasu,tam nie bedziessz musial nic placic za ogrzewanie,moze jakis zwrot sie znajdzie.Zal czytac niektorych wypocin.Najlepiej bylo by uzywac wode,gaz,cieplo,prad i to wszystko za darmo,a najlepiej zeby jeszcze nam za to placili.Jedni chca od metra,inni z podzielnikow,inni wogole nie chca placic,a jeszcze inni chca zeby im placili tak jak bartmeces i to co najmniej osiem stow.Wniosek jest prosty.Niektórym nie zalezy na tym by w naszej spoldzielni nastapily zmiany na lepsze,tylko zeby jak najwiecej z niej wydoic.Wyscig kto wyciagnie najwieksze zwroty za ogrzewanie.Zalosne Wiadomo,nie wszystkim wszystko sie podoba,nie wszystkimsie dogodzi,ale demokracja polega na tym ze trzeba czasami isc na kompromis.Uwazam ze nowa RN robi co moze i zrobila duzo w tak krotkim czasie.Najwygodniej siedziec na dupie przed komputerem, glosic roszczenia,poganiac,krytykowac i wypisywac pierdoly. SM to nie wlasny folwark,nie wlasna posesja i dom,gdzie od pomyslu,planu do realizacji wystarczy pstrykniecie palcami i juz.Tutaj wszystko wymaga czasu.Opanujcie sie w osadach i dajcie im pracowac. Za wszystko trzeba placic,chodzi o to zeby bylo to uczciwe i rozsadne,kto chce za darmo to tak jak pisalem wyzej.
Wiecej komentarzy nie bedzie:)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2801 dnia: Października 29, 2016, 20:21:06 »
Co poradzę że mam sąsiada z niejeb****m mózgowym? Postawił sobie za punkt honoru, żeby okna były otwarte. Bo mu gorąco jak włazi na górę.

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2802 dnia: Października 29, 2016, 20:38:56 »
To jeśli widzicie te pootwierane okna proszę reagujcie bo świadomość że zapłacimy za to Wszyscy bez wyjątku.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2803 dnia: Października 29, 2016, 21:47:39 »
Owszem widzimy i reagujemy. I "G" to daje, bo ludki z PRLu wiedzą swoje i nie przekonasz ich do swoich racji. Jemu gorąco, jak gruby świniak lezie po schodach, i nie ma przebacz - wszyscy mają za to płacić.

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline franek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2804 dnia: Października 29, 2016, 21:49:35 »
I słusznie, jeżeli chcą służyć spółdzielcom to niech zapomną o PECU lub wycofają się z RN. Ktoś słusznie zauważył Pani Marto